Keresés

Részletes keresés

Bign Creative Commons License 2012.05.12 0 0 44

Egyes kutatási eredmények megkérdõjelezik a Hold keletkezésének elfogadott elméletét.

Mit is igazoltak?

"A kutatók az 50-es és a 47-es atomszámú titánium izotópok arányát hasonlították össze az Apollo missziók által a Földre hozott holdkõzetben. Abból indultak ki, hogy a meteoritokban akár 600 ppm-mel is eltérhet a két izotóp aránya a Föld kérgében mért értéktõl, ezért a másik bolygóban is el kellett térjen az arány a földitõl. A mérés szerint azonban a holdkõzetben a két izotóp aránya 4 ppm-en belül megegyezik a földivel. Így tehát a Hold anyaga teljes egészében a Föld anyagából kell származzon."

http://web.interware.hu/valas/Valas/hirek/astro/hold.htm

 

Tehát a vizsgált közetek származhatnak a Holdról, vagy a Földről is?

Tehát még a kőzetek se bizonyítják, hogy ott jártak? ;o)

gmarc Creative Commons License 2001.04.04 0 0 43
Na, megyek a holdra... jóéjt
Előzmény: Dr. Lecter (42)
Dr. Lecter Creative Commons License 2001.04.04 0 0 42
Én meg az optikai tunningban sem hiszek.
A Hasselblad/Zeiss technika olyan gagyi lett volna, hogy utólag tunningolni kellett? Ne már...
Előzmény: gmarc (41)
gmarc Creative Commons License 2001.04.04 0 0 41
Manipulálás alatt természetesen optikai tunningot értek (élesítés, stb...) Én feltétlen híve vagyok a holdraszállásnak. Elvégre nincs az olyan messze, hogy ne lehetne elmenni oda...
Előzmény: Dr. Lecter (40)
Dr. Lecter Creative Commons License 2001.04.04 0 0 40
Nyavalyát manipulálták.
Előzmény: gmarc (38)
Laslow Creative Commons License 2001.04.04 0 0 39
Egy megoldás van csak az igazság kiderítésére. Kiváló mérnökké kell válnom, a NASA-hoz kell kerülnöm dolgozni, olyan magasra kell emelkednem a ranglétrán, hogy betekintést nyerhessek a titkos iratokba és akkor aztán...!
gmarc Creative Commons License 2001.04.04 0 0 38
Sziasztok!
Én hiszem, hogy volt holdraszállás.
(Apropó, nézzétek meg a Holdraszállás-Mi az igazság? c. topicot is.)
A képeket természetesen manipulálták, mert hát nem voltak azok a fotók olyan jó minőségűek.
A zászló nem lobogott, csak gyűrött volt.
Az otthagyott cuccok még mindig ott vannak
A videofelvételek pedig számomra egyértelmű bizonyítékot szolgáltatnak.
Advanced Lamer Creative Commons License 2001.04.04 0 0 37
Honnan tudod, hogy RENGETEG, honnan tudod, hogy VAN, amit nem hoznak nyilvánosságra ( hiszen nem hozzák nyilvánosságra ), honnan TUDOD?
Előzmény: Ian Malcolm (34)
Törőlt_nick Creative Commons License 2001.04.04 0 0 36
Egyébként mi lenne az a megdönthetetlen bizonyíték amire azt mondanátok, hogy "a rohadtannyába, ezek télleg ott jártak vazze!" ?
Törőlt_nick Creative Commons License 2001.04.04 0 0 35
ezek má' csak ilyenek!
Előzmény: Ian Malcolm (34)
Ian Malcolm Creative Commons License 2001.04.04 0 0 34
Én csak annyit tudok ehhez hozzáfűzni, hogy rengeteg dolgot nem hoznak/hoztak nyilvánosságra.
Törőlt_nick Creative Commons License 2001.04.04 0 0 33
"Viszont a NASA-11-37-5438 sz. képen egy nagy sebességgel
száguldó szivar alakú tárgy képe látható, amely ionizálta a légkört"

Igen, na muti hol az a fotó!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.04 0 0 32
A NASA „Hold felvételein” nincsenek csillagok. Ez a jelenség csak
akkor léphet fel, ha a légkör fényszóró és fényelnyelő képessége
miatt a napsugárzás elnyomja a csillagok fényét. Persze ez csak
nappal igaz, éjjel a légkör hiánya miatt igen erős fénnyel kell
látszódjon
sok-sok csillag, sokkal több, mint a Földön, hisz a légkör fényelnyelő
képessége a Földön éjjel is működik.

