Keresés

Részletes keresés

abraxas Creative Commons License 1999.08.06 0 0 44
Blugy...blugy...blugy...blugy.........
George Sand Creative Commons License 1999.08.02 0 0 43
Elcsúszott az ékezet: előbb-utóbb. Bocs.
abraxas Creative Commons License 1999.08.02 0 0 42
Kedves Mindenki,

Helyben vagyunk !!!
Van már pufajkánk, meg barna ingünk! :o( Erre kívántam célozni a topic indításakor.
A félreértések elkerülése végett nem az a lényeg, hogy ki kezdte felemlegetni a másik valós, vagy vélt hovatartozását.
Muszáj azt a kesztyűt mindig odadobni?
Muszáj azt a kesztyűt mindig felvenni?

GS
"Valaki felveti ezt a problémát, és akkor előbb-utóbb, mint dühös farkasok, jobbról és balról egymásra vetik magukat"
Akár ezzel is indíthattam volna a topicot! Egyetértek. A másik megállapításoddal is! :o)

Galois
"ez az eszperantó, vagy milyen hadova"
Ez nem Wishfor hadovája, hanem az enyém, kéretik engem nagyképűnek tartani :o)))))!
De tudok ám még egy csomó ilyesmit:
pl:! C'est la zsizny! Mert hogy én németül is tudok! ;o)

Pásztörperc Creative Commons License 1999.08.02 0 0 41
Kedves Wishfor!

Engedj meg nekem nehány jóindulatú közhelyet:
1. Kettőn áll a vásár.
2. Azt a Marit viszik táncba, akit könnyű.

Eleddig nem vettem észre, hogy azok, akiket — feltételezésem szerint! — sajátos kategóriáid valamelyikébe sorolsz, különösebben "anyáznák" banyát, Galadrielt, SKinget, pindiyt vagy pl. engem.

George Sand Creative Commons License 1999.08.02 0 0 40
Ja, és a pizzának valóban finomabb a közepe!
George Sand Creative Commons License 1999.08.02 0 0 39
Azfix,
Eszmefuttatásoddal alapvetően egyetértek.
Érdekes viszont, hogy a megnyilvánuló felek nem is hagyják középen az embert, folyamatosan olyan típusú állásfoglalást várnak el tőle, amit a problémafelvetőnek nem áll szándékában megtenni, mert a téma szempontjából indiferens. Pl. áfa terheli a könyveket. Eltöröljük-e a könyveken lévő áfát vagy csak bizonyos könyveknél szüntessük-e meg? Valaki felveti ezt a problémát, és akkor előbb-útobb, mint dühös farkasok, jobbról és balról egymásra vetik magukat; már régen nem a könyvről, hanem a pirossapkásokról(!) vagy a pirosingesekről(!) van szó.

George Sand

eomer Creative Commons License 1999.08.02 0 0 38
Kedves 2pac!

Szerinted mit lehet válaszolni egy "kulturáltan vitázó" pufajkázónak?

Pocak Creative Commons License 1999.07.30 0 0 36
Kedves abraxas,

Tokeletesen ratapintottal a lenyegre. Veres testuk kutyak ele vettetik... ;-)))

pindiy Creative Commons License 1999.07.30 0 0 35
Kedves Dentumoger
A magyar polgár szó régi tartalmára, hoztam példát, de értehetöbb talán azt irni, hogy a polgár az aki nem úr, de nem paraszt és nem proli.
És nem párbajképes.
Aztán sokáig nem volt ilyen szó.
Most van.
Az új tartalma SZVSZ még nem alakult ki és még nem jelenti talán a citoen-t és nem jelenti a burzsoát sem.Talán van benne valami a régi úrból és nyilván még sok másból is.
Az új ize inkább jobbos a régi inkább balos volt.
Talán egyszer elnyeri azt az értelmét, amiért a liberális FIDESz kitalálta mára.
De még a dolog eléggé zavaros.

azfix Creative Commons License 1999.07.30 0 0 34
Hello!
érdemes elgondolkozni a relativitáson: vannak az elvek (már amit a deliklivens hangoztat), és van a gyakorlat (egyrészt a tettek, másrészt a viszonyulás, harmadrészt az interpretáció szintjén).
Tehát egy párt lehet elveiben, jelszavaiban a paletta legeslegeslegközepén (persze lehet a szélén is), ugyanakkor szélsôséges lehet használt kommunikációs eszközeiben, illetve napi gyakorlatában... és fordítva.

