Keresés

Részletes keresés

Teaway Creative Commons License 2010.06.15 0 0 65
Láttam ma egy szúnyit. Rémesen ronda volt.
Chavo Creative Commons License 1999.08.26 0 0 64
Ha egyszer a szunyogok felállítanak egy hágai bíróságot. Akkor én még Milosevicsnél is súlyosabb itéletre számithatok.
X polgártárs Creative Commons License 1999.08.26 0 0 63
"Nincsen veszélyesebb egy megsebzett hímszúnyognál!"
Polgártársak, szúnyogírtásra montipájtonékat ajánlom, hatásos :)
xpt
Gofry Creative Commons License 1999.08.26 0 0 62
Tisza-tó, kemping. Reggel arra ébredek, hogy nagyon fáj a szemem. Első kábulatomban arra gondoltam, hogy biztos csak túl sokat feküdtem rajta és megnyomódott...
Ám kisvártatva kiderült a szörnyű igazság: Megcsípték az alsó szemhéjamat a dögök!!! gyorsan szemüveget fel, körbenézek: a sátorban pont egy tucatot számoltam meg. BOSSZÚ!! Nem ejtettem foglyokat, sőt válogatott kínzásokkal még a megbízójuk nevét is kiszedtem belőlük!
én5 Creative Commons License 1999.08.26 0 0 61
Én még csak a bolháknál tartok.
Dest Creative Commons License 1999.08.26 0 0 60
Mese a szunyikrú Nr.2 (kettő)
Én is lementem Siófokra a fogyást nézni (na nem a saját súlyomét). Kerestem beljebb szabad helyet, míg a többiek az állomáson és környékén nyomorogtak. (cumika) Találtam egy házak közti kis játszóteret, ott megtelepedtem. Várok... Ahhogy kezd alkonyodni, jönnek elő a röpködők (érdekes, hogy létszámukat tekintve szinte nem is csíptek. Na majd elmegyek szunyogpszihológusnak). Látom ám, hogy a játszóteret szunyogfelhő borítja, de ahhogy mondom: több ezer szívót tessék elképzelni (kb 400 m2 területen). (A parkban rajtam kívül mások is voltak) Huhú, azt a nedves gyatyáját, rohantam el onnét. A közeli parkolóban már nem voltak olyan sokan (sem emberek, sem vérszívók). Itt aztán szép kilátás nyílt a park fölött hömpölygő szünyogfelhőre...
Dest Creative Commons License 1999.08.25 0 0 59
Mese a szunyikrú Nr.1 (egy)
Hol volt hol nem voltam nyári sátorozáson a Dunánál, Szentedrei sziget csúcsa (Duna kanyar), néhány éve. Tán lusta voltam előre megkeresni a wécét, de eccer nagyon rám jött a folyás. Be a sűrűjébe (mármint a bozótnak), ahhogy ősapáink is csinálták: megöntözöm a fa tövét. Az egy dolog, hogy alapban ezerszámra száltak rám a dögök, de ahhogy előkapom a lompost, rögtön rászáll egy. Nem vártam meg, hogy megszívjon és aztán viszkethessek. Kapkodhattam, majd spuri vissza a táborhelyre. Érdekes tény, hogy a fák közt voltak nagyon sokan, a táborunkhoz jelentősen kevesebb jött. Rögtön elindultam megkeresni a budit.
kaviat Creative Commons License 1999.08.06 0 0 58
ja előkerültek, csak nem engem aláztak, hanem a germánt aki a párjával halálra lett csipkedve lent a víznél.. itt fennt nem sok akadt eddig... persze lehet hogy az alagutak környékény több akad, érdemes lenne 1ccer letesztelni :))

