Keresés

Részletes keresés

csiba00 Creative Commons License 5 perce 0 0 95465

Sziasztok!

A pincénkben lévő beton felületet szeretném valamivel lefedni, hogy ne legyen annyira poros, esetleg még fel is lehessen mosni. A klasszikus burkolást (pl. járólap) kerülném. 

A beton jó állapotú, száraz. Milyen lehetőségeim vannak? Amiket találtam az a műgyanta és a betonfesték. Az utóbbi szimpatikus, meg úgy nézem, hogy olcsóbban is kivitelezhető. 

Igazából speciális igénybevétel, használat nincs a pincével. Kocsival nem használjuk. Tárolás, fagyasztóláda, edzőterem, kazánház. 

Töck Jenő Creative Commons License 1 órája 0 0 95464

Egyébként érdemes elgondolkozni egy új, friss zárórétegen.

Előzmény: Vikusz1977 (95463)
Vikusz1977 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 95463

Köszönöm, akkor várok még vele, hátha keményedik még.
Nagy forgalomnak nem lesz kitéve, de ha ennyire puha marad, az zavarna azért kicsit, meg a szennyeződést is talán jobban magába szívja így.

Előzmény: Töck Jenő (95457)
gsmotoros Creative Commons License 2 órája 0 0 95462

Ilyen válaszfal blokkból(vagy mi a neve?) van.

Rávakoltak 4-4 cm-ert mindkét oldalra, kb abban el is fértek a védőcsövek az elektromos kábeleknek.

2000 körül a fürdőben volt cserélve csempe, nem volt semmi extra gond szerencsére.

Előzmény: sr1 (95459)
gsmotoros Creative Commons License 2 órája 0 0 95461

Azért tökéletesnek nem mondanám... Csak eddig lambériás volt az előtér és nem volt gond... Ez a pallótokos? ajtó kikerül és jön egy modern átfogó tokos majd.

Előzmény: C20NE (95458)
gsmotoros Creative Commons License 2 órája 0 0 95460

Jól meg van valahogy. Kétoldali 4 cm vakolat van rajta.

Ami kék fal az a 6cm válaszfallap, plusz 2x4cm kétoldali vakolat. A vakolatot jól megcsinálták anno, stabilan a helyén van.

Ilyen lapokból van

Előzmény: Beer Monster (95455)
sr1 Creative Commons License 7 órája 0 0 95459

Van téglából falazott (kantfalnak nevezik) és salakbetönból öntött. 

Utólagosan szereléseket nem lehet belé vésni. Ha le van csempézve is és azt le kell verni, a fal ki fog szakadni. 

Ha áthidaló kell cserélj, egy élére állított 12.5x6.5 előregyártott vasalt kerámia áthidaló megteszi. 

Előzmény: gsmotoros (95452)
C20NE Creative Commons License 7 órája 0 0 95458

Ha a 80-as évek óta nem repedt el a nyílásnál én nem piszkálnám.

Előzmény: gsmotoros (95454)
Töck Jenő Creative Commons License 7 órája 0 0 95457

Ilyen üggyel még nem találkoztam. Spekulatív alapon azt mondanám, ha van idő várni akkor még várnék két három napot. Ha megköt jó, ha nem ki kell kaparni. Ha nincs idő akkor ki kéne kaparni.

Előzmény: Vikusz1977 (95456)
Vikusz1977 Creative Commons License 13 órája 0 0 95456

Sziasztok!

Egy kis tanácsot kérnék
Van egy kis spájzom, ahol a padló nem volt kifugázva (45-ös gres lapok, 4mm-es fugahézag).
Találtam egy (szégyellem leírni:D) kb 18 éve gyártott Cimsec Flex fugázót.
Gondoltam, megkockáztatom.
Bedolgoztam, másfél napja. jól néz ki a kész fuga.
Viszont olyan puha, hogy nem csak, hogy körömmel simán karistolható, hanem az ujjammal dörzsölve szép kis csiszolat mennyiség keletkezik pár másodperc alatt.
Szerintetek fog ez még érdemben keményedni, vagy a tizenév tette meg a hatását, és ezért ennyire kréta puhaságú a végeredmény?
Mert, ha utóbbi, akkor kikaparom (nem nagy munka), veszek friss anyagot, és megcsinálom újra.

