Keresés

Részletes keresés

Ghanima Creative Commons License 2011.03.23 0 0 3467

Tulajdonképpen nem tudom eldönteni, hogy jó vagy rossz hír-e:

 

http://filmdroid.blog.hu/2011/03/23/behalt_a_dune_projekt?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_campaign=index

 

 

Juraviel.Ihuan.Bedvin Creative Commons License 2011.02.18 0 0 3466

Olvasgatom itt (Cave of Birds) a Destination: Void vagy Pandora sorozat fejezetprológjait a meglehetősen szegényes angoltudásommal, és elvileg meg sem kellene döbbenie az embernek, de mégis... Herbert ismét olyan mélységekről tesz tanúbizonyságot, megkockáztatom, hogy ez a sorozat szintén lesz olyan sokrétű és tartalmas, mint a Dűne hat kötete. Hihetetlen ez az ember, milyen tudással és széles látókörrel rendelkezett.

 

Nagyon remélem, hogy az első kötete sikeres lesz itthon, és a Szukits ki tudja adni mind a négy regényt. Kár lenne értük, ha nem jelenhetnének meg magyarul.

nünüke88 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 3465

A Dosadi Kísérletet most olvastam. Nekem az jutott eszembe a gowachin törvénykezésről, hogy kicsit olyasmi a népnek, mint a gladiátorviadalok az ókori rómaiaknak. Persze ennél több is.

Az tetszik Herbert könyveiben, ahogy ezeket a kultúrákat kidolgozza, leírja.

Előzmény: cloaked (3463)
ArthurClarke2001 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 3464

Dűne : Corrini csata című könyvet venném meg

10 ezer FT ot gondoltam érte adni

akinek megvan és eladná írjon emialt nekem, és megbeszéljük

emailem: fer-92-10-19@freemail.hu

cloaked Creative Commons License 2011.02.04 0 0 3463

Másodéves angol szakosként rávadultam az ötletre, hogy eredetiben olvassak Herbertet (miéyen jó is, ha az ember munkahelyen tud könyvet nyomtatni;), egyelőre a Dosadi Kísérlet van kinyomtatva.

Érdekes, hogy magyarul mindig is zavart az írói stílusa (nehezen koncentrálok rá, igazából még a 150 éves magyar irodalom is könnyebb olvasmány nekem), míg eredetiben teljesen jónak tartottam pl. a korai novelláit, csak a gazdag szókincs miatt sokat kellett szótárazni:)

Előzmény: Juraviel.Ihuan.Bedvin (3462)
Juraviel.Ihuan.Bedvin Creative Commons License 2011.02.03 0 0 3462

Köszönöm, hogy leírtad a véleményed. :) Mindeképp el fogom olvasni, az idei évre van betervezve, egyelőre azonban mások vannak soron. :) A Szukits azt írta, hogy előbb a Heisenberg szemét akarják kiadni, de már fordítás alatt áll a Destination: Void. Remélem ez utóbbi pozitív visszhangra talál itthon, és ki tudják adni a sorozat mind a négy kötetét. :)

Előzmény: cloaked (3461)
cloaked Creative Commons License 2011.02.02 0 0 3461

Nem volt rossz ez a Tengeri sárkány. Edzett Dűne-olvasó számára lassú lesz a mondanivaló adagolása, inkább olyan bestseller-stílusban íródott, sok a cselekmény. (Azért nem kell világraszóló ponyvaakcióra számítani, egy tengeralattjárón játszódik szinte az egész, aminek 5 fő a személyzete). Sokkal „hígabb” például későbbi Lélekvadásznál, vagy akár a legelső Dűne-kötettől, de azt nem állítanám, hogy nem mond újat hozzájuk képest.

Előzmény: cloaked (3457)
OPi Creative Commons License 2011.01.30 0 0 3460

szvsz olvasták, és nagyívben lesz@rják . . .

Előzmény: nünüke88 (3458)
nünüke88 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 3459

Költői kérdés akart lenni. :)

Előzmény: nünüke88 (3458)
nünüke88 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 3458

Már elkezdtem olvasni, de ez nekem max. alternatív befejezés lesz, nagyon nem hinném, hogy Frank Herbert így gondolta volna. Most komolyan érdekelne, olvasták-e a Káptalanház utolsó fejezetét. Teljesen egyértelmű, ki Marty és Daniel.

