Keresés

Részletes keresés

nixon70 Creative Commons License 10 perce 0 0 98117

A vastagságára, tehát arra, hogy fel tudd hajtani a wc tetőt úgy, hogy ott is maradjon.

Előzmény: mybijou (98115)
eekeili Creative Commons License 15 perce -1 0 98116

Kizárt hogy sk.  telepítenéd.

A jó víz szelelő majd eligazít !!

Előzmény: mybijou (98115)
mybijou Creative Commons License 8 órája 0 0 98115

Sziasztok!

Egy felújítás közepén vagyok és a wc + tartály kiválasztásával kapcsolatban szeretném kérni a segítségeteket. Csaj vagyok, nem értek hozzá. Azt tudom, hogy hátsó kifolyású és lapos öblítésű csészére van szükségem, de fogalmam sincs, hogy mire kell odafigyelnem a tartály kiválasztásánál. Alsó szerelésű és jó bő vízzel öblítő tartályt szeretnék. (Egyébként miért nem lehet kapni monoblokkos wc-t laposöblítésű változatban?) Előre is köszönöm a segítséget!

Bz81 Creative Commons License 4 napja 0 0 98114

Köszönöm szépen a válaszodat! Átgondolom.

Előzmény: sr1 (98088)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 98113
Előzmény: bmgy_325tds (98102)
einohyl Creative Commons License 4 napja 0 0 98112

Épület függő.

Nekem vannak építményeim   nyárfa anyagból.  2 is. Az oldalfalak és a tető is abból készült.

Kaptam ingyen nyárfa deszkát és nyárfa lécet.  Cirka 3 m3 -t. A deszka olyan 1 ,2  1,4 m hosszú és  10  - 15 cm széles a vastagsága   2 cm.

Az épületek falát  kívülről bevakoltam.  Műa. rabitz, rá a vakolat.   Immár 25 éve stabilan állnak..  Kettő  együtt kb  25 nm.

Hogy  mire használom ,

Elvileg garázs lett volna, de rossz helyen áll, így  előlépett/hátra lépett lomtárnak.

A másik verzió , hogy eltüzeltem volna ezt a rengeteg nyárfa deszkát. Azt majd az utókor megteszi.

A komolyabb lakóépületeim : az egyik vörösfenyő ács - szerkezet  rajta    más fenyő lécezés.

A vörösfenyőt a többitől meg tudom különböztetni, a többi-- fekete fenyő- erdei fenyő stb.  az számomra csak van.

YUR1LW Creative Commons License 4 napja 0 0 98111

Olyan, ami alapján leszabják nekem a falakat, és a tetőt CNC-vel, és ami alapján az önkormányzat ad használatbavételit, mivel 100 légköbméter alatt vagyunk (egy faipari mérnök barátom megcsinálta). :)

Egyik rajznak sem a témája az épület alapozása, így ebben szeretném meghallgatni a hozzáértőket. Te mit ajánlasz?

Előzmény: Varek1 (98110)
Varek1 Creative Commons License 4 napja 0 0 98110

a garázs terve végre megvan (<100m3 alatti), érdekelne milyen alapot kellene ez alá önteni."  

Milyen terv az ami az alapot kihagyja ??

Előzmény: YUR1LW (98104)
sylvanus67 Creative Commons License 4 napja 0 0 98109

én már láttam használni tetőmegerősítésre (templomon 30x30 keresztmetszetekkel)

Előzmény: halaloszto (98103)
sr1 Creative Commons License 4 napja 0 0 98108

A konzolt nehéz felfúrni a falra, mert tényleg kell tartson... nagyot húz a tető kifele, a szarvazat horgolása nem elég. 

Előzmény: bmate89 (98107)
bmate89 Creative Commons License 4 napja 0 0 98107

Köszönöm a segítséget!

Egy párszor még elolvasom, hogy minden tiszta legyen :D

Előzmény: sr1 (98105)
bmate89 Creative Commons License 4 napja 0 0 98106

Itt a konzolosságot hogyan kell érteni?

