Keresés

Részletes keresés

ZöPö Creative Commons License 1999.09.09 0 0 552
Utólagos engedelmeddel lemirroroztam az oldaladat a gépemre. A WinHTTrack ideális lenne neked is, ugyanis megtartja az oldalad struktúráját, azaz szerverenként külön, az eredeti könyvtárszerkezetet megtartva szedi le az anyagot, ráadásul az elrontott vagy nem működő linkekről is készít egy listát.
Az SWI-n már nincs korlátozás, szerintem rakd fel oda az egészet.
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.09 0 0 551
Leskelődj a lépcsőknél, közvetlen a padlószint alatt, ott vannak mindenféle táblák, hogy mikor és hol gyártották a kocsit. Nem tudom, hogy az újabban forgalomba állított IC kocsikra is igaz-e, de az első szériákat '73, '74-ben épített Rába kocsikból újították fel. Sőt, nem csak személy-, de talán poggyászkocsikból is. A lehúzható ablakú, tehát az első IC étkezőkocsikat bizonyosan poggyászkocsikból csinálták, úgy mondták.
nohab Creative Commons License 1999.09.09 0 0 550
Köszi Zoli, magánban megkereslek!

üdv.Ákos

Lehoczki Gabor Creative Commons License 1999.09.09 0 0 549
Ebben én is benne lennék, csak szóljatok előtte egy héttel, hogy a világ végéről is felérjek. Különben szept. 27-30. között Pesten leszek, 4 album társaságában. Werner Péterrel már megbeszéltünk egy találkozót (nyugati pu. McDonalds)valamelyik este, de szerintem csatlakozhatnátok Ti is. Várom a javaslatokat! (Másik fényképnézési lehetőség vasárnap Pécsváradon, oda is viszem a képeket!)

Más: M40-re visszatérve: abban a szerencsés helyzetben volt részem, hogy 1999. aug. 9-én M40 113-at többször is láttam személyvonnattal közlekedni (Orosháza - Szeged - Bcsaba - Gyula - Szeged - Bcsaba), egy fotó Joó Feri honlapján látható.

1014 Creative Commons License 1999.09.09 0 0 548
Köszi, Nohab!
Az említett felvétel kb. '86-ban készült, a pályaszámot elfeledtem, és olyan alapon készült, hogy azon a gépen még van...
Beleszólt egy Szergej utasfigyelmeztető is.
division by zero Creative Commons License 1999.09.08 0 0 547
pont erre a sok szerverre gondolok:
nekem itt TVneten elég gyorsan megy a dolog, ha a Webzipet neki engedem, 10 perc alatt megvan a lista mi nem stimmel...
nohab Creative Commons License 1999.09.08 0 0 546
Köszönöm szépen a felajánlást, remélem, egyszer tudok vele élni. A legnagyobb gond az, hogy az irtózatos mennyiségű kép miatt 6-7 különböző szerverre van szétdobálva a site, valamelyiket mindig karbantartják, akkor azt nem érem el, meg nehezen is látom át az egész dzsungelt. Igazából nem is a HTML-része a nehéz, hanem megkeresni a linkeket, mi hol van, ha nem jön be, miért nem, áttenni, letörölni, hivatkozásokat átírni... Szóval nehéz ügy, de nagyon köszönöm! A te képeid közül is vár néhány már jó ideje, de csak idő kérdése minden!

üdv:Ákos

division by zero Creative Commons License 1999.09.08 0 0 545
nem lehetne-e beszállni segíteni?
nohab Creative Commons License 1999.09.08 0 0 544
Szia Zoli!

Röviden? Szarul. De gyűlnek a képek, digitalizálok ezerrel, csak kirobban belőlem valami előbb-utóbb. Az új hírek fent vannak, ehhez képest a változás annyi, hogy 019 mégsem fog menni olyan hamar és közben 001-nek volt egy H-keret cseréje.

üdv:Ákos

division by zero Creative Commons License 1999.09.08 0 0 543
Üdv Ákos!
Hogy áll a honlap frissítés?
nohab Creative Commons License 1999.09.08 0 0 542

Plebejus!


UGYE NoHABos képeid is vannak???!!! Minden mennyiségben
izgatnak, egy szuszra, két szuszra, akárhogy, akármilyen
formában, akármikor!!!


