Keresés

Részletes keresés

Peter966 Creative Commons License 2 napja 0 0 13071

Igazán kedves vagy! :)

Előzmény: Léna007 (13062)
Batman72 Creative Commons License 5 napja 0 0 13070

Köszönöm!

Előzmény: maffiaszimba1 (13068)
edkedk Creative Commons License 6 napja 0 0 13069

Pontosan Aqualand a vízipark neve.

Előzmény: maffiaszimba1 (13068)
maffiaszimba1 Creative Commons License 6 napja 0 0 13068

Szia! Többször voltunk mi is a Loro-ban, viszont delfinnel való úszást eddig csak gyerekekkel láttam. Ezt ott a bejáratnál meg is tudod kérdezni, illetve jelezni feléjük,  hogy ilyen igényed van. A pénztárcádat viszont ne felejtsd otthon:)

Másik Aqualand amit még ajánlani tudok az egy másik cég kínálatában van és Costa Adeje-n van. Itt közel 2 csúzdapark van egymáshoz közel. Talán a többiek tudnak segíteni, hogy mi a neve. Ez leginkább gyermekes családoknak ajánlják, de mi is nagyon jól szórakoztunk itt. Itt a parkon belül vannak különböző bemutatók is. Itt a delfin show jobban tetszett pl. mint Santa Crusban.

Előzmény: Batman72 (13035)
S.úr Creative Commons License 6 napja 0 0 13067

Egyértelműen Cicar! 100 euro/hét és új autók. Tavaly fieszta helyett én seat leon turbót kaptam. Most kíváncsi vagyok mit kapok? A kulcsot ahogy a repülőről beérsz a reptérre balra az első pultnál lehet felvenni. Szemben a parkolóban megkeresi az ember azt a számú állást ami a borítékra van írva és gó! Visszafele meg beadod a kulcsot a parkolóban levő házba, ők megköszönik és mehetsz. 

Előzmény: syrius (13061)
Jahno Creative Commons License 2019.02.13 -1 1 13066

Ezzel max. az a baj, hogy nehéz ellenőrizni, sokat kellene utánajárni és sokszor direkt csak a népeket hergelik és a hisztit keltik egy csomó baromsággal.

Előzmény: eri70 (13065)
eri70 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 13065

Sziasztok!

Azok figyelmébe ajánlom az alábbi írást, akik tervezik, hogy meglátogatják a Loro Parkot:

https://voiceoftheorcas.blogspot.com/2019/01/loro-parques-baby-orca-ula-possibly-in.html?fbclid=IwAR1I5c2XNxSzLFdCloUp_CO2uE4DVxsmFjaqTo1WEaRDNHfAtjSis73vxGk.

Ula, a Loro Parque-ban nemrégen ünnepelt orka-borjú, Morgan gyermekeként, fogságban született, azonban néhány napos korában elválasztották az anyjától. A borjú anyja, Morgan állandóan az őket elválasztó fémkapu előtt úszik, remélve, hogy megpillantja a gyermekét.

Annak ellenére, hogy a borjú születése után bebizonyosodott és a park többször is kommunikálta, hogy erőteljes Morgan anyai köteléke, mégis elszakították az anyjától a kicsinyét, először arra hivatkozva, hogy Morgan nem adott elegendő mennyiségű tejet, majd azt állították, hogy biztonsági okokból. Ahelyett, hogy kiegészítő táplálékot biztosítottak volna, vagy csupán ideiglenesen választották volna el őket a táplálási időben, a park vezetősége egy apró, kopár medencébe helyeztette el az orka-babát, egyedül.

Ula fertőzést kapott és traumát szenvedett el. Jelenleg napvédő sátorban van és fototoxikus bőrkezelést kap, a feje nem normális formájú és sérült a bal uszonya is. Jelenleg üvegből etetik, bizonyítandó, hogy az anyja nem alkalmas a táplálására.

