elméleti fizika van - de teljesen zavaros. van, aki a hasára üt és professzori életművet koronáz a 8 (5, 6,7....) dimenzióról. Tizezernyi nagytudású van aki a Big Bangról röfög - ami sokkal hihetetlenebb mint a teremtés .
Elméleti biológiai viszont nincs. 30 éve rendszeresen lapozgattam a Journal of Theroretical Biologyt - semmi hatása a világ és a biológusok gondolkodására. Elméleti kémia szintén nincs.
Ha ezeket az elméleteket meg akarjuk alkotni, és ráadásul össze is akarjuk(mert kell) kötni őket, akkor ahhoz nagy erő kell. Ehhez kell a gyúrás.
Egerben természetesen jó kocsmák vannak (voltak), ahol még kavargott a füst, van egy kiváló strand és van egy antikvárium, ahol vettem például Hermann Lukács könyvét és egy könyvet a Sikéről, a fradi birkózó olimpiai bajnokáról. Azért is érdekes ez, mert mostanában megint foglalkoztat kissé a birkózás.
réges régen azt írtam neki, hogy "miért haGYTA EL hUSSERLT?"
azt válaszolta, hogy "Husserl hagyta el " őt.
Lukács Görgy hajdanán azt mondta, hogy nincs magyar filozófia. Magyar filozófusok azok vannak, de azok a nemzetközi szinten a másodvonal alsó részéhez tartozak. Nos ez nem változott a marxista uralommal se - annyi különbséggel, hogy Lukácson kívül tényleg nem volt magyar filozófus és maga Lukács a másodvonal aljához tartozott. Az úgynevezett Budapesti Iskola négy nagy nulla, Hellerestül, Vajdástul. Márkus György kivétel. Hermann István lehetett volna, de aztán a pia?) a lustaság(?) őt is levitte a nullára. (Kanthoz Hermann is segített hajdanán).
elméleti kémia
Rudolph Arthur Marcus hatte schon früh nur eines im Sinn: Er wollte theoretischer Chemiker werden. Substanzen miteinander im Reagenzglas zu mischen machte ihm weniger Spaß, als mit Papier und Bleistift Reaktionsgleichungen zu lösen und unverstandenen Prozessen durch Nachdenken auf die Spur zu kommen. Doch der gebürtige Kanadier war nach seinem Chemiestudium und seiner Promotion an der McGill University in Montreal 1946 in der unglücklichen Position, dass es in Kanada keine Stellen für theoretische Chemiker gab.
Mit einem Freund schloss sich Marcus zusammen, um wissenschaftliche Arbeiten zu studieren und zumindest auf diese Weise seine chemischen Kenntnisse zu erweitern. Doch seinen Wissensdrang stillte das nicht, sodass er sich 1949 entschloss, sein Glück in den Vereinigten Staaten zu suchen – eine richtige Entscheidung, die sich im Jahr 1992 erweisen sollte, als er mit Chemie-Nobelpreis ausgezeichnet wurde.
ma , kedden, délelőtt ment a gyúrás, nem a fűtetlen kamrában, hanem a dübörgő edzőteremben. A nyugdíjas pásztornak ki kell vennie a szabadnapjait.
CT Fletcher & the Original Iron Addicts Crew : In the Valley of the BEAST!
természetesen és nem véletlenül Heidegger könyvét lapozgatva. Belebonyolódott , belegabalyodott a Tiszta észbe a meßkirchi paraszt és a második kötet szövögetése során megírta a Kant- könyvet. Az IDŐvel is küzdött rendesen. Nos az IDŐ problémájához Parsifal már kölyökkutya korában beleütközött. Nem Kant, hanem DEEP Purple vezette.
A Kant kérdés nem csak Hegel kérdés, hanem Deep Purple kérdés is. Itt meg nem állunk, hanem Bruce Lee-vel folytatjuk. Annak idején azt olvasta valahol, hogy Bruce Filozófiát tanult az USÁban, és Hegelből vizsgázott. No akkor Parsifal megvetően legyintett az amerikai oktatásra. Ma már inkább azt mondják, hogy az egyetemen valami színészetet tanult.
Bruce Lee meg ér egy misét. Vagy akár kettőt is, hármat.
Testépítő volt, a harcművészetét arra alapozta. Filozófus is, a keleti filozófia töltötte ki életét. Találkozása pontok Parsifallal. Csak az ő életét a német filozófia szövi át és a testépítést az önmaga elleni küzdelem harcművészetre fordítja, dolgozza ki. Márpedig a legnagyobb ellenfél mindig önmagunk.
Jazzlegendák A The Quintet koncertje Tagjai: Charlie Parker (altszaxofon), Dizzy Gillespie (trombita), Bud Powell (zongora), Charlie Mingus (bőgő), Max Roach (dob) 1. Juan Tizol: Perdido, 2. Dizzy Gillespie: Salt Peanuts, 3. Oscar Hammerstein - Jerome Kern / Thelonious Monk: All The Things You Are / 52nd Street Theme, 4. Denzil Best: Wee (Allen's Alley), 5. Tadd Dameron: Hot House, 6. Dizzy Gillespie: A Night In Tunisia (Toronto, Massey Hall, 1953. május 15.)
ÉS AMIKOR MÉG VOLT
FILOZÓFIA
Schelling, Friedrich Wilhelm Joseph Philosophie der Offenbarung : 1841/42 /
F. W. J.Hegel, Georg Wilhelm Friedrich Briefe von und an Hegel (1.) / hrsg. von Johannes HoffmeisterBerlin :
Hegel, Georg Wilhelm Friedrich Jenaer Schriften / Georg Wilhelm Friedrich Hegel ; hrsg. und eingel von Gerd IrrlitzBerlin : Akad.-Verl., 1972
- EZEKET HOLNAP VISSZAVISZEM
sajnos se időm, se erőm nem volt az elolvasásukhoz. Azt hittem, hogy nyugdíjas koromban majd megfejtem a létet, de melózni kell , na és persze gyúrni, no és kutyát sétáltatni az alvó városban, na majd ha földobom a bakancsot, akkor olvashatok eleget
a vastemplomba sokan járnak, de vajmi kevesen hallgatnak odamenet Lisztet, ma reggel a des dur consolationt. Parsifal Hendrixnél mindig a Bartók szól-a kocsiban és otthon is ha rádió, akkor Bartók. Néha azért szétcsapatja a világ összes baját mostanában a Slayerrel.
ne higgyjetek olyan Istenben, aki nem tud táncolni, mondhatjuk Nietzsche után. Nem érdemes ebbe most mélyebben belemenni, de itt az ideje, hogy a táncot is említsük, ha testbeszédről van szó. Hányféle tánc, hányféle beszéed, hányféle nyelv, hányféle életforma.