Keresés

Részletes keresés

Replay Creative Commons License 2024.05.16 -1 0 26436

Én kérvényeztem így, de annak már 10 éve.

Előzmény: _chillout_ (26431)
_chillout_ Creative Commons License 2024.05.16 0 1 26433

150 nap, pont most nézem..

Előzmény: gabor01 (26429)
_chillout_ Creative Commons License 2024.05.16 0 1 26432

150 nap, pont most nézem...

_chillout_ Creative Commons License 2024.05.16 0 1 26431

Sziasztok, tudja esetleg valaki tapasztalatból, hogy felnőtt részére kérvényezhetünk-e ESTÁt a tudta nélkül? Egy meglepetés utat szeretnénk szervezni neki.

jones1 Creative Commons License 2024.05.16 -1 0 26430

Mindketten ESTAval megyunk, ugyhogy nem.

Előzmény: gabor01 (26429)
gabor01 Creative Commons License 2024.05.16 -1 0 26429

Az esetleg nem derült ki menet közben, hogy felnőttként mennyi kell várni az interjúra mostanában?

Előzmény: jones1 (26428)
jones1 Creative Commons License 2024.05.16 -1 2 26428

Gondoltam megosztok egy kis update-et.  Ha valaki emlekszik, 2022-ben probaltam igenyelni az akkor 4 honapos lanyomnak egy ESTA-t, aki kettos allampolgar, az egyik magyar es Magyarorszagon kivul szuletett.  Az ESTA-t elutasitottak (tobbet is beadtam, mert azt gondoltam en szurtam el az adatokat az igenylesnel).  Majd utana kaptam egy emailt, hogy a magyar allampolgarsagat nem kell bevallanom, mert semmi jelentosege.  Igy tettem (kvazi hazudtam) es meg is jott az ESTA.  Eltelt ket ev, az ESTA lejart, amugy tobbszor is sikeresen latogattuk vele az allamokat amig ervenyes volt.  Keszulven a kovetkezo utra, igenyeltem ismet ESTA-t.  Magunknak siman megjott, a lanyome elutasitva.  Irtam egy levelet az esta embereknek, hogy mi volt a multkor, most is hagyjam-e el a magyar nemzetiseget vagy sem (magamtol nem akartam hazudni az igenyleskor).  Valasz nyilvan nem jott, ugyhogy nem volt mas hatra, nekiindultam a vizum igenylesnek.  Hazudni nem akartam, mert a ket eves kor amolyan vizvalaszto: elotte ugye csecsemorol van szo, utana mar inkabb kisgyerekrol, nem tudom, hogy a hazugsag (a magyar allampolgarsag letagadasa) egy 2+ evesnel is oke-e, vagy sem.  Mivel most mar 2.5 eves, az utazasnal harom lesz, inkabb nem akartam kockaztatni.

 

A legproblemasabb a foto keszitese volt.  Elmentunk egy fotoshoz, hogy csinaljon fotot (feher hatter, kameraba kell nezni, nem mosolyogni, megfelelo meret, aranyok, stb).  A ket es fel eves lanyom megijedt a fotostol, akinek bozontos hosszu oszulo szakalla volt - amugy nagyon kedves ember volt.  De a lanyom be sem volt hajlando tenni a labat a boltba, ha megprobaltam, torka szakadtabol uvoltve - sirva tiltakozott.  Megprobaltuk, hogy az ember hatra ment es mas foglalkozzon vele, de ahogy mondani szoktak, a karokozas mar megtortent, az egesz boltba nem akart bemenni, mar tokmindegy volt, ki fotozza.  Megprobaltuk, hogy beultem en fotozasra, hogy lassa milyen, de ez csak azzal vegzodott, hogy sirva kert, hogy ne uljek oda es ne fotozzanak le, mikozben ket kezzel huzott ki a boltbol engem is.  Nem volt mas hatra, magunknak kellett megcsinalni, telefonrol lehet igazolvanykepet is nyomtatni naluk.

 

Az elso sorozat nem lett jo: az aranyok sem stimmeltek (tul kozeli volt), arnyek volt a hatterben a feher falon, nem pont a kameraba nezett.  Amelyik kepen jo volt az arany, ott mosolygott, ahol nem mosolygott ott a feje volt elforditva es nem latszott az egyik fule, ahol a fej nem volt elforditva, ott a szeme volt epp csukva.  Remalom volt.  Vegul mindenfele lampaval, nappali fenynel sikerult egy masodik sorozatban olyan 5-10 kepet loni amibol az egyik majdnem jo volt: a hatter nem volt teljesen feher, hanem az alja barnas volt.  Elmentem kinyomtattatni, a fotos urge szerint nem fogjak elfogadni, de nekem a tokom tele volt mar, mondtam, hogy nem erdekel, ennel jobbat nem tudok csinalni, nyomtassa, max visszadobjak es kernek uj fotot.