Ula csupán néhány napos volt, amikor elválasztották anyjától. A kisméretű borjú torz fejjel született, amelyet vagy egy kórokozó jelenléte, vagy sérülés okozhatott, amely viszont akár életveszélyes is lehet. Semmit nem tudni biztosan. A fotókon jól látható, hogy a koponyája abnormális formájú, nem dinnye alakzatot mutat, mint a normál orkák esetében, hanem laposan beesett. A szakértők soha nem láttak ilyet a vadonban élő állatoknál, szerintük a park irányításának átláthatónak kell lennie, figyelembe véve az állat érdekeit és a közvélemény aggodalmát. Bizonyítékot kell nyújtaniuk arra, hogy minden rendben van a borjúval, orvosi feljegyzések és egy független értékelés nyilvánosságra hozásával.

Továbbá a borjú farkának ventrális felszínéről készült fényképeken tűnyomok láthatók, amely gyakori vérvételre és/vagy antibiotikumok beadására utalhatnak.
Ula jobb oldalán is láthatóak sérülések a bőrén, mely nem feszes, hanem rongyolódott. A feszesség elengedhetetlen az orkák számára a vízvezetés és hőtartás miatt. Az elszíneződött bőrfelületek szintén gyógyszerek adagolására utalnak. A Loro Parque a mai napig nem nyilatkozott nyilvánosan Ula egészségi állapotáról.

Az átláthatóság hiányának szomorú iróniája, hogy a Loro Parque ismételten indokolta Morgan fogságban tartását és tenyésztését a „tudományos kutatás” nevében sőt, már a kicsi borjún is végeztek echolokációval kapcsolatos kutatásokat. Továbbra is felvetődik a kérdés, hogy Morgan Hollandiából Spanyolországba történő szállítása állítólagos hallásvesztéshez vezethetett-e, illetve Ula állapotát tekintve kulcskérdés, hogy a park és a több egyetem által már már bevezetett „kutatás” is hozzájárult-e a borjú jelenlegi, akár súlyosan veszélyeztetett egészségi állapotához?

Morgan története is megdöbbentő. Kereskedelmi célokra használták fel a világ egyik legértékesebb élőállat-kereskedelmében. Ahogy Matthew Spiegl, a Free Morgan Foundation jogi tanácsadója megjegyzi, Morgan tenyésztése Hollandiában és az Európai Parlamentben jogi és jogalkotási kihívások tárgyát képezi. Továbbá fennállnak a kérdések a spanyol kormány részvételéről is Morgan jogosulatlan tenyésztésével kapcsolatban.

A SeaWorld megígérte a nyilvánosságnak, hogy véget vet az összes fogságban tartott orkája tenyésztésének. Ez az ígéret, az Egyesült Államok Humán Társaságával kötött megállapodás (HSUS) egy része 2016. március 17-én lépett hatályba és minden bálnára kiterjedt, beleértve az Loro Parque-nak kölcsönzött bálnákat is. A vadonban született Morgan is szerepel a megállapodásban, akit a holland kormány küldött a Loro Parque-nak egy olyan engedéllyel, amely a kutatásra és nem kereskedelmi műsorokra vagy tenyésztésre vonatkozott. Morgant a Loro Parque mindkét célra felhasználta.
Sajnos Morgan-ra és borjára vártak a problémák, amikor a Loro Parque azt állította, hogy a Morgan süket, amely elméletileg korlátozza azt a képességét, hogy hatékonyan kommunikáljon a borjával.

A jelenlegi helyzet sajnos mutatja, hogy tragikus következményekhez vezetett a Loro Parque ragaszkodása a HSUS-al megállapodott tenyésztési tilalom megszegése, amely ennek a szegény borjúnak a betegen születését eredményezte. Lényegében Ula egy géntechnológiával módosított orka, amely az állat számára sajnos tragikus és szívszorító következményekkel járhat.

attamatta Creative Commons License 2019.02.11 0 0 13064

Én mondtam, érdemes kipróbálni.:))

Előzmény: Léna007 (13063)
Léna007 Creative Commons License 2019.02.11 0 0 13063

Évekig az Autoreisenre esküdtem, most sincs vele semmi bajom, csak amikor La Palmara utaztunk, ott nem voltak, így Cicar lett, annyira jó minőségű, új autónk volt, míg Autoresennél, mindig régi, szétesőfélben lévő (azokkal sem volt baj), ugyanannyi pénzért, hogy etől kezdve átváltottunk Cicarra és azóta már ötödször béreltünk tőlük, a felvétel és visszaadás ugyanolyan problémamentes, mint az Autoreisennél és egyszer tele tankoltuk, de úúgy kellett visszadni, hogy nem teli tankkal, hanem annyival, mint amennyivel elvittük, erre visszautaltak 7 Eurót a több benzinért. Ilyet még sehol nem tapasztaltunk.

