Keresés

Részletes keresés

Madagasszkár Creative Commons License 2022.05.18 0 0 43532

Mire gondolsz a törléssel kapcsolatban?

Előzmény: nagyanyo5:1 (43531)
nagyanyo5:1 Creative Commons License 2022.01.20 0 0 43531

Lám, azonnal törölték!!!!!! Mármint az indiait

Szipolykaa Creative Commons License 2022.01.18 0 0 43530

Na, ez egészen remek!

Előzmény: Gábor8606 (43529)
Gábor8606 Creative Commons License 2022.01.17 0 0 43529

Sziasztok!

Jeleztem, hogy majd újra írok - közel 3 hónap eltelt a műtétem óta, ma voltam a hivatalos 3 hónapos kontrollon. A legalsó sort, a vonal alatt is tökéletesen láttam a vizsgálaton, mindkét szemmel. Úgyhogy nagyon meg vagyok elégedve az eredménnyel.

November végétől elkezdtem már autót vezetni is, napi 2-3 csepp Flucon még megy, illetven napközben kint a napszemüveget kell használnom, azt sosem hagyom el. Viszont semmilyen gond nincs az olvasással, a tv sem zavar és tényleg nagyon jól látok.:D 

Utólag vissza gondolva az első 3-4 hét az amit ki kell bírni, de ott sincs igazából fájdalom, csak zavaró, hogy nem lát élesen az ember. Egy cseppet sem bántam meg a döntésemet és ugyan a nehezebb PRK-n estem át, jómagam még erre is buzdítana titeket, ha csak egy kicsit is zavar a szemüvegetek az életetekben. 

Következő kontrollom áprilisban lesz, az lesz a fél éves vizsgálat - onnantól leszek teljesen gyógyult.:)  

Szipolykaa Creative Commons License 2021.11.17 0 0 43528

Huhh... Hát nem tudom... Én azért a helyedben aggódnék egy picit. A másfél kiindulási dioptria nem egy hatalmas érték, nyilván az ember nullát szeretne. Ha ehelyett egy felet vagy háromnegyedet kap, az azért csalódás...

Előzmény: Gábor8606 (43527)
Gábor8606 Creative Commons License 2021.11.15 0 0 43527

Sziasztok!

Az egyik topicban megosztottam a tapasztalatom, gondoltam bemásomol ide is. Idén júliusban döntöttem el, hogy hosszú évek után végre megszabadulok a szemüvegemtől. A Sasszemklinikára jelentkeztem be, azonban nem mentem át az alkalmasságin. 35 éves vagyok, -1,5 illetve -2,0 a dipotriám, nem ezzel volt a gond, hanem találtak egy foltot a jobb szememen. Eleinte rohadt csalódott voltam, de szerencsére egyik barátom anyukája szemorvos és miután megnézte a leletem, azt javasolta, hogy jelentkezzek be a Semmelweis Klinikára. Augusztusban ez megtörtént és október 18-án megvizsgált Prof. Dr. Nagy Zoltán Zsolt, a klinika igazgatója. Átmentem az alkalmasságin, viszont csak PRK műtétet lehetett alkalmazni. Rá egy hétre, október 25-én megműtöttek. Ma vagyok 3 hetes műtött.:)

A tapasztalatok:

