Keresés

Részletes keresés

penelope13 Creative Commons License 2001.10.14 0 0 27
Sziasztok!

A következő problémával fordulok hozzátok:

Amíg egyetemre jártam Szegeden, az ottani kábeltévén keresztül tudtam nézni a BBC Prime nevű csatornát, most azonban, hogy végeztem, nincs lehetőségem nézni, mert itt, a szülővárosomban ez a csatorna nem fogható kábelen keresztül.
A kérdésem az volna, hogy miképpen tudnám műholdon keresztül fogni a műsort?
Nagyon hálás lennék, ha valaki pontos információkkal tudna szolgálni a vételi lehetőségekről: pl. milyen készülékre, illetve kártyára van szükségem, ezeket hol tudnám beszerezni, mennyibe kerülne, stb.

Előre is köszönöm.

MeliZoli Creative Commons License 2001.04.09 0 0 26
Sziasztok

Arra lenék kiváncsi, hogy van e olyan itt közölütek van e olyan aki tudja fogni a NY 43-on lévő Panamsat 6/6b/3r müholdat /a Fox Sport miatt lenne érdekes/.

Mekkora tükör kell hozzá, mennyi cstornát lehet fogni kodólaltanul?

székkutas Creative Commons License 2001.03.27 0 0 25
Lehet, hogy nem fogalmaztam egyértelműen. Az analóg csatornák közül, ma már mindegyik kódolt. Nagy ritkán, egy-egy átjátszás megy le kódolatlanul. Ha digitális vevőd van, ott találsz néhány kódolatlan (szabadon vehető) adást.
Előzmény: Chungaro (24)
Chungaro Creative Commons License 2001.03.25 0 0 24
Kosz az infot!
Biztos vagy benne, hogy a Hispasaton MINDEN csatorna kodolt? A Lyngsat-on pl. az Antena3 a free csatornak kozott szerepel (http://www.lyngsat.com/free/Spain.shtml).
A masik ketto (TVE, Canal24H) musora nem olyan erdekes :-( , raadasul a TVE a UPC csomogjaban is szerepel.
Előzmény: székkutas (19)
szutyok Creative Commons License 2001.03.24 0 0 23
UPC Direct csomag az Astra 1-en. (www.upcdirect.hu)

A www.lyngsat.com-on rengeteg infót találsz arról, hogy mit, hol, hogyan tudsz fogni.

Előzmény: szalapala (22)
szalapala Creative Commons License 2001.03.23 0 0 22
Ezek műholdról jönnek? Melyikről?
Előzmény: bonnano (21)
bonnano Creative Commons License 2001.03.23 0 0 21
ok, megjöttem: HBO, SPORT1, Eurosport, spektrum, national, cnbc (volt a kedvencem late night show rulez!!!)
szalapala Creative Commons License 2001.03.23 0 0 20
Kartácsak, ha már épp itt töltitek az időtöket a politika fórumon - hogy balra forog-e a vevő, vagy jobbra, ennél több köze nincs nagyon a politikához - mondjátok már meg nekem, mint olyannak - gyökér -, hogy a következő adókat lehet-e találni parabolavilágban:
Discovery család, NatGeo, Travel,Reality.
Vagy ezek olyan csomagok, amelyeket kábeltévék részére készítenek, ne is keressem az űrben.

