Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2006.10.13 0 0 55
most nem ugrik be, hogy linuxon hol kellett a shared memory hasznalatot felkonfiguralni, de ott cseszodott el. tuti jo userkent van elinditva pl?

vajk
Előzmény: zoli.ora (52)
zoli.ora Creative Commons License 2006.10.13 0 0 54
lsnrctl status mindent rendbe mutat, úgy mint amikor jól működött

netstat -tanp | grep :1521 tnslsnr 1521-en figyel, ezzel is nincs is semmi gond

ezek a probléma előtt is ugyanígy működtek és most is, de most nem lehet kacsolódni.... :((
NevemTeve Creative Commons License 2006.10.13 0 0 53
"lsnctrl status" mit mond?
és a "netstat -tanp | grep :1521"?
Előzmény: zoli.ora (52)
zoli.ora Creative Commons License 2006.10.13 0 0 52
hali

tudna valaki segíteni, debian 3.1 sarge linuxon, Oracle 10g r2 enterprise edition telepítve hetekig jól műkődött majd egy adatbázis indítást követő konnektálási kísérlet után a következőt adja:

ERROR:
ORA-01034: ORACLE not available
ORA-27101: shared memory realm does not exist
Linux Error: 2: No such file or directory

(az lsnrctl start, majd a dbstart hibaüzenet nélkül a szokásos módon működik...)

találkozott vki ezzel UNIX/Linux környezetben?



köszi
cooldavey Creative Commons License 2006.06.05 0 0 51
Köszi. Valóban - de az XE alapján erre nem jöttem rá:) Leöltöttem - biztos jelentkezni fogok:)
Előzmény: Tabby (50)
Tabby Creative Commons License 2006.06.04 0 0 50
XE = Express Edition. A megadott linken pont legfelső tétel. :)
A 9i-nek nincs hivatalos Debian támogatása, valószínűleg nem is fogja magát engedni, de egy kis rugdosással menni fog. :) Ja, és a patch-ek sem mennek fel rá egykönnyen, de ha úgyis gyakorlásra kell, akkor tkp. mindegy.

A Win környezet elsősorban memóriakezelési hiányosságok miatt nem ajánlott nagyobb méretű Oracle alá. Jelenleg csak az Advanced Server 2003 tud annyi memóriát (5+ giga) kiosztani neki, ami általában kell neki. Kis/közepes adatbázis esetén tkp. mindegy, de stabilitás és biztonság miatt inkább a *nix ajánlott.
Előzmény: cooldavey (49)
cooldavey Creative Commons License 2006.06.04 0 0 49
Köszi. Az XE-t nem találtam, de Oracle9i Database Release 2 (9.2.0.4.0) for Linux x86 -t igen. Szerintem egyelőre nem fogom érezni a korlátait:)
Miért hardcore ezt debianra belőni? A Redhat-ra tudom, hogy nagyon kínálgatják. Nálunk a cégnél (tipikus win-es amerikai cég) most lett egy hirtelen fordulat és szabályosan tiltják, hogy Oracle-t ezentúl win-re rakjanak, csak a Solaris és a RedHat támogatott...
Előzmény: Tabby (48)
Tabby Creative Commons License 2006.06.03 0 0 48
Lehet, de az speciel nem az, amit te akarsz. :) Az IAS egész más dolog (bár van benne egy adatbázis is, az nem pont ugyanaz, mint a valódi Oracle RDBMS). :) Neked innen az XE kell, vagy a lap alján az archívok közül a 9.2.0.4.
Előzmény: cooldavey (46)
cooldavey Creative Commons License 2006.06.03 0 0 47
OFF: Akkor megvan, hogy az x64/x86 -os Solaris 10-em miért nem bootolt:) Ha érdekel cserébe örömmel átnyújtom a szettet CD-re kiírva, mert úgyse tudom használni...
Előzmény: NevemTeve (45)
cooldavey Creative Commons License 2006.06.03 0 0 46
Vagyis Debian-ra a http://www.oracle.com/technology/software/products/ias/index.html
- linkről az x86-ost lehet vígan használni? (PIV-es, 2Ghz-es Fujitsu Siemens Celeron laptop).
Előzmény: Tabby (44)
NevemTeve Creative Commons License 2006.06.03 0 0 45
Az 'x86' azt jelenti hogy 386 vagy újabb, az 'x86-64' azt jelenti hogy az AMD által kifejlesztett 64-bitesre bővitett processzor (amit az Intel is átvett, ha jól tudom).
http://prohardver.hu/p.php?mod=21&id=80
Előzmény: cooldavey (43)
Tabby Creative Commons License 2006.06.02 0 0 44
Igen, égsz. :)