Hogy van-e légkör a Holdon azt abból tudjuk meg, hogy Armstrong és
Aldrin a hitelesnek nevezett élő egyenes adás filmfelvételén
lélekszakadva
rohan a zászlóhoz, mely meglibben, hogy eltakarják azt. Nos. Csak a
légkör
tudja megmozgatni a zászlót. Ha légköre van a Holdnak, akkor a nyomás
is nagyobb, mint az absz. vákuum nyomása. Ekkor könnyen lehet mozogni
a szkafanderben, lehet fényképezni, ugrálni, mert ha elesnek fel lehet
állni.
/Gondoljunk egy felfújt vagy egy leeresztett gumikesztyűre!/
Ha a zászló nem a Holdon mozdult meg, mert annak nincs légköre,
akkor viszont hol készültek a képek?

Nos. Elárulom, hogy a dolog megoldása rég ismert, csak tájékozatlan és
rosszindulatú, :-) valamint gondolkodásképtelen embereknek nem szokása
a tájékozódás. /Itt a listán egyik sincs!/
William Brien 1982-ben megjelent
Montage Supressed Findings of the U.S. Space Program
/Az amerikai űrprogram eltitkolt felfedezései/
c. művében pl. bizonyítja, hogy az amerikaiak nem is álltak a zászló
mellett.
Többek között leírja azt is, hogy a Hold mögött eltünő csillagok fénye
hunyorog.
Ez pedig csak akkor lehetséges, ha a Holdnak van légköre.
A NASA 1990-ben elismerte, hogy a szondákkal hozott talajmintákban
megteremnek
a földi magvak és hogy van víz a Holdon. Két tudós: Fred Steckling és
Daniel K. Ross komolyan javasolták, hogy tibeti embereket küldjenek a
majdani támaszpontok kialakítására. Ugyanis a magaslégkörhöz
alkalmazkodott
szervezetük lehetővé tenné a maszk nélküli Holdon tartózkodást!
A könyv szerzője szerint, a NASA el akarta titkolni a fontosabb
adatokat,
mert nem akarta beismerni, hogy a Holdon idegenek tartózkodnak.
Ezek az idegenek idegesítően elrontottak sok dolgot a MIR űrállomáson,
úgyhogy nem lehetett, nem győzték folyamatosan javítgatni…
Jajj neked Alfa űrbázis!

Mivel a NASA 28 éve nem járt a Holdon, ezért látható, hogy a Hold
telepesei
nem kívánnak társbérletben élni a földi emberekkel…

Egyébként a NASA kiadott egy albumot, amelyben 579! anomáliát sorol fel
a
Hold felvételein. Ezek NEM a HOLDRASZÁLLÁSKOR készültek!!! :) Műholdas
képek.
Viszont a NASA-11-37-5438 sz. képen egy nagy sebességgel
száguldó szivar alakú tárgy képe látható, amely ionizálta a légkört…
Van gond…. :))) Hamis? Nem is UFO kutatók, oszt mégis hamisítanak?
Valódi? Jajj, jajjj jajjjjajajajajjjjj...... a vaskalapoknak!!!!
:-))))))))

harnjehu Creative Commons License 1999.08.10 0 0 31
John Zero,
végigolvastam a topicot, a hozzászólásaidat is. Ha figyelmesebb vagy, szerinted sem azt írtam, hogy 1969-ben kutatták utoljára a Holdat. Az általad említett idöszalagon is látszik, hogy a kutatás látványosan és igen gyorsan "visszafejlödött". Nem tudom mi van a háttérben, szerintem az igazságot hatékonyan manipulálják. Nem vagyok szakértö, simán tévedhetek is.
Néhány régi olvasó ismer, tudják hogy nem szoktam személyeskedni. Akkor sem sértödök meg, ha az utánam következö hozzászólásokból nem süt ki a mondanivalóm magasztalása. Kérlek, te se tedd.
harnjehu
Senor Creative Commons License 1999.08.10 0 0 30
Kedves boigo!