Előzmény: Töck Jenő (98101)
sr1 Creative Commons License 4 napja 0 0 98105

felszerelnék a szelemennek két 10x20-as gerendát- fogópárként a két oszlopra - ehhez 20 magass és 6 cm széles csapot kell késziteni az oszlopon, ez szarufaméret, 1.4 méteres 10x2o -as könyököt (hónajkötést), bevállazva a fogópárok közé és csapszékkel csapolva a két oszlopba. A vállak az oszlopokon és a könyökökön úgy kimerevítik a sarkokat, hogy biztos megtart egy 3.5 méteres hosszú cserepes tetőt. 

A fogópárok közé, a könyökök felső vége, be kell építeni 6x20-as profilt, így nem tud majd kifordulni. 

A két oszlopot vissza kell támasztani a falra. Erre elég két palló, amit az oszlopon a szelemenek alatt bevállazol 2+2 cm és egy-egy konzolt készitve, felszerelsz a falra. A visszatámasztás húzva van.     

Nagyon masszív oszlopvasalatot kell késziteni, olyan amit a boltokba leket kapni, az nem elég erőss. 

Ja és a két oszlopot nem szerelem a tető két szélére, hanem 50cm beljebb, akkor az alatámasztás csak 6 métert és a fogópárokat kilógatom 50+50 cm.  

De meg tudom ezt tervezni oszlopok nélkül is, csak szakmunka kivitelezni. 2017-ben belinkeltem ide egy ilyen szerkezetet. Ehhez hasonlót, csak egy  masszívabbat. 

Előzmény: bmate89 (98098)
YUR1LW Creative Commons License 4 napja 0 0 98104

Sziasztok!

Korábban kérdezgettem már itt garázs alá való lemezalap témájában, a garázs terve végre megvan (<100m3 alatti), érdekelne milyen alapot kellene ez alá önteni.

A garázs adatai:

-6x6 méteres alapterület,
-5x15 pallóváz falak,
-32 fokos sátortető, fogópárokkal összefogva, rajta cserepes lemez fedéssel (helyi előírás az ekkora tető).

Amit én kitaláltam alá alapozás:

10-15 cm 0-32-es andezit, rajta 15 cm vasalt beton (C16-20, mixer). A vasalása úgy nézne ki, hogy körbe futna egy kvázi fagygerenda, ami 6-os átmérőjű, 10x10 centiméteres kengyelekből állna (30 centis sűrűség?), bennük 4 db 8-as vassal.
A körbe futó fagygerendán belül raknék 3 db ugyan ilyen gerendát kvázi erősítésnek (1,5 méterenként lesz így egy).

Mennyire hülye ötlet ez? Vagy beledobunk egy hálót (mekkorát?) és csókolom?

Köszönöm előre is!

halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 98103

Remélem tilos

bmgy_325tds Creative Commons License 4 napja 0 0 98102

üdv! mennyire jellemző a nyárfa tetőanyag?

Töck Jenő Creative Commons License 4 napja 0 0 98101

Lehet trükközni az oszlop helyével, ha konzolos lesz a szelemen.

Előzmény: bmate89 (98100)
bmate89 Creative Commons License 4 napja 0 0 98100

Nyílászáró szempontjából pont nem problémás a 3,5m, az egyik ablak szélső síkjával van egyvonalban.

Lépcsőt majd a felülnézeti kép jobb alsó sarkába fogunk csinálni párhuzamosan a hosszú oldallal, kb. 50cm-t elhagyva a rövid oldaltól mérve.

Előzmény: JAMIE222 (98099)
JAMIE222 Creative Commons License 4 napja 0 0 98099

Esetleg olyat árulj el még, hogy van-e valahol lépcső a teraszhoz, illetve nyílászárók hol lehetnek a a 7 méteren belül. Mondjuk ha a 7 méter közepére esik valami nagyobb ablak-ajtó, akkor esetleg nem szerencsés pont  elé tenni egy középső oszlopot.

