Keresés

Részletes keresés

w.ullrichfun Creative Commons License 5 napja 0 0 3863

Nem rossz, sőt jó - csak elég "sajátos" :)

Nem is a könyv, nem is a film elődök, ettől függetlenül, jó - DE! Ahogy előttem írták a befejezés, hááát, kb mintha Trónok harca 6.-7. évad valamelyik két középső epizódja közt szakadna meg a történet. Ott okés, mert rövid időn belül látsz még két (3-4-6?) részt és az ott úgy teljesen stimmel - itt meg majd évek múlva talán, és nem biztos, hogy onnan folytatva, ahol megszakadt. Mert befejezésnek szinte semmilyen téren nem lehet nevezni ...

 Kifejezetten mérges voltam, (vagyok?) hogy ott egy ponton lefejezték, elvágták a sztorit ...

 Vagy "fejezd be magadtól", ha olvastad, néztél régebbi Dűnéket akkor könnyebben, ha nem akkor szárnyaljon a fantáziád a sivatagi fűszerviharban  ? :)

Akinek az 1. tetszett, nézze meg, érdemes, talán felkelti a kiváncsiságot a 3.-hoz sokakban, nekem ellenkezőleg hatott - évekig nem fogja tudni fenntartani az érdeklődésemet, sőt - alighanem gyors felejtésre ítéltetik, pedig nem rossz film, csak hiányos, a csonka, elhirtelenkedett, összecsapott, elkapkodottnak tűnő záróképekkel, zavaróan nyitva hagyott eseménysorral, sok futva hagyott szállal.

Ha nincs a tré the end, akkor 10/9, mint sci-fi és Dűne univerzum, de amiatt 10/5, tehát 10/7-re átlagolva ;) 

 

Előzmény: lazar (3860)
Kilroy Creative Commons License 2024.04.09 0 0 3862

Tulajdonképpen nem rossz. Bár furcsálltam, hogy kimaradt pl. Hawat vagy Lord Fenring. Meg az egész dramaturgia a befejezéssel...

Ezen kívül túl hangos volt, a végére megfájdult a fejem. Bár erről valszeg a plázamozi tehet, nem a film.

Előzmény: lazar (3860)
MrJones512 Creative Commons License 2024.03.17 0 0 3861

Még nem mertem megnézni.

Előzmény: lazar (3860)
lazar Creative Commons License 2024.03.03 0 0 3860

Vélemények a 2. részről?

Rokakoma Creative Commons License 2023.01.17 0 0 3859

Az új sorozat az első fordítások frissített változata, gyönyörű kivitelben. Én megvettem az új sort is és már 3 kötetet újraolvastam.

 

Előzmény: rezso54 (3857)
seci Creative Commons License 2022.10.07 0 0 3858
Előzmény: rezso54 (3857)
rezso54 Creative Commons License 2022.10.02 0 0 3857
Kuusamo Creative Commons License 2022.07.05 0 1 3856
Omar Khajjám Creative Commons License 2022.06.25 0 1 3855

"Nem szabad félnem.
A félelem az elme gyilkosa.
A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet.
Szembenézek félelmemmel.
Hagyom, hogy áthaladjon rajtam, fölöttem.
És amikor mögöttem van, utánafordítom belső tekintetemet, követem útját.
Amikor a félelem elment, nem marad semmi, csak én magam."

 

vagyis a tudatos (isteni) Énem, aki tudatában van isteni eredetének és képességeinek... 

 

Lássuk csak, mit is gondolt Herbert a dolgok leglényegéről:

 

"A tudás olyan torlasz,amely akadályozza a megismerést."

 

Ekképpen a (földi) tudósok valójában nem is tudnak semmit, vagy csak nagyon keveset.

Minden valamirevaló sci-fiben is ilyen módon parodizálják ki őket... ezek nem klasszikus sci-fik.

 

"Minden út halálos csapdává válhat,ami beszűkíti a jövő lehetőségeit.
Az emberek nem útvesztőben bolyonganak;
az egyedi lehetőségek hatalmas horizonja áll előttük.
Az útvesztő beszűkítő nézőpontja csak olyan lényeket vonzhat,
akik orrukat a homokba fúrva élnek."