Pedig fekezoraketas leszallas volt!!
A Foldre leszallo urhajokat csak a legellenallas es az ejtoernyo fekezi. A holdkompnal leszallaskor is mukodik egy fekezo hajtomu (latszik a felvetelen, hogy mikor mar nagyon kozel vannak elfujja a "holdport"), ez a hajtomu egyebkent, a holdkomp also reszevel ott maradt. A felszallaskor mar masik hajtomu vitte fel a cuccot.
Ajanlom A Hold es meghoditasa c. konyvet. Ha nem is kepletekkel alatamasztva, de a fontosabb dolgok le vannak irva.
Udv: Senor

boigo Creative Commons License 1999.08.10 0 0 29
Köszönöm a felhomályosításokat !
Olyanról teccettek-e hallani, hogy a kémiai hajtóanyaggal (Hidrogén, kerozin, repbenzin, szőkített HTO, stb) hajtott repülő eszközök nem igazán szeretnek leszállni túlságosan sok maradék naftával a tankban (v.ö. 32% ....dzsízisz!!!!...)
Másrészt abban az időben a földre visszatérő egységek is elég nagyokat huppantak (és többnyire vízbe), pedig mindenféle ernyőkkel fékezték is őket.
(A HOLDon ugyebár nem is volt lehetőség ernyőzni meg a felszíni víz is némi hiányoságot mutat)
Várom az okosságokat ! (de nehogy megint avval érveljetek, hogy 6x kisebb gravitációnál tök könnyű megoldani a fékezőrakétás leszállást, stb ....)
Egy kicsit szkeptikus vagyok, de azért továbbra is hiszek benne.

Hi! boigo

PETYUS Creative Commons License 1999.08.09 0 0 28
Jártam egyszer Pencen, az asztrofizikai obszervatóriumban.
Ott álltam kb. 1 m-re attól a lézeres távmérő műszertől, amellyel magyar kutatók is megmérték az Apolló 11 űrhajósai által elhelyezett fényvisszaverő távolságát.
(Ott láttam életemben először vízhűtéses villanykábelt.)

A Gagarin előtti űrhajóst Bondarenko-nak hívták, ott van eltemetve a Kreml falában, a szovjet hősök között.
Más források szerint ifjabb Iljusin, a repülőtervező fia volt az áldozat.
Szerintem lehet, hogy is-is.

Gagarin indulásáról láttam egy filmfelvételt, ha kamu volt, akkor ügyesen csinálták. De az nagyon zavar, hogy neki ott fönt nem volt fényképezőgépe.

Gundark Creative Commons License 1999.08.09 0 0 27
Amikor ez a dolog történt, ugye, igen igen tartott még a hidegháború. Voltak a gonosz kommunisták(szovjetunió) és a szemét kapitalisták (USA) Namármost. Mind a kettőnek megvan(volt) a maga kis szervezete a CIA és a KGB. Mind a két országban vannak ügynökök. Nem is kevés. Szintén nem kevés "nagy beosztásban" Ezenkivül még jópár lehetőség arra hogy megnézzék hogy mit csinál a "nagy ellenség" Ez a kérdésem:
Ilyen ellenőrzés mellett meg lehet csinálni egy humbugot? (akár Gagarin akár Armstrong ügy) Lehet hogy annyira jóságosak lennének a fennt emlitett szervek hogy nem vernék a harangot a gyanu legkissebb árnyékára? Az űrverseny kellős közepén, amikor bármit megadtak volna egy jó kis égetésért? :)
Nem valószinű hogy ekkora bulit meg mertek volna csinálni az USAban.
Gundark
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.08.09 0 0 26

Vigyázz kóborkutya!
Egy most készülő törvényjavaslat értelmében két év börtönbüntetésre számíthat az a személy, aki tagadja a holdraszállást!
John Zero Creative Commons License 1999.08.09 0 0 25
CaveMaN:
A leszalloegyseg is ott figyel, es az valoszinuleg kicsit nagyobb, mint egy zaszlo ;)
ONE Creative Commons License 1999.08.09 0 0 24
Sziasztok!

