Keresés

Részletes keresés

dr.Azsé Creative Commons License 1999.08.29 0 0 52
PETYUS!
Szabadságon voltam, így csak most tudom a kiigazításodat megköszönni. Valóban március volt az első hónap, a hetedik pedig mindenképpen a szeptember. Nézzünk tehát a "hetedik" hónap elébe.
Csülök Creative Commons License 1999.08.12 0 0 51
Most már csak arra leszek kíváncsi, hogy szeptember 11. után (ami egyébként tényleg különleges világnap!), miként lehet megint újraértelmezni a jóslatot, hogy még egy kicsit hinni lehessen benne...
Törölt nick Creative Commons License 1999.08.12 0 0 50
Na, egyet nem értek, miért nem olvassátok el a topicot. Hát Nostradamus bátyó olyat nem mondott, hogy itt most vége a világnak, sot, még olyat is mondott, hogy majd egyszer már minden szép lesz és jó, és nem lesz irigység, háború meg ilyenek. De van egy olyan enyhe gyanúm, hogy a sok negativ jóslat közé bebigyesztette már ezt is, nehogy a nép halomra ölje magát:))
petii Creative Commons License 1999.08.11 0 0 49
szerintem tökéletesen igazad van.
én eggyet értek ezzel az elmélettel
petii Creative Commons License 1999.08.11 0 0 48
hello mindenkinek!
Hála istennek és a felhőknek, mi még
látunk. Kaposvárról jó volt a napfogyi,
de Szaúd-Arábiában még csak most kezdődik. Ha siettek még eléritek.
Peti, Bálint, Emilia.
Herold Creative Commons License 1999.08.09 0 0 47
PETYUS!
Kösz a pontosítást.
kóborkutya Creative Commons License 1999.08.09 0 0 46
dr.Azsé
Ha a napfogyi utan olyan erzesed tamadna hogy nincs semmi, akkor Nosztradamusz testver tippje bejott, de ennek az eselye kurvakeves, mert szerintem a csillagasz bacsik elmondtak volna nekunk hogy 11. utan jon a halal.
Mellesleg Nosztradamusz testver honnan vette az egeszet? Egy a lenyeg, csodakban ne higgy, es nem csalocc.
PETYUS Creative Commons License 1999.08.08 0 0 45
Részletesebben:
A Julián-naptár szerint minden 4-gyel osztható év szökőév.
A Gergely-naptár szerint a 100-zal osztható évek közül csak a 400-zal is oszthatóak a szökőévek.
A 10 nap eltéréshez hozzáadódott 1-1 nap
1700-ban
1800-ban és
1900-ban.
Most tehát TIZENHÁROM NAP az eltérés a két naptárrendszer között.
PETYUS Creative Commons License 1999.08.08 0 0 44
Herold!
A 10 nap eltérés AKKOR volt.
A 13 nap eltérés MOST van.
John Zero Creative Commons License 1999.08.08 0 0 43
Herold:
Menjel inkabb Y2K panikot terjeszteni! ;)

"The Cassini space probe is scheduled to execute a flyby maneuver around the Earth on August 18, 1999 at 3:28 A.M. GMT (Greenwich Mean Time), which is on August 17, 1999 at 8:28 P.M. PDT. This probe is carrying a record amount 72.3 lbs (32,8 kg) of deadly plutonium on board..."

Meg hogy tobb tonna plutonium... Azert legalabb leellenorizhetted volna...
Egyedul abban van igazsag, hogy "valamekkora" veszelyt megis jelenthetne, ha valami nagy hiba tortenne.

grobs Creative Commons License 1999.08.08 0 0 42
Hello!!!

A topic nyito negysoros szerintem a 10. centuria 72. negysorosa.

L'an mil neuf cens nonante neuf sept mois,
Du ciel viendra un grand Roi deffraieur.
Resuciter le grand Roi d' Angolmois.
Avant que Mars regner par bon heur.

