Keresés

Részletes keresés

olajkalyha Creative Commons License 2014.07.28 0 0 30

Sérült harcos keresi gazdáját! Gyűrűjéről ezt tudtam leolvasni: CPR 79660

Jobb szárnya sérült, illetve jobb lábára nem áll rá és néhány farktolla is mintha hiányozna. Eszik, iszik, de nem hiszem, hogy teljesen felépül. Valószínűleg így már értéktelen a gazdájának, de hátha nem. Egyenlőre egy galambász barátom gondozza.

 

borsodi galambász Creative Commons License 2014.05.26 0 0 29

Keresi gazdáját 2013-18-28340 SK H ki van merülve, nem tud haza jutni

Tel: 06 30 838 3345

nevvezeteknev Creative Commons License 2013.08.13 0 0 28

 

 

 

 

 

 

https://docs.google.com/forms/d/1QIvcizqJ_D8XiscxX3Iw_qKv6saPdhZqE_xWX2csTbY/edit

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.03 0 0 27

hm

lichte Creative Commons License 2013.04.22 0 1 26

Üdv postagalambászok! Kezdődik a szezon, kölcsönösen informálhatnánk egymást. Várom hozzászólasokat.

szoszircsi Creative Commons License 2012.08.30 0 0 25

Tisztelt Galambászok!

 

Ma, a farmunk udvarára / Hajdúszoboszlón /  leszállt egy " árva " postagalamb, vörös színű, fiatal, nagyon legyengült állapotban. Lábán Olimpia feliratú, piros-fehér-zöld nemzeti trikolor szalaggal. Nem tudom ez a galamb azok egyike -e akikről épp most hallottunk a Híradóban, hogy Londonból, kb. nyolc nappal ezelőtt indultak haza. Biztosan hiányzik valakinek, ha igen, akkor tudok abban segíteni, hogy visszakerüljön gazdájához. fotó is van róla, de a tulaj fotójára, vagy a gyűrűszámra szükség lenne ahhoz, hogy tényleg a tulajdonosához kerülhessen vissza.

 

üdvözlettel

egy állatbarát

pigeon94 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 24

pestigalambászok nm tudjátok ki lehet:?

 

Előzmény: pigeon94 (23)
pigeon94 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 23

2008-01-115656 berepült

Pigeons boy Creative Commons License 2009.05.07 0 1 22

Szevasztok! Látom nagyon sok jó dologról megy az eszmecsere! Anker Alfonznak nagy rajongója vagyok én is, mint itt sokan mások.. Szeretnék segítséget kérni tőletek, mert láttam itt cikk sorozatokat, képeket. Ha az e-mail címemre küldenétek pár dolgot nagyon szívesen megköszönném. Sajnos én csak a repülő keresztrejtvényt olvastam ezidáig. fcsabi@vivamail.hu - a címem. Nagyon hálás lennék. Ha érdekes más fordítás és cikksorozatotok van az is jól jönne. Kiugrott a térdem és lesz egy pár hetem olvasni..:S köszi

 

LöSZöS19 Creative Commons License 2003.07.07 0 0 21
Szeva alomhajos!

Ha a gyűrű számát tudod, akkor talán tudok segíteni, ha az én kerületemből való a galamb, de a szövetség mindenképpen el tud irányítani a megfelelő kerülethez, ahol már tudni fogják, hogy kié a galamb!

Ne izgulj nem fogják lelőni! Ha sérült a galamb, akkor nem azért nem ment haza, mert "béna", hanem a sérülés akadályozza!

Akár az enyém is lehet! Idén három olyan veszett el, amit szívesen fogadnék, ha visszakerülne!

A szövetség címe:
1076 Bp Verseny u. 16
Tel: 1/3424522
Fax: 1/3424364
E-mail: ir.mpgs@axelero.hu

Remélem tudtam segíteni!

Előzmény: alomhajos (19)
Rézi néni Creative Commons License 2002.07.06 0 0 20
Ökoszolgálat
ötker. Vadász u. valahány, telkönyv vagy 198.
rézi
Előzmény: alomhajos (19)
alomhajos Creative Commons License 2002.07.05 0 0 19
Sziasztok!

Ma este egy postagalamb szállt le a fészerre, enyhén sérült (sajnos a szomszéd gyerekek hajkurászták és a kutyájuk majdnem elkapta). Végül türelemmel sikerült megfognom, nagyon egy békés jószág, meg van gyűrűzve.

Lécci adjatok tanácsot, hogy most kihez fordulhatnék. Szeretném visszaadni a gazdájának de, ha igaz, hogy néhány galambász lelövi az eltévedt galambját, akkor semmi szín alatt sem kaphatja vissza.

Sziasztok,
áh.

Előzmény: vikilány (17)
pipacsmező Creative Commons License 2001.10.25 0 0 18
És ha lelövik, akkor lesz belőle post galamb :) Azt hiszem kissé fáradt kezdek lenni...
vikilány Creative Commons License 2001.10.25 0 0 17
Yv, az en apukam is nagy galambasz volt, es o se lotte le soha azt a galambot, ami a szomszed haz tetejere szallt. Sot nekunk volt olyan galambunk, ami egy verseny utan kb. ket hettel talalt haza. Apukam egyik legboldogabb napja volt, mert az a galamb volt a kedvence. Szo sincs itt lovoldozesrol, az igazi galambasz nem csinal olyat.