Beer Monster Creative Commons License 15 órája 0 0 95455

Hogyan lehet az, hogy egy 6-os válaszfalnak nincsen baja? Mekkora felületű fal ez?

Előzmény: gsmotoros (95454)
gsmotoros Creative Commons License 22 órája 0 0 95454

Köszönöm a válaszod!

Ez már régi válaszfal, 80-as évek termése, csak ajtócsere és felújítás kapcsán észleltük, hogy nincs áthidaló az ajtónyílás fölött.

Érdemes lehet akkor utólag odamókolni ezt a két szál betonvasat?

Az új fal nálunk is 12.5-ös Ytong lett... De a régi válaszfal marad, baja nincs.

Előzmény: C20NE (95453)
C20NE Creative Commons License 24 órája 0 0 95453

Át szoktak rendesen 2 szál betonvasat lógatni a nyíláson és nem szokták túlragozni. Én személy szerint nem raknék 12,5-nél vékonyabb falat.

Előzmény: gsmotoros (95452)
gsmotoros Creative Commons License 24 órája 0 0 95452

Sziasztok!

6cm vastag tégla válaszfallap válaszfalba nem raktak anno áthidalót. Ilyen termék létezik egyáltalán, hogy 6cm széles áthidaló? Ma már nincs 10cm alatt válaszfal, ahogy nézem, ez ilyen régi megoldás.

C20NE Creative Commons License 27 órája 0 0 95451

Használj alapozót pl Mapei PrimerG

Előzmény: QQ (95450)
QQ Creative Commons License 28 órája 0 0 95450

Kerti haz oldakan farakas volt. a regi 20 eves vakolat felvalt leporladt kb 1 meter magasan. A laza vakolatot levertem lekapartam. Van maradek zsakosvakolat is meg csemperagaszto. Hasznaljak falfixet vagy csak eleg vizezni kicsit a feluleltet?

sr1 Creative Commons License 1 napja 0 0 95449

Ha felvetted az első sort, azt visszaburkolod? Vagy az egész teraszon kicseréled a csempét? 

Ha levéssed a betont végig a terasz zártszelvénye alatt, azt vissza lehet javítani egy betonjavítóval, amit kihúzol vizszintbe és a vizort a csempe alá be tudod építeni csemperagasztóval.

Csakhogy:  

Nyilvánvaló, hogy egy ehhez hasonló profilt csak akkor tudsz beszerelni, ha a terasznak van egy tökéletesen kidolgozott éle. 

Azt megcsinálni a zártszelvény alatt nehéz. 

Ebben az esetben:

A vízort úgy szoktuk megoldani, hogy inoxból kézitünk egy 100x30mm-es L profilt, a 30-as felén van egy csepegtető. A 100-as felét felfúrjuk a padlóra, arra ráburkolunk. 

De lehet horganylemez, esetleg réz is, az is tart. 

A profilt ki kell vágni a lábaknál, van bitumenes szilikonszerüség, az soha nem szárad ki, azzal kell tömíteni.

Létezik készen is ilyen profil:

https://www.aligvarom.hu/Vizveto-profil-erkely-balkon-terasz-40-mm-drip

De mivel a beton élét ki kell dolgozd, a profil felszerelése után, egy 100x100-as profilt kéne késziteni, egy csepegtetővel, újrahúzni az egész terasz oldalát és utánna felszerelni. 

Előzmény: astraturbod (95448)
astraturbod Creative Commons License 1 napja 0 0 95448

na feszedtem a szélső sort...

háááát....

van esély hogy a vízorr lemezt fel tudom tenni szakszerűen anélkül, hogy a korlátot le kellene szednem és távtartót heggeszteni neki? vmi uv álló szaniter sziló? vagy bármi más anyaggal? ha igen mivel? és hogy?

Domi-V63-138 Creative Commons License 1 napja 0 0 95447

Igen, azzal vágtam.