 

Ezek utan jott az, amirol minden online forum, ugynokseg vagy ugyved ugy nyilatkozott, hogy a lehetetlennel hataros: a gyereknek vizumot igenyelni.  Ma mar tudom, hogy ezek a leirasok mind hulyesegek, csak arra jatszanak, hogy a szulot jol megijesszek es rajuk bizza az ugyintezest - jo penzert.  Osszehasonlitva a fotos torturaval, ez mar setagalopp volt.  Online beregisztraltam, kifizettem a 185 dollart, vagy nem tudom mar mennyi volt a vizum dij, es felkeszultem, hogy sohanapjan kiskedden lesz az elso szabad idopont.  Nem is kellett idopont.  Gyerekeknek siman lehet postan, szemelyes megjelenes nelkul vizumot intezni.  Kinyomtattam a futarnak szukseges vonalkodokat (a futarszolgalatot tartalmazza a vizumdij), a DS160 adatlapot, a fizetesrol a nyugtat, melle tettem az ominozus fotot.  Ezen tul, hogy ne legyen ketseg, hogy turizmus a celpont, kinyomtattam melle a repjegyek foglalasarol a visszaigazolast, hogy latszodjon vissza is jovunk (a repjegyek amiket foglaltam lemondhatoak, ha esetleg nem kaptunk volna vizumot), kinyomtattam a latnivalok listajat, amiket megnezni terveztunk, kinyomtattam a screenshotot a google maps-bol, ahol bejeloltem a latnivalokat.  Melle tettem meg a mi mar jovahagyott ESTA-nkat is kinyomtatva, es hozzacsaptam a lanyom utlevelet is.  Az egeszet egy boritekba tettem, es majus 7-en ledobtam a futarszolgalat egyik csomagfelveteli pontjan. 

 

8-an reggel jott egy automata email, hogy a pakk uton van a kovetsegre.  Majus 10-en reggel jott egy email a kovetsegrol, hogy nem csatoltam a szuletesi anyakonyvi kivonatot az igenyleshez - es valoban nem.  Bar a dokumentum listaban benne volt, a megfogalmazas miatt en ugy ertelmeztem, hogy az a resz rank nem vonatkozik, es nem kuldtem el.  Rosszul ertelmeztem, kellett volna, ugyhogy az emailre valaszkent csatolmanykent elkuldtem egy fotot rola.  Ezt meg aznap el is kuldtem.  Majus 15-en delutan jott egy automata email, megint, hogy a kovetseg vegzett es a futarszolgalat fog ertesiteni arrol, mikor mehetek atvenni az utlevelet.  Mivel extra koltseg lett volna a lakasra postaztatni, a futarszolgalat felveteli pontjara kertem a kezbesitest, ez szinten benne volt a vizum araban.  16-an, azaz ma reggel jott az automata ertesito, hogy a felveteli ponton van az utlevel es mehetek erte, ugyhogy ma reggel el is mentem.  Visszakaptam minden kinyomtatott dokumentumot, kinyomtatva azt is amit potlolag, emailben kuldtem be, visszakaptam a fotot is, amivel annyira megkuzdottunk, es termeszetesen az utlevelet, benne a 10 evre ervenyes vizummal.  Az atvetelhez megint szukseg volt a szuletesi anyakonyvi kivonatra, hogy igazoljam: en vagyok az apa, es kellett egy igazolvany rolam, hogy en tenyleg en vagyok.

 

Szoval sima ugy volt, es sokkal hamarabb elintezodott, mint szamitottam ra.  2034-ig legalabb megoldodik az ESTA problema: addig nem fog neki kelleni.  Majd nevethet rajtunk, amikor mi szuttyogunk a sajat ESTA igenyleseinkkel.

 

A vizumban van egy megjegyzes sor, hogy "ESTA record reviewed" ami az internet szerint azt jelenti, hogy az, aki kiallitotta a vizumot tudataban volt es ellenorizte a korabban visszautasitott ESTA igenylest.  Ez a bejegyzes elvileg jo, mert a hataron amikor a konkret belepes zajlik, az ott levo embernek mar nem kell kitalalnia, hogy vajon miert lett az ESTA visszautasitva - a kovetseg mar megnezte es nyugtazta ezt.  Majd leszallaskor kiderul, hogy valoban meggyorsitja-e az ugyintezest.

 

A keservesen elkeszitett fotot pedig gond nelkul elfogadtak.