.kav]4t

MacFly Creative Commons License 1999.08.06 0 0 57
dunno. deritsd ki, aztan szolj :)

egyebkent tegnap mire hazaertem nagyon hervaszto latvany fogadott: full vilagitas a szobaban, ablak tarva-nyitva, es persze hemzsegtek a kulonbozo fenevadak, meg se mertem szamolni oket es gyilkolaszni is csak immel-ammal birtam (nana, ereztetni kellett, hogy ki is az eszkozhasznalo ketlabonjaro csucs(?)ragadozo).
tapasztalnom kellett, hogy ez a termes kulonosen szivos volt, es nemcsak az emberi keringesi folyadek (a la niven) iranti feminin etvagyukra gondolok, hanem arra az illuziorombolo jelensegre, hogy nemelyek fittyet hanytak a fizika azon dogmaira, miszerint a falhoz csapott tenyer es a fal kozotti hely nem ad lehetoseget az elethez szukseges harom dimenzio kielvezesehez.
erre a mutattvanyra tobbszor is kepesek voltak, a fene gondolta volna, hogy ilyen gyors az alkalmazkodasi kepesseguk. ezek utan ma este vajon mi varhato? jobb ha szerzek egy golyoallo mellenyt...

originalqszi Creative Commons License 1999.08.05 0 0 56
Én csak azt nem értem, hogy sose tanulnak????????
MacPhisto Creative Commons License 1999.08.05 0 0 55
OFF (ez nem reklám:)

MacFly!
Te valami titkos rokonom vagy?
ON

MacFly Creative Commons License 1999.08.05 0 0 54
esetleg igy:euroastra :)
Újlaki Creative Commons License 1999.08.05 0 0 53
Az Euroastra oldalán van egy wav fájl, ami állítólag riasztja a szúnyogokat (kérdés, hogy a szúnyogoknak szólt-e valaki erről). A fájl háttérben elindul, de lehet, hogy nem minden böngésző tudja így kezelni. Ja, és hangszóró azért kell hozzá.
Odonke Creative Commons License 1999.08.05 0 0 52
Sziasztok !
Még anno a honvédségnél alkalmaztuk az alábbi magic módszert. Végy egy gázos desodort, tarts elé egy égő öngyújtót, majd nyomd meg a spray kioldó gombját. Emígyen egy mini lángszóróra leltél. Alkalmazása egyéni izlés szerint. Enyhe szadista beütéssel rendelkezők élvezni fogják :)))
Figyelmeztetés: a dezodor márkáját jól gondold meg, mert pl. Derby esetén lehet, hogy Te is pusztulsz...
nemisbéka Creative Commons License 1999.08.05 0 0 51
A lapocskás megoldással már próbálkoztam, eredmény: szúnyog röhög, a fal viszont a konnektortól a villanykapcsolóig rózsaszin (ma nincs hosszu i-m, bocs). Manuális megoldás rulez, esetleg némi újságpapir vagy párna segédletével. Görögországi rekordom: egy éjszaka hét darab. Most éppen nyugiznak körülöttem.
Vanek Creative Commons License 1999.08.05 0 0 50
Zs4zet!

Ez pompás ötlet. Már látom is magamat, amint sétálgatok a Balatonparton, rövidujjú ruhában és földig érő szúnyogháló-menyasszonyifátyollal a fejemen, miközben magasfeszültségű szúnyogölő UV-lámparidikült lóbálok magam előtt az egyik kezemmel, miközben a másik kezemmel az áramfejlesztő kurbliját tekerem nagy lendülettel...