Egyébként érdemes a 10g XE-vel kezdeni, ismerkedésre, fejlesztésre mindenképpen jó, technológiailag egyébként is ugyanolyan fejlett, mint a "nagy" változat. Bár ha tényleg tanulni is akarsz belőle, akkor inkább a 9iR2-t válaszd, az még nincs annyira agyon-automatizálva. :) Annál viszont gondod lesz a Linuxra telepítéssel, mert nem mindegy neki, hogy milyen disztrib van alatta. Debian-ban tudok segíteni, arra sikeresen ráműtöttem.
Az Oracle tökéletesen elműxik Linuxon is, de persze nem az az igazi terepe (hanem a 64 bites környezet, pl. a HP-UX, vagy a Solaris).
Előzmény: cooldavey (43)
cooldavey Creative Commons License 2006.06.02 0 0 43
Na most lehet, hogy égek:) x86 = i386? :)
Egy normál hagyományos bolti intel laptopra dobnám fel a cuccot. (Solaris-ból töltöttem le x86-ot s azt nem engedte telepíteni inkompatibilitásra hívatkozva.)
Te melyiket használod debian-on?
Amúgy ajánlott az Oracle linux-on?
Előzmény: NevemTeve (42)
NevemTeve Creative Commons License 2006.06.02 0 0 42
Hmm... a (35)-ben még neked is x86-od volt...
Előzmény: cooldavey (41)
cooldavey Creative Commons License 2006.06.02 0 0 41
Vállalom:) A tomcat-tel is ez volt - szintén köszönettel tartozom neked. Az a baj, hogy csak x86-ra látok Oracle-t linuxra...
Előzmény: NevemTeve (40)
NevemTeve Creative Commons License 2006.06.02 0 0 40
Fogalmam sincs, de egy biztos: sokat fogsz sz*pni mire lesz egy működő rendszered...
Előzmény: cooldavey (39)
cooldavey Creative Commons License 2006.06.02 0 0 39
Én kifejezetten Oracle-t szeretnék, nem egy másmilyen ingyenes adatbázist. Mysql-t 5 éve használok. Kifejezetten az Oracle-t szeretném megtanulni. Debianra melyiket javaslod?
Előzmény: NevemTeve (38)
NevemTeve Creative Commons License 2006.06.02 0 0 38
Off (Azt mondanám hogy a legjobb ingyenes adatbázisok itt vannak: http://www.postgresql.org/)
Előzmény: cooldavey (37)
cooldavey Creative Commons License 2006.06.02 0 0 37
Egyszerű mezei halandóként egyszerű mezei adatbázisok kiszolgálására, - tehát semmi hardcore, extrém ipari célokra. Adatbáziskezelésre, amelyeket elérhetek jsp-ből, php-ből...
Előzmény: NevemTeve (36)
NevemTeve Creative Commons License 2006.06.02 0 0 36
Ez attól is függ, hogy mire akarod használni...
Előzmény: cooldavey (35)
cooldavey Creative Commons License 2006.06.02 0 0 35
Sziasztok! Megnéztem az alábbi linket (http://technet.oracle.com) és az a kérdésem, hogy Debian Linux-ra (i686) melyik Oracle adatbázis-kiszolgálót célszerű letölteni? Az Oracle eléggé szűz téma nekem és az oldalon nem igazán jöttem rá, hogy melyiket kellene letöltenem mint free cuccot. Köszi a türelmet.
Tabby Creative Commons License 2006.05.31 0 0 34
A 10g XE-nek azért vannak igen komoly hátrányai, pl. a teljes bitmap támogatás ki van vágva belőle, ami azért fájó tud lenni néha. A teljes ingyenesség pedig nem teljesen igaz. Érdemes a licencfeltételeket alaposan átböngészni. De egyébként tényleg hasznos kisebb garázsfejlesztések programozásához és terjesztéséhez.
Előzmény: nrb (33)
nrb Creative Commons License 2006.03.19 0 0 33
A http://technet.oracle.com -ról (regisztráció után) letölthető két ingyenes oracle produktum.
Az oracle 10g express edition és az SQL Developer. (Ez utóbbi nagyon hasonlít a PL/SQL Developerre. Ami fontos, azt - szerintem - tudja.)
Ezekkel az eszközökkel, valamint a JDK-val és a NetNeansszel nagyon jó kis fejlesztő környezet alakítható ki, ráadásul az Oracle 10g express edition ingyenesen használható üzleti felhasználásra is, végfelhasználók részére is.
És a legfontosabb: mivel az SQL Developer javaban készült, fut linuxon is.
Belohin Creative Commons License 2005.01.04 0 0 32
Némi hajhullás, és több próbálkozás után úgy tűnik, a szerver sínen van. Ehhez a verzióhoz nem leltem orarun.rpm-et, a régi pedig inkább belekevert a fekáliába. A sikerhez kellett egy apró infó, amibe véletlenül botlottam bele a netes kolbászolás közben: a /etc/servicesből ki kell venni előtte az 1830-as port bejegyzéseit.
A kliens (developer suite) viszont teljes csőd: mindenféle libet hiányol; néhánynak utánanéztem, nem is települtek fel. Mondjuk telepítés közben is jött néhány hibaüzenet. Világ csúfjára fel kell tennem a szomszéd gépre vindózos klienst :-(((
gamorra Creative Commons License 2004.12.17 0 0 31