SZVSZ a mai magyar politikai pártok közül az MSZP minden szempontból konzervatív párt, ugyanakkor az SZDSZ kommunikációs stratégiáját részben átvéve (például a médiapolitika tepepén) szintén szélsôséges jegyeket öltött fel. Ami persze nem azt jelenti, hogy az MSZP egészében szélsôséges párt lenne.

Akik mostanra eléggé felháborodtak a fentieken, javaslom gondolkozzanak el a fekete-fehér, igen-nem, szélsôséges-közép felosztás értemén, illetve az indulati, érzelmi (például interneten végzett) politizálás veszélyein. Számomra igencsak elgondolkoztató élmény volt szembesülni az FKGP napi pragmatizmusának teljes hiányával. Azonban nem kevésbé keserves tünemény a 'dögöljön meg a szomszéd tehene' effektust felfedezni a Fidesz, vagy az MSZP soraiban (például a Nemzeti színház, illetve több kétharmados kapcsán), amihez nem is kell szélre tendálni, elég csak elferdült arányérzékkel rendelkezni.
Másrészt ami nekem szélsôséges, az a másik embernek magától érthetôdô lehet...és fordítva: csak kultúrkör kérdése (ide lehet sorolni a drogkérdést, vagy a legtöbb ,vallási differenciát).
Akkor hát mi az, hogy szélsôséges?!
SZVSZ szélsôséges az, aki szóban, VAGY tettben egy másik ember, fagy kultúra (nem feltétlenül fizikai, azonnali) elpusztítására tör.
SZVSZ helyesebb lenne szélsôséges megnyílvánulásokról, mintsem pártokról beszélni a mai magyar politikai palettán.
azfix

2pac Creative Commons License 1999.07.30 0 0 33
Gratulálok Wishfor!
A lényeg a kultúrált vita!
galois Creative Commons License 1999.07.30 0 0 32
Wishfor!
Már megint a szokásos recept: ha nincs mondanivaló, fasisztázd le a veled egyet nem értőt. Tuti a siker. A nyáj helyeslően béget.
A barna ing nem passzolt rám, mert azt csak a te méretedben kapható!
Még egyszer kérdem: ki az aki itt anyázik ?
Wishfor Creative Commons License 1999.07.30 0 0 31
Ez most válasz nálad vagy egészségügyi állapot ? Mi közöm nekem a hadovádhoz, anyukádhoz és vörös csillagos pufajkádhoz ? Vagy már rá vetted a barna inget ?
galois Creative Commons License 1999.07.30 0 0 30
Wishfor!
Én is egy ilyen agyilag vegetatív vagyok. Bizonyságul: ez az eszperantó, vagy milyen hadova ugye azt jelenti, hogy "Így kopik meg a vörös csillag fénye a pufajkán (mundéron)".
Különben is ki anyázik ?
Wishfor Creative Commons License 1999.07.30 0 0 29
Hát még nem tökéletes de már alakul ! :) Az igaz hogy nagyon népszerű lettem az agyilag vegetatívak és a miépesek körében és némi víszhangot már fel tudok mutatni de rá kell hajtanom mert néhány nap múlva kezdődik az évi rendes szabadságom és nem akarok laptoppal nyaralni . :)
abraxas Creative Commons License 1999.07.30 0 0 28
Kedves Wishfor,

Ha a cím nem is, majd TE ;o)
Eddigi tapasztalataim szerint, Neked már van 1-2 szenvedélyes vitapartnered, úgyhogy ami késik, nem múlik :o)