Vanek -az ősi szúnyogriasztó-komplexum-

Zs4zet Creative Commons License 1999.08.05 0 0 49
Sziasztok !
A passzív védelem ősi éeszközéről a szúnyoghálóról meindenki elfelejtekezett már ? Pedig hatásos, nekem az idén csak 2, azaz két darab szúnyogom volt :)))
Másrészről, nem gondoljátok, hogy azok a párologtató csodák, amelyektől a szúnyog kókad, döglik, az hosszabb távon az emberre is ártalmas ? Tudja valaki, hogy milyen vegyi anyagokat tartalmaznak ?
Harmadsorban, mik a tapasztalatok, arról az Obi-ban kapható lampionszerű ketyeréről, ami UV fényt bocsájt ki, ezzel magához csalogatván a dögöket, és egy nagyfesz (1000V) rácson megsüti őket :) Persze, itt is felmerül, hogy az UV közismerten mutagén, rákkeltő, ső csírátlanításra (!!!) is használják.
Zs4zet.
dezsőke Creative Commons License 1999.08.05 0 0 48
kiváncsi lennék arra, hogy te melyik részén vagy a nagy víznek, mert engem majd meg esznek...
rambler Creative Commons License 1999.08.05 0 0 47
Keveset ölök, de azt biztosan...
Lányok, a spirál bevált nektek? :)))))) (bocs, de ezt nem tudtam kihagyni...)
MacFly Creative Commons License 1999.08.04 0 0 46
nyugi lefekveskor elo fognak kerulni :)
kaviat Creative Commons License 1999.08.04 0 0 45
na nem akarom Lkiabálni, de itt errefelé a balcsin most úgy néz ki hogy nincs is olyan sok jószág a levegőben...

.kav]4t

Dest Creative Commons License 1999.08.04 0 0 44
Nyílván többféle fajta van. Mondok egy konfigot: konnektors raid, vape utántöltővel, de valószínűleg az mindegy, hogy raid-raid, vagy vape-vape vagy más. Tényleg hatásos. Se íze, se bűze, és a szúnyog kókad. Összevissza csetlik-bozlik, könnyű eltaposni. De lehet, hogy előbb-utóbb meg is pusztul magától. Szoknak olyanok lenni, hogy szegényke nem is nagyon akar szívni, csak kering. Talán van valami igazság abban, hogy nem ők tehetnek róla, így lettek teremtve (ha nem is Isten által, hanem ördög által). De legalább ha kiszyvják a vérem, mi a ráknak spriccelik bele a viszkető szerüket, lehetnének együttérzőbbek is.
kenguru Creative Commons License 1999.08.04 0 0 43
Növényi nedveket szívogat! nem úgy mint a nőstények! Nagyon jó érv a feminista topicban! :)
meklegy Creative Commons License 1999.08.04 0 0 42
egyaltalan mit is eszik egy himszunyog?
pint Creative Commons License 1999.08.04 0 0 41
Az őrület határán.
Vanek Creative Commons License 1999.08.04 0 0 40
Én nem számolom a halottaimat! De az biztos, hogy nagyon soknál. A riasztószerekben nem hiszek és a zoknim sem bizonyult kellőképp hatásosnak.

Én azt kívánom, hogy legyen minden szúnyog leszbikus! (Jajmit fogok ezért kapni.(:)) )

Lesliev Creative Commons License 1999.08.04 0 0 39
Nos !
Well, így már mindent értek !
Nos Creative Commons License 1999.08.04 0 0 38
De, a pók a barátom - de a barátnomnek nem annyira a barátja, o nehezen tud egy ötdekás pók alatt álomba szenderülni. Így jövök én a képbe a csodafegyverrel, igaz, ha éppen nem szúnyoggyujtés közben vagyok (a kéznél lévo eszközzel), akkor inkább kiviszem egy A4-esen a friss levegore a jámbort. Végül is az a dolga, hogy már kint, a ház elott feltartóztassa a szúnyogokat, nem???
cheyenne Creative Commons License 1999.08.04 0 0 37
A Tisza-túrával együtt kb. 50-60-nál...
kenguru Creative Commons License 1999.08.04 0 0 36
Volt egy haverom, az légpuskával nyírta őket. Bele egy papírgalacsint, aztán hadd szóljon! Ez inkább sport, mint hatékonységorinetált, de jó szórakozás - 5-ből négyszer talált!
Ha nekem éjszaka jön egy ilyen mocsok nehézbombázó, általában lusta vagyok kinyírni. A fejemre húzom a paplant, elalszom, aztán meg hadd legyen egy jó napja. Másnap úgyis vége lesz a kis történetének, azt garantálom!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!