Keresés

Részletes keresés

Yanez. Creative Commons License 2021.05.03 0 0 98676

Yanez. Creative Commons License 2021.05.03 0 0 98675

Egy 100x100-as ablakból, ajtónyílást akarok képezni. De látom hogy a ház alap hogy agyon van vasalva:))

Palási Creative Commons License 2021.05.03 0 1 98674

  Nos ez az amit  sk. kell készíteni !!

 

 

 Ezzel fejlődik a tulaj kézügyessége.

 

 

 Szerszámok : kétféle spatli  egy glett vak, olló, snitzer kés, vödör  kőmíves kanál és fandli.

 

 Csiszoló papír  és  festék védő ragasztó.  Plusz kétféle ecset.

 Jobb háztartásban ezek akadnak !!

Előzmény: GTI100 (98656)
Yanez. Creative Commons License 2021.05.03 0 0 98673

**becsületes szakit**

Előzmény: Yanez. (98672)
Yanez. Creative Commons License 2021.05.03 0 0 98672

Sajnos így van. Jól látod, pedig egy becsületes szívesen ajánlanak másoknak. Aki normális, és nem rabolja le a tulajt.

Előzmény: BözsiBözsi (98671)
BözsiBözsi Creative Commons License 2021.05.03 0 0 98671

Sajnos ebben az országban aki megcsinálja a dolgokat az kevesli a bevételt, míg aki kifizeti meg sokallja...

Sajnos ilyenek az általános körülmények. :(

30 évvel a rendszerváltás után is ugyanaz a káosz van, mint előtte... Semmi sincs a "helyén" :(

Előzmény: Yanez. (98670)
Yanez. Creative Commons License 2021.05.03 0 0 98670

Elég rosszfelfogás az. Hogy ha kifizetik? ki. Ha nem nem. Én úgy tudom hogy a szakikat kézről-kézre adják. De aki ilyen gyors meggazdagodást akar. Annak előbb-utóbb nem szólnak. Kár ezt csinálni szerintem. Mert gusztustalan.

Előzmény: JAMIE222 (98661)
botsinkai Creative Commons License 2021.05.03 0 0 98669

Reméljük, a másik szaki ceruzájának nem tört ki a hegye... :-)

Előzmény: GTI100 (98667)
Yanez. Creative Commons License 2021.05.03 0 0 98668

A 150-ezer lenne reális arra a kiskuka tárolóra. 324-ezres ajánlat nagyon sok. Sajnos rengeteg szaki van, aki ezt csinálja a megrendelőkkel. De fogadni merek hogy ha kellene csinálni 324-ezerért a tárolót. legalább a fele dolog ki lenne hagyva amit beírt a költségvetésbe. Csak hogy haladjon a dolog. 

Előzmény: GTI100 (98656)
GTI100 Creative Commons License 2021.05.03 0 0 98667

Hát ez az. Annyira kijön, hogy a költségkeretbe már bele se fér, nekem. Azért még próbálkozom, holnap jön egy másik szaki felmérni és ajánlatot adni. Hátha.

Aztán ha vele se tudok megegyezni, akkor azt a néhány kisebb hibát valami cementes dologgal javítom és az egészet hasonló színű homlokzat festékkel átfestem. Az anyag színre keveréssel együtt kb. 30 ezerből kijön, én meg magamnak ingyen szoktam dolgozni.

Előzmény: botsinkai (98666)
botsinkai Creative Commons License 2021.05.03 0 1 98666

Kijön a matek a megfelelő számokkal.

Előzmény: GTI100 (98663)
Kecskeee2 Creative Commons License 2021.05.03 0 0 98665

Értem!

Akkor így kell majd még egy kis tereprendezés, hogy szép legyen a gödör :)

Vasalatot mindenképp teszünk bele. Megfogadom a tanácsot és legalább 8/200/200as vasat teszünk bele. Lehetőleg alul és felül is. Köszönöm a tanácsokat!

Előzmény: Töck Jenő (98664)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.05.03 0 0 98664

Mit akarsz 60 cm magasan zsaluzni? A sódernak nem kell annak a gödör oldala a zsaluzata. Ha kell zsaluzni az a vb. lemez oldala. A C16/20-24-FN beton az jó, de vas azért nem ártana bele. (szélszívásra hiába van jól tömörítve a sóder!!!)  A betonvas alárendelt helyen átm. 6mm-nél, komolyabb helyen (pl. itt) átm.8mm-nél de inkább átm. 10mm-nél kezdődik. Lehet valamit spórolni, vagy bejön vagy nem ha egy soros a vasalás, én átm.8/200/200-as vasalást tennék bele alul, fölül. Teheted középre is, de úgy csak a negyedét tudja a vas a széléhez képest.

