Keresés

Részletes keresés

cyr45 Creative Commons License 2019.05.19 0 0 43950

Hogy múlik az idő!

 

Nekem is Cressi maszkom van, szerintem már muzeális példány, de ma is tökéletes, és abszolút

"be van állva" az arcomhoz.  

Mikor vettem, ez volt a csúcsmodell, itthon nem is lehetett kapni!  Temperált üveg, szilikon... 

Magyarországon akkor még bumfordi NDK és Csehszlovák maszkokat árultak, ma pedig

sem NDK, sem Csehszlovákia.:-)

 

Az akkori dollár árfolyam mellett (hol volt még az euro!) forintban háromjegyű ára volt.:-))

 

Bocs, hogy megírtam, csak eszembe jutott, a hirdetésedről.

 

 

 

Előzmény: -=47=- (43949)
-=47=- Creative Commons License 2019.05.13 0 0 43949

[OFF]

 

Sziasztok,

 

Van két eladó, nem használt fekete búvármaszkom (Cressi Matrix 10e Ft és Aqualung Favola 7e Ft), ha érdekel, írjatok!

Képek itt:

https://www.vatera.hu/aqualung-technisub-favola-fekete-buvarmaszk-2766608114.html

https://www.vatera.hu/cressi-matrix-fekete-buvarmaszk-2766607247.html

Személyes átvétel BP XX. vagy XXIII kerületben lehetséges.

Postázás megoldható

monobombola Creative Commons License 2019.05.13 0 0 43948

Egy normális kompresszor ára százezer és millió közötti tétel. Cserébe nem is kicsi. Meghatározott üzemóránként még drágább olaj csere, szűrőbetét csere szükséges. A "benzines " változat cserébe a kőkorszakot idézi. Az elektromos az pedig telepített,  - bár van hordozható is, de.... Aki tölt annak még általában vannak puffer tartályai is. (Próbával, lejárati évvel, tisztítással stb - mindenhez.) Ez mind pénz.

Röviden: nem a palack töltés ára sok, hanem az ehhez kapcsolódó egyéb költség. 

Persze vannak pumpák amik tudnak akár 50 bár nyomást is, de ilyen nyomással az ember kijön a vízből, nem pedig bemegy. Amit pedig az ember a filmekben lát az vagy 1950-60 év vagy mese.

 

Előzmény: Rose91 (43940)
Fabiodiv Creative Commons License 2019.05.13 0 0 43947

Tud az tréfásabbat is! ;-) 

Én KRK szigeten kaptam büdös levegőt egyszer. 30méteren megfordult a világ, mintha begombáztam volna.  Konkrétan fejreállt és kis téglalapba ment össze a kép. A gondolkodásom tiszta maradt így az asszonnyal feltudtam jönni. 6m körül állt helyre a kép. 

Szóval a parciális nyomások miatt a legkisebb szennyeződés is nagy bajt tud okozni...

 

Töltésre is vonatkozik a majom/banán tétel...

Előzmény: cyr45 (43946)
cyr45 Creative Commons License 2019.05.07 0 0 43946

Igy igaz, nagyon ugyelni kell a toltesnel!

 

Volt (regen) egy olyan kollega, aki nem sok hijan belehalt abba, hogy a kompresszor szivocsove nem volt jol elhelyezve, es a kipufogogazbol is szivott valamennyit, azaz szennyezette valt a palackban a levego!

 

Az volt a szerencseje, hogy kis melysegben lett rosszul, es hamar.

Gyorsan fel tudott jonni, es csak akkor ajult el, amikor mar kinn volt a csonakban!

Előzmény: rezgaras (43945)
rezgaras Creative Commons License 2019.05.07 0 0 43945

Arról nem is beszélve, hogy a búvár-kompresszorokra vonatkozik egy csomó egészségügyi előírás is. A palackban a levegőnek tisztának és száraznak kell lennie! (el lehet olvasni egy-egy Bauer-leírásban)

Előzmény: cyr45 (43944)
cyr45 Creative Commons License 2019.05.04 0 0 43944

Azt azért számold ki, hogy mi meló lenne egy palackot azzal felnyomni!  Meg időben is rengeteg...