Előzmény: bmate89 (98098)
bmate89 Creative Commons License 5 napja 0 0 98098

"Rajz / vázlat jó lenne"

Jogos, mea culpa, valószínűleg tényleg félreérthetően írtam :D

Csináltam egy gyors skiccet, remélem ami lényeges, feltüntettem rajta.
Köszi a segítséget!

Előzmény: Töck Jenő (98097)
Töck Jenő Creative Commons License 5 napja 0 0 98097

Rajz / vázlat jó lenne. Olyan amit más is ért, nem csak a kérdező.

"extrém keresztmetszettel igen? "

Igen, végül is 100m-nél hosszabb hídgerendák is vannak. De itt fa gerenda lenne a legegyszerűbb és 7m fesztávnál az már szép nagy és nagyon drága. Vagy szegezett rácsostartó. De az oszlopoknak a ferde tető oldalnyomását fel kell venniük vagy vissza kell kötni valami vonórúddal a házhoz a szerkezetet.

Előzmény: bmate89 (98096)
bmate89 Creative Commons License 5 napja 0 0 98096

Sziasztok!

Statika/keresztmetszet kérdésben kérnék segítséget.

Terasz fedést szeretnék megoldani féltetővel.
7m x 2,8m a terasz test alapterülete, 28fokos tető lenne kerámiacseréppel + ablakok síkjában polikarbonát, cserép alatt lambéria.

A 7 métert szeretném 3 tartó oszloppal megoldani. Szarufák a túllógás miatt 3,8m fesztáv, 15x5 (7.5?) keresztmetszet. 

Ez esetben hogy érdemes méretezni a szelemeneket és a tartó oszlopokat? BSH és KVH gerenda is szóba jöhet, sőt, efelé hajlanék a küllem miatt is.

A 7métert gondolom ez utóbbiakkal sem tudom megúszni 2 oszloppal? :D (vagy extrém keresztmetszettel igen? )

PET SHOP BOY Creative Commons License 5 napja 0 0 98095

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!
Akkor valószínű hogy csak Tető lesz!

Előzmény: quckyy (98090)
eekeili Creative Commons License 5 napja 0 0 98094

"40 éves a ház és új cserép kéne rá!"

ennyire gyatra a magyari építő ipar, hogy  40 éves tetőt cserélni kell   ? 

Előzmény: PET SHOP BOY (98089)
eekeili Creative Commons License 5 napja 0 0 98093

Mint írtam a ...85 -ben :

"Amúgy több millió !!"

és látod az utánad író  leírta,     majd  5 milla.

halaloszto Creative Commons License 5 napja 0 0 98092

pár centi hiány nem fogja zavarni a kaput. csak ott be fog húzni a szél, de majd ledugózod szilóval vagy akármivel.

Előzmény: krafi1 (98091)
krafi1 Creative Commons License 5 napja 0 0 98091

Sziasztok,

Garázskapu-fal előkészítésében kérnék tanácsokat.

Vakolatlan garázsról lévén szó kapu fogadásához kivakoltuk az érintett falszakaszt de mivel a garázs padló szintje lentebb van mint a vízszigetelés így ott kicsit tanácstalan vagyok. ( a padlószint megemelése a vízszigetelésig nem opció) A lábazat sajnos nincs egy vonalban a vakolt felülettel de a garázskapu szerkezetének sima felület kell így muszáj lenne valahogy szintbe hozni a lábazatot a vakolt fallal.

Nem akartam simán össze vakolni mert akkor rávakolunk a vízszigetelésre  és gondolom a lábazatról felszívja a vakolat a vizet. Arra gondoltam hogy csemperagasztóval szintbe hozzuk a lábazatot a fallal, a vízszigetelésnél pedig hagyok egy 1-2 cm es rést. Vagy esetleg a frissen vakolt felületet alját a vízszigetelésnél bekenem bitugéllel és az lenne az elválasztó réteg a csemperagasztó és a vakolat között.

quckyy Creative Commons License 5 napja 0 0 98090

2 éve csináltattuk a tetőt. Régi cserép, lécek, bádogozás le.