Seki Waker Creative Commons License 1999.07.30 0 0 27
Kedves Mindenki!
Ha már van ez a topic, beszéljünk egy kicsit a tárgyáról is. Ha arra kérjük a polgárokat, hogy helyezzék el magukat egy 5 vagy 7 fokú baloldali -jobboldali, illetve egy hasonló liberális - konzervatív skálán, akkor mindig a közép a legvonzóbb hely. Általában a kérdezettek ötöde, harmada nem akarja vagy nem tudja besorolni magát a skákákon, másik harmaduk, négy tizedük pedig mindig pontosan középre helyezi magát. A középtől legtávolabb eső helyekre (összesen 4 lehetőség a 2 skálán) együttesen sem jut 5 százaléknál több önbesorolás, azzal együtt sem, hogy akadnak azért olyanok is, akik mind a bal-jobb, mind a libi-konzerv skálán valamelyik szélt választják. Mindez azonban nem csak azt jelenti, hogy a magyar polgár centrumpárti, sokkal inkább arról van szó, hogy az embereket eléggé hidegen hagyják ezek a politikai dimenziók. Már csak azért is, mert a politikusok sem igazán következetesen és egyértelműen használják a skálákat.
Kagakusha Creative Commons License 1999.07.30 0 0 26
Kedves abraxas!
Azt írod:
"A kérdés lényege az akart volna lenni, szükségszerű-e, hogy előbb-utóbb a legtöbb topic személyeskedő cimkézgetésbe torkoljon?"
Tapasztalataim alapján ez nem szükségszerű. Úgy látom, ha egy adott topichoz legalább 3-4 józanul érvelő, toleráns ember ("személyiség") írja a hozzászólásait, akkor tényleg értelmes vita alakul ki.
Szerintem van most is néhány egészen elviselhető topic.
Pszichológiai tanulmány témája lehetne, hogy mi az a kritikus tömeg, ami ehhez kell. Fontos persze az is, hogy adott esetben "ne vegye fel valaki mindjárt azt a bizonyos kesztyűt", egy kis humor pl. sokat segít.
Egy biztos, a vitakultúra Magyarországon csapnivaló. Én nagyon remélem, hogy ez a dolog pozitív irányba fog változni. Esetleg itt a neten is lehet tanulni ezt-azt. :-))
Üdvözlettel,
K.
Wishfor Creative Commons License 1999.07.30 0 0 25
Abraxas !
"Ui: Már 24 !!!!!!!!!!!!! hozzászólás és még senki sem anyázott! Sic transit gloria mundi! ;o) "
Türelem , még nem találtak ide ! Lehet hogy őket a topic címe nem vonzza ? :)
abraxas Creative Commons License 1999.07.30 0 0 24
Kedves mindenki,

A polgár szó mai helyét illetően mellékelném egyik kedvenc gyöngyszememet:
munkanélküli = "polgár, aki munkalehetőség nélkül kénytelen élni" ‡o)

Pocak
Engedtessék meg NEKEM, de pizza szélének ilyetén mértékű negálása diszkriminatív és kimeríti az izgatás fogalmát.
A fejhangot kérlek képzeld hozzá ;o)
Jut eszembe, akkor ki eszi a szélét? Netán a kutyák elé vettetik? ;o))))))))

Kagakusha
A " konzervatív kollektivizmus" SZVSZ nagyjából annyit tesz, mint ifj. Bush ámerikaji elnökjelölt "szenvedélyes konzervativizmusa". Buknak rá a választók, de még senkinek sem volt hajlandó elárulni, hogy mi is volna az. (lásd: HVG XXI/30.)

Ui: Már 24 !!!!!!!!!!!!! hozzászólás és még senki sem anyázott! Sic transit gloria mundi! ;o)

Kagakusha Creative Commons License 1999.07.30 0 0 23
Ez a "konzervatív kollektívizmus" valami olyasmi, mint a "nemzeti kommunizmus" ? :-)))
Wishfor Creative Commons License 1999.07.30 0 0 22
Jelenleg a "polgár" szó funkciója megfelel a nem olyan régen tömegesen használt "elvtárs" szónak. :)
A tartalma,jelentése pedig úgy vettem észre nem igazán érdekli a jelenlegi elhasználóit.
Dentumoger Creative Commons License 1999.07.30 0 0 21
Kedves pindiy, mi a polgár "régi" tartalma?