Azert ennek a leforditasahoz nem kell zseninek lenni. Ertelmezessel lehetnek csak problemak :o) (igy innentol mar csak egyeni fantazialasomat irom le)
A foldon ritka esemeny az, hogy Mars ne uralkodjon. A remulet nagy kiralya pedig barki lehet, ha csak ezt a negysorost nezzuk. Ha a remulet nagy kiralya azonos a tobbszor elofordulo harmadik antikrisztusal, akkor viszont meg csak most kerult hatalomra, es MAJD eletre kelti az Angolmois nagy kiralyt ( anagramma, ugyhogy ezt is ki kell talalni ).
Juliusban egy dolog tortent ami talan emlitesre melto ( legalabbis Nostradamus joslatait nezve ). Meghalt a "harmadik". Persze csak akkor ha elfogadjuk, hogy a Kennedy csalad adja a "harmakat". Erre engedett kovetkeztetni az elso ketto halala, de a harmadik halalarol nem szol negysoros ... pontosabban egyszer sem emliti a harmadik halalat szo szerint.
Lenyeg a lenyeg sok idom van olvasni :o)

grobs

Herold Creative Commons License 1999.08.07 0 0 41
Petyus!
Most tudtam meg, hogy 10 nap az eltérés. 1582-ben október 4-e után (október 5-e helyett) október 15-ét írtak. Ez már pont nem fér bele a napfogyis magyarázatba. (Aug. 1. helyett 11-e lesz, ez már nem július).
wendriner úr Creative Commons License 1999.08.07 0 0 40
Dear Tamaravera,

Ezt honnan szoptad?
Hahát magazin? Nostradamus ilyet nem írt.

PETYUS Creative Commons License 1999.08.07 0 0 39
>kíváncsi vagyok arra, hogy a napfogyatkozás mellett lesz-e még más látnivaló is az égen.

Persze, Csillaghullás.
A perseidák aug. 1-20 között rajzanak, tehát 10-11 körül van a gyakorisági maximumuk.

PETYUS Creative Commons License 1999.08.07 0 0 38
dr.Azsé!
>A rómaiak első hónapja április volt (operire=megnyitni), a hetedik hónap pedig a szeptember (sept=hét).

Számoljunk:
1. április
2. május
3. június
4. július
5. augusztus
6.
7. szeptember
Szerintem a március volt az első.

Herold Creative Commons License 1999.08.06 0 0 37
Bocs, erre akartam reagálni. –>
Herold Creative Commons License 1999.08.06 0 0 36
A MIR-űrállomáson kívül még nagyon félnek az egyik űrszondától is. Ha jól emlékszem, a Cassini-űrszondáról van szó. Több tonna plutónium van a hasikájában és lehet, hogy a Föld felé veszi az irányt. Mindenesetre elég húzós lenne, ha leesne...

Ha Nostradamus aug. 11-re gondolt, nem értem, ki lenne a rettegés királya. Manapság már nem félnek a napfogyatkozástól.
Mindegy, majd megtudjuk. Még 4 nap.

PitNyul Creative Commons License 1999.08.06 0 0 35
Sajnos, alakul a "Rettegés királya", Dél-Romániából az agyhártyagyulladásjárvány.
dr.Azsé Creative Commons License 1999.08.06 0 0 34
Nostradamus jóslatait félretéve azért jól nézzünk körül az égbolton 11-én (a szemüveget csak a totalitás idején vegyétek le), én legalábbis nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy a napfogyatkozás mellett lesz-e még más látnivaló is az égen. Azután majd folytathatnánk a további kritikáját Nostradamus jövendöléseinek.
DomiG Creative Commons License 1999.08.06 0 0 33
Én abban látom a legnagyobb problémát, hogy manapság és nálunk, kevesen tudják helyesen értelmezni a több száz évvel ezelőtti ó-francia nyelv, eleve talányos fordulatait. Ezért azután Nostradamus centurio -it legalább 1-2 emberöltővel később, tehát történelmi távlatból lehet csak helyesen értelmezni. (Mint ahogy Kádár életműve is vegyes megítélés váltott ki a minap egy másik topicban. 50 év múlva - ha még lesz iNnteRNeTTo, vagy Index majd eldönthetjük igaza volt-e a nagy középkori pestis-harcosnak.)
LUCzI FERencz Creative Commons License 1999.08.06 0 0 32
Szerintem az összes nostradamusi "jóslat" egyszerű belemagyarázás.
Mivel nem írt konkrét helyeket és időpontokat, ezért könnyű volt a történelemben találni olyan szituációkat, amire egy kis csűrés-csavarás árán rá lehetett húzni a hülye versikéit.