_chillout_ Creative Commons License 2024.04.25 0 3 26426

Egy 15 évvel ezelőtti posztra reagálsz, komolyan választ vársz? :-) Ráadásul az a poszt nem szűkölködik a komoly tárgyi tévedésekben. Én 1999-ben mentem először az USÁ-ba és nagyon komoly procedúra előzte meg a kiutazást. Igenis be kellett mennem a nagykövetségre, komoly interjú volt, előtte be kellett szereznem igazolást a családtól, a munkahelytől, barátoktól, számlakivonat kellett a bankomtól, ami igazolja, hogy elég pénzem van, angol nyelvtudást kellett igazolnom- stb-stb.

Azt el tudom képzelni, hogy egy idősebb (én kis fiatal, egyedülálló, egyetemen frissen végzett fruska voltam), kapcsolatban élő ember könnyebben megkapta a vízumot, de az az általános érvényű kijelentés, hogy 2001 előtt nevetségesen könnyű volt vízumot kapni, semmiképpen sem igaz.

 

A kérdésedre: aki az ESTA-ban (vagy bármilyen más országba való beutazási kérelemben) valótlanságot állít, ma már a gépre való beszállásig sem jut el, mert a légitársaságok nem kockáztatják meg a saját költségükön való hazautaztatást. Svájci tapasztalat az elmúlt 5 év 4 amerikai utazásából: a jóváhagyott ESTÁt még az indulási reptéren, a beszállítás előtt ellenőrzik US Border Protection feliratú emberek, összevetik az útlevéllel és a rendszerükkel, és ha minden stimmel, adnak egy pecsétet a beszállókártyára, a beszállításnál pedig csak a pecséteseket engedik fel a gépre. Cserébe az USÁ-ban kb 20 perc a beléptetés, a korábbi kiszámíthatatlan, sokszor 2-3 óra várakozás helyett. Ismétlem, ez svájci indulásnál van így magyarországi indulásról az utolsó tapasztalatom 2007-es.

A lényeg, hogy ma már extrém ritka, hogy valakit indulásnál nem szűrnek ki, az érkezéskor pedig visszafordítják.

Előzmény: tottival (26425)
tottival Creative Commons License 2024.04.24 0 1 26425

Mennyire gyakori az ilyen eset?

Kimész tengerentúlra, aztán leszállás után egyből haza is irányítanak

Előzmény: dorbita (8989)
PHX Valley Creative Commons License 2024.04.11 0 1 26424

Félelemérzet bennünk sem volt, csak rossz volt látni, megélni...

Előzmény: k11zoltan (26423)
k11zoltan Creative Commons License 2024.04.10 0 1 26423

Az a világhírű Skid Row. 

Egyszer vártam ott a buszt vagy egy órát. 

Egyébként a kutya nem szólt hozzám. Pedig fényképező is lógótt a nyakamban. 

Előzmény: PHX Valley (26418)
Meltdown Creative Commons License 2024.04.09 0 1 26422

....utolsó 3 háborúban...

Előzmény: Meltdown (26419)
tucsok13 Creative Commons License 2024.04.09 0 1 26421

OFF: Igény mondjuk volna rá..de főzze is meg. Mert az uram mostanában annyit bringázik, hogy nem főz.. :-P

Előzmény: kisfo (26417)
PHX Valley Creative Commons License 2024.04.09 0 1 26420

Nagyon szomorú :-(

Előzmény: Meltdown (26419)
Meltdown Creative Commons License 2024.04.09 0 1 26419

A szó amit keresel: Fentanyl, amíg az ópiát krízist nem tudják kezelni ez lesz, sajnos.

3 év alatt 2.5x többen haltak meg a drog miatt, mint az utolsó háborújukban.

Előzmény: PHX Valley (26418)
PHX Valley Creative Commons License 2024.04.09 0 0 26418

LA-ben konkrétan a Grand Central Markettől, az Angels Flight Railwaytől, vagy éppen a Crypto.com Arenától (tehát erősen belvárosi övezettől) kb 3-4 saroknyira olyan durva hajléktalan kolóniák laknak, amit európai szemmel nehéz elképzelni. A "gazdagabbak" sátorban, a legcsóróbbak hálózsákban, a járdán ürülék (nem állati, WC papírral körbeszórva), a parkolóórák mellett üvegdarabok, nyilván a parkoló autók "rovására", drogosok, tűk, nagyon kemény...

Persze Santa Monica vagy Beverly Hills nem ilyen volt, de azok nem is klasszik belvárosi részek.

Előzmény: tucsok13 (26416)
kisfo Creative Commons License 2024.04.09 0 0 26417
Előzmény: tucsok13 (26416)
tucsok13 Creative Commons License 2024.04.09 0 0 26416

Sajnos vannak ilyen helyek is. Seattle-ben legutóbb ha nem is volt ennyire durva a helyzet de láttunk mi is hasonlót a belvárosban. (kevesebben voltak, de kb. hasonló állapotban - üzletek megszűnve, bedeszkázva - és mindez 100 m-en belül a Pike Place markethez képest)

A belvárosi Targetben még a fogkrémet is üvegszekrényből kell kérni, meg bonyolult levenni a polcról szinte minden higi cuccot. LA-ben állítólag még durvább a helyzet, a videon Pennsylvania van, és Portlandről is hallottam hasonlót - szerintem sok nagyvárosban jelen van a probléma. 

