Keresés

Részletes keresés

Genialis Creative Commons License 2000.07.28 0 0 32
No, most jött el az ideje, hogy jól visszavonjam mindazt amit írtam. A TvNet-nél is kezd tapasztalhatóvá válni az a magyarországi szolgáltatóknál széles körben elfogadott nézet, hogy az ügyfél csak egy hülye állat, aki csak fizet, akivel bármit meg lehet csinálni. Szerencsére a második ügyfélszolgálatos akivel beszéltem már odáig eljutott, hogy végig tudodtt hallgatni. De annak ellenére a sávszélességem még mindig le van korlátozva, mivel kb egy hónapja szerintem az egész TvNet hálózaton max 50 Kbyte/ sec-el lehet forgalmazni.
Most lehet mondani, hogy miért sírok, hisz a telefonhoz képest ez jó. De én fizetek azért a szerencsétlen szolgáltatásért...

Üdv
MG.
Kissé belezakkanva saját és egyebek hülyeségébe.

bot Creative Commons License 1999.08.17 0 0 31
nem azért mondom, de a proxy szerver csere óta az elender is hasít. ráadásul az átmeneti szakadásproblémák is megszűntek, szóval szuper.
ptata Creative Commons License 1999.08.16 0 0 30
Már miért vicceltem volna ? Nekem pl. Matáv van, és hasít mint a szél.
pancho Creative Commons License 1999.08.16 0 0 29
Nem. Az Interware egész gyors, használtam egy darabig (leginkább persze éjszaka, mert akkor vagyok otthon), és nem szakad gyakrabban, mint más modemes vonal.
lolka_bolka Creative Commons License 1999.08.16 0 0 28
Bocs, de ugye aki a Matavnetet, Datanetet, es Interwaret benyogte, az csak viccelt ?
Euroweb, TVnet.

Lolka

Yfel Creative Commons License 1999.08.15 0 0 27
A kabeles internet ugyanolyan mint a telefonos, csak sokkal gyorsabb, es amint bekapcsolod a gepet mar rajta is vagy a neten, nem kell a dial-up-al szenvedned

Udv
Yfel

Belo Creative Commons License 1999.08.15 0 0 26
TELNET !!!!!!
Rastaman Creative Commons License 1999.08.15 0 0 25
ki mondta, h gyors a Matavnet?
most vettem egy 56k-s modemet, es max 16800 bps-en kuszik fol a netre, ezt is csak akkor ha epp kedve tartja...es nem a modemben van a hiba: a veg, akitol vettem, tesztelte, es naluk mukodott, igaz Datanetes hozzafressel...
szoval?
ha van 5letetek...
feri7 Creative Commons License 1999.08.15 0 0 24
Euroweb. Egyértelműen gyorsabb, mint a Matáv, főleg csúcsidőben. Teljesen megbízható, elsőre kapcsolódik, nem bont. Nem robban le, mint néha a Matáv. Nem a legolcsóbb, de bejön a különbség, SZVSZ.
Genialis Creative Commons License 1999.08.15 0 0 23
A WebTV elméletileg normális kapcsolat, isten tudja mi módon (vagy tyifon, vagy khábel) csak a tv-be épített célgépről van szó. Elméletileg hű de jó, meg a hülye is tudja kezelni, de elég halovány dolog... Ha érdekel valakit, hogy miért, akkor kifejtem bővebben....
Webgirl Creative Commons License 1999.08.15 0 0 22
Koszi a hozzaszolasokat,de miert nem valaszol senki arra az egyszeru kerdesre amit feltettem: milyen hatarai vannak a WebTV-nek?Mi az amit nem tud a *rendes* netkapcsolattal szemben?Freemail,Java-chat,miegymas...minden ugyanugy mukodik?
kaviat Creative Commons License 1999.08.15 0 0 21
TVnet : csak még annyit, hogy nem minden kerület 1enértékü. aki full optikán van az hasít /satimex/, aki pedig parabolákon megy el a kerületéből /tudtomal az össesz többi/ a serverig az nem annyira /itt zuglóban azért belföldre megvan a nem is 300 k de 30-40 k rendesen/. meg még annyit, hogy kellemetlen tud lenni hogyha 7végén lefagy a kerületi router, és csak 7főn van egy ember aki resetet nyomjon... de ha megy, akkor bika :)) /azért zömében megy manapság../

