Keresés

Részletes keresés

TZiky Creative Commons License 2015.09.24 0 0 2569

A képen amit betettél, két éppen letöltés alatt lévő csomag van, még sem a manager, a kliens sem tud róla semmit, nem csoda hogy nem ajánlja fel a grafikus ablak megjelenítését...
Próbáld meg akkor, amikor az "Állapot" alatt a "Fut" szöveg olvasható.

Meg jó lenne tudni, hogy hogyan telepítetted a BOINC-ot? Virtualboxba, vagy sem, "service"ként vagy sem.

Üdv:
TZiky:-))

Előzmény: Istee1234 (2568)
Istee1234 Creative Commons License 2015.09.24 0 0 2568

Sziasztok! Egy kis gondom akadt SETI@home ügyben...hátha tud vki segíteni. Minap 2 projektet kielemztettem a BOINC klienssel, szépen végigvitte, minden gond nélkül, de egyszer sem tudta nekem a grafikus nézetben megmutatni hogy egyáltalán milyen állományt elemzek, csak a BOINC egyszerű képernyővédője ad tájákoztatést, meg a kliensablak maga.
A fiókomban is mindent megfelelően beállítottam, frissítettem, de amint a képen is látszik, fel sem kínálta a Grafikus ablak üzemmódot, ill. nem kattintható. No ez vajon miért leheséges? Most két új elemzést elkezdtem, de azért valahogy jó lenne látni is, s nem csak két nyamvadt bitkukac-ot kelljen nézegetni:   https://www.dropbox.com/s/uopofc28cq9p4js/seti-boinc.jpg?dl=0

 

 

Köszi bárki bármit tud mondani.

TZiky Creative Commons License 2015.03.08 0 0 2567
Előzmény: Moti5991 (2566)
Moti5991 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 2566

Annyi kérdésem lenne, hogy mi alapján választják ki azokat a visszaküldött adatokat, amiket esetleg tovább vizsgálnak? Mi alapján döntik el, hogy "ígéretes" vagy nem az?

TZiky Creative Commons License 2015.02.28 0 0 2565

Néha.

 

Ontopik kérdés?

 

Üdv:

TZiky:-)

Előzmény: Moti5991 (2564)
Moti5991 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 2564

Van itt még valaki? :D

Mirdad Creative Commons License 2010.01.13 0 0 2562

 

  OK, köszi, ilyesmire gondoltam. Itthoni a gép, majd megvizsgálom, de nem nagyon vágom ezt a hálózatos kérdést :)

Előzmény: TZiky (2561)
TZiky Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2561
Ha a http://boinc.berkeley.edu/download_all.php oldalról akartál programot letölteni, akkor esetleg a [céges] tűzfal ( proxy, router, miegyéb ) okozhatja. Ebben az esetben valószínűleg értelme sincs a feltelepítésnek, mert a kommunikációt sem engedélyezné a [céges] tűzfal ( proxy, router, miegyéb ).

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Mirdad (2559)
Mirdad Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2560

 

  (egy év után :)

Mirdad Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2559

 

  Sziasztok!

 

  Sehonnan nem engedi letölteni a progit ("a lap nem megjeleníthető").

 

  A Berkeley-oldal sem, és más letöltési oldalakról sem. Vajon miért?

 

  Üdv!

TZiky Creative Commons License 2009.01.04 0 0 2558
Konkrétan mit telepítettél és milyen oprendszerre és hogyan(service)?
( A szerver megy, seti-s csomag is van. Legalábbis a honlapjuk szerint. )

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: ottofon (2557)
ottofon Creative Commons License 2009.01.04 0 0 2557
5 éve regisztrálta, de az utóbbi 4 év kimaradt a "kutatásból". Most megint feltelepítettem a progit de nem megy. Lehet hogy lellt a szerver? Mintha ezt olvastam volna 2 napja a honlapjukon, de most már nem látom.
BeR Creative Commons License 2008.12.26 0 0 2556
Üdv minden kitartó SETI-zőnek :-)

A napokban egy ígéretes új hazai portálra akadtam, amit többek között Almár Iván neve is fémjelez, nézzetek be oda:

SETI Műhely
Vandorr Creative Commons License 2008.12.20 0 0 2555
Új Boinc verzió van, amelyben át lehet tenni a számítást a grafikus processzorra.
Egyelőre csak az Nvidia kártyák közül tudják a Cudások, de már ez is valami.
Ezek a kártyák tudják ezt.
Vilagfa Creative Commons License 2008.08.02 0 0 2554
Sziasztok !