Előzmény: syrius (13061)
Léna007 Creative Commons License 2019.02.11 0 0 13062

Nagyon szép képek, élénkek a színek, annyira élettel teliek, annyira sok hangulatot kaptál el, hogy élvezet nézegetni és 7-szeri tenerifei ottlét után még találok a képeid között számomra ismeretlen helyeket is. Jó volt nosztalgiázni.

Előzmény: Peter966 (13051)
syrius Creative Commons License 2019.02.02 0 1 13061

Nekem az itt agyondicsért CICAR nagyon bejött. A legolcsóbb autót béreltem - volna - egy hétre 100€ Ford Fiesta, de a reptéren közölték, hogy sajnos amit foglaltam az nincs, de helyette egy Opel Corsa 5D automata váltóval, ha megfelelne (ugyanannyiért 150€ helyett) Hát megfelelt, áldom a szerencsém, mert az ottani utakra ideális volt az automata váltó és annyira beleszerettem, hogy hazatérve át is nyergeltem rá. (Jut eszembe nem kell valakinek áron alul egy Merci A150-es megkímélt állapotban MANUÁLIS váltóval? :-) 

Előzmény: Vivike18 (13059)
edkedk Creative Commons License 2019.01.31 0 2 13060

Egyértelmű.

Előzmény: Vivike18 (13059)
Vivike18 Creative Commons License 2019.01.31 0 1 13059

Vègig nèztem! hát inkább Autoreisen!

Előzmény: BMW_ Z3_E36/7 (13058)
BMW_ Z3_E36/7 Creative Commons License 2019.01.30 -5 0 13058

OFF

autóbérlés tenerifén magyar cégtől, magyar nyelven, apróbetűs részek és benzin policy trükkök nélkül

ON

Peter966 Creative Commons License 2019.01.27 -1 0 13057

Ismerős a feleséges replika. De, ha mindig máshonnan jó a fény ugye! :)

Előzmény: itepgolab (13056)
itepgolab Creative Commons License 2019.01.27 -3 0 13056

Persze, hogy vannak profi fotosok, profi felszerelessel, de a kepeidben a tema a lenyeg, meg az sem mindegy, hogy honnan fenykepezunk valamit. (Felesegem neha ki van akadva, ha latunk egy jo helyet, mindenki fenykepezi, de en sokszor erzem, hogy ha megmaszok meg egy dombot, onnan sokkal jobb a tema.) Egyebkent annyira jol ereztuk magunkat, hogy a sok-sok utazasunk kozul ez tetszett a legjobban.

Előzmény: Peter966 (13055)
Peter966 Creative Commons License 2019.01.26 -4 0 13055

Hájjal kenegetsz, de ezek csak közepes, amatőr turista-képek. :) Annál is inkább, mert a fényerőt (mivel a monitorom egész mást mutat, mint mindenki másé) találomra kell korrigálnom. Valóban kissé sok, de így is csak a fele az összesnek, amin a kedves társaság is szerepel, azokat nem emeltem be. De mindegy is, amolyan "ez a hely tetszik, megnézem, merre van" mankónak szántam. Remélem ti is jól éreztétek magatokat!

Előzmény: itepgolab (13052)
edkedk Creative Commons License 2019.01.26 0 0 13054

Ha Punta de Tenora gondolsz, oda hétfőtől szerdáig lehet bérautóval behajtani.

Előzmény: attamatta (13053)
attamatta Creative Commons License 2019.01.26 0 0 13053

Teno-hoz hogyan lehet most eljutni?