.kav]4t

m23 Creative Commons License 1999.08.15 0 0 20
Nem mindegy am, milyen kabelen at kap az ember es mifele jeleket :). De szemet vagyok...
Genialis Creative Commons License 1999.08.15 0 0 19
Így is van. Lusták befrissíteni a rajzot, én is csak padló alatt kaptam egy újabbat.
tyutyus Creative Commons License 1999.08.15 0 0 18
Sajnos, aki nem kábelen kapja a jeleket, az diszkriminálva...
Wágner úr Creative Commons License 1999.08.15 0 0 17
Ez a kérdés már ezerszer előjött - a tévékábelnél pillanatnyilag nincs jobb és olcsóbb megoldás (10 ezer forint és állandó, azaz 24-órás, egyetlen Ma-még-Táv percdíj nélkül). Az összes bajával, nem elegendő sebességekkel, kiesésekkel együtt ez éri meg annak, aki olyan helyen lakik, hogy rácsatlakozhat. Szépen hangzik a 4-5-6-7 ezer forint, de vegyétek hozzá a Ma-még-Táv tarifát is, a kettő együtt mindenképp több, mint ez a havi 10-es, plusz a sok idegeskedés, káromkodás a vonalbontás miatt...
ptata Creative Commons License 1999.08.15 0 0 16
Bocs, ha tévedtem, a tvnet oldalán lévő rajzon nem nagyon vettem észre a 1,5 Mb-es vonalat.

A TVnet fórumán láttam olyan n x 100 byte/sec-eket is......
Na mindegy, nem mondom, hogy vetítesz.

Perverz Tata

Genialis Creative Commons License 1999.08.15 0 0 15
Most mondjam azt, hogy szar ügy?

Egyébként már ez is húsz éves technológia, elméletben már legalább 1Gbit/sec-es vonalnak kéne lenni még egy egyszerű kenyérpirítóhoz is.
Szerencsére van lehetőségem harminc éves helyett csak húsz éves technológiát használnom.

És senki sem béna aki nem Tvnetetes. Csak lehet, hogy jobban ráfizet.

pancho Creative Commons License 1999.08.15 0 0 14
Egész jó az Interware (5000 HUF/hó korlátlan hozzáférés), meg az IBM (7500 HUF/hó korlátlan hozzáférés). Mindkettő elérhető a telefonkönyvben (Index címoldal).
bot Creative Commons License 1999.08.14 0 0 13
Ez mind nagyon szép lenne, de sokan elfelejtik, hogy a magyar internetezők 99%-ának még nem elérhető a TVNet vagy más kábeles internet szolgáltatás. Ez az arány még Budapesten is 90% fölötti. Nálunk pl. még kábeltévé sincsen, mert a szolgáltatók azt mondják, hogy a családi házas övezet nem éri meg nekik.

Szóval nem nagyon értem ezt a mindenki béna aki nem TVNet-es hozzáállást.

Genialis Creative Commons License 1999.08.14 0 0 12
Bedobnék néhány adatot a Tvnetről....

FTP külfüldről (Pl Finnország): 50 Kbyte/sec
FTP belföldről (Pl Bme): 150 Kbyte/sec
FTP havertól a kerületben (Tvnet): 350 Kbyte/sec.

A 256Kbites-s vonal már rég 1.5 Mbites.
De backupnak megvan még a 256K-s is.

Külföldet sajna csak amrikon keresztül lehet elérni, így lassabb Pl Bécs mint LA.

Ja és akkor nyomulok amikor akarok, és nem fosom magam bokán a félelemtől, hogy megszakad a 150 ft-os kedvezményem....

Vajk Creative Commons License 1999.08.14 0 0 11
Itt senki nem nyomul az Alarmixtol? Csak en....
nekem viszont a matavnet, az elender es a datanet utan nagyon is megfelelo, a sebesseg elfogadhato es az ar is.
Kicsi ceg, es eppen ezert rugalmas is, ellentetben az eddig probaltakkal. Viszont mert kicsi, hamar lekapcsol, ha nem fizetsz. A supportja is jo, csak ne ejjel lehgyen a baj vagy hetvegen, mert akkor eleg draga a telefon dija:))
Webgirl Creative Commons License 1999.08.14 0 0 10
A *VARI* dijcsomagot - kinel?
Webgirl Creative Commons License 1999.08.14 0 0 9
Koszi a tippeket!
Anyagilag minden rendben,csak eppen nincs kedvem ket ugyanolyan minosegu szolgaltatas kozul esetleg epp a dragabbert fizetni.

