Keresés

Részletes keresés

Killy Abara Creative Commons License 2009.01.30 0 0 108
ps1 játékokat vennék ezeket keresem :
chocobo racing
final fantasy 7
final fantasy 8
resident evil 1
resident evil 2
resident evil 3
chrono chross
crash bandicoot
tomb raider
harry potter
donald duck goin quackers
metal gear solid
parasite eve
rayman
silent hill
tekken
x-men

ha valakinek bármeik megvan: abarakilly@citromail.hu
oldskool.hu Creative Commons License 2001.07.05 0 0 107
sziasztok!
tudtok olyan emulátort mondani amelyikkel játszható pc-n a syphon filter?

köszi
::oldskool

patrona Creative Commons License 2001.06.19 0 0 106
Helló!

Tudna nekem valai ajánlani egy olyan helyet a neten, ahonnan .GME fáljként mentett állásokat tudok letölteni?

Thanx!

n0ise Creative Commons License 2001.05.19 0 0 105
hella előástam ezt a topik, mert keresek EREDETI psx es gameket :
konami arcade masters és namco museum 1,2,3 és hasonlók a 80 as évek invaders tipusú játékokat.
léci dobjatok mélt ha vki már megunta felirta magának biztonsági mentés céljából esetleg hol van ojan bolt ahol ijesmivel foglalkoznak, a konzolstudion kívül mert ott nics.
a pecsa bolhapiacán sincs.
meg nekem sem, pedig kéne.
köszike
Jon Creative Commons License 2000.11.29 0 0 104
Hi

Magyarorszagot felejtsd el, itt se gep se jatek nincs maximum 70-80db, es joval dragabb mint nallatok. Valamint az itteni gepben van DVD vedelem ha rgb kabellel hasznalod - vagyis szokas szerint az europai piacot lesz@rtak. + mas a tv rendszer is...

ja, a gep 170.000 ft afaval, es ha nem szerzel bele chipet ugyse jatszhatsz az usa jatekokkal.

Jon

Előzmény: Turbo_Hyundai_CDN (102)
Jon Creative Commons License 2000.11.29 0 0 103
Edea

Egy RGB kabel kell (Euro-Scart) ha regebbi geped van, az uj gepek osszetett videojelen is mukodnek (amugy csak fekete-feher a kep), es a TV-dnek kell tudni a 60hz-t (a mai tv-k 90% tudja). Viszont kell egy chip a gepbe mindenkeppen, ez elkerulhetetlen.

Jon

Előzmény: Edea (101)
Turbo_Hyundai_CDN Creative Commons License 2000.11.28 0 0 102
Udv mindenkit,

Szeretnem kerdezni hogy lehet Playstation 2 kapni magyarorszagon es ha igen hany forint egy? En kanadabol irok es szeretnem tudni hatha meg erni nekem innen meg venni.Van othon forintom a bankba es aszt szeretnem hasznalni.

Van differencia a europai playstation meg north amerikai platstation kozzot? ha igen mi?

Tudnatok egy web cimmet ahol meg nezhetnek arakat a playstation hoz meg gamekhez etc etc .

Koszonom
tamas

Előzmény: Edea (101)
Edea Creative Commons License 2000.11.27 0 0 101
Üdv mindenkinek!
Mi kell a PAL géphez, hogy menjenek az NTSC játékok? (Esetleg a gép megbontása nélkül.)
Hol lehet az átalakitót megvenni?
Hol lehet NTSC játékokat venni?
Meghalok ha nem játszhatok a Legend of Mana-val és a Chrono Cross-szal! Segitsetek!
Jon Creative Commons License 2000.11.10 0 0 100
Nem, csak chippel. Van meg egy CD "cserelgetos" modszer de az kezdetleges, meg a chip elotti idokbol es a gepnek sem nagyon hasznal.

Jon

Előzmény: .next (97)
Jon Creative Commons License 2000.11.10 0 0 99
Hi

Azert ff nehany jatek, mert az a nehany az nem olyan rendszeru, mint a geped. Vagyis pl europai gepen akarsz ntsc(japan/amcsi) jatekot vagy forditva. A jatek fejlecebol ez kiderul, a fekete kepernyon (Sony Computer Entertainment xxxxx):

SCEA = amcsi
SCEE = europai
SCEI = japan

Egy RGB kabellel (euroscart) szines lesz az osszes jatek. Ha ezzel hasznalod de ff, akkor a tv nem tamogatja az rgb-t csak a kompozit videojelet.

Jon

Előzmény: jordan23 (95)
Stiletto Creative Commons License 2000.11.10 0 0 98
ToMy-hoz hasonloan en is PSX-et keresek. ....ugyanugy: 20-30E, sok extra, chip mindenkepp, dual shock stb. Ja es pisztoly sem hatrany am!!! :)
mail johet!
.next Creative Commons License 2000.10.12 0 0 97
kezdő kérdés: a chip arra kell, hogy működjenek a másolt cd-k? chip nélkül nem is megy?
ToMy_ Creative Commons License 2000.10.12 0 0 96
Hatha van, aki meg olvassa ezt a topicot...