És mi az új?

tisztelettel

pindiy Creative Commons License 1999.07.30 0 0 20
Kedves abraxas
Nem muszály, hanem szükségszerű, lévén, hogy könnyű és kellemes.
Egyébként a magyar politika egy lila zavar.
Van ugye baloldal a jobbhoz képest a plakátokon.A gazdaságpolitikában pedig forditva, ott a bal jobb mig jobb a bal, a szélről jobb és a szélről bal pedig ugyan az.
Eddig a dolog eléggé értelmetlen.
A magyar politika talán ott tart megosztottságában mint a század elön, hogy van a dzsentri és van a polgár.
A FIDESZ elötti világban jól irta volna le a jobb és a bal helyzetét.
Igen ám a polgár c. zseniális ötlet nyomán a polgár elvesztvén régi tartalmát új tartalommal a másik oldalra került.A helyén lyuk maradt és a tartalom.A polgár szó pedig egy másik szó szinonimája lett.
Gondold csak végig a polgár szó magyar kontxusait, polgári iskola (8 osztály), polgári esküvő (egyház kihagyva), radikális polgári mozgalmak (Jásziék, Gallilei kör sok zsidóval) polgári jólét (nem állami tisztviselők illuziói).
Itt kérem el lett lopva egy szó, még nem kapta meg az igazán új értelmét, és már elvesztette a régit.
Ebben a káoszban maradt egy értelmetlen, hiszen tényleg ki tudja mi micsoda cimkézés, amely helyetesiti azt, hogy kinek az ősei 60 -50-40-30-20-10 éve láttak jobb napokat.
Magyarországon a polgár soha nem volt citoen, de burzsoá sem, az kis ember volt, és általában szocdem.
Most még nem citoen, nem is burzsoá, de nem szocdem.
Érdekes volt a választásokon a polgár szó vonzása, ha a fentieket figyelembe vesszük.
Az egész értelmetlen hozzászólás, csak azért írom végig, mert azért valami van benne, bár messze nem az igazi.
Pocak Creative Commons License 1999.07.30 0 0 19
A sajtonak nem nyilatkozom... A miniszterelnok ur kozlemenyeben vilagosan elmondta, hogy a pizzanak volt, van, es lesz kozepe. ;-)))
Wishfor Creative Commons License 1999.07.29 0 0 18
Hopp most megfogtalak ! Akkor nincs is közepe ! :o)
Kitalálom a foglalkozásod ! Sajtó referens a FIDESZ-nél? (:-)
PuPu Creative Commons License 1999.07.29 0 0 17
Az, hogy hol a közép, mindíg attól függ, hogy hol van a dolog széle.
A mai magyar politikában a Miép parlamenti megjelenésével kicsit jobbra tolódott, hisz hozzájuk képest a Hóbagoly is mérsékelt centrista úr.
Hozzájuk képest...
Az egymás sértegetése pedig abból adódik, hogy vagyon köztünk egy - két égőszemű próféta (pápai csalhatatlansággal, ámde átszunnyadt történelemórákkal a múltjában), akik rögvest minősítenek, ha a véleményed eltér az általuk vélelmezett igazságtól. És humorérzékük sincs, márpedig akinek nincs, az egyéb ...
Pocak Creative Commons License 1999.07.29 0 0 16
Elotte azert felnegyelem. Veres kegyetlenseggel! ;-)))
Wishfor Creative Commons License 1999.07.29 0 0 15
Hm. Érdekes látvány lehet ez a tevékenység? :)
Pocak Creative Commons License 1999.07.29 0 0 14
Kedves abraxas,

Hogy a temara is reagaljak: en peldaul mindig _csak_a_kozepet eszem a pizzanak. Sose a szelet!

Na de van is ebbol baj odahaza! ;-)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!