Viszont biztos, hogy kondicionáló edzés gyanánt jól működne.:-))   Csak elég unalmas is lenne.

 

Az a pumpa mellesleg nem erre van kitalálva, nagyon hamar meg is adná magát ilyen terhelésen,

a javítása meg sem nem egyszerű, sem nem olcsó.

 

Ha sok pénzetek van, és nem sajnáljátok, hogy abban fog állni, + a kényelmetek megér nektek

annyit, akkor vegyetek megfelelő kompresszort.    Ami "tudja" a szükséges nyomást produkálni!

 

De arra számítsatok, hogy ugyanaz a helyzet vele, mint az autóval:

 

Megvenni drága, de ha később el akarnád adni, akkor csak olcsón tudod.

Ha meg használtat vennél, az kérdés, hogy milyen, meddig bírja?...

 

Én erősen meggondolnám a helyetekben, és a döntés attól is függ, hányan lennétek rá, mennyit

használnátok (azaz, mennyire tudnátok kihasználni) és van e  olyan, aki ért is hozzá valamennyire...

 

 

Előzmény: Rose91 (43943)
Rose91 Creative Commons License 2019.05.04 0 0 43943

Köszönöm a válaszokat. Esetleg a hudson pcp pumpa

alkalmas lenne rà? 200-250 bar teljesitményre is képes.

Egyenlőre csak ötletelünk hogy megérné-e befektetni búvárkompresszorba vagy van esetleg olcsobb megoldás is 

van a palackok töltésére. 

Boarhunter Creative Commons License 2019.05.04 0 0 43942

Az ismerősöd kiváló ötletember de remélhetőleg meg is marad ezen a szinten.

Az autós kompresszorok papíron tudnak 6-7 bar nyomást produkálni de ahhoz igen sokáig kell nyegtetni őket.

A normál kompresszorok 10-12 bart tudnak.

A búvár kompresszorok meg 300 bart...

Előzmény: Rose91 (43940)
cyr45 Creative Commons License 2019.05.03 0 1 43941

Az ismerősöd marhaságot mondott, az autós kompresszor csak gumifújásra jó!

Palackot tölteni kevés lenne, mint mackó sajtban a brummogás.:-)

 

Nem tudom, manapság mennyibe kerülhet a töltés, amire azt írod, hogy "nagyon drága",

de abban biztos vagyok, hogy kompresszort vásárolni csak annak éri meg, aki profi szinten használja, nem csak saját célra, hanem másoknak is tölt, és meg is van hozzá a vevőköre!

Előzmény: Rose91 (43940)
Rose91 Creative Commons License 2019.05.03 0 0 43940

Üdv.kedves búvár tarsaim.

Érdeklődni szeretnék hogy ti milyen kompresszort használtok búvár palack töltésehez. 

Ha vásárolnék is olyat szeretnek ami mobil hordozható. Ha tudtok hasonlót irjatok. Illetve egy ismerősöm ajánlotta hogy autós kompresszorral próbálkozzam. Nem vagyok benne biztos hogy alkalmas lenne búvár palack töltésére. Nektek mi a véleményetek? Nagyon drága a palack töltése ezért gonolkodtam egy hordozható kompresszoron. Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv: Rose

horb Creative Commons License 2019.02.24 0 1 43939

Eladó

300-Bar-os 6,8 literes búvárpalack , a próba lejárt most 01-hó 23-án töltve kb,240 Bar

tel 20/470 1675   az ára 25 ezer

( ha nem jó helyre írtam töröld )

 

 

   

5ax Creative Commons License 2019.01.07 0 0 43938

(csondesen jegyzetel es bologat)

Előzmény: cyr45 (43937)
cyr45 Creative Commons License 2019.01.05 0 0 43937

És a lényeg:  Egyiptomban a szállás és ellátás is sokkal olcsóbb, mint Izraelben, vagy Jordániában!