Nostradamus monnyon le!!!!!!

Aki belemagyarázza, az is monnyon le!!!!!!

dr.Azsé Creative Commons License 1999.08.05 0 0 31
Szerintem a hetedik hónap alatt szeptembert kell értenünk. A rómaiak első hónapja április volt (operire=megnyitni), a hetedik hónap pedig a szeptember (sept=hét). Tehát szeptemberben jön az égből valami. Azt olvastam az egyik újságban, hogy ez akár a MIR űrállomás is lehet. Mindenesetre ha láttok valamit 11-én folytathatnánk onnan.
PETYUS Creative Commons License 1999.08.05 0 0 30
Tudomásom szerint jelenleg 13 nap az eltérés a két naptárrendszer között, vagyis aug. 11. a Julián naptár szerint júl. 29.
Fidusz Creative Commons License 1999.08.04 0 0 29
Bocs, de az Hi és Ho volt. Kb. 2000 éve lefejezték őket, de azért mert elfelejtették előrejelezni a napfogyatkozást....
Fidusz Creative Commons License 1999.08.04 0 0 28
Nostradamus korában még nem is ismerték a kisbolygókat. Egyébként, ha felfedeznek egy újat, először közzéteszik a pályaelemeket az IAU Circularban. Abból aztán mindenki kiszámolhat bármit. De előbb újabb megfigyelések kellenek, hogy a 3 megfigyelésből származó pályaelemeket pontosítani lehessen (-+ 300 ezer km pontosság a becsapodás megítéléséhez picit nagy...)
Herold Creative Commons License 1999.08.04 0 0 27
Most mondták a Fókuszban, hogy elmarad a napfogyatkozás. Az együttállást ugyanazok a csillagászok számolták ki, akik tavaly nyáron rossz időpontot adtak meg a nagy meteorhullás idejére. Már ki is rúgták őket.
Herold Creative Commons License 1999.08.04 0 0 26
Itt nem arról van szó, hogy 2000-ben világvége lesz mert ez egy szép kerek szám, hanem Nostradamus jóslata és a napfogyatkozás összefüggéséről. Idézem:
„1999. hetedik havában az égből a rettegés királya fog érkezni.
Az angulemi királyt felébreszti és Mars boldogan fog uralkodni.”

Nem tudom, hogy Nostradamus idejében a Julianus-naptár szerint a VII. hó most melyik hónapra esik, illetve hány nap az eltérés a Gergely-naptárhoz képest.

PitNyul Creative Commons License 1999.08.04 0 0 25
DrAzsé!
Nemrég olvastam valahol az említett négysoros 3féle fordítását, üstökösnek nyoma se ott. Amúgy az azték naptár 2012 dec. 23.-ával zárul, ez a jelenlegi (az 5.) föld-ciklus vége; de a világnak vége akkor sem lesz.
dzsekk Creative Commons License 1999.08.04 0 0 24
ti mind hujek vagytok... nem is lesz napfogyatkozas... a nap ugyanis nem vesz el csak atalakul vagymi... szoval csak erzeki csalodas az egesz.
Herold Creative Commons License 1999.08.04 0 0 23
Szerintem Nostradamusnak kéne írni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!