Szoval, ocsikem venne PSX-et, kb. 20-30 koruli osszegert, lehetoleg minel tobb extraval, (dualshock, memcard, chiptuning, akarmi...) Ezek kozul a tuning a legfontosabb. :)
Ha akad vki, akinek van ilyen elado cucca, vagy tud vkit, aki ilyet eladna, akkor pls. mailto: nekem.

ToMy_

jordan23 Creative Commons License 2000.03.30 0 0 95
nem tud valaki valami jo PSX boltot ahol ertenek is hozza, van sokfele controller, kabel, esetleg javitanak is, vagy legalabb azt mondjak meg miert nem megy csak feket-feheren par game az en tevemen? masikon jo, csak az enyemen nem. Lehet h a teve bugos???

koszi

J23

Toms Creative Commons License 2000.03.06 0 0 94
Thanks Jon! Belesasolok a címbe.
Előzmény: Jon (93)
Jon Creative Commons License 2000.03.03 0 0 93
hali!

2 fele cheat van, az egyik kontrollerrol (pld x x x o r1 r1 x stb) vagy cheat kartyarol, aminek kulon menuje van, orokelet kereses, video lejatszas, kod bevitel, stb. Ebbol is van jopar fele... legalabbis kint. Hazankban nem tudom lehet-e kapni.

http://sages.ign.com/

Itt van mindenhez, psx-et is beleertve kod.

Jon

Előzmény: Toms (92)
Toms Creative Commons License 2000.03.03 0 0 92
Üdv Emberek!

Nem tud valaki olyan helyet a Neten, ahol PSX játékokhoz találok kódokat. Egyáltalán hogy kell őket bevinni, itt nincs billentyűzet?
Ha valaki ismer ilyen kódokat az előtt a mail boxom nyitva áll.
Köszi!
(Érdekelne: Colin McRae rally, Toca2, de jöhet más is!)

Jon Creative Commons License 2000.02.03 0 0 91
hali

NTSC az amcsi/japan TV szabvany. PAL az europai. PSX szempontbol: az NTSC jatekok gyorsabbak es neha szebbek altalaban...

LINK kabelt veszel a boltban es osszekotod vele a 2 gepet. :) Azok a programok amik hasznaljak, felismerik automatikusan.

A kepekrol: szerintem ocska volt a grabbeles. En 2 helyet ajanlok a neten, ezek hivatalos PSX helyek:

http://psx.ign.com/

http://www.absolute-playstation.com/playstation.htm

Legjobb psx ujsag... hallomasbol talan a magyar playstation magazin.

Jobb jatekok. Forma1 '99, Tomb Raider 4, Music2000 (24 csatornas zeneszerkeszto)... ilyesmik. A havonta megjeleno 5-15 uj programbol mindig akadnak jok.

Udv

Jon

Előzmény: CaSToR (90)
CaSToR Creative Commons License 2000.02.03 0 0 90
Lenne egy pár kérdésem:
Mi az az NTSC?
Hogy lehet összekötni két PSX-et? link kábellel?
Láttam egy pár PSX-es képet (www.consoledomain.com), amik elég sz@rok és pixelesek voltak. Ezek tényleg így néznek ki a TV képernyőjén vagy csak ilyen minőségben lehetett képet lopni?
Melyik a legjobb magyar PSX-es újság?
Az utóbbi időben milyen jobb játékok jelentek meg?
jondoe Creative Commons License 2000.01.30 0 0 89
imhotep!

Nem a kor szamit... pl Peter Molyneaux (ha jol irom) vagy a DMA design, vagy az NFS alkoto.
Otlet kell, az lenyeg...

Hogy a te otleteidet menyire vennek a cegek az persze attol is fugg, hogy milyenek, kinel probalkozol veluk...

A jo forgatokonyvhoz persze rengeteg otlet es ido kell. Pontosan ki kell dolgozni mindent egy ceget csak akkor fog erdekelni ebben a temaban egyebkent a net-en rengeteg dokumentum van. Visznont a jatekiras nem eppen olyan mintha jatszanal a jetekkal. A jatekiras is csak egy munka...

Bye

Jondoe

imhotep Creative Commons License 2000.01.29 0 0 88
Jondoe!

Én már vén vagyok, mint az országút, tehát nemigen fogok megtanulni programozni. Mindazonáltal igen sokat játszom még mindig, ezért gazdagon vannak ötleteim játékforgatókönyvekre, sztorikra. Mit gondolsz, érdekelné a játékfejlesztô vállalatokat?