                    Mondhatni, hogy felébe, de akár csak harmadába is kerül Egyiptom.:-))

 

Ennek a két előbbi országnak csak egy-egy rövid partszakasza van az Akabai öböl végén.

Jordániába nem mentünk át, így az ottani részt nem láttuk, de Eilatban végig megnéztük a partot.

Semmivel sem volt jobb, mint az, ahol mi voltunk, viszont sokkal többen voltak!

Előzmény: cyr45 (43936)
cyr45 Creative Commons License 2019.01.05 0 0 43936

Annyit még hozzá, hogy mi Izraelbe, Eilat-ba repültünk.  A reptér neve Ovda.

 

Onnan transzferbusszal, de akár járati busszal is el lehet menni az Izraeli-Egyiptomi határig, ott pedig

csak gyalogosan lehet átmenni, de nem nagy ügy, csak ne legyen túl sok cuccotok, mert azt húzni kell!

 

Közvetlenül a határ mellett van a Taba Hotel and Nelson Village, mellette pedig a Mövenpick Hotel.

Ezek gyalog símán megközelíthetők, és ha van kinyomtatott foglalás, amit viszel, akkor sem izraeli,

sem egyiptomi oldalon nem kell illetéket fizetni, és vízum sem kell!

De csak ott lehetsz, ez egy különleges övezet. Pár száz méterrel távolabb van egy ellenőrzési pont,

ha azon át akarnál menni (távolabbi szállodákba) akkor már borsos illetéket kell fizetned!

 

 

Előzmény: 5ax (43935)
5ax Creative Commons License 2019.01.04 0 0 43935

Ha!

 

Koszi az elmenybeszamolot, felirom magamnak a helyet a bakancslistara. Kedvet kaptam hozza!

Előzmény: cyr45 (43934)
cyr45 Creative Commons License 2019.01.04 0 0 43934

Taba-n voltam, ez az Izraeli határ mellett közvetlenül van Egyiptomban, az Akabai öböl végénél.

Jó hely, de én inkább nyaralás, pihenés céljából voltam ott, csak a partról snorkeleztem.

De tetszett, a feleségem is jókat úszkált és napozott közben, a nap fogott, de már nem égetett.

 

A korallok, és az élővilág nagyon szép, már partközelben, és kis mélységben is! Nekem elegendő.

Én snorkellal 6-8 méterre megyek már csak max., de akár 1-2 m.-en is szép dolgok vannak.

A halak változatossága, színei, sokszor nagy, és szelídnek mondható példányok, máskor pedig

hatalmas csapatokban a kisebbek, számomra megunhatatlan látvány volt!:-)) Rája, muréna, stb.

 

Már harmadik alkalommal jártunk ott, mindig ilyenkor, ősz végén, tél elején. 

A víz még jó, neoprén nélkül is gyakorlatilag bármeddig benn lehet lenni!

Nincs tömeg, kimondottan kevesen voltak, és nagyon jó árakon, jó szállókban laktunk.

Már harmadik alkalommal jártunk ott, és ha lehet, fogunk is még menni! :-)

 

Előzmény: rezgaras (43932)
rezgaras Creative Commons License 2019.01.03 0 0 43933

Ez lemaradt: :-))

Előzmény: rezgaras (43932)
rezgaras Creative Commons License 2019.01.03 0 0 43932

Ne a hóról mesélj, hanem hogy mit láttál a Vörös tengerben? Szafari volt, vagy partról?

Előzmény: cyr45 (43931)
cyr45 Creative Commons License 2018.12.29 0 0 43931

Tíz napja érkeztem haza a Vörös tengerről, pontosabban az akabai öböltől. Nagyon jó idő volt, és

változatlanul gyönyörű ott az élővilág.:-))  Furcsa volt a +28 fok után hirtelen a télbe érkezni!