Előzmény: Juraviel.Ihuan.Bedvin (3456)
cloaked Creative Commons License 2011.01.29 0 0 3457

Kb. a felénél tartok a Tengeri Sárkánynak. Elsőre azt hittem csalódás lesz, mert több oldalon át csak ismertet az alaptörténettel és a helyzettel (ezt a Dűnében pl. már elkerülte).

Ahogy elindul a tengeralattjáró, egyre több értelme lesz az egésznek, és persze az sem hátrány, hogy Herbert – mint mindig – kiművelte magát a témában (atomtengeralattjárók), így nem hasraütésből írta a könyvet:) Valószínűleg egyáltalán nem közelíti meg a Dűne értékét a történet, de majd a végén nyilatkozom inkább.

 

A Leto of Dune 8 részes eposz lesz, két teremtéstörténettel és három özönvízzel. Remélem senkinem nincs ellenvetése! Alternatív megoldásként minden egyes Idaho-ghola idejére készülhetne egy kötet. Végülis hosszú még a Brian Élete:D:D (Tudom, ez most az év rosszvicce volt:)

Előzmény: Juraviel.Ihuan.Bedvin (3456)
Juraviel.Ihuan.Bedvin Creative Commons License 2011.01.29 0 0 3456

Ahogy cloaked is mondotta, ha visszatekersz úgy három vagy négy évet a beszélgetésekben :D,  kb. 2006 végétől/2007 elejétől kezdődően, akkor láthatod, hogyan és milyen érvekkel szedtük ízekre Brájen és Enderszon "agymenését".

 

SPOILER (csak a hat kötetre vonatkozóan)

Marty és Daniel -és maga a Sokarcú Ellenség is- az én olvasatomban szuperfejlett, saját "fajjá" valt Arctáncoltatók. Ezt számomra is egyértelművé tette az utolsó fejezet, viszont nemcsak itt kaphatunk ehhez megerősítést, hanem az Idaho-víziókban és Dortulja megérzésében is, amikor a kezelőkkel találkozott.

SPOILER VÉGE

 

S ha már Butleri- és Házak-trilógia, semmi másért nem írták meg a hat vaskos kötetet, csakhogy a saját meglátásuk szerint "fejezhessék" be. Azóta is rombolják az univerzum képét a töltelékregényekkel, én maradok a hat kötetnél. :D A Paul of Dune-ben írták meg azt az eseményt, amit a Vadászaiba építettek be (Fenring késsel hátbaszúrja Muad-Dibot a Messiást megelőző tizenöt évben a Fremen Dzsihad alatt, majd a gonosz (!) ghola-Pault az erre rászáradt vérből alkotják újjá a Vadászaiban; "fantáziadús" elgondolás, meg kell hagyni :D).

 

Kíváncsi leszek a Leto of Dune-t hány kötetben írják meg, mert háromezer ötszáz esztendő csak nem fér bele egy "könyvbe". :D Vagy mégis? :D

 

Amúgy olvasta már valaki a decemberben megjelent Herbert-művet, a Tengeri sárkányt? Kíváncsi vagyok a véleményekre.

Előzmény: nünüke88 (3454)
cloaked Creative Commons License 2011.01.29 0 0 3455

Úgy általában az egész Dűnét nem olvasták, de ezt a kérdést átrágtuk már párszor;)

Előzmény: nünüke88 (3454)
nünüke88 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 3454

Én az eredeti 6 könyvet olvastam, meg a Harkonnen-házat. (Könyvtárból kiveszem a Brian-féle verziókat is.) A "befejezést" is szándékomban áll, bár úgy hallom, hogy Daniel és Marty gondolkodó gépek lesznek. Ezzel nagyon nem értek egyet. Olvasták vajon a Káptalanház utolsó fejezetét?

byo Creative Commons License 2011.01.26 0 0 3453

Annó tőlem sokszoros áron megvették ezeket, illetve 2őt, de melyiket most nem ugrik be. talán pont ezen a fórumon kereste a srác, beigért nagy zsetont és nyélbeütöttük.