IMHOTEP

jondoe Creative Commons License 2000.01.29 0 0 87
To DaemonLaz :

Szoval hogyan lehet bekerulni egy ilyen csaptba...

Egyszeru NAGYON TUDSZ VALAMIT
pl CODE - GFX - 3D'ART

A kerdes egyebkent azert tetted mert valamit nagyon tudsz mert esetleg beszelhetunk...
Mihez ertesz >> pl 3DS Max 3.0
( A tobbit maganban
jondoe@freemail.hu
)

Nem eleg csak jonak lenni hanem profinak kell lenni mert kulonben elkuldenek...
Egy magyar Playstation-re is fejleszto ceg a kovetkezo felvetelit kerte a 3D'Artist allasra jelenkezoktol...

Csinaljanak 200 poligonbol AT-AT-t (Star Wars)

Ha valaki 201-bol csinalta meg kiszortak...

Ez a ceg konvertata egyebkent a South Parkot PS-re
valamint ok fejlesztik az Ecco 3D DC-re...

Hogy ide hogy lehet bekerulni hat elmesz egy felvetelire es szerencsed van akkor OK...
Ez a ceg egyebkent meg a Pesti Estben is szokot hirdetni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ( A tobbit esetleg maganban )

EGYEBKENT NEM A LEVEGOBE BESZELTEM !!!!!!!!!!!!!!

Udv Jondoe !!!!!

DaemonLaz Creative Commons License 2000.01.28 0 0 86
Jondoe!

Kérdésem a következő : szerinted hogy lehet bekerülni egy ilyen 'csapatba'?

Emellett a véleményem, hogy ha valaki kitartó, és esetleg még társakra is talál egy fejlesztésben - akár a leegyszerűbb Pitfallról is legyen szó - akkor egy hatalmas élményt jelent a progi írás.
Úgyhogy a Te hozzáállásoddal nem lehet menni semmire. Bár igazad van, hogy nem két fillér egy ilyen móka, de kitartással, türelemmel, és okoskodással minden problémát meg lehet oldani. Bizakodni meg csak lehet. :))

Mert tudod szegény ember vízzel főz... :))) Úgyhogy hiába a szoftverrendőrség....

Üdv :

Dae

PS.: a 9., pontot annyiban módosítanám, hogy vállalkozó szellemű egyének jelentkezését várom.

Előzmény: jondoe (85)
jondoe Creative Commons License 2000.01.28 0 0 85
To DaemonLaz :

9 ->

Egy utokepes magyar csapatot nem kell osszehiozni mert amugy mar vannak, a masik hogy a jatekfejleszteshez nem ket filler kell am. A PlayStation fejlesztio rendszer is igen draga bar azt meg lehet oldani maskepp is...

Szoval ha van ugy 20 millioja valakinek akkor mar kezdheti is a csapat szervezeset...

(Az egeszet tapasztalatok tamasztjak ala!)

Csa!

etalon Creative Commons License 2000.01.27 0 0 84
Szevasztok!

Etalon vagyok, és tök ujjonc itt a fórumon. Eddig az a gizda kis köcsög öcsém írt össze minden baromságot, tehát nem én, így nem én vagyok az, aki azt a sok baromságot összeírta.
Neki nincs is PXS-e, csak nekem, de még nem hagytam soha jáccani, mert infantilis, úgyhogy csak álmodozik a kis takny. Csak bejelentkezget itt az én nickemmel, ide, és most biztos azt hiszitek, hogy én voltam, pedig nem. A kis takny azt se tudja, hogy figyelhetik a topicokat, és ez első kínálkozó alkalommal akárkire rávethetik magukat a PXS---SWAT akciócsoport, hogy a szart is kinyomják belőle, ha csak valami olyat csinál, vagy csak egyszerüen megpróbálja, sőt akár csak ha gondolrá esetleg, hogy például lop, meg hamisozik, amit nem szabad, és ezt mi tudjuk jól mind. Csak az a kis pedofil öcsi nem bírja tudni, az én nickemmel itt. Mégegyszer könyörgöm! Az nem én voltam, hanem csak mostantól vagyok én! A kis gizda meg már kutyakaja.

Etalon (az igazi)

DaemonLaz Creative Commons License 2000.01.27 0 0 83
Hell-O and 666 to all!