 

Bocs, hogy nem közvetlenül SETI@home témakörben írok. A közeljövőben (remélhetőleg 2008. augusztus vagy szeptember hónapban) tervezzük alakulóban lévő SETI Baráti Körünk első találkozóját. A helyszín Budapest, VI. kerületben lesz. Még csak néhányan vagyunk, de a cél nem is a nagy létszám. Témánk szempontjából elsődleges lenne a Földön kívüli civilizációk utáni kutatás, de ezzel összefüggésben az is például, hogy milyen jövő várhat az Emberiségre. Nem UFO témakör !!! (Bár a SETA kérdéseivel mindenképpen foglalkoznánk.)

 

Ez egy beszélgetős klub lesz ha elképzeléseimnek megfelelően alakul, a SETI-vel összefüggő tágabb témakörökben. Kérem, hogy aki szeretne résztvenni, illetve esetleg „kiselőadást” szeretne tartani valamely találkozó során, értesítsen. Pontos részleteket válasz e-mailben írok.

 

chessmark@freemail.hu

TZiky Creative Commons License 2008.07.04 0 0 2553
És ha elromlik a kamraajtó, akkor költözzön el.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Vandorr (2552)
Vandorr Creative Commons License 2008.07.02 0 0 2552
Cseréld le a Vistát XP-re
Előzmény: Blackgamer (2550)
TZiky Creative Commons License 2008.05.17 0 0 2551
Ha nincs szükséged a grafikára és más egyéb problémát sem okoz, akkor szerintem a service-ként telepítés lesz a megoldás.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Blackgamer (2550)
Blackgamer Creative Commons License 2008.05.17 0 0 2550
nem indul a BOINC automatikusan rendszer indulásakor (régebben ment)
Indítópultba is tettem, meg beállítottam hogy rendszergazdaként futtassa (Vista)
de így sem akar kapásból betölteni
van valami ötletetek?
TZiky Creative Commons License 2008.04.17 0 0 2549
Az LHC nálam átkerült a "Megbízhatatlan" kategóriába.
"Up, Out of work"

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Vandorr (2548)
Vandorr Creative Commons License 2008.04.17 0 0 2548
Felszólítottak, hogy 145 nap után ismét csatlakozzak. Merthogy érzékenyebb antennák meg minden. Kár, hogy mostanában a MindNetworking, és az Artificial Intelligence jobban érdekel. Az LHC-ról nem is beszélve. Meggondolom.
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2547
Hello mindenki.

Elkezdtem setizni, és szeretném hallani a letöltött WU-kat, nem csak látni.

http://netti.nic.fi/~jknutar/wu2wav/

ezt letöltöttem, de nem igazán műxik. valamit nem jól csinálok?

tapasztalat valakinek??
Seven Of Nine Creative Commons License 2007.12.05 0 0 2546
Sziasztok.

Régen seti ztem aztán amikor átalakították leáltam vele.

Most mi a helyzet a projekt-el? Lehet róla többet olvasni valahol?
Előzmény: Vandorr (2542)
TZiky Creative Commons License 2007.11.27 0 0 2545
triplets.
( Ha ez kevés, akkor át kell olvasni a seti fórumának erről szóló hozzászólásait. )

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Gorak (2544)
Gorak Creative Commons License 2007.11.27 0 0 2544

Üdv Mindenkinek

Lenne egy kérdésem, lehet hogy már volt róla szó:

Én is futtatom a SETI-t és már többször láttam grafikus formában egy hármas csúcsot és mind a három csúcsnak a teteje zöld volt.