• A műtét napja: a műtét maga 5-6 perc, amibe mindent beleszámoltam, szemenként 1-1 percnél nem volt hosszabb és teljesen fájdalommentes. Az, hogy előtte órákat vártam sokkal többet kivett belőlem. Utána éjszakára mindkét szemem bekötötték, így full vakon voltam, de nem volt igazából para, mert mielőtt bekötötték láttam azt, hogy látok.:D Így a nagy félelmem elillant, úgy voltam vele egy este nem a világ vége és ez így is volt.
  • Másnap: este 8 után műtöttek és kb. másnap reggel fél 8-kor levették a kötést. Szemcsepp és láttam. Mire a doktor úr megnézett még kaptam kb 2-3-szor cseppeket. Láttam, de homályosan, viszont egyre nehezebben tudtam nyitva tartani. Mire barátotmmal hazaértünk délelőtt kb. fél 10 fele már nem tudtam nyitva tartani annyira zavart a napfény. Még napszemüvegben és csukott szemmel is zavaró volt. A szüleim eljöttek értem és haza vittek vidékre, mivel egyedül élek és az első napokat esélytelen lett volna egyedül megoldani.
  • 1-3 nap: ezt most a kötés levetélétől számolom. Kedd reggeltől csütörtök estig csak addig volt nyitva a szemem, amíg cseppeket kaptam. Tök sötét szoba, napszemüveg, csukott szem, elmélkedés a világ nagy dolgairól. Itt szeretném megjegyezni, hogy bár irtó kellemetlen, és fura, hogy nem tudod nyitva tartani a szemed, de ez nem fáj. Olyan szinten paráztam a szem fájadalomtól, mert hogy nem lehet hozzáérni, hogy csak na. És ezt bizony az internetes véleményekre alapoztam. Így készültem a nagy fájdalomra - én őszintén ezt nem tudom fájdalomnak nevezni (hasnyálimirgy betegként lehet mást tartok annak), de elhiszem, hogy valakinek ez fájt. Az idegentest érzést úgy tudnám leírni, hogy mikor levolt csukva a szemem akkor ilyen bizsergést éreztem. 
  • 3. nap este: hétfő este műtőttek és csütörtök este volt az első időszak amikor nyitva tudtam tartani a szemem, rá néztem a tv-re, hogy mit látok, homályos volt, de nem volt rossz.
  • 4. nap: péntek reggel mikor kinyitottam hát nagyon megörültem. Sokkal jobban láttam, nyilván könnyen fáradt a szemem és csak a tv-t bírta, a telefont egyáltalán nem és az full homályos volt. 
  • 5. nap: szombat reggelre szintén vártam egy nagyobb javulást, ez nem történt meg, picit le is törtem. 
  • 6. nap: vasárnap reggelre viszont komolyat javult a szemem, először ment már a telefon is a tv-t egész jól láttam már távolabbról is - itt most feiratokra gondolok.
  • 7.-13. nap: hétfőről - keddre javultam és kedd reggel volt a konrtroll. A szemem -0,5 és -0,75 egy hét után. A feles szemmel végig tudtam olvasni a számtáblát, a másikkal még hiányzott 3 sor. A hámosodás még nem lett teljes, ezért nem engedett dolgozni menni a doktor úr. Így október 25-e után november 4-én mentem először dolgozni. Számítógép előtt ülök egész nap és a délelőtt után haza is küldtek, mert szenvedtem. A hetet tehát végülis fél nap kivételével otthon töltöttem, de immár egyedül, a csepegtetés kicsit nehezen ment, de megoldottam. A szemem a tv-t bírta, a telefont is egyre jobban, de hozzáteszem, hogy inkább a pihenésre koncentráltam, tehát nagyon keveset néztem, illetve használtam mindkettőt. 
  • 14. nap: először jöttem dolgozni úgy, hogy végig ültem az egész napot. A nap végére már végem volt, nem fájt, de egyszerűen elfáradt a szem. 
  • 15.-20. nap: mindennappal picit jobban bírtam a gépet, de az élességben nem éreztem javulást.

November 22-én lesz az egy hónapos kontrollom, majd újra jelentkezek - a műtétet nem bántam meg, de az élesség remélem még javulni fog.:)  

Pityke71 Creative Commons License 2021.11.07 0 0 43526
Előzmény: Csiperke48 (43525)
Csiperke48 Creative Commons License 2021.10.08 0 0 43525

Trifokális műlencse beültetését javasolták nekem ( Nincs szürke hályogom, csak látáskorrekciót szeretnék). Tudna nekem valaki saját tapasztalat alapján véleményt mondani? Olvastam olyant, hogy akár több hónap után is problémás lehet a látás. Köszönöm, ha megosztjátok velem a saját tapasztalaitokat.

Cikkszám Creative Commons License 2021.09.08 0 0 43524

Prebymax!?

Akinek távolra és közelre is korrigáltak milyen tapasztalatokat tudna írni a műtét után?