Mivel én is PSX fan vagyok, így vettem a fáradságot, elolvastam az összes hozzászólást, és lenne pár véleményem - nevet nem említek, tudjátok kiről van szó:

1., gusztustalan dolog - főleg ilyen átlátszó módon - másra kenni saját tetteinket
2., a PSX játékok zömében a feeling a lényeg, bár a hardver adottságaihoz képest a kódok nagyon sokat fejlődtek
3., messze hatékonyabbak a PSX kódok, mint az előregyártott PC algoritmusok. Nem véletlen, hogy a PC game-ek a tudásukhoz képest nagyon nagy hardverszükséglettel bírnak...
4., azt hiszem, egyeseknek fogalmuk sincs arról, hogy mi is az a GYÖNYÖRŰ grafika. Mert a Parasite Eve grafikája lenyűgöző, ennyi sok szép festett/scannelt hátteret már rég láttam
5., ahány PC-PSX renderelt intrót láttam eddig, a PSX-é mindig szebb volt!!! A PEve, meg az FF sorozat intróiról meg nem is beszélve!
6., akinek van rá pénze, vegyen PC-t. Én mindenesetre maradok PSX-nél, ugyanis PC-n már minden 1.5-ik játék ugyanarra a 3D motorra épül, nincs - vagy csak kevés - jó új platform-, vagy adventure game, stb.
7., MEDAL OF HONOR RULEZ! Isten, nézzétek meg a Credits-et az Options menüben. Naggggyon jóóóó!
8., Van vkinek Parasite Eve cheat-je (a kimegyek-bemegyek a rendőrségen az energiáért és töltényért megoldáson kívűl, mert az elfogyott)? Kissé kevés az energiám, és Eve pedig nem kegyelmez....
9., nem akartok összehozni egy PSX teamet? Nem igaz, hogy nem lehet PSX-re a 2000-es színvonalnak megfelelő magyar game-t írni! Úgyhogy aki grafikus, programozó, stb. vagy csak egyszerűen szeretne game-et készíteni, az jelezzen! Még bőven van időnk a PS2-ig!

Üdv mindenkinek

Dae

oldskool Creative Commons License 2000.01.27 0 0 82
az elrontott html-tag miatt nem jelent meg 1 sor. szoval:

Hi!
annakidején a Colin McRae miatt vettem meg a PSX-et, és már csomó játékom van, de még moindig a CMR az, amivel órákig tudok játszani. (a V-Rally 2 sajnos csak 3 napig tartott, szerintem túl "arcade", túl rövid gyorsaságikkal, szar navigátorral.)
kérdésem:
A PC-s és PSX-es CMR időket össze lehet - van értelme? - hasonlítani? Vagy teljesen mások a pályák? Vagy azonosak a pályák, de más idők jönnek ki uyganannak az embernek ugyanazon a pályán? (Nem láttam még a PC-s verziót).

oldskool Creative Commons License 2000.01.27 0 0 81
Hi!
annakidején a Colin McRae miatt vettem meg a PSX-et, és már csomó játékom van, de még moindig a CMR az, amivel órákig tudok játszani. (a V-Rally 2 sajnos csak 3 napig tartott, szerintem túl "arcade", túl rövid gyorsaságikkal, szar navigátorral.)
kérdésem:
Vagy teljesen mások a pályák? Vagy azonosak a pályák, de más idők jönnek ki uyganannak az embernek ugyanazon a pályán? (Nem láttam még a PC-s verziót).
Torrente Creative Commons License 2000.01.27 0 0 80
Ja, lemaradt: szóval egyébként Mitsubishi FTO-val kezdtem volna, ha lenne PSX-em és játszanék rajta. Utána Nissan Nismo-t nyertem volna valahol, feltuningoltam volna erősre, vettem volna egy Audi S4-et, tuning, majd az összes jogsi mexerzése után elindultam volna a húzósabb futamokon (1. helyért 50k, 125-250 ezres értékű nyereményautók és nincs loerőhöz kötve a nevezés). Na, ezt csináltam volna és mára már lenne mindenféle érdekesség a garázsban: Drag Nissan, Lancer Evo VI, Vektor 700 valahány LE, ilyesmik. Egy tanács: egy Ford GT40-et mindenképp vegyél, a LEGNAGYOBB élmény azzal nyomulni (biztos így van, nekem mondták, én nem tudhatom... :)

Torrente

Előzmény: Stein_ (75)
Torrente Creative Commons License 2000.01.27 0 0 79
Stein_: Nem, sajnos nem mind arany, összesen 8 db arany az ötvenből. De javulok...
Kedves Copy-Paste barátommal egyébként teljesen egyetértek, remélem ő is csak félreértette itt a másolásos dolgokat. CD-t nem másolunk, csak ha kell backup eredeti eltörése/elvesztése esetére, chipet nem rakunk a gépbe csak úgy, kivéve ha import bolti CD-hez kell és amúgy is... Pillanatnyi elmezavarom volt, összevissza beszéltem és írtam mindenfélét: nem is adom el a megúnt játékaimat, nincsenek is, nem is voltak, péesikszem sincs, csak nagy szám. De ha lenne gépem és játszanék rajta (mint ahogy nem tettem ezt tegnap este ma reggel 4-ig :) én is szeretném a Crash 3-at nagyon.

Torrente

Előzmény: Stein_ (75)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!