Szarufák toldása, hogy a szigetelés fölé kinyúljon bőven, fóliázás, csatorna, bádogok, ellenléc, cserépléc, cserepek fel 212m2.

Munkadíj 1,5 milla, cserepek minden kiegészítővel 1,5 milla, faanyag, bádogok, lazúr és egyéb apróságok 800 000.

Azóta szerintem a munkadíjra rá lehet számolni 30-50% emelkedést, abból kiindulva amiket mostanában hallani. Az anyagok is 10-20-30%-ot drágultak.

Cserepeknél érdemes megvenni a lezáró és szegélycserepeket is. Igaz nem olcsók, de kisebb a hibalehetőség, mint bádogozásnál. Illetve szerintem szebb is, bár ez egyéni vélemény.

Amivel egy minimálisat tudsz spórolni az a konténer. Ha sikerül a régi cserepeket elvitetni ingyen, azzal megspórolod 1-2 konténer árát. Meghirdettük a helyi Facebook csoportban és 2 héten belül elhordták. 

PET SHOP BOY Creative Commons License 5 napja 0 0 98089

Köszönöm a válaszokat!
Bocsánat tényleg pontatlan voltam! 
40 éves a ház és új cserép kéne rá!
Gondolom fólia kell tetőléc cserép és csatorna!
Mivel megsaccolni sem tudom milyen árak vannak ezért kérdeztem !
1,5 , 2 ,25 vagy 3 milla kb!
Igénybe szeretnénk venni a 3 millás támogatást!
Kellenének új ablakok is!
Ezért kérdeztem hogy kb mennyi ;)

sr1 Creative Commons License 5 napja 0 0 98088

Válaszolva a kérdésedre. 

A cellás polikatbonátot le kell zárni a végeken, akkor többet tart. Csak olyat vegyél, amelyiken a védőfólián írja a paramétereit (mindenféle paramétert ír: altámasztási távolságot különböző szerelési szög esetében, szakitószilárdságot, színt, UV védelmi paramétereket, mennyi fényt enged át, stb. ). Ezek lapok nem olcsók.   

Akkor tart a legtöbbet, ha nem használsz a rögzítésére garniturás csavarokat, hanem alu profilokkal rögzíted a szarufák mentén (ezek elég drágák). Ezekkel rögzítve módszerrel rögzítve nem recseg.

De min. 16mm vastagot kell szerelni.

A cserepet és a polikarbonátot el kell választani egy speciális szegélylemezzel, amit a cseréplécekre szerelsz. 

Ilyet nem hiszem, hogy készen kapsz. 

Ezt kell megcsináltast, horganylemezből. A cserepet rávágod, a polikarbonánot rátolod és lefogatod egy garniturás alunium profillal, a cseréplécekbe.

Egy másik megoldás az lenne, hogy készitesz fából egy dobozt (létra), üvegfalccal ellátva, amit felszerelsz a tetőre, a kerületére szerelsz bádogot, és veszel egy 12mm vastag edzett üveget, egy darabból, amit megfelelő tömitővel felülről beszerelsz a doboz tetejére- ha a tömitett részre ráborul a bádog, akkor nem eszi meg az UV.

1500mm szélesen, max. 6 méter hosszan legyártja egy jó üveges cég és fel is szerelni.   Ez talán sokkal jobban nézni ki egy előtetőn. Két sáv üveget, megfelelő tömitővel össze is lehet úgy illeszteni, hogy soha nem folyik be a víz. Vagy a dobozt elválasztod egy  hosszanti elemmel, amibe két üvegfalc van és arra szerelsz egy garniturás aluminium profilt.  

Létezik kompakt polikarbonát is, 4-6-10 mm vastagságba, de asszem drágább mind az üveg, én azt szoktam szerelni átlátszó előtetőkre. Szerintem az néz ki a legjobban.  

Előzmény: Bz81 (98076)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!