Mennyire javult a szemük, meg tudták e simán szokni, mennyi idő múlva mondták, hogy most már minden ok, stb

Előzmény: ssv (43520)
Zotmundocska Creative Commons License 2021.04.07 -1 0 43523

Még nem volt. Azt viszont, hogy hol lesz, nem mondhatom meg. Majd elmondom, hogy sikerült.

Előzmény: Szipolykaa (43522)
Szipolykaa Creative Commons License 2021.04.06 0 0 43522

Szia! Hol volt a műtéted?

Előzmény: ssv (43519)
Zotmundocska Creative Commons License 2021.03.16 -1 0 43521

Köszönöm!

Előzmény: ssv (43520)
ssv Creative Commons License 2021.03.06 0 0 43520

Én most,múlt héten 2021 február 23.-án voltam multifokális lencseműtéten Győrben. Roppant kedves,türelmes,segítőkész és közvetlen volt mindenki,mindenféle lekezelő stílustól mentesen! -a recepciósok,az orvos, a főorvos Dr. Bereczki Árpád,a nővérek...szóval,nagyon megnyerő és otthonos érzetü hangulat van a központban. TÉNYLEG LE A KALAPPAL!!!
Egyelőre lábadozom.Azt ígérték ,2 hét múlva lesz kialakulva a látásom. Sima "öregkori látásromlásom" volt,a közeli olvasás okozott csak "gondot". Mostanra tökéletesen elolvasok bármilyen kicsike betüket is(gyógyszeres dobozokon,apró kozmetikai dobozokon, stb...). A fények,a színek is határozottan élénkebbek és szebbek lettek. Most, a kilencedik nap után pedig a kinti fényviszok mellet(borús időben is!) a látásom minősége tökéletesen megfelel az általam elvártaknak,TÖKÉLETESEN,100%-osra ELÉGEDETT VAGYOK!!! P E R F E C T❗....viszont van pár aprócska dolog is,ami egy kicsikét zavaró még számomra(pl. zárt térben való látás minősége),de remélem idővel minden a helyére kerül 🙂

ITT VAN EGY NYILVÁNOS FACEBOOK OLDAL IS;

https://www.facebook.com/groups/1081611362322546/?ref=share
Előzmény: Zotmundocska (43516)
ssv Creative Commons License 2021.03.06 0 0 43519
Én most,múlt héten 2021 február 23.-án voltam multifokális lencseműtéten Győrben. Roppant kedves,türelmes,segítőkész és közvetlen volt mindenki,mindenféle lekezelő stílustól mentesen! -a recepciósok,az orvos, a főorvos Dr. Bereczki Árpád,a nővérek...szóval,nagyon megnyerő és otthonos érzetü hangulat van a központban. TÉNYLEG LE A KALAPPAL!!!
Egyelőre lábadozom.Azt ígérték ,2 hét múlva lesz kialakulva a látásom. Sima "öregkori látásromlásom" volt,a közeli olvasás okozott csak "gondot". Mostanra tökéletesen elolvasok bármilyen kicsike betüket is(gyógyszeres dobozokon,apró kozmetikai dobozokon, stb...). A fények,a színek is határozottan élénkebbek és szebbek lettek. Most, a kilencedik nap után pedig a kinti fényviszok mellet(borús időben is!) a látásom minősége tökéletesen megfelel az általam elvártaknak,TÖKÉLETESEN,100%-osra ELÉGEDETT VAGYOK!!! P E R F E C T❗....viszont van pár aprócska dolog is,ami egy kicsikét zavaró még számomra(pl. zárt térben való látás minősége),de remélem idővel minden a helyére kerül 🙂

HA VALAKI MÉG SZERETNE TÖBB INFORMÁCIÓHOZ JUTNI,VAN EGY NYILVÁNOS OLDAL A FACEBOOKON;

https://www.facebook.com/groups/1081611362322546/?ref=share
Zotmundocska Creative Commons License 2020.12.11 -1 0 43518

Azért én is köszönöm!

Az enyém nem ilyen lesz, de azért bíztató, hogy kicsi a kockázat és az eredmény jó a mai szemműtétetknél!