Előzmény: RPetya83 (13050)
itepgolab Creative Commons License 2019.01.26 -3 0 13052

Kedves druszam!

Legkozelebb ird oda a link melle, hogy megnyitni csak idomilliomosoknak! :-)))

Gyorsnezegetessel is vagy egy oran at gyonyorkodtem a kepeidben, pedig mi is csinaltunk vagy 2000 kepet a szigeten (csak mi par nappal elottetek).

Sok kep ismeros, mivel mi is jartunk ott, de persze rengeteg ujat is mutattal nekunk. Es meg kell jegyeznem, nagyon jol fotozol, jok a temaid, meg jo helyrol keszited oket.

Előzmény: Peter966 (13051)
Peter966 Creative Commons License 2019.01.25 -1 0 13051

Sziasztok, kösz' a sok, hasznos infót!

Pár kép a múlt hétről:

https://photos.app.goo.gl/cRgHhNNqEjqCUKxK7

A sorrendjük nem sikeredett valami konzekvensre, mert a gépem elkutyulta a dátumot, de az "i" gomb - a fájlnév alapján - elárulja, hol készült, ha valakinek megtetszene valamelyik helyszín.

Jó utat! :)

RPetya83 Creative Commons License 2019.01.24 -1 1 13050

Sziasztok!

7 napot töltöttem Tenerifén, benne sikeresen megmásztam a Teidét is. Köszönetképp olvashatjátok a beszámolót, hátha új infókat is tudok közölni a jövőben odautazóknak!

https://www.travelhunter.hu/blog/tenerife-elmenybeszamolo/

https://www.travelhunter.hu/blog/teide-megmaszasa/

Üdv: Péter

edkedk Creative Commons License 2019.01.23 -1 0 13049

Ha nincs felhő / párásság, akkor érdemes bekenődni, főleg érzékenyebb bőrűeknek. A Cañadasban meg mindenképp a szabad bőrfelületeket.

Előzmény: Timmie123 (13048)
Timmie123 Creative Commons License 2019.01.22 0 0 13048

Sziasztok.. Akik mostanaban voltak, mennyire eros a napfeny? Le lehet egni a napon? Kell e fenyvedokrem?

kkomiv1 Creative Commons License 2019.01.20 -1 0 13047

Köszönöm a gyors választ! 

Előzmény: edkedk (13046)
edkedk Creative Commons License 2019.01.20 -1 0 13046

Nincs kaució és alapból is önrészmentes a biztosítás. Kivéve a gumik, felnik, padlólemez sérülése, nem megfelelő üzemanyag tankolása, kulcs elvesztése. Ezekre lehet plusz biztosítást kötni.

Előzmény: kkomiv1 (13045)
kkomiv1 Creative Commons License 2019.01.20 -1 0 13045

Sziasztok! Valóban nincs kaució az autoreisennél? Önrész a káresemenynél nullázható plusz biztosítással?

A weboldalon egy kiegészítő biztosítást láttam 2 eur/nap áron.

Köszi. 

Batman72 Creative Commons License 2019.01.20 0 0 13044

Mi 2 éve úsztunk már delfinnel Spanyolországban egy vizi parkban,felejthetetlen élmény.

Gondoltam,meglepem a feleségemet újra.

Sebaj,majd hátha az Orca-val....😂😂

Köszönöm a segítséget. 

attamatta Creative Commons License 2019.01.19 0 0 13043

Akkor megszüntették ezt a lehetőséget. Mondjuk akkor sem éltünk vele, csak az ismerkedéssel. Nagyon drága volt.

Előzmény: similis (13042)
similis Creative Commons License 2019.01.19 0 0 13042

Nem lehet a Palmitosban sem úszni a delfinekkel, most voltunk novemberben. Lehet fotózkodni velük 20 ill. 20 euroért, vagy van egy kb fél órás program mikor többet vagy a közelükben, és elmondanak róluk ezt-azt, de úszni ott sem lehet.

Szerintem átmenni meg leggyorsabb és legolcsóbb Teneriféről Gran Canariára repülővel.

Előzmény: attamatta (13036)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!