 

Egyéni fejlődési utak, emberi sorsok... tanulás, megtapasztalás, mindez azért, hogy ahonnan jöttünk, ott még inkább gyarapodjanak a tapasztalatok.

Ez bizony egy mátrix, de nem egy lelketlen gép vezérli, hanem maga a Végtelen Intelligencia.

Ami ezt az egészet létrehozta.

 

Az "orrukat homokba fúrva élő" emberek/lények azok, akik képtelenek tovább látni az orruk hegyénél. Minden társadalomban ők alkotják a masszát (kivéve ha az egy igen fejlett társadalom, mint a Földön volt az atlantiszi vagy a mohendzsodároi, ott ezek aránya elenyésző volt), ami szinte tudatlan sorban tengeti napjait, nem érti a világot és a történéseket, egy pár betanult, művi magyarázattal megelégszik.

 

Ennek ellentéte a Kwisatz Haderach, a kṛṣṇa/crista, aki elérte a biológiai halhatatlanságot és látja a múltat, jövőt és jelent.

Ezt nagyon kevesen érik el, biológiailag is kevesen vannak erre predesztinálva...

Előzmény: Omar Khajjám (3854)
Omar Khajjám Creative Commons License 2022.04.06 0 0 3854

"Olyan, mintha  ez egy útravaló könyv lenne.....ugyanis, ha bajban vagy valamivel kapcsolatba, csak felcsapod és megkeresed benne a választ..."

 

Igen, ez egy nagyon jó gondolat és minden bizonnyal igaz.

Csak azért nem tudom biztosra venni, mivel Herbert tudtommal soha nem nyilatkozott arról, mi volt a végső célja mindezzel... az igazság keresésén kívül... hiszen ő is csak részben találta meg.

Előzmény: Usul-Paul555 (3732)
0101008 Creative Commons License 2021.12.09 0 0 3853

És lelektelenségükben még mindig jobbak, mint az alapanyagot meggyalázó Alapítvány-sorozat, példának okáért.

Előzmény: Omar Khajjám (3852)
Omar Khajjám Creative Commons License 2021.12.09 0 1 3852

Ezek igazi trash filmek, a trailerből ítélve, holmi kaland sci-finek elmegy, de a Dűne univerzumhoz méltatlan, igazi mítoszfosztó alkotások.

 

Nem lehet mindenki egy Herbert szintű szintézist adó forgatókönyvíró / ötletgyáros, de ez az ötlettelenség és kínos produkció azért nagyon jellemző mostanság sajnos a sci-fire.

Előzmény: seci (3849)
0101008 Creative Commons License 2021.12.04 0 1 3851

A Dune World, na az tényleg olyan szar.

Előzmény: seci (3849)
0101008 Creative Commons License 2021.12.03 0 0 3850

A Planet Dune alá van bombázva, csak azért meg az Asylum gyártotta. Simán 5-6/10.

 

A másikat ma vagy holnap nézem meg.

Előzmény: seci (3849)
seci Creative Commons License 2021.12.02 0 0 3849

Dune World IMDb RATING 1.3/10

Planet Dune IMDb RATING 1.9/10

 

Remek :)

-seci

 

Előzmény: 0101008 (3848)
0101008 Creative Commons License 2021.12.02 -1 1 3848

Még újabb film az univerzumba!

 

0101008 Creative Commons License 2021.11.28 0 1 3847

Új filmet láttátok?

Omar Khajjám Creative Commons License 2021.11.17 0 0 3846

Számomra MacLachlan sem volt hiteles Paul, de Chalamet ha lehet még inkább egy kvóta-főszereplő.

Előzmény: atherton_ (3843)
KnightOCaladan Creative Commons License 2021.11.16 0 1 3845

Sziasztok, elnézést az Off-topicért.

 

Valhallás Dűne isten-császárát és Dűne Káptalanház könyveket vásárolnék.

Most többen megválnak tőlük, mert a Gabo kiadja az összes Frank Herbert-könyvet újra.

Én viszont nosztalgiából megvenném ezeket. Sajnos anno eladtam őket, amikor a Szukits kiadta a maga verzióit:(

Nem vagyok könyvkereskedő, sem egyéb nyerészkedő, aki vaterán majd továbbadná. Szigorúan magamnak, és a polcra gyűjteménybe kerülne.