Bizonyítékok a holdraszállásra:

1, Az ürhajósok elhelyeztek a hold felszinén néhány dolgot.
Jeladókat tükröket stb.
Az oroszok, is megtették hogy lézerrel rávillantottak a tükörre, és felfogták a visszaverodött fényt.
2, Az apolló 11. (és a többi ürhajó) jeleit az oroszok is tudták fogni utban a hold felé, és vissza. Ha a jelek nem onnan érkeztek volna, ahonnan kellett volna, akkor azt egybol közhirré tették volna.
3, Az ürhajósok hatalmas menyiségu kozet mintát hoztak vissza, amik kello egyezést mutattak az oroszok által begyüjtöttekkel.

Holdkomp felszállása. Ha nincs légellenállás akkor a következo képlet adja meg az orbitális pályara álláshoz szükséges üzemanyag tömeget:
Vo=ln(M/m)*Vk
ahol Vo=az orbitális plyahoz szükséges sebesség a hold esetében ez kb 1,7 Km/s (50 km magas körpálya), Vk=az üzemanyag kiáramlási sebessége kémiai motornál 3-4 Km/s (ebben nem vagyok teljesen biztos de a nagyságrend ez.) M a teljes induló tömeg, az m pedig a hasznos tömeg.
Ha ~4 km/s nek vesszuk a kiáramlási sebességet, akkor csak a teljes tömeg ~32%nak kellett üzemanyagnak lennie, ami teljesen rendben van.)

CaveMaN Creative Commons License 1999.08.09 0 0 23
Hmm, most bunkó leszek, ha megengeditek.

Gyakorlatilag van bizonyíték arra, hogy járt e ember a holdon. Más kérdés, hogy magánember ezt nem nagyon tudja ellenőrizni. Ugyanis a USA zászlaja ott fent kell figyeljen. Namármost ha iszonyú gazdag valaki vagyok, hát szponzorálok titokban egy fellövést, aztán vagy jól megnézem magamnak, vagy megnézetem valami megbízható emberrel, ha felmerül a kétség... (Különcködő milliárdos..) Ilyesmit nem tett senki... Pedig ugye kézenfekvő... De előbb utóbb úgyis kiderül... És ugye ha fent voltam és se zászló se nyomok egyértelmű a bizonyíték, ráaadásul mostmár jó minőségű fotókat is tudnék csinálni...
Ergo véleményem szerint szenzációhajhászás a könyv (vagy mi a fene jelent meg ezzel kapcsolatban...)

John Zero Creative Commons License 1999.08.09 0 0 22
harnjehu:
Te olvasod is masok hozzaszolasat, vagy csak esz nelkul irsz?
A mar emlitett Idoszalag szerint 1969-72-ig 5+1 leszallas volt a Holdra.
Piszkos Fred Creative Commons License 1999.08.09 0 0 21
Hat, ezt konyen el tudom kepzelni. Azt ha jol tudom nem is allitotta senki, hogy Gagarin volt az elso, akit megprobaltak kijuttatni az urbe. Ki tudja hanyan haltak mar meg elotte? Lehet, hogy valaki meggondolatlanul leadta a drotot az ujsagiroknak a sikerrol amikor mar fent volt az illeto, aztan amikor a landolas kozben meghalt, gyorsan mindent visszacsinaltak. Merthogy rosszul mutatott volna az 'oroszoknak sikerult embert az urbejuttatni, de nem sikerult visszahozni' cimu ujsaghir.
harnjehu Creative Commons License 1999.08.09 0 0 20
Szerintem valami nem stimmel a Hollddal kapcsolatban. Az elsö próbaszputnyik után alig 12 évvel Armstrong a Holdra lépett, a következö 30 évben meg leállt a Hold kutatása. Van ott valami megmutathatatlan?
Gagarin repülését egy magyar szerzö is cáfolja a 'Kozmikus hazugság' címü könyvében. 1961 elején az illetö Varsóban dolgozott újságíróként. Egy este színházban volt, amikor az elöadást megszakítva bejelentették, hogy a szovjetek embert juttattak a világürbe. (Akkor a lengyelek info szempontjából is hozzánk képest közelebb álltak a Szovjetúnióhoz.) Nem Gagarinnak hívták, a könyvben szerepel a neve. Újság is megjelent a hírrel, aztán gyorsan bevonták és késöbb nem adtak ki híreket az ügyröl. Aztán Gagarin lett a sláger, a többi ismert.
Simán lehet, hogy a világ vezetö országaiban néhány benfentes ezeket a dolgokat is manipulálja.
harnjehu
Kham Creative Commons License 1999.08.09 0 0 19
A szökési sebesség pedig 2,4 km/s ami tényleg nem egy egetvero sebesség. (A Földön 11.2 km/s)
Senor Creative Commons License 1999.08.09 0 0 18
Kedves boigo!