1014


Homályosítsatok fel, mi az a TYFON kürt? Lehet,
hogy az, aminek hangját a lentebb említett Várkonyi
Zolival magnóra vettük egy NOHABról? (Arról .wav
file-om van, azt használom Windows hibajelzésnek: vigyázz,
jön a NOHAB)


A NoHABok jöttek eredetileg TYFON-kürtökkel mára
ezek, mint a gyári táblák és egyebek a NoHABokról,
már egytõl-egyig a szuvenírgyûjtõk birtokában
vannak. A MÁV szabványkürt nagyon hasonlít rá,
gyakorlatilag ez volt a minta.


Ha a Zolival vetted fel, az szinte biztosan Tizeske volt, neki a 80-as
évek közepén már nem TYFON kürtje
volt.


sziasztok,


Ákos



division by zero Creative Commons License 1999.09.08 0 0 541
ha már a kocsiknál tartunk...
Keresek régi sorozatú Bh kocsit:
Ez abban különbözik a ma százával látható Bhv-ktől, hogy az ablakok még teljesen lehúzhatóak, az ajtó ablaka pedig nem 1 nagy üveg, ha nem két keskenyebb, "templomablak", a belseje is más.
Mellesleg az a +v betű nem ezeket a különbségeket jelöli, hanem az átmenő vezérlőkábel meglétét, csak ami Bh-t felújítottak, abba kábel is került, így már Bhv lett.

Állítolag Miskolchoz tartozik 6 ilyen kocsi, talán még másutt is van néhány...
Ezeket 1, max 2 éven belűl leselejtezik, úgyhogy sietnem kell, hogy még utazhassak ilyenen, és megörökitsem...
Szóval jó lenne, ha valaki konkrét vonatszámokat tudna mondani, amiben ilyen kocsi előfordul.
(lehet BDh is)

Törölt nick Creative Commons License 1999.09.08 0 0 540
En meg felirom a tipusokat (Ap, meg ilyenek) hogy pontos info legyen...
division by zero Creative Commons License 1999.09.08 0 0 539
lehet, hogy nem úgyanarról beszélünk, vagy csak nekem nem tünt még fel...
holnap megnézek a Keletiben közelebbről egyet...
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.08 0 0 538
Nekem csak a hianya tunt fel, meg a csillogo tarcsak a tengelyeken. Meg persze az is, hogy nem fekportol rozsdallik az egesz, hanem "szep" szurke.
division by zero Creative Commons License 1999.09.08 0 0 537
"Össze kellene jönnünk így mindahányan... "
Nem is rossz ötlet...
Kéne szerveznünk egy jó kis vonatozást, ahova mindenki elhozhatná az érdekes fényképeit...
division by zero Creative Commons License 1999.09.08 0 0 536
Szerintem rajta van azon a "sima fék"...
Ha jól sejtem A,B vagy Ao, Bo-ból lett Ap,Bp IC kocsi.
Izgalmas, hogy igy két Ap van: 1 osztályú személyvonati kocsi is, meg ez az átépített IC kocsi is Ap jelű...
division by zero Creative Commons License 1999.09.08 0 0 535
ZöPö, Plebejus! ha szkenneltek, ne spóroljatok a felbontással! ilyen ritka régi képeknél nem baj, ha egy kicsit nagyobb lesz a fájl, megéri...
Gondolom Werner barátunk tud helyet biztositani nekik a Gigant Club szerverén...
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.08 0 0 534
MAV vagonokat tudtommal a Sachsenmodelle gyart, Roco felsegjel alatt. Volt egy Roco katalogus nalam, abban volt mindenfele, a regi tipikus dunakeszi-i tuskofekestol a legujabb, bordas tetejuig. A Sziv utcai boltban lattam ilyet hasznaltan, de szerintem barhol beszerezhetoek ahol Roco van. A Piko is gyartotta, de meg nem sikerult belefutnom sehol. Egy haveromnak van 2, de semmi aron nem adja el :-)
Igaz az, hogy nemelyik MAV IC kocsit regebbi kocsikbol epitettek at? A forgovaz teljesen ugy nez ki mint a regi, csak leszedtek rola a sima fekeket..
division by zero Creative Commons License 1999.09.08 0 0 533
Az állomásfönök története nem engem érdekel, hanem Mr Dennis Baer-t, neki kéne írnod a dbaer@netmonger.net címre, ha tudsz segíteni...