Előzmény: Vulpes Macrotis (3452)
Vulpes Macrotis Creative Commons License 2011.01.26 0 0 3452

Izé, pofátlankodok egy sort ide. Ugyan nem Frank Herbert, hanem fia, Brian Herbert:

 

Hiába túrom már órák óta a netet, sehol se találom a Dűne Legendái trilogiát, megvehető állapotban. Azazhogy, nem teljesen.

A Butleri Dzsihad például abszolút hiánycikk, pedig ez az első könyv belőle. Egyszer még könyvtárból kivéve olvastam, de már ott se látom... meg azt amúgyse rakhatom a polcomra...

A Gépírtó hadjáratot néha még a könyvesboltokban is látom. Úgylátszik, ebből van a legtöbb...

A corrini csata, a harmadik. Ez is elég ritkaság, csak pár antikváriumban találtam meg.

 

A kérdésem, kérésem a következő: Valaki tud nekem segíteni, hogy egyben megvehessem a három könyvet? Választ előre is köszönöm:)

Kilroy Creative Commons License 2010.12.24 0 0 3451

Shai Hulud legyen velünk!

 

Bi la-kaifa!

 

:-)

Előzmény: Juraviel.Ihuan.Bedvin (3450)
Juraviel.Ihuan.Bedvin Creative Commons License 2010.12.24 0 0 3450

Minden Dűne-fórumtársamnak és szeretteiteknek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Békés, Boldog új Esztendőt kívánok!

 

Egy pár napra ne villanjon elő a kriskés. :)

convar Creative Commons License 2010.12.16 0 0 3449

Kár...am nekem majdnem mind1 ki rendezi végül, csak az a lényeg hogy nehogy vmi Michael Bay féle mesefilmes.

Előzmény: Tierce (3447)
Ghanima Creative Commons License 2010.12.16 0 0 3448

:-)) talán a cikkentyű írója/ferdítője kifelejtette az írás közben a fia szót is belevenni a szövegbe.

 

Lehet, hogy fia és társszerzője lesznek a rendezők, a forgatókönyvírók és egyebek is? ;-))

Bár inkább talán nem kellene ötleteket adnom...

Előzmény: Tierce (3447)
Tierce Creative Commons License 2010.12.16 0 0 3447

http://filmtrailer.hu/filmhirek/ismet-rendezo-nelkul-a-dune-remake/

 

 

Azt mondjuk nem értem, hogy szegény Frank Herbert miként fog beleszólni a rendező személyének kiválasztásába...

Ghanima Creative Commons License 2010.12.11 0 0 3446

A Fehér pestis nagyon, nagyon jó! A Dűnék hatására, mihelyt angolul megjelent, beszereztem, és egyrészt izgalmasnak - a cselekmény fordulatossága és maga az ötlet tekintetében - találtam, másrészt abban is igen jók voltak a belső vívódások, meghasonlások ábrázolásai.

Szerintem abszolut semmi köze a Védett férfiakhoz, csak annyi, hogy valamelyik marha, kiadó-közeli alak, kitalálta, hogy Védett nők magyar címmel mennyivel jobban el lehet adni a hazai piacon...

Nagyon szeretem a Védett férfiakat is, de ez más, teljesen más.

Előzmény: Juraviel.Ihuan.Bedvin (3445)
Juraviel.Ihuan.Bedvin Creative Commons License 2010.12.10 0 0 3445

Ghanima

 

A Lélekvadász végével nem tudom hányan tudnának megbékélni vagy azt elfogadni. Ahogy lentebb írtam, végig reménykedtem benne, hogy másként lesz, mint ahogy végződött. Egyébként, nem csak a vége a katarzis, hanem az egész műben való jelenlét, hogy egy olyan környeztbe térnek vissza mindketten, amitől az ember eltávolodott és elidegenedett. Herbert ezt fokozatosan teszi élővé és jelenvalóvá a Holló népének hitét.

 

Kevés ilyen átütő erejű művet olvastam, amire a "lélektani" kifejezés meglehetősen szegényes.

