Keresés

Részletes keresés

Red Dawn Creative Commons License 1999.08.14 0 0 14
Sziasztok!

Tudtommal a rajzfilm kb. másfél könyvnyi történetet ölel fel (azaz a Gyűrűk Ura sztori felét). Én sajna csak németül láttam, de nem emlékszem pontosan, hol lett vége. De tetszett nagyon.

Amúgy a film veszélyes vállalkozás... ez egy olyan téma, amit NAGYON KÖNNYEN el lehet cseszni! Így járt a Végtelen Történet (Michael Ende), kegyetlen rossz film készült belőle, olyannyira, hogy tudtommal az írója nem volt hajlandó a nevét adni hozzá (ez a Gyűrűk Ura esetében nem forog fenn :((( ). Pedig a könyv (A Végtelen Történetről beszélek épp) hihetetlen jó. De ha nem így alakul (nem cseszik el), akkor a filmtörténelem egyik leendő legnagyobb alkotásáról beszélünk épp...

A szereposztásról az a véleményem, hogy a fele gárdát nem ismerem. Kate Winslet-ről hallani sem akarok, az fix (Titanic sux - igaz nem láttam :), de szerintem Uma Thurman _A_ színésznő Galadrielre... nincs sok szerepe ha belegondoltok, viszont gyönyörű (ez persze magánvélemény). Én hozzá hasonlónak képzeltem el G-t, mikor olvastam a könyvet (már vagy 20-30szor =).

Mit szóltok az Interneten is fellehető Tolkien-témájú festményekhez? Szerintem van köztük nagyon sok jó! Van egy könyvem, a címe Tolkien Világa, abban ezekből a festményekből látható egy válogatás, a festők életrajzával egyetemben.

Még egy kérdés: hogy tetszett nektek a Gyűrű keresése, a Szilmarilok? Én még egyiket sem olvastam, azaz a Gy.K-t elkezdtem, de eddig nem nagyon köt le (az első történet közepe tájt járok).

Na megyek, szia mindenkinek!
Red Dawn

Champace Creative Commons License 1999.08.05 0 0 13
Valóban.
Valóban.
Pirx Creative Commons License 1999.08.04 0 0 12
A rajzfilmmel kapcsolatban: valóban csak az első részt készítették el?
(Egyébként valóban nem kisgyermekeknek való, én nem is mutatom meg a lányaimnak, csak ha majd már jóval 10 év fölött járnak...)
Champace Creative Commons License 1999.08.04 0 0 11
A Bakshi féle film a videótékákban általában kölcsönözhető. Pl. Az újpesti Ady Endre művházba'
Tova Szilárd Creative Commons License 1999.08.01 0 0 10
Megnéztem az 5 éves kisfiammal -- hát szegény majdnem elsírta magát...
neki nagyon nyomasztó volt.
dr_strange Creative Commons License 1999.07.31 0 0 9
Nekem sem tetszik a szereposztás, nem azért írtam le. Connery igen, őt szeretem, jó Gandalf lett volna, kár, hogy nem vállalta. De így most már tényleg sztárparádénak tűnik az egész. Persze ettől még lehet jó film.
Kedves Pirx, sajnos nem láttam a rajzfilmet, de szívesen megnézném.

Viszont jelentem, én megtaláltam a tökéletes szereposztást. Így néz ki:
Frodo: Graham Chapman
Bilbo: Terry Gilliam
Gandalf: John Cleese
Arargorn: Michael Palin
Legolas: Eric Idle
Galadriel: Connie Booth
Sauron: John Cleese
...
...
...

Mindjárt meg is írom Peter Jacksonnek. Talán még nem késő...

Champace Creative Commons License 1999.07.30 0 0 8
Nekem nem tetszik a szereposztás!
- ahogyan a starwars1 szereposztása sem tetszik -

A sean connery még haggyán, de, hogy holmi Titanic jusson nekem eszembe egy nőről, aki harcoskirálylány, meg stb...
Miért jó, hogy ismertek a színészek?
Ez éppen egy olyan film, amit noname színészekkel is el lehetett volna adni.