"alapvetően személykocsis vagyok", akkor "letámadhatlak" személykocsikkal kapcsolatos kérdésekkel?

scsabi Creative Commons License 1999.09.08 0 0 532
Szevasztok!
Ma fedeztem fel a topicot, egy lélegzetre átfutottam. Néhány hozzzászólás:
div. by zero 08-31 21:02
A MÁV Keleti Gépészeti Főnökségén megvan a M. Kir. Államvasutak hivatalos lapjainak gyűjteménye 1900-ig. Ha Schanz állomásfőnök úr története még érdekes érdemes ott böngészni. Ha érdekel segítek.
Bölény 08-24 13:14
mindegyik 1435 mm, különbség csak a szerkesztési/rakszelvényben van (l még rak. szab)
BuboRec 08-23 23:12
A MÁV szignál kottáját a MÁV értesítő különszáma (arculatterv) közölte. Ha kell előbányászom és elküldöm. Az ettől eltérő dallam áltb. EC vonatot jelez, ui. arra vonatkozóan az EC üzletszabályzat rendelkezik.
div by zero 08-19 09:48
az átlós vonatokba bejáró román kocsikkal a CFR az adósságát törleszti a MÁV felé
Aug 18-i vitanap az Ikarus szekrényű sínbuszról:
A sínbusz szekrényszilárdsága nem felel meg az előírásoknak.
Péter 08-16 17:16
V43 2000 sorozat
legfőbb újdonságok:
gumirugós szekunder rugózás; mod. vezetőállás (fűtő-hűtő páramentesítő, vill. ablaktörlő, fóliázott ablakok); az elektromechanikus vezérlőelemek helyett új közp. járművezérlő (MVE-03)
Más,
alapvetően személykocsis vagyok, ezért módfelett érdekelnének a vmely nyári hozzászólásban említett MÁV felségjelű CAF; DWA; DVJ kocsik modelljei. Hol hozzáférhetők?
Üdv,
Csabi
werner Creative Commons License 1999.09.08 0 0 531
"Pici turelmet kerek, eloszor is elo kellene keresni a negativokat"

M40, M46 képeid is vannak? Úgy olvastam sokakat érdekelnének a képeid. Össze kellene jönnünk így mindahányan...

werner Creative Commons License 1999.09.08 0 0 530
Plebejus:

"Megneztem a V63 Gigant honlapot tok jo, csak kicsit keves a GOZOS."

Ezer bocs, de "oly korban éltem én e földön..." még örülök, hogy a dízeleket úgy-ahogy láthattam-fotózhattam. Ők is kezdenek eltűnni, mint hajdanán a gőzik. Sajnos énnekem csak kölyökkoromban volt szerencsém Szentgotthárdon egy 424-essel tolatást megnézni (362...???). Asszem szerencsés vagy hogy annyi gőzöst láthattál élőben. Mert szerintem az ÉLŐ menet számít. Nem a nosztalgiamenet. Talán ezért van olyan kevés gőzösképünk.

"Nincs valakinek meg tobb kepe MAGYAR GOZOSokrol? "

A linkek között találsz egy gőzös oldalt

werner Creative Commons License 1999.09.08 0 0 529
Nagyirtás-Márianosztra:

Szép tervek! De jó lenne, ha megvalósulna. A legszebb erdei vasutunk lehetne.

ZöPö Creative Commons License 1999.09.08 0 0 528
OK, akkor (ha megbízol bennem), küldj postán papírképet. Ne küldd el egyszerre mindet! :-)
Emilben megírom a címem.
division by zero Creative Commons License 1999.09.08 0 0 527
Kandó is van? kész kincsesbánya van nálad!!!
division by zero Creative Commons License 1999.09.08 0 0 526
ismerjük, ez az egyetlen gözös oldal, sajnos nem túl nagy, nem túl jó minnőségű képpel...
plebejus Creative Commons License 1999.09.08 0 0 525
Pici turelmet kerek, eloszor is elo kellene keresni a negativokat, (1967 ota tucatszor koltozkodtem) mert ha jarhato, akkor talan jobban meretezheto a kep. Szerinted 1-2 probat megerne, meg ha macerassabb is?

Bp-re innen 200km-es jegy kell.
Postan? (Csak el ne vesszen!)

Ezt a helyet ismeritek? Linkelni se tudok meg...
http://origo.hnm.hu/~gyuri/index.html
P.

1014 Creative Commons License 1999.09.08 0 0 524
Nekünk mod valamit a vonatszám, de néhány éve egy ferencvárosi jegykiadónál hiába hivatkoztam vonatszámra, csak nézett bambán. Meg kellett néznem a vonat nevét a menetrendben!!! A felhasználó pedig végképp nem ismeri.
lazar Creative Commons License 1999.09.08 0 0 523
Sziasztok!

Megkerdezhetem, hogy milyen ELVIRA-s cikkrol beszeltek? Amugy az ujabb verziobol kiszedtek a vonatszam szerinti
bongeszest, ami szerintem hulyeseg volt.

Armand

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!