Előzmény: Kecskeee2 (98657)
GTI100 Creative Commons License 2021.05.03 0 0 98663

2x(50+30)=160 ezer +anyag kb 100 ezer = 260 ezer + egy kis ez meg az hát már majdnem ott tartunk a 320 ezernél.

Előzmény: botsinkai (98660)
GTI100 Creative Commons License 2021.05.03 0 0 98662

A megadott ár alapján valahogy én is így látom. Annak ellenére, hogy beszéltünk róla, hogy akkor csinálnák amikor a közelben csak egy pár utcával arrébb van egy nagyobb munkájuk is.

Előzmény: JAMIE222 (98661)
JAMIE222 Creative Commons License 2021.05.03 0 1 98661

Ez kis munka, amit nem szívesen vállalnak el, szerintem ahhoz is szabjàk az árat....ha kifizetik, jó, ha nem, nem.

Előzmény: botsinkai (98660)
botsinkai Creative Commons License 2021.05.03 0 1 98660

Ez normál esetben 2 napos munka, jó esetben nem egymást követő napokon (párásabb, hidegebb időjárás esetén nem szárad meg a háló ágyazása 1 nap alatt).

Szakit 50e, segédet 30e ft költséggel szoktam számolni naponta.

Erre jön az anyag, az egyéb költségek és az adózatlan vállalkozói haszon.

 

Nyilván érdemes több helyről árajánlatot kérni, akkor kb kialakul egy képed a környékeden szokásos árakról.

Előzmény: GTI100 (98659)
GTI100 Creative Commons License 2021.05.03 0 0 98659

Köszönettel vettem első hozzászólásodat ebben a topicban. Sokat segítettél. Nem ismerem az árakat, azért érdeklődöm itt. Brutto 27.500 Ft/nm az egységár ha visszaosztom. Ekkora felületet ilyen áron anyaggal munkadíjjal kétszer beburkolnak csempével vagy járólappal, ezért tartom indokolatlanul soknak. Tapasztalt szakemberek véleményére vagyok kíváncsi.

Előzmény: botsinkai (98658)
botsinkai Creative Commons License 2021.05.03 0 1 98658

Neked mennyiből jönne ki, ha lenne alkalmazottad bejelentve, adózva, a kezébe szerszám, a hátsója alá autó téve?

Előzmény: GTI100 (98656)
Kecskeee2 Creative Commons License 2021.05.03 0 0 98657

Jenő és Vernichter,

 

Köszönöm a hozzászólást és a tanácsokat. C20-16os beton lesz az, csak elírtam. Úgy gondolom, hogy valóban FN-es kéne, könnyebb eldolgozni.
Dilatációra nem gondoltam, nem is említették.. ennek akkor utána járok, hogy miként és hogyan is kéne megoldani.

A könnyűszerkezetes garázs azért lenne 7x7es, hogy beférjént a 2 autó, legyen bőven tároló hely a sok szerszámnak és lomnak, valamint a végébe egy kisebb műhely részt tervezek ahol majd szabadon tudok barkácsolgatni, nem kell mindig a teraszra pakolni a hegeszteni, farigcsálni valót :)
Ezért lenne szükség arra, hogy egy "kisteherautót" is elbírjon, mert rendes bramac tetőcserép megy fel rá, annak is azért lesz súlya, meg hát magának a fa szerkezetnek is.

Védőcső ki van tekerve a ház oldalánál, a szigetelés alatt jön le külön csatornában a szgép hálózat és a villamos hálózat. Ezt föld alatt be tudom vinni a garázshoz is. Akkor elengedem a PVC-t, azt azért gondoltam talán jobbnak, mert könnyebb egy 100-150es pvc csőben kábelt fűzni mint egy 2x 90fokban megtört gégecsőben. A fa szerkezet bekötése a betonba ilyen dübeles alapcsavarokkal történik majd. Igaz, hogy drágább, de egyszerűbb mint a vasat mm pontosan beleköttetni a betonba.