Előzmény: Shaku (43517)
Shaku Creative Commons License 2020.12.06 0 1 43517

Szia!

3 éve műttettem meg FEMTO eljárással a szememet a Sasszemnél. 

Tökéletes azóta is mind2 szemem.

DE: A beavatkozás közben beszólt a doktornő, hogy "nem igaz, hogy mocorgok, ez csak egy kis beavatkozás, nem is fáj, ő mindjárt hazamegy!", illetve a háttérben a technikus is azt morogta, hogy " nah, jól kezdődik a hét!"

Kapsz egy xanaxot előtte, hogy ne legyen kellemetlen de nekem mindig is nagyon zavarta a szememet a fény és a fénypont amire fókuszálni kell közben az őrjítően vakított pláne, hogy pupillatágítócseppet is kapsz előtte. Nem volt kellemes kiszolgáltatott állapotban fekve ilyen dolgokat hallgatni a kiperkált félmillió forintomért. 

Úgy voltam vele, hogy az eredmény szuper lett és nem kezdtem el a későbbiekben önérzeteskedni a megdöbbentően etikátlan viselkedésük miatt. Mellettük szól továbbá, hogy rengeteg páciensük volt már, high-tech gépekkel dolgoznak és ez egy rutin beavatkozás nekik. 

Nővérem is náluk csináltatta, neki nem volt semmi kellemetlen érzése a műtét közben és már ő is sasszemű 😉

Ui. : A minap voltam sportorvosi vizsgálaton ahol a szemész mondta, hogy viseljek védőszemüveget fallabda közben + kerüljem a kocsmai verekedéseket  😆 mert egy "normál" emberhez képest a szemem sérülékenyebb, egy esetlegesen bekövetkező mechanikai behatásra nem biztos, h jól reagálna ugyanis a hegeknél "csak" 3-4 sejtsor tartja a helyén a dolgokat 🙂

Hajrá! 

Előzmény: saslvlfemto03 (43514)
Zotmundocska Creative Commons License 2020.12.04 0 0 43516

Sziasztok!

Nemsokára 60 leszek és már 5 éve multifokális szemüveget hordok.

A látásom így rendben van, de soha nem fogom megszokni az állandó szemüveg hordást.

Szeretnék szemüveg nélkül is jól látni. Azt tervezem, hogy a szürkehályogot is megelőzve,

multifokális szemlencse beültető műtétet végeztetek el jövőre.

Az elhatározás megvan, de még gyűjtöm az információkat, hogy érdemes-e, mekkorák a kockázatok?

Akinek van tapasztalata, azt kérem, hogy ossza meg velem!

justcage Creative Commons License 2020.11.28 0 0 43515

Sziasztok! Tegnap voltam PRK műtéten. Ma a kontrollon a vizsgálatot végző orvostól kaptam egy papírt, amiből kiderült, hogy 0-5, 0-6 a dioptria a bal és jobb szemem esetében. Az lenne a kérdésem, hogy idővel várható, hogy lesz a dioptria ennél jobb is, vagy csak a homályos látás fog megszűnni?

saslvlfemto03 Creative Commons License 2020.11.25 0 0 43514

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy van- e valakinek negatív tapasztalata a Sasszemnél? (Femto)...elkezdtem olvasgatni a hozzászólásokat, de rengeteg van, ezért örülnék ha  a friss véleményeteket megosztanátok velem  :) 

Előre is köszi!

Madagasszkár Creative Commons License 2020.10.12 0 0 43513

Linkelek még egy összehasonlító site-ot, melyet át lehet böngészni a facebook csoportok mellett, ha valaki mélyebben foglalkozna a témával, a klinikákkal, az ígéretekkel és hát korunk elmaradhatatlan eszközével, a marketinggel : https://www.lezeres-szemmutet-ar.hu/ 

Itt az új műtétről, a VISUMAX Relex SMILEról is van szó, ez most az újdonság.

Madagasszkár Creative Commons License 2020.07.08 0 1 43512

Egyelőre kevesen vannak, akik ezt választották.  A lézeres Visumax LBV szóba se jöhet? Olvasószemüvegre az jó...