 

Olyan hó volt nálunk, hogy nem is tudtam volna kocsival kijönni, de nem is kellett.

Aztán, mielőtt takarításig fajult volna a dolog, egy nap alatt elolvadt.  

Még jó, hogy nem kapkodtam el a dolgot, potyára dolgoztam volna!:-))

Előzmény: Sobri Józska (43930)
Sobri Józska Creative Commons License 2018.11.16 0 0 43930
Sborisz Creative Commons License 2018.11.15 0 0 43929

Oksi és kösz... de az illető u.n búvár orvosi vizsgával ( készséggel, képességgel is ) rendelkezik..

sőt egy gyulai illetőségű doktorral is beszéltem ez ügyben. Ő is azt mondta, amíg a véralvadásgátló velem van nem adhatnak orvosit...ugyanakkor egy ismerősöm szintén szed, a búvárorvosa állítólag tudja; ő kapott orvosit...( ráadásul pont attól aki nem nekem nem adott).....nem értem az egészet!

:)

Előzmény: rezgaras (43926)
cyr45 Creative Commons License 2018.11.14 0 0 43928

Igazad van.

 

Mentségemre csak az, hogy szöget ütött a fejembe, amit írtál! 

Meg, hogy nem zavartunk, nem vágtunk mások szavába, nincs itt olyan egetverő forgalom.

 

Sokat segítettél, nem nyaggatlak tovább. :-)

 

Jó merülést mindenkinek!

Előzmény: Nibiru (43927)
Nibiru Creative Commons License 2018.11.14 0 0 43927

A Voltaren nekem is csak úgy hatott, ha nagyobb dózisban szedtem, a recept nélküliben kevés volt a hatóanyag.
A Tramadolt nem ismerem. 

Az, hogy alapjában véve puha egy fekhely, kevésbé szokott gond lenni, inkább az, ha túl kemény. Ahog írtam, az "aludj kazánlemezen" dolog már a múlté. Meg lassan a rugók is, de a Bonnell, az feltétlenül. Ma a különleges keményhabok mennek. Engem a tisztán keményhabból készült, zónázott, vagy több rétegű matracok nem győztek meg annyira, zsákrugósat választottam.
Ha nem egy darabból van a fekhelyed, az is legfeljebb kényelmetlen. A fő probléma, hogy ha ugyanolyan kemény/puha mindenhol, akkor alvás közben a gerinced nem lesz egyenes, azaz a lumbágót nem jobb lesz, hanem rosszabb az éjszaka folyamán.
Lényeges, hogy mi az elalvási pozíciód és ahhoz kell választani a matracot. De ahogy kipróbáltam a mostani matracokat, arra jöttem rá, hogy amit régen keménynek árultak, olyan már alig van. A hajdani félkemény matracok sokkal keményebbek voltak mint a maiak, viszont megjelentek a lágyba hajló félkemény és a kifejezetten lágy matracook, valamint ma már nem árulnak csak zónázott (sávosan különböző keménységű) matracokat, mindegy, hogy hab, vagy rugós.