Ez jelent vmit?
TZiky Creative Commons License 2007.11.25 0 0 2543
"csinálok ide egy képsorozatot, hogy hogyan kell serviceként telepíteni."
Nem lett sorozat...

Üdv:
TZiky:-))

Előzmény: TZiky (2541)
Vandorr Creative Commons License 2007.11.24 0 0 2542
Remélem, ismertek más BOINC-os projectet a Seti-n kívül! Ha nem, akkor itt van néhány:
BOINC Statistics for the WORLD!
Distributed computing leírások, gyakran frissítve
TZiky Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2541
"hogy értetted azt, hogy jobban bele kellene nyúlni az XP-m lelkiválágába?"
Az csak arra az esetre vonatkozik, ha service-ként telepítetted.

"Mármint ezzel a "belenyúlással" a feladtatmegoldások idejét is tudnánk csökkenteni?"
Nem. Ha teljesen világos előtted, hogy mi módon lehetne a service-ként futó seti-t leállítani, akkor érted azt is, hogy mit neveztem belenyúlásnak.

"Tehát a többiek sem tudták "service" ként telepíteni a Boinc-ot!"
Majd egy újrainstallkor - miután kijött az általam várt tűzfalverzió -, csinálok ide egy képsorozatot, hogy hogyan kell serviceként telepíteni. De akkor is a jelszó lesz a buktató.

"Remélem, azzal ha megcsináljuk ezt az opti kliens felrakását (amivel csak töredékidőt nyernék) azzal nem adódhatnak problémák ugye?"
Max annyi, hogy nem fut az opti kliens és lesz három kiszámolatlan csomagod. De azt majd kiszámolja akkor a gyári kliens.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Franky1983 (2540)
Franky1983 Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2540

 

  Most visszautalok egy régebbi üzentedbeni hozzászólásodhoz, amivel kiváncsivá tettél: hogy értetted azt, hogy jobban bele kellene nyúlni az XP-m lelkiválágába?

  Mármint ezzel a "belenyúlással" a  feladtatmegoldások idejét is tudnánk csökkenteni?

 

  Tehát a többiek sem tudták "service" ként telepíteni a Boinc-ot!

 

  Remélem, azzal ha megcsináljuk ezt az opti kliens felrakását (amivel csak töredékidőt nyernék) azzal nem adódhatnak problémák ugye?

 

 

   Üdv: BF

Előzmény: TZiky (2539)
TZiky Creative Commons License 2007.10.18 0 0 2539
"És az amit Te írtál 6-7000 sec-es feladatmegoldási idő, az amúgy is egy különösen rövid feladat volt, nem?"
Nem tudom. Akkor volt 5-6 megoldott feladat, azok belefértek a megadott időtartamba. Ennél részletesebben nem néztem utána, így lehetséges, hogy valóban különösen rövid feladatok voltak.

"a Többieknek is 32 bit-es XP-jük van és ők sem bírták "sercive"-ként letelepíteni a Boinc-ot!"
Nem az oprendszertől függ, hanem hogy a telepítő ismeri-e a rendszergazda jelszavát. ( At XP a telepítés végefelé, de még a felhasználók létrehozása előtt kéri be. )

"Valószínűleg akkor én sem tudnám, ugye?"
Ha ismered az előbb említett rendszergazdai jelszót, akkor elvi akadálya nincs a service-ként telepítésnek.

"Ha ennek letöltése sem megy, akkor az optimalizált kliens felarakásával is adódhatnak problámák, nem?"
Nincs külön boinc a serviceként telepítéshez. Letöltöd az oprendszernek megfelelőt, és a telepítéskor választod ki a serviceként telepítést.
Nincs összefüggés a boinc serviceként - vagy nem serviceként - történő telepítése és az optimalizált kliens felrakása között. Az opti kliens felrakásának módja ,midkét esetben ugyanaz.

Majd később még visszanézek.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Franky1983 (2538)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!