Előzmény: Grita3 (43511)
Grita3 Creative Commons License 2020.06.29 0 0 43511

Sziasztok!

Nekem tavaly volt prk műtétem és azóta is örülök, hogy megműtettem a szememet.

viszont.... páromnak időskori látásromlása van és műlencse beültetésen gondolkozik.

Van valaki, akit ezzel műtöttek? Érdekelne minden tapasztalat 🤗

KZS74 Creative Commons License 2020.06.16 0 0 43510

Szia, itt egy ideje már nem nagyon aktív az élet. Van egy fb csoportom, ami Klinka független, ott több véleményt találsz. Sokan írtak már, akik az újranyitás óta műtették a szemüket. Nekem úgy tűnik semmi nem változott a klinikákon, minden ugyan úgy megy tovább mint zárás előtt, csak van néhány óvintézkedést, amit be kell tartani, de hát ez most mindehol így van.

https://www.facebook.com/groups/186491561753013

Előzmény: Madagasszkár (43509)
Madagasszkár Creative Commons License 2020.06.15 0 0 43509

Szinte hallom, hogy visszhangzik a kérdésem, pedig tuti, hogy voltatok már az újranyitás óta... :)

Madagasszkár Creative Commons License 2020.05.19 0 0 43508

Van aki volt már valahol az újranyitás után?

Madagasszkár Creative Commons License 2020.03.12 0 0 43507

Itt eléggé ritkulnak a hozzászólások, ezért javaslok egy zárt fb csoportot, ahol tapasztalatokat is meg lehet osztani, meg egymástól és egy orvostól is lehet kérdezni: https://www.facebook.com/groups/528475084285610/  remélem ennyi tájékoztatás még belefér.

nóném1 Creative Commons License 2020.02.24 0 0 43506

A húgomnak most nyáron lesz három éve a lebenyes műtéte a Focusban (visumax). Amire beállt neki a stabil 120%, az 2hét volt, de már az első hétvégén tökéletesközeli volt a látása. Én majd idén megyek vissza vizsgálatra, mert első körben megállapítást nyert, hogy még nem állt meg a szemem romlása, ezért nem vagyok műthető. Neki olyan -3 körüli dioptriái voltak és 28 volt, mikor megcsináltatta a szemét.

Előzmény: Rocco87 (43503)
Rocco87 Creative Commons License 2020.02.13 0 0 43505

Szia, érdeklődnék, hogy 4 hónap elteltével hány % a szemed? ill. a bal oldalon lévő vissza romlás, elmúlt vagy megmaradt? én 2 hónaps leszek 18 án, -2,5 ről indult mind kettő szemem, voltam szemészeten máshol jelenleg -1 mind kettő. 1 hónapos 100%-os volt, de utána hirtelen vissza romlott. 

Előzmény: 83Erika (43485)
Szipolykaa Creative Commons License 2020.02.09 0 0 43504

Negyvenéves kor körül a szemlencse elkezd veszíteni a rugalmasságából. Nem tud annyira összehúzódni, mint korábban. Ezért aztán a közelre nézés nehezebbé válik. Persze aki eleve rövidlátó, az olvasáskor javulást fog tapasztalni, viszont a távollátása még rosszabb lesz. Ez mindenkinél bekövetkezik, nincs kivétel. Tehát negyven-negyvenötéves korban elkövetkezik az öregszeműség (presbyopia): vagy közelre nem látsz jól, vagy távolra, vagy egyikre sem. Ha éppen húszéves vagy, akkor van esélyed húsz jó évre a műtéttel, máskülönben nem igazán.

Előzmény: Rocco87 (43503)
Rocco87 Creative Commons License 2020.02.06 0 0 43503

köszönöm, ez egy jó hír, épp ezért elgondolkoznék, ha nem válik be a PRK bevállalnám azt. Esetleg, mik voltak a tapasztalatok, hány nap volt az éles látás, romlott e vissza 20 év alatt? Mennyiről indultál, hány éves voltál mikor csinálták. stb... Köszönöm :)

Előzmény: nóném1 (43502)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!