 

Köszönöm a bizalmat, és ha van ilyen eladó könyved, kérlek írj ide:

 

forumlatogato kukac gmail pont com

 

További szép napot. köszi.

Hiryu27 Creative Commons License 2021.11.01 0 0 3844
atherton_ Creative Commons License 2021.11.01 0 2 3843

retroshock-kenny feldicsérte. többnyire egyetértek vele bár én nem vagyok se dűne-, se denis villeneuve-fan (a Fogságban c filmje jó, a Sicario is, az Érkezés elég gyenge, a BladeRunner2049-et meg szerintem bűn volt leforgatni, az eredeti utánozhatatlan hangulatú költői filmnoir-os atmoszférát inkább csak roncsolja.) a főszereplő lányos kinézetű ficsúr számomra nem egy messiásfigura hanem egy tinibálvány. a lány karaktere is jobb volt a 1984-esben a mostani plakátarcnál, és a zene is elég jellegtelen a mostaniban. de a történetvezetése legalább világosabb és logikusabb, ha meg is húzta a filmet, szóval egynek elmegy (szeretjük a sivatagos bolygókat).

0101008 Creative Commons License 2021.11.01 0 1 3842

A nukleáris fegyverek be vannak tiltva, bolygómegsemmisítést von maga után.

 

Lézert a könyvben kb. az 1-2 kötetben nem használtak, mert mindenkinek volt pajzsa, és a lézer a pajzsot érve nukleáris reakciót indít be, azaz spontán atomrobbanást.

 

A pajzsok miatt elterjedtek a közelharci fegyverek, de a "lassú"-lövedékes fegyverek is (kb. nyilvetők, dartlövők).

 

A pajzs-technoógiát a 3. de a 4. kötetre biztosan egyszerűn betiltották, így mindenki lézerrel rohangált, egyébként az 1. kötetben is volt egy-két alakulat (off-screen) akiknél azért volt lézer.

 

Az 5. kötetre mindenki nem-kamrákkal és nem-hajókkal operál, a fegyverkezés technológiai oldala gyakorlatilag kiveszett a könyvekből, mert ha valaki meg akart támadni valakit, egyszerűen felszerelt egy nem-kaamrát egy aszteroidára, és volt bolygó, nincs bolygó. A cucc kivédhetetlen, minek szarakodjanak fegyverekkel a továbbiakban.

 

aA 6. kötetben meg úgyis kiderül, hogy végig mindent a Zsidó Illumináti irányított.

Előzmény: 12 voltos (3829)
12 voltos Creative Commons License 2021.10.28 0 3 3841

sg,hu.-ról:

 

"A Dűne világában az emberek szép lassan egyre távolabbi világokat kolonizáltak, amikhez egyre gyorsabb űrhajókra volt szűkségük, de hogy ütközzenek csillagnak, kerüljenek túl közel valamilyen gravitációs csapdához, menjenek bele nagy energiájú kilövellésbe stb. egyre nagyobb teljesítményű számítógépekre volt szükségük, egyre kifinomultabb mesterséges intelligenciával.
Aztán ahogy a nagy könyvben meg van írva ez a mesterséges intelligencia fellázadt, végül szinte kiirtotta az emberiséget mire sikerült megállítani, be is tiltottak mindenféle kísérletezést vele, így maradt a lassabb űrutazás, ami az emberi birodalom széthullásához vezetett, mivel fizikai képtelenség volt nagyobb távolságokra időben beavatkozni.
Aztán felfedezték a kolonizált világok szélén lévő Arrakison, hogy az ott letelepedettek az óriási férgek ürülékét eszik, ettől ellenállóbbá válnak a környezettel szemben, tovább élnek, jobban látnak a kék szemükkel, meg úgy mindenben jobbak.

Megfelelően finomítva ez a szer végül megoldást nyújtott az űrutazás problémájára is, mivel megfelelő dózisban egyeseknél lehetővé teszi, hogy pár másodperccel a jövőbe tekintsenek, így ismét lehetővé téve számukra a nagy sebességű űrhajók irányítását, ezzel a navigátorok céhét téve a legfontosabbá az egész univerzumban. Ugyanakkor ennek ára is van, gyakorlatilag fűszerlében lebegve élnek, amitől az idő múlásával teljesen eltorzul a testűk.