A holdkomp alja, a holdon maradt (suly legalabb 50%-a), egyebkent errol is van felvetel, az otthagyott automata kameraval (nagyon latvanyos, persze az elozo velemenyek alapjan nem bizonyitek). "Csak" hold koruli palyara kellett allni, a visszajutast mar
a vezerloegyseg (command module) hajtomujenek kellett biztositani. Egyebkent a ruszkik is hoztak vissza kozetmintakat robotokkal, ahhoz is kb. ekkora energia kell (persze, ha szkeptikus vagy akkor ezt sem hiszed). Valahol olvastam, hogy a visszajutas ezen resze volt a legkritikusabb, mert itt nem volt lehetoseg tartalek beiktatasara, tehat, ha ez a hajtomu elromlott volna akkor kampec. Masreszt az egesz csak nehanyszor tiz masodpercig tart, ehhez nem kell sok uzemanyag.
Mindenesetre en hiszem, hogy valoban volt Apollo program es holdraszallas.
Ja legellenallas sincs.

Udv: Senor

boigo Creative Commons License 1999.08.09 0 0 17
Hello Mindenki
A következő kérdésre keresek választ: Hogy a túróba tudtak elstartolni a HOLD felszínéről. Ha megnéztek egy akármilyen kőkorszaki startot is, az látszik, hogy ember- és technika-tömegek kellenek már egy ember nélküli (pl műhold) kilövéshez is. Hátmég ha ember is van ....
Azt a választ már ismerem, hogy "... a holdon 6x kisebb a gravitáció ezért cca 6x könnyebb felszállni is..." , de ez nem túl kielégítő, mert ha földi technikát elosztom 6-al, még akkor kevésnek tűnik az a kis leszálló-egység ami álítólag le is szállt meg fel is szállt (?) (bár PIRX kapitánynak is sikerült egyszer avval szódásszifonraragasztotttejfölösdoboz űrhajójával)
Egyébként én elhiszem, hogy a jó öreg Armstrong-ék fennt jártak.
Azt is olvastam valahol, hogy a holdraszállás ténye pusztán csak hidegháborús erőfitogtatásra kellett, ugyanis a holdon semmi olyan nincs amit a földi ember pillanatnyilag okosan fel tudna használni!
Mr Spock Creative Commons License 1999.08.09 0 0 16
Kedves koborkutya,

Mr Spock a holdraszállás tényleg lehetséges (kétségtelen), de a kérdés az, hogy megtörtént-e.

ABSZOLUT bizonyitek semmire sincs. Mi emberek elfogadtunk egy formatumot, amin belul elfogadunk egyes dolgokat, visszautasitunk mas dolgokat. Az elfogadas es visszautasitas ritkan alapszik egy egyszintu bizonyitek-strukturan. De van egy "intervallum" amin belul az atlag intelligens, atlag tajekozott ember elfogad dolgokat. A holdraszallas ezek koze tartozik. Abszolut bizonyitott? Nem. Ez azt jelenti az en szememben hogy nem tortent meg? Nem bizony. Kepesek egyesek ketkedes fele iranyulo megfigyeleseket prezentalni? Igen. Ez CAFOLJA a holdraszallast? Nem. Ez csak annyit jelent az en szememben, hogy egy ilyen nagyon komplex aktivitas soran felmerulhetnek megkerdojelezheto tenyezok. Soha nem voltam Debrecenben, attol meg elhiszem hogy letezik.

Gabor

Frankie Creative Commons License 1999.08.09 0 0 15
kóborkutya

Visszaolvastam a korábbi hozzászólásaimat. Bocs, ha kicsit félreérthetően fogalmaztam. A kicsit ingerültebb hangvétel a linkeken levő oldalak összeállítóinak szólt.

A NASA-nak hinni elég indokolt szerintem, mivel rengeteg olyan dolog van amit ők és a ruszkik itt a Föld körül csináltak (műholdak, űrállomások, űrrepülők).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!