Nem tudom te hogy vagy vele, de en imadok errol a temarol meselni, a tarsasagnak tatva marad a szaja tole:)))

Előzmény: Yv (15)
Supercow Creative Commons License 2001.10.25 0 0 16
www.postagalamb.hu
szomszédnak nincs net, épp tegnap gyűjtöttem neki néhány képet különböző galambfajtákról. Vannak ám naggyon dezájnosak is, bár nem itthon, hanem külföldön. Ha kell még link akkor berakom jól.
Yv Creative Commons License 1999.08.18 0 0 15
Akkor az egy barom. Sajna wannak ilyenek:( Akiknek nem a galamb a fontos, hanem a werseny. De akiket ismerek nem ilyenek.
Skog Creative Commons License 1999.08.18 0 0 14
Szerintem ne etesd tovább mert túl zsíros lesz:)
Ja, és nem félsz hogy többen társulnak hozzá oszt a végén galambász öregasszony leszel?-Jó kis büdi, sok-sok toll...
Csótány Creative Commons License 1999.08.16 0 0 13
Puszi Apának! Ha tudod írd meg a galambász szövetség címét.
Csótány Creative Commons License 1999.08.16 0 0 12
Az angyalokat én is meg tudom különböztetni a galamboktól, bár az igaz, hogy mindkettőnek tollas a szárnya.
Hogyan derült ki a gyűrűs galambszerű lényről, hogy nem galamb?
PETYUS Creative Commons License 1999.08.16 0 0 11
Miből gondolod hogy postagalamb?
Egyszer nálunk is leszállt egy gyűrűt viselő galambszerű lény, de kiderült róla, hogy nem postagalamb.
Csótány Creative Commons License 1999.08.16 0 0 10
Helló!
Te kis pocibúvár ezt a galambot nem eszem meg, de az új cziczád érdekelne. Egyébként az Amstel zárva volt, a Fehér Gyűrű drágának tünt, a Tóthnál egy partvisnyél állta utunkat, viszont a Kulcsosban jók a pincér- és vendéghölgyek.
PETYUS Creative Commons License 1999.08.16 0 0 9
Miből gondolod hogy postagalamb?
Egyszer nálunk is leszállt egy gyűrűt viselő galambszerű lény, de kiderült róla, hogy nem postagalamb.
rikitiki Creative Commons License 1999.08.16 0 0 8
Szia Yv!
A szomszédunk _posta_galambozik, és már láttam olyat, hogy légpuskával lőtte a saját galambját, amelyik a mi házunk tetejére szállt le. Kérdeztem is, hogy miért teszi. Azt mondta, hogy az a jó postagalamb, amelyik egyenesen hazaszáll, mert verseny időre megy. Az ilyen 'kódorgókat' nem tudja versenyeztetni, akkor meg minek etesse.
Ebből gondoltam, hogy ha Csótány valóban postagalambot talált, akkor arra jó eséllyel otthon is csak a fazék vár.
Egyébként nem vagyok galamb szakértő, és nyilván lehet, hogy vannak akik postagalambot is csak szeretetből tartanak.

Hali!
RikiTiki

Yv Creative Commons License 1999.08.16 0 0 7
Az igazi galambászok nem nyírják ki azokat a galambokat. Hanem megkeresik a gazdájukat.
Én tom. Apa galambász. Igazi.
Skog Creative Commons License 1999.08.16 0 0 6
Szerintem edd meg, tényleg finom, bár lehet hogy egy kevés lesz.
A mérgezésről ha még élsz számolj már be légy szíves:))
rikitiki Creative Commons License 1999.08.16 -1 0 5
Kedves Odin!

Ez egyenlő a halálos ítéletével. Úgy tudom az igazi galambászok helyből kinyírják azokat a madarakat, akik idegen helyre szállnak le. Mire is lenne jó egy olyan postagalamb, amelyik tévesen kézbesít?

Csótány!
Azt hallottam, hogy levesnek is nagyon finom. Ha pedig már a szívedhez nőtt, tartsd meg: a Matáv/Posta árpolitikáját figyelve előbb-utóbb költséghatékony megoldássá válik a galambod:-)

RikiTiki

Csülök Creative Commons License 1999.08.16 0 0 3
Atyavilág,
akkor ez rosszabb, mint a bumeráng...
Odin Creative Commons License 1999.08.16 0 0 2
Ha valóban akarsz vele valamit csinálni, akkor nézd meg a gyűrűjén a számot és hívd fel a postagalmbások szövetségét. Valaki már biztosan elsiratta szegényt. :-((
Rettenet Creative Commons License 1999.08.16 0 0 1
Aztán keress egy kést.........

A galambpörkölt nagyon finom

Rettenet Creative Commons License 1999.08.16 0 0 0
először is örülj, hogy lenulláztam

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!