A WebTV-rol sajnos olyan keveset tudok.Peldaul barmilyen tipusu postafiokot ellenorizhetsz vele?

undoc Creative Commons License 1999.08.14 0 0 8
A "VARI" dijcsomagot.

Undoc.

undoc Creative Commons License 1999.08.14 0 0 7
>Szerintetek melyik a legjobb?
Ha anyagilag vagy instabil, akkor
a kibernetet ajanlom, 0 ft az elofizetes, csak a forgalom utan fizetsz. Ha a sebesseg a fontos,
(pl. mozgokep) akkor Matavnet.

Undoc.

ptata Creative Commons License 1999.08.14 0 0 6
1 CD-re felmegy vagy 650MB, ha a haverod ezt le tudta szedni 35 perc /= 2100 sec/ alatt, az testvérek között is ~ 0,3 MB/sec = 2,4 Mbps.

Na ez kérlek alásan, szemen szedett hazugság. Ilyet te a jó büdös francba nem fogsz látni. Sehol, a TVnetnél sem.
Ha nem hiszed, olvasd el az ottani előfizetők véleményét

A TVnetnek az Euroweb-től van 256kb-je külföld /felé/, és a többség 2Mb-el magy a BIX felé /ezen kapcsolódnak össze a hazai ISP-k/

A 100 Mbps azért is képtelenség, mert nincs az a szolgáltató, akinek ~ 100 Mbps-os amerikai kapcsolata lenne. De ha mégis lenne, akkor sem jutna rád mind a 100 Mb.

KábelTV-s hozzáférésnél sem lehetséges a 100 Mb, az előbbi okon túl azért nem, mert a 100 Mb-hez nagy sávszélesség kellene, értsd több TV csatorna. Az külön kérdés, hogy nem is igen van Mo-n 100Mb-s CATV-s Internet rendszer.

A fentiek fényében 35 perc alatt kb. a linux kernelt tudod letölteni, ha nagyon frankón összejön minden.....

Ha a sebesség érdekel, akkor ajánlom a Matávnetet. Ott a legnagyobb a belföldi és nemzetközi sávszélesség, a legtöbb behívó modem, csúcstechnika, profi személyzet.

Ha az ár érdekel, akkor válassz egy kisebb ISP-t.

Érvényes itt is az "olcsó húsnak híg a leve" kezdetű mondás, azaz ha a pénztárcádat kíméled, akkor "zsengébb" szolgáltatást kapsz, ha meg az idődet nem akarod sok-sok várakozással terhelni, akkor bele kell nyúlnod a pénztárcádba.

Perverz Tata

Prof Creative Commons License 1999.08.14 0 0 5
Hali!

H A be tudod köttetni, akkor TVNet. Nálunk három éve ígéri a tetves kábelszolgáltató, de nem hajlandó megcsinálni. Már arra is gondoltam, hogy egy másik területi szolgáltatónak fizetek pár száz rongyot, csak hogy itt legyen!

A sebességről annyit, hogy egy vidéki haverom egy szebb pillanatban 35 perc alatt szedett le egy amerikai szerverről egy komplett CD-nyi anyagot. A spec. szerint 100 MBit/sec felett van jócskán.

Ha meg nem TV, akkor én a DataNet-et ajánlom. Eddig velük volt a legkevesebb bajom, bár mostanában (elmúlt másfél hét) eléggé elkanászodtak: gondolom szabadságon van a fél gárda... :-(

Prof

Dorka Creative Commons License 1999.08.13 0 0 4
Hazai oldalaknál mint a villám, külföld már változó, de még igy is több gigányi adatot lehet néhány óra alatt leszedni, ami modemmel esélytelen.
Judith Creative Commons License 1999.08.13 0 0 3
Szerintem az Internext elég korrekt. ( www.inext.hu )

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!