Mielőtt még túl sokat írnék a témáról, javaslom neked a matracman.hu oldal olvasgatását. Az volt a legelső amit végigolvastam és nagyon sokat tanultam belőle. Egy hónap alatt nyilván nem lettem matracguru, de amennyit tudok a témáról én a helyedben egy kissé lágyba hajló, közepesen kemény matracot választanék, amin van egy a pontrugalmasságot fokozó felső kényelmi réteg (ha rugós), vagy anyagában biztosítja a kényelmes fekvést. A memória habból viszont a klasszikus fajtát nemigen szabad megvenni, mert nem szellőzik és borzalmasan bele tud izzadni az ember. Akad annak egy másik változata ami tovább marad hűvös, mert gélzárványok vannak benne, de azzal csak időt lehet nyerni, csatát nem. Van viszont néhány gyártó akik olyan új fajta memóriahabot gyártanak ami átszellőzik. Na, az jó. A miénkben is olyan van. Én konkrétan ezt a matracot vettem meg: https://www.gigamatrac.hu/matracok/zsakrugos-matracok/isbir-moon-soft-zsakrugos-matrac-6585
A legolcsóbb ami egyébként szóba kerülhetett volna az az IKEA Hövag nevű matraca volt kényelmi szempontból. Abban nincs memóriahab, a huzata pedig nem mosható, de amennyiért árulják, bőven megéri. Az Ikea rugós matracaira viszont jellemző, hogy nincs a szélén egy erősítés, ezért ha oda fekszel, szó szerint ledob magáról az ágy. A Hövagra ilyen szempontbül nem emlékszem. A miénkben a zsákrugók egy keményhab keretbe vannak beletéve, ezért ha kitol a nejem az ágy szélére akkor sem kötök ki a földön. :)

Nagyon lényeges, hogy próbáld ki a matrcokat és hogy ne ülj fel az eladók marketing dumáinak. Az akciós ár pedig mindig akciós, azaz nem kell elsietni semmit.

Ez egy a búvárkodásról szóló topic és már így is túl sokat írtam, úgyhogy ha akad még kérdésed ezzel kapcsolatban, írd meg mailben.

Előzmény: cyr45 (43924)
rezgaras Creative Commons License 2018.11.14 0 0 43926

A trombózis alatt nekem is azt mondta az orvos, hogy nem merülhetek többet, de utánanéz. Egy idő után megkérdeztem, hogy eladhatom-e a felszerelésemet. Akkor azt mondta, hogy utánanézett és az a szabályozás, amit megírtam.Öt hónapig nem merülhettem, akkor jött az ultrahang és a tüdőröntgen. Meg a doki alaposan meg is hallgatott.

 

Ez olyan 5-6 évvel ezelőtt volt, azóta is merülök. Ja és nem magyar orvos volt. Nézz utána és adott esetben keress másik orvost! (vannak megalapozott kétségeim az orvosok kompetenciáját illetően :-((

 

Előzmény: Sborisz (43921)
Nibiru Creative Commons License 2018.11.13 0 0 43925

Én ha sokat merültem és fájt a fülem, este olívaolajat cseppentettem a fülembe és mindig megoldotta a problémát. Amikor legelőször ilyen történt velem, azt hittem begyulladt, pedig csak eszméletlenül kiszáradt.

Előzmény: Sobri Józska (43923)
cyr45 Creative Commons License 2018.11.13 0 0 43924

Tornázom én is, reggelente kb. 15-30 percet, mikor, hogy van kedvem.  Szintén spéci gyakorlatok,

nekem pálcikaemberkék vannak lerajzolva, melyikből mennyit ajánlatos csinálni.

A Voltaren szerintem nagyon gyenge, (nekem legalábbis) de komolyabb már csak receptre van.

Tramadolt tartok készenlétben, de csak akkor használom, ha valóban muszáj!

Mert különben (állítólag) hozzászokna a szervezet, és idővel nem hatna.

 

Amit írtál a matracról, illetve az azzal kapcsolatos tapasztalatodról, az nagyon érdekel!

 

Épp most gondolkodtam, hogy a fekhelyem (amely egy teljesen átlagos IKEA sarokkanapé

kinyitva) lehet, hogy túl puha? És az is lehet gond, hogy nem egy darabból van a matrac?

És, hogy kellene tennem rá valami kemény falemezt, egy vékony szivacsréteggel...

 

De, -ezek szerint- lehet, hogy nekem is érdemesebb valami spéci matraccal próbálkozni!

Megírnád, hogy neked milyen vált be?...  Mert nem akarom a csőben a lyukat keresgélni,

és teljesen tájékozatlan vagyok ez ügyben!

 

A kondim valóban nem mondható rossznak (a 73 évemhez képest) az idén is még átúsztam

a Balatont, sokadszorra.  Csak, már nem 1:45 alatt, mint a legjobbam volt, hanem 3:05 alatt.