 

Az orarun.rpm  a SuSE által kiadott installation instructions nevű doksiban szerepel. Ez megcsinálja az Oracle-nek a környezett indító leállító scriptket kernel beállításokat ilyesmiket. Valhonna a SuSE-tól lehet letölteni ,de lehet, hogy a Maintenance oldalakról :(((

 

Remélem, tényleg hiba nélkül megy Proff, 9.0-n

Előzmény: Belohin (28)
Belohin Creative Commons License 2004.12.16 0 0 30
Referálok:
Az átverési akció eddig sikeresnek tűnik, remélem, nem fogok működési anomáliákat tapasztalni.
A /etc-ben nem meglevő fájlt kellett bántani, hanem másikat létrehozni - azt választottam, hogy UnitedLinux-release.
Köszönet a strace-ért.
Előzmény: NevemTeve (29)
NevemTeve Creative Commons License 2004.12.15 0 0 29
Nem poénból írtam hogy "strace": az egy segédprogram, amivel a rendszerhívásokat lehet követni, pl strace -f -F ./installora.bin 2>/tmp/installora.log
Előzmény: Belohin (28)
Belohin Creative Commons License 2004.12.14 0 0 28
Sajnos, ez nem Enterprise Server, csak sima 9.0 Professional. Az oracle.rpm mi fán terem? Erről egy szó sem esett a telepítési útmutatóban.
Egyébként a dobozban volt egy ULX cédula, meg valahol régebben olvastam olyat, hogy a SUSE Oracle-kompatibilis, csak minderről a telepítőnek nincs tudomása.

NevemTeve:
Én is arra gondoltam, hogy megpróbálom átverni, de sajnos a telepítő bináris, abba nem tudok kukucskálni. Az /etc-ben már próbáltam keresni, hol lehet az önigazolás, találtam egy SuSE-Version fájlt, de azt hiába költöttem át.
Előzmény: gamorra (27)
gamorra Creative Commons License 2004.12.14 0 0 27

Pont ma jelent meg a hír, hogy az 10g elfut SuSE Enterprise Server 9 -n.

Egyébként, a oracle.rpm felinstallálása megvolt?

Én egy 9i -t tudtam telepíteni E.S 8 -ra

 

G.

 

 

UI: Unied Linux az meg a közös alapja a Server változatoknak (Redhat Suse )

NevemTeve Creative Commons License 2004.12.14 0 0 26
Próbáld kinyomozni (strace) hogy miből véli ő felismerni a rendszer mibenlétét (pl /etc-ben bizonyos file-ok tartalmát nézi), azután próbáld átverni a fejét...

Haladó esetben telepítsd fel valahová, ahová hajlandó települni, utána kopizd át arra a rendszerre, ahol tényleg futnia kell...
Előzmény: Belohin (25)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!