Másoknál hihetetlen logikai kapacitásokat szabadít fel, ők a Mentátok "élő számológépek", meg vannak még páran akik vele élnek.

Voltak kísérletek a férgek meghonosítására más világokon is, de ez sikertelen volt.
Emiatt Arrakis birtoklása a legfontosabb a birodalom számára, annak irányítására (általában) a leghűségesebb nagy házak valamelyikét kérik fel.

És kitérő:
A birodalom egységesítése után, létrejött egy törvényhozó gyűlés, melynek tagjai összesen 1000 szavazattal rendelkeznek.
100 a császáré.
100 a navigátorok céhéjé.
400 a nagy házaké és szintén 400 a kis házaké.
A kis házak általában 1-1 bolygót irányítanak, néhány erősebb akár párat is, általában több kis háznak van 1 közös szavazata.
Velük ellentétben a nagy házak komplett csillagrendszereket uralnak, az erősebbeknek több szavazatuk is van, a film idejében az Atreidesek az egyik legerősebbek 10 szavazattal.
Mint a fentiekből sejthető, ez a gyűlés folyamatos intrikák színtere, ahol 1-1 nagy ház vagy a navigátorok bármikor keresztülhúzhatják a császár terveit.

Rajtuk kívül létezik még a Benne Geserit rendje, ami kizárólag nőkből áll és genetikai manipulációkra használják a fűszert, hogy létrehozzák a Kiválasztottat, a fűszertől képesek használni a Hangot, ami kb. Jedi elmetrükk.

A harcászat is eléggé eltér a szokásos sci-fi sablonoktól, mivel sokáig a lézerfegyverek voltak a harcmező urai, de a személyi pajzsok megjelenésével mentek a levesbe. Visszatértek a jó öreg szúró és vágófegyverek, mivel, hogy ne fulladjon meg a használója, a pajzs a lassan mozgó objektumokat átengedi. Kb. az egyetlen lőfegyver ami használható ellene a mérgezett tűvető. A hagyományos páncélok is kimentek a divatból, mivel a modern szúrófegyverek élei már egyetlen atom szélesek, bármit átvágnak könnyedén.
Természetesen a pajzsok védelmét is át lehet törni, de ehhez kb. harckocsi ágyúval kellene lőni egy katonára.
Vagy lézerrel, de akkor a pajzs túltöltődik és magával visz mindent egy csinos atomrobbanással. Márpedig az atomrobbanást nem szeretik, mivel atomfegyvert használó felet azonnal megsemmisíti a többi család.

Természetesen Arrakis-on ez is megváltozott, mivel a pajzs rezgésétől a férgek megőrülnek és azonnal támadnak, ezért kint a sivatagban a lőfegyverek használatában képzett Fremenek előnyben vannak."

seci Creative Commons License 2021.10.28 0 0 3840

"Noha a Dűne első része, a rendező heves tiltakozása ellenére, nem csak mozikban, de az HBO MAX-en is debütált, valószínűsíthető, hogy a két év múlva érkező folytatása már kizárólag nagy vásznon lesz látható."

Nyilvan, mert igy (plane, hogy "kiszivargott") k@rva sok penztol elestek. Bizniszizbiznisz ;)

-seci

12 voltos Creative Commons License 2021.10.27 0 0 3839
MasterMC Creative Commons License 2021.10.25 -2 1 3838

jó jel? szerintem rossz

Előzmény: 12 voltos (3837)
12 voltos Creative Commons License 2021.10.25 -1 0 3837

ez csak azért írtam mert ez jó jel arra hogy lesz folytatás

Előzmény: 12 voltos (3835)
Hiryu27 Creative Commons License 2021.10.25 0 0 3836

ha testpajzsot ért volna-ezért nem értettem azt a jelenetet- akkor mintha nukleáris töltetet robbantottak volna- a Dűne univerzumának szabályai szerint.

Előzmény: 12 voltos (3829)
12 voltos Creative Commons License 2021.10.24 -2 0 3835

A Dűne összesített bevételei világszerte már meghaladták a 220 millió dollárt, a film költsége összesen 165 millió dollár volt. (Bloomberg, AP)

MasterMC Creative Commons License 2021.10.24 0 0 3834

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!