székkutas Creative Commons License 2001.03.23 0 0 19
A Hispasaton minden csatorna kódolt. (analóg) Két szabadon vehető spanyol műsort találsz viszont -analóg (hagyományos)- beltérivel a Hot-Bird (kelet-13fok) műholdon. (Itt vehető az M2 és a Duna tv is)
(TVE, és H-24)
Előzmény: Chungaro (14)
székkutas Creative Commons License 2001.03.23 0 0 18
A régi beltériken általában (hátul) van 0-12 V-os vezérlőkivezetés. (kapcsoló, amit a távirányítóval lehet vezérelni. Lehet antennaboltban kapni 22khz-s kapcsolót, amelyből a kijövő két szál vezetéket a beltéri előbb említett részéhez kell csatlakoztatni. A 22khz reléhez csatlakozik a bejövő antennavezeték (a tükörtől) és a kimenő csatlakozást kell összekötni a beltéri antennabemenetével. (10-20 cm-es koax kábel, 2db "F" csatlakozó.) (van 22khz-s relé mechanikus kapcsolóval is.) Ára kb.2600Ft)
A parabolatükörnél (offset) a fejet univerzális LNB-re kell cserélni. (ára 5-7000 ft. tipustól függően.
Primfókuszos tükörnél (ez meredekebben van az ég felé állítva, és másfajta vevőfejjel rendelkezik) a fejcsere -a típus különbözősége miatt- drágább.
(ezek általában mágneses polárváltóval rendelkeznek)
Előzmény: rezső (10)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.23 0 0 17
De ezt miért a politika fórumban ?
gottlieb_karcsi Creative Commons License 2001.03.23 0 0 16
Bolgár tévét nézel? De jó neked! Szeretem ezeket az egzotikus dolgogat. Én néha végignézek egy görög híradót. Persze nemértem, csak érdekel, hogyan csinálják. Alapból a két m és Duna, az angol hírcsatornák, hozzá a zenetévék, természetcsatornák, Fashion TV nagyonm kellemes, éjszakánként Budapest TV, de ott valami egészem más megy!
Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.23 0 0 15
most éppen a bolgár tévét
Chungaro Creative Commons License 2001.03.23 0 0 14
Hatha valaki tud nekem segiteni...
Spanyol nyelvu csatornakat szeretnek fogni. Tudtok nekem muholdakat ajanlani, ahol vannak ilyenek kodolatlanul? Ugy tudom, hogy a HISPASAT-on vannak (pl. TVE1, TVE2, Antena3). Lehet azt venni itt Magyarorszagon?
Nagyon koszonnem ha tudna valaki ajanlani valamit.

cucu Creative Commons License 1999.08.25 0 0 13
Ez így ugyebár 10 ezerből megvan. Az új beltéri meg jóval több, nemde?
cucu
europeer Creative Commons License 1999.08.24 0 0 12
En speciel a koszovoi haboru idejen a jugo tevet neztem, a muholdasat. remekul bejott a forgato segitsegevel. Ajanlom meg az egyiptomi, es az iranit. rendkivul erdekesek.....

egzebkent nekunk hazi gepi forgatonk van, nem kell telen maszkalni. es megis olcso.

Patmore Creative Commons License 1999.08.24 0 0 11
Nincs tévém.
rezső Creative Commons License 1999.08.24 0 0 10
Kösz cucu, de így mennyivel olcsóbb, mint új beltérivel?

A forgató egyszerű. Szilárdan rögzítve egy függőleges vascső. A tetején ráhegesztve egy egy cennti vastagságú kerek vaslap. (Küzépütt persze lyukas.) Az alsó csőbe bele van dugva egy vékonyabb vascső. Jó egy méterre belelóg. Ott szintén a kerek vaslap van ráhegyesztve, ami így ráfekszik az alsóra, és nem engedi teljesen belecsúszni. A tetején pedig felerősítve a vevőtányér. A két vaslemez elforog egymáson.

Az alsón függőleges vonalak befűrészelve, ott, ahol a felsó vonal egy műholdnál áll. Az ember meg tudja melyik, melyik, de akár ki is lehetne írni a kezdőbetűjét. Ha unom az astrát, és nézni akarom a lengyeleket, akkor kimegyek a teraszra és odébb mozdítom néhány centivel.

Ja, és az egyik vaslapban belevágva egy olyan kis csatorna, ahol elmozoghat az a két csavar, amivel rögzítem.

Hú, de nehéz, de biztos érted. Rajzolni egyszerűbb lett volna.

Télen, hóviharban, éjszaka, kissé nehézkes a működtetése. De hát olcsó hűsnak fázik a gazdája...

cucu Creative Commons License 1999.08.24 0 0 9
Rezső bátyám!