 

Hmm.... Nem tudom, hova sorolható majd be a most megjelent Tengeri sárkány, de a fülszöveg leírása szerint, miszerint önmagukkal kell elsősorban megküzdeni, meglehetősen érdekesnek tűnik - kíváncsi vagyok, Herbert mit fog kezdeni a mélységgel, a bezártsággal és az óceán mélyével, mely a emberi lét sötétebb részével áll(hat) analógiában...

 

Még nem olvastam el, de A fehér pestis c. regényéről eddig csak pozitívumot találtam, és valaki megkockáztatta, hogy sokkal komolyabb hangvételű a Védett férfiaknál.

 

Tierce

 

Hasonlóképp véleményen vagyok a minikről, még az elsőről is, mert egyrészt ez "adta" a kezembe a művet, másrészt tudom, hogy alapvetően kis költségvetésből forgatták.

Tierce Creative Commons License 2010.12.10 0 0 3444

Igen, valóban. Liet halála is egy igen megindító rész, valamint a Fenring és Shaddam közti kis "gondolatcsere" is, ez utóbbi egyik kedvenc részem. Szerintem nem lehetetlen filmre vinni ezt a jelenetet sem, csak hát ehhez is fantázia ... köllene :P

 

A második minisorozat(a Messiása és Gyermekei), "A" dűne film számomra. Ez már sokkal többmindent visszaad a Dűne hangulatából. És bár itt is vannak fura dolgok, de ezt hajlandó vagyok megbocsátani neki. Valahogy tök jó a hangulata, a zenéje és itt a Paul-t alakító Alec Newman-ről is elhittem, hogy ő Paul Muad'Dib. Nekem iztt átjött a Messiásának a hangulata.

 

Előzmény: Juraviel.Ihuan.Bedvin (3442)
Ghanima Creative Commons License 2010.12.10 0 0 3443

Huhh, a Lélekvadász nagyon erős ezen a területen...

 

Azt is kiadhatná a Szukits (ha még nem - és csak én nem tudok róla), mert az a magyar kiadás, ami nekem van meg, nagyon ergya...

Előzmény: Juraviel.Ihuan.Bedvin (3442)
Juraviel.Ihuan.Bedvin Creative Commons License 2010.12.10 0 0 3442

Én is hasonlót írtam pár éve; azt, hogy Herbert esetében a történet és a cselekmény a másodlagos, az elsődlesegesek a karakterek, a belső gondolatok, motivációk - és ez nemcsak a Dűnére igaz, hanem pl. a Lélekvadász c. művére is, amit ajánlok mindenkinek, aki még nem olvasta volna.

 

Ott van pl. Liet halála is - hiába mutatták meg a "történetileg" a minisorozatban, azt a drámát nem láhet érdemben visszaadni, ahogy a regénybne le van írva, annak ábrázolását, hogy misztikus módon, de Liet érzi a halála közeledtét és magát a pillanatot is. Emellé társulnak még az elméjében lejátszódó jelenetek, az apjával való kapcsolata, amik összefonódnak a külvilággal.

 

S egyértek, Hawat halála és búcsúja... Ahogy a csalárd tűt felmutatja és Paul érzi kifutni belőle az életet....

 

A másik, szintén feszültséggel teli pillanat, amit nem tudom, hogy tudnának érdemben visszaadni egyszer rendesen.

 

"A Császár elfordult, ránézett Fenring grófra. A gróf visszanézett rá – egy szürke és egy zöld szempár pillantása találkozott. A gondolat félreérthetetlenül ott volt közöttük, hiszen olyan régóta ismerték már egymást, hogy egy pillantás is elég volt a megértéshez.

Öld meg nekem ezt a sehonnait, mondta a Császár pillantása. Ez az Atreides fiatal és leleményes, tudom, de kifárasztotta már a küzdelem, és veled amúgy sem tudna elbánni. Hívd ki most… tudod a módját. Öld meg!

Fenring feje megmozdult, csigalassúsággal elfordult, amíg szembe nem nézett Paullal.

     – Rajta! – sziszegte a Császár.

A gróf figyelme Paulra összpontosult, Bene Gesserit-módon nézte, ahogy az asszonya, Lady Margot tanította, és látta ebben az ifjú Atreidesben a titokzatosságot, a lappangó nagyságot.

     Megölhetném, gondolta Fenring – és tudta, hogy ez az igazság.