Előzmény: M9945A (26415)
M9945A Creative Commons License 2024.04.08 0 0 26415
tucsok13 Creative Commons License 2024.04.06 0 0 26414

Ahogy előttem is írták, nem kell csoportosan csinálni, pont olyan jó lesz egyesével. Mi 9-en megyünk decemberben, de mivel több család, össze-vissza csinálta mindenki a saját ESTA-t.

Előzmény: Nixi77 (26412)
m_and_m Creative Commons License 2024.04.03 0 0 26413

Semmi kapcsolat nincs a csoportos igénylés tagjai között. Az csak egy kényelmi dolog, hogy az igénylésnél ne egyesével kelljen az igényt benyújtani és fizetni annak, aki egyszerre többet akar.

Előzmény: Nixi77 (26412)
Nixi77 Creative Commons License 2024.04.03 0 0 26412

Sziasztok! Abban kérném a segítségetek, hogyha igényeltem csoportosan ESTA-t, amit 4 személyre meg is kaptam, és ehhez a csoporthoz szeretnék előbb 1, majd kb 1 hónap múlva még 1 főt hozzáadni, erre van e lehetőség, vagy egyesével kell külön már megigényelni és nem lehet a meglévő csoporthoz adni. Nagyon köszönöm a segítséget!

k11zoltan Creative Commons License 2024.03.27 0 0 26411

Az lesz. Pont erre gondoltam. Ki tudja mikor lesz a jó helyzet. (Mármint ebből a szempotból.)

Előzmény: tucsok13 (26410)
tucsok13 Creative Commons License 2024.03.27 0 0 26410

Igen, ez jó taktika lehet.. meg esetleg próbálj meg kötődést kialakítani, az a biztos :) Változik a politika, választások lesznek, bármi is lehet meg az ellenkezője is.

Előzmény: k11zoltan (26409)
k11zoltan Creative Commons License 2024.03.26 0 0 26409

Persze én is turistának mennék, mint ahogy mentem is 10 éven keresztül (erre alapozva mentem be vízumért).

Viszont a kötődési dolgaim ködösek, ezért is dobtak vissza Amszterdamban.

 

Azon gondolkodom, hogy jobb lenne megvárnom, amíg lepereg az Észak Korea bannolás (3 év van még hátra), aztán megpróbálnom az ESTA-t. Max utána megyek be vízumért ha nem kapok ESTA-t.

 

Mert sok eset van, hogy egy Vízum visszautasítás után pár évvel még megadják az ESTA-t, de két visszautasítás után...

Előzmény: tucsok13 (26408)
tucsok13 Creative Commons License 2024.03.26 0 0 26408

Én nem hallottam olyan esetet az ismerősi-baráti körben, hogy ne sikerült volna. Vigyél mindent, ami a kötődést igazolja - ingatlan, munkaviszony igazolása, stb. (hozzáteszem az ismerőseim közül mindenki valóban turistáskodni ment, minden hátsó szándék nélkül)

Előzmény: k11zoltan (26407)
k11zoltan Creative Commons License 2024.03.24 0 0 26407

Sziasztok

 

Ezer éve nem írtam ide. 

Szóval a helyzet. 

10 évig ESTA-val jártam USA-ba, probléma nélkül. 

Aztán voltam Észak-Koreában, ami 2 héttel később felkerült a tiltólistára.

Amszterdamban élek, bementem itt vízumért, és visszautasítottak a kevés kötődés miatt.

 

Most -4 évvel később- Pesten próbálkoznék.

 

Mik a tapasztalatok az elmúlt időben? Sok a visszautasítás, vagy általában sikerül? (túrista vízum)

 

Köszi

Aszpirin Creative Commons License 2024.03.10 -1 0 26406

Ohh, köszi, ezt az egy-kéthetes eltolást minden évben elfelejtem, pedig fontos.... Ősszel is beüt...

Előzmény: Never Man (26402)
pisti072 Creative Commons License 2024.03.10 -1 0 26405

https://www.economx.hu/belfold/hitelkeretbol-inkasszal-az-apeh.336193.html

Már nem is kettő hanem régibbi,repül az idő

 

PHX Valley Creative Commons License 2024.03.10 0 0 26404

Jaj, ez az óraállítás tényleg, a két hét eltérés Európához képest... Kokomoi (Indiana) kollégákkal van munkakapcsolatom, ilyenkor elcsúsznék a callokkal, ha az Outlook nem figyelne helyettem :-)

Előzmény: Never Man (26402)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!