Javaslom a Bétacom-ot. A Veres Péter úton van a XVI. kerületben. Nagy fehér épület a HÉV mellett közvetlenül. A telefon számukat keresd meg. Két boltjuk van egymástól 1 Km-re; ahol árulnak és ahol beépítik a kütyüt. Néhány ezerért megcsinálják. De fejet is kellett cserélnem "univerzálisra". Az 6000 Ft. volt.
Nagy f@ok, amúgy! Nekem nem működött elsőre, de náluk igen! Visszavittem először a fejet, de az újjal továbbra sem műk. Akkor visszavittem a beltérit. Ott műk. De nálam nem. Mondtam, kicsi a szint. Mondták, nem, az jó. Aztán szóltam a boltban, hogy akkor megrendelek egy kiszállást, mert az én mérnöki tudásomat meghaladja a jelenség.
Jött az ürge, elvitte a beltérit oda ahol beszerelték a jó kis osszcillátort és megemeltette a kimenő szintet. Azóta szuper, csak nem igen nézem! Ja, és persze kissé balra (kb. 3 fokkal) találod meg. (Balra: ha arra nézel, amerre a tükör).

A forgatóról írhatnál, érdekel!

papaja Creative Commons License 1999.08.23 0 0 8
Átköltöztünk ide:

Törzsasztal:
Műholdas vétel, te mit használsz?

rezső Creative Commons License 1999.08.23 0 0 7
Kedves cucu. Stop az oscillátort. Nekem kellen. Ki szerel ilyet?

Ugyanis nincs pénzem új beltéri egységre. Fejet nem kellett cserélned?

Viszont a forgatást olcsón megoldottam, ajánlom neked is. És akor nem kell egy műholdon maradni végleg.

rezső Creative Commons License 1999.08.23 0 0 6
Kedves papaja!

Jó helyen van. Mindegyik csatorna veszettül politizál.

George Sand Creative Commons License 1999.08.23 0 0 5
talász = találsz
George Sand Creative Commons License 1999.08.23 0 0 4
Nem értek veled egyet, kedves Cucu. A Duna Tevében elég színes a műsor. Sok ismeretterjesztő filmet is sugároznak, tegnap de. pl. olyan természetfilmeket adtak, amiből gyerek/felnőtt számára érdekes, élvezetes volt. És a filmválogatásuk nemcsak a bugyuta amerikai filmekből áll. Az MTV2-ről már máshol leírtam a véleményem.
Szerintem nézd meg a "Radikális műsorváltozás az MTV-nél" topicot, sok jó véleményt talász.

George Sand

George Sand

cucu Creative Commons License 1999.08.23 0 0 3
Helo.
Beszereltettem a beltérimbe egy 12 KHz-es oszcillátort, hogy foghassam az MTV2-t. De kár volt.
A Duna TV-t sem nézem, semmi értelmét sem látom. Csapnivaló, lapos a műsoruk. Nem tudom, kik nézik e két műsort.
Az MTV2 mélyvízét néha nézem, ha nem alszom el.
Azt hiszem, visszaállok a korábbi műholdra, az Astrára.
Avar Creative Commons License 1999.08.23 0 0 2
Ajvé!

A köldökömet.

Huj, hujjjjjjj

papaja Creative Commons License 1999.08.23 0 0 1
Bocsi, ez rossz helyre került, megkérem a moderátorokat, hogy tegyék jó helyre!
King Creative Commons License 1999.08.23 0 0 0
Ennek a témaának a politikához szerintem 0 köze van.
papaja Creative Commons License 1999.08.23 0 0 topiknyitó
Erről nem találtam idáig információt, pedig azt hiszem sokan foglalkoznak ezzel.

Mit érdemes fogni, milyen műholdvevőt érdemes beszerezni?
Első kérdésem, az AM Mikrón fog-e valaki sztereo adást? Egyik ismerősöm esküszik, hogy az RTL klub és a MTV2 sztereoben sugároz, míg az én sztereo magnóm nem jelzi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!