Tulajdon, rejtett mélységeiben megmoccant most valami, ami visszatartotta a grófot. Egy rövidke pillanatra, homályosan megpillantotta magában azt, ami előnyhöz juttatta volna Paullal szemben: a rejtőzködés képességét, a személyiség és az indítékok minden emberi szem számára áthatolhatatlan álcázását.

     Paul, aki valamennyire felfogta ezt abból, ahogyan az egész jövőkép viharos tengerként forrongott e körül a pillanat körül, most végre megértette, miért nem látta meg soha Fenringet egyik jövőlátomás szövedékében sem. Fenring egyike volt a lehetett volnáknak, a kis híján Kwisatz Haderachoknak – de megnyomorította a genetikai struktúra egy aprócska hibája, és egész tehetsége csak a rejtőzködésben, a belső elzárkózásban koncentrálódott. Mélységes részvét öntötte el Pault, most először érzett igazi testvériséget másvalakivel.

     Fenring olvasott Paul érzéseiben. Megszólalt:

     – Felség, nemet kell mondanom.

IV. Shaddamot elöntötte az indulat. Két rövid lépést tett a többiek között Fenring felé, és keményen arcul csapta.

A gróf arcát sötét pír öntötte el. Farkasszemet nézett a Császárral, aztán szándékoltan szenvtelen hangon szólalt meg:

     – Barátok vagyunk, Felség. Amit most teszek, azt barátságból teszem. Elfelejtem, hogy megütöttél."

 

Ott van pl. a második mini, ami szerintem jobban sikeredett, mint az első, mégis-mégis... Ott van az a fantasztikus érzelmi töltetű beszélgetés Paul és Idaho között, amikor a lehulló Holdakról és a jövőről beszélgetnek, Csani hiányának érzete tombol benne, erre a filmben a vége felé megcsókolja Irulant. WTF?

___________________________

 

Beszéltem közben a Szukits Kiadóval, és jó híreim vannak. Továbbra is tervezik kiadni a Heisenberg szemét, illetve nagy örömömre fordítás alatt áll a Destination: Void sorozat első kötete is. :)

Előzmény: Tierce (3439)
Ghanima Creative Commons License 2010.12.10 0 0 3441

_Ez_ igazán jó meghatározás, nagyon tetszik nekem!

Előzmény: angyalhentes (3440)
angyalhentes Creative Commons License 2010.12.09 0 0 3440

Egyszerűen csak minél jobban megmozgatja valami az olvasó fantáziáját, annál nehezebb belőle filmet készíteni.

 

 

Tierce Creative Commons License 2010.12.09 0 0 3439

Úgy érzem egyébként, hogy ezek a filmek nagyon a Dűne cselekményét akarják visszaadni.

Pedig a Dűne nem a cselekményre épül, hanem a karakterekre. Valószínüleg ezért nem született még jó film erről a brilliáns alkotásról.

 

 

Tierce Creative Commons License 2010.12.09 0 0 3438

Hagyjuk a színészeket skacok!

 

Amíg az egyik feldolgozásban (a minisorozatban) egy Duncan Idahonak úgy kell meghalnia, hogy felpillant az égre, majd eltalálja egy -az ellenséges gépről kilőtt- rakéta....

 

Az egyik legmonumentálisabb, leglátványosabb harcot lehetne bemutatni filmalkotási szempontból, ahol is Duncan Idaho, ha jól emlékszem 19 Sardaukart vág le hősies harcban, hogy Paul és Jessica elmeneküljenek. És erre, hogy hal meg?? Eltalálja egy rakéta...

Érthetetlen számomra. A Lynch filmben legalább harcban hal meg. Ez tény. De ott sem valami hősiesen.

 

Másik szívfájdalmam Thufir Hawat karaktere. Számomra az ő halála az egyik legszebb pillanat a Dűne végén. Ezt sem sikerült úgy bemutatniuk.

 

Tragiédia az, amit műveltek a karaktererrek ezek a filmkészítők. Mind Lynch, mind pedig a minisorozat alkotói. Először talán a karaktereket kéne megérteniük és tiszteletben tartaniuk a Dűnében elfoglalt helyüket és ennek megfelelően kezelni őket a történetben.

Utána beszélhetnénk a színészekről.

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!