Előzmény: sylvanus67 (95441)
stevemegane Creative Commons License 1 napja 0 0 95446

Akkor így fogom csinálni.

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: Töck Jenő (95445)
Töck Jenő Creative Commons License 1 napja 0 0 95445

Elvileg lehet. De én még nem találkoztam ilyen jól sikerült tömörítéssel. Előbb-utóbb minden megmozdul. A vb. lemez alá kell min. 20 cm zúzottkő vagy sóder tömörítve.

Előzmény: stevemegane (95444)
stevemegane Creative Commons License 1 napja 0 0 95444

Köszönöm a segítséget.

A tökéletes tömörítést lapvibrátorral el lehet érni?

Előzmény: Töck Jenő (95443)
Töck Jenő Creative Commons License 1 napja 0 1 95443

"hogy milyen vastag lemezalapot kell ehhez készíteni?"

Tökéletes tömörítés esetén egészen vékony is elég lenne HA nem kerül rá tető. Ha nem tökéletes az alatta lévő talaj tömörítése akkor 15 cm a minimum kell ekkora szerkezetnek.

"Vasalást (HD háló) kell bele rakni? "

Tökéletes tömörítés esetén nem kell HA nem kerül rá tető. Ha nem tökéletes az alatta lévő talaj tömörítése akkor kell.

"Ha igen, akkor a 6-os elegendő?"

Ha vasalás kerül bele akkor a kis átmérő-nagy vassűrűség a nyerő a kötés közbeni repedések megelőzésére. A 6mm-es vas a legkisebb átmérő, ennél kisebb az már drót. Mivel nem tudható, hogy hol és mekkora részen lesz alatta rosszul tömörített rész ezért ajánlatos az alsó-fölső vasalás.

"A beton szélein ki kell mélyíteni az alapot?"

A lemez szélein mindig nagyobb az igénybevétel mint a lemez középső részén. Ezért ajánlatos a vastagítás. Továbbá a fagy miatt is szerencsés. Arról nem is beszélve, hogy a leendő tető tető oszlopait nem lehet másképp normálisan  lehorgonyozni (ha lesz).

Előzmény: stevemegane (95442)
stevemegane Creative Commons License 1 napja 0 0 95442

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni könnyűszerkezetes kerti kiülő építésében.

Egy 7x5 m méretű lemezalapot szeretnék készíteni, amire egyelőre a gyerekek medencéje kerülne.

Később viszont lehet, hogy kap egy könnyűszerkezetes féltetőt és két oldalról pedig hajópadló vagy trapézlemez burkolást oldalfal gyanánt. Így akár kerti kiülőnek is lehet majd használni.

Nincs tervben, de az sem kizár, hogy egyszer majd személyautó fog rajta parkolni.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen vastag lemezalapot kell ehhez készíteni?

Vasalást (HD háló) kell bele rakni? Ha igen, akkor a 6-os elegendő?

A beton szélein ki kell mélyíteni az alapot?

Köszönöm.

sylvanus67 Creative Commons License 1 napja 0 0 95441

Vasfuresz?

Vagy? 

Előzmény: Domi-V63-138 (95440)
Domi-V63-138 Creative Commons License 1 napja 0 0 95440

Persze

Előzmény: sylvanus67 (95439)
sylvanus67 Creative Commons License 1 napja 0 0 95439

El lehet vágni egy katranytekercset (gv40) egyben? 

occseb Creative Commons License 2 napja 0 0 95438

Én szerintem az nem lesz túl esztétikus.

Előzmény: astraturbod (95435)
Töck Jenő Creative Commons License 2 napja 0 0 95437

Nem lesz útjában az oszlop a karnak? Vagy fordítva? Gondolom ez helyes méretválasztással el lehet kerülni.

Előzmény: Töck Jenő (95436)
Töck Jenő Creative Commons License 2 napja 0 0 95436

Ha egymáshoz közel vannak akkor nehéz megmondani az áramlási viszonyokat. Erős napsütésben viszont jól jöhet ha ki lehet nyitni.

Előzmény: astraturbod (95435)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!