Pirx Creative Commons License 1999.07.30 0 0 7
Látta már valamelyikőtök a Ralph Bakshi rendezte rajzfilm-animációs Gyűrűk Ura változatot? Szerintem eszméletlenül jó, sajnos azonban csak az első könyvet csinálta meg, ha jól tudom.
dr_strange Creative Commons License 1999.07.29 0 0 6
Találtam egy érdekes dolgot, egy Brian Crawford nevű illető írt egy regényt Isildur címmel, nagyon dicsérik, és innen letölthető! Most jött le nekem is, még nem nyomtattam ki, mert 300 oldal, de hátha jól van megírva...

dr_strange

dr_strange Creative Commons License 1999.07.29 0 0 5
a felsoroltak közül a NewLine Cinema által még csak Elijah Wood, McKellan, Astin és talán Holm lett megerősítve. Connery a logikusabb Gandalf, de a hosszú forgatási idő miatt lemondta a szerződést. Egy utolsó info szerint Eowyn szerepére most Kate Winslettel tárgyalnak...

shine on,

dr_strange

BagolyMondja Creative Commons License 1999.07.29 0 0 4
Háp, háp, kicsit talán túlságosan is sztárparádé ez a felállás. Uma Thurman mint Galadriel??? ha ezt az itteni Galadriel látná... nálam pl. Kate Blanchett jobban bejönne ötlet szintjén, pl. mert jobb színésznő. Ethan Hawke-ért sem vagyok oda, Mira Sorvino, Elijah Wood, Ian Holm rendben, Spall és Astin (Austin?) urakat nem ismerem. A Saruman-Sean Connery és Gandalf-Ian McKellan felállás fordítva tűnik logikusabbnak, de mindkét színész kiváló.
Peter Jackson csinálta a Heavenly Creatures-t? Ha jól emlékszem, és igen. akkor kiváló választás. Csak nehogy valami Star Wars-hangulatú dolog süljön ki az egészből...
dr_strange Creative Commons License 1999.07.29 0 0 3
kedves useless, hivatalos infót még nem olvastam, de itt olvashatsz egy érdekes diszkussziót a kérdésről. Legtöbben John Williamsért kiáltanak, ez az ötlet nekem egyáltalán nem tetszik. Loreena McKennitt viszont igen...

shine on,

dr_strange

Useless Creative Commons License 1999.07.28 0 0 2
Meg tudja valaki mondani, ki írja a film zenéjét?
HBB Creative Commons License 1999.07.28 0 0 1
Egyébiránt a régi gyűrűkurafanokide c. topic szerintem elég jól körberágta a témát.
HBB Creative Commons License 1999.07.28 0 0 0
Gondolom nem lesz 0 az érdeklődés a film iránt.
dr_strange Creative Commons License 1999.07.28 0 1 topiknyitó
hali,

odaát a T.asztalon volt egy Gyűrűk Ura topik, csak elsüllyedt valahova, így arra gondoltam, itt a Kultúra fórumon jobb helye lenne. Aki hozzám hasonlóan rajongóga a könyv(ek)nek, gondolom, hallott a készülő filtrilógiáról, amit Peter Jackson forgat Új-Zélandon. Úgy gondoltam, erről, meg persze magáról a regényről lehetne beszélgetni. Előtzetesnek álljon itt egy jelenleg legvalószínűbb szereposztás:
Bilbo: Ian Holm (ld. Ötödik elem)
Eowyn: Mira Sorvino
Faramir: Ethan Hawke
Frodo: Elijah Wood
Galadriel: Uma Thurman
Gandalf: Ian McKellan
Gimli: Timothy Spall
Sam: Sean Astin
Saruman: Sean Connery.

(forrás: LotR movie site

Indításnak ennyi.

shine on,

dr_strange

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!