5,2 km. de azt nyugodt tempóban, és természetesen uszony nélkül úsztam, úgy sportszerű!

 

Majd várom válaszod, matrac-ügyben... 

 

 

Előzmény: Nibiru (43922)
Sobri Józska Creative Commons License 2018.11.13 0 0 43923

Köszi, de nem mind az enyém, más tollával is ékeskedtem.

Azért való igaz sok levegő volt, naponta 4 merülés egy héten keresztül.

A végén már a fülem sem bírta.

Előzmény: Nibiru (43918)
Nibiru Creative Commons License 2018.11.13 0 0 43922

Én évtizedekig szenvedtem a derekammal. Tolószékbe ugyan nem kerültem vele, de a lábfejemet már csaptam többször is. Aztán egy gyógymasszőr megtanított egy gerinctornát, hogy azt csináljam ha érezni kezdem a fájdalmat. Na, azzal el is voltam még 15 évig, míg már túl sokszor kellett tornáztatni, terápiára is jártam, meg Voltaren szedés. Aztán elmentem szabira, és elvágólag megszűnt a fájdalom. Azt hittem, hogy azért mert végre hatott a gyulladáscsökkentő, vagy a terápia, vagy mindkettő. Két hét múlva haza, és újrakezdődött. Megint torna és Voltaren. úgy adódott, hogy egy hét múlva ismét néhány napos szabi jött, és reggel megint nem volt semmi bajom, de még mindig nem esett le, hogy mi van, csak mikor hazaértem és rögtön az első reggel megint kezdődött a szívás. 

Azt történt, hogy amíg nem voltam otthon, mindkét helyen lágy matracokon aludtam. Otthon meg inkább kemény volt, de az is már régi, elavult Bonnell rugós. Egy hónapig külön aludtam az asszonytól, hogy reggel ne fájjon a hátam és a derekam, közben az internetet túrtam és matracboltokba járogattam.
A végén leráztam a sok információról a nyilvánvaló marketinges dumákat és vettem egy jó matracot.
Amikor megvettem még mindig volt a derekamban egy kis fájdalom. Olyan ami még nem öl meg, de ott van stabilan. Se torna, se semmi, csak az új matracon alvás egy hét alatt napról napra fokozatosan megszüntette a fájdalmat. Eltűnt, vége. Ha ezt korábban tudtam volna!

Kiderült pl, hogy már rég megdőlt, csak a köztudatban és egyes orvosok elméjében él még az a tévhit, hogy akinek fáj a dereka, annak kazánlemezen kell aludnia, mert az a jó neki.
Az igazság ezzel szemben az, hogy aki az oldalán fekszik annak a lágy, aki meg háton-hason annak meg a félkemény matrac a jó, de a főszabály az, hogy jó legyen a pontrugalmassága és hogy ki kell próbálni.
Ráadásul nem volt egyszerű a választás, mert annyiféle modern anyag van, és olyan sok mindenre oda kell figyelni, de azóta nem fáj se a hátam, se a derekam, úgyhogy nagyon megérte. És éjszaka nem forgolódom folyton mint a régi matracon.

Lehet, hogy neked is csak ennyi a bajod igazából. Az uszonyozástól önmagában nem kellett volna, hogy kiújuljon a sérved szerintem. Csak ha eleve nem stimmel már valami és rádolgozol, az kihozza. Pláne, ha 2 km-t képes vagy erőből tolni, ahogy írtad, mert az azt jeletni, hogy még a kondid is sokkal jobb lehet az átlagosnál.



Előzmény: cyr45 (43920)
Sborisz Creative Commons License 2018.11.13 0 0 43921

Lehet nem akadály, de erre való hivatkozással nem kaptam orvosit...  :(

Trombózisom nem volt, tüdő rendben.

Szóval akkor.....  :)

 

Előzmény: rezgaras (43915)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!