A szakzsargon hibákért és kijavításokért bocsi és köszi :)

1 kérdésem van a zsaluzatot illetően. Több helyen láttam, hogy nagy (50-60cm-t) vastag OSB lapokkal zsaluztak. Viszont alapvetően ugye zsaludeszkákkal oldják meg ha nem kell olyan magasat zsaluzni.
Ebben az esetben kerülendő a vastag OSB és vegyek inkább Zsaludeszkának való pallókat a fatelepen és azokat 60cm magasságig fogassam össze? Úgy számolom ha 10cmes egy palló akkor 6dbot összefogatni nagyjából 30m hosszan talán költségesebb mint a 6db OSB lap meg a támasztó ékek.

 

Előzmény: Töck Jenő (98651)
GTI100 Creative Commons License 2021.05.03 0 0 98656

Ez is ilyen túlárazás lehet? Fogalmam se volt hogy mennyi lehet, csak beterveztem rá 150 ezer Ft.

Erre kaptam egy 324 ezres ajánlatot, ami szóba nem jöhet. Most én vagyok nagyon eltájolva, vagy mi lehet ennek a reális ára?

A képeken látható kukatároló felújítására kaptam az alábbi ajánlatot.

Előzmény: Yanez. (98655)
Yanez. Creative Commons License 2021.05.02 0 0 98655

Ezzel mi is a lényeg:) 

Hát igen drágán dolgoznak a szakik:)

Legtöbbször túlárazzák a melót. Hogy ne kelljen csinálni. De ha mégis akkor viszont megérje. Ez mo...

Előzmény: eekeili (98649)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2021.05.02 0 0 98654

Lenne egy kérdésem. A mellékelt fotón látható, hogy az éléskamra átrendezése során egy súlyos polc a felső szinten nem került be a helyére és leesett ami az ablakpárkány jobb szélét megrepesztette. A párkány fa és be van élfóliázva. Kérdés az, hogy piros X-el jelölt rész összekötve egy vonallal, ott dekopírral levágva és újra fóliázva jó megoldás lenne-e?

 

 

Asszony szerint kell egy új, ki kell vésni a keretet, stb. stb. De szerintem nem kell.

Töck Jenő Creative Commons License 2021.05.02 0 0 98653

Egy hossz és egy keresztirányú dilatáció elég. A betonba nem víz kell, hanem plasztifikátor, akkor is folyik, csak nem reped. Locsolni nagyon hasznos, az lenne a legjobb ha állna rajta a víz, minimum két hétig.

Előzmény: Vernichter (98652)
Vernichter Creative Commons License 2021.05.02 0 0 98652

  Autó utat építesz ?

Arra jók ezek a méretek. 

 

Ha én készíteném, akkor elég lenne 20 cm vastag kavicságy  és max. 15 cm vastag beton. Nekem.

 

 

 Az a beton  elég nagy felület, így bele kell tenni un.  'dilatációkat',  ez nem más mint tervezett repedés.

 Az osztás mennyi legyen ?

 

 Mondjuk a 7 m harmadolva , tehát úgy  2,3m. Az egész   9 mezőből állna.

 

 A körbe zsaluzást  pallókkal oldanám meg. Megfelelő kitámasztással.

 Tömörítésre  alapvibrátort, betonra a pumpás betont, olyant amit majd ajánlanak.

 Földnedves - nem földnedves. Tény hogy az a beton ami kevés vizet tartalmaz  tömörebb, így szilárdabb is, de a mixer csak folyósat hoz, így azt rendelek majd. Könnyebb bedolgozni, főleg a tetejét lehúzni.

 

 Egy könnyűszerkezetes garázsnak pont elég az általam preferált  méretek.  A csöveknek valami  szennyvízcsartorna csövet választanák.  pl.   120 -as átmérővel. 

 

 A zsaluzatot   kb  3-4 nap  múlva bontanám, megjegyezve , hogy a beton nem szárad, hanem köt és szilárdul.

 Az első  8 órában köt  és azután az idők végezetéig szilárdul. De  28 napos korára eléri  az elképzelt sziárdsűéá 95 % át. A  4 nap után is legalább a szilárdságának a 40  % -a megvan. Csupán az élekre kell vigyázni úgy 8 -10 napig.

 Nagyjából napi kétszer locsolnám az első héten, majd ritkábban.

 

 Megjegyzem, hogy felénk inkább a nyitott kocsi beálló a divat.  Gyalult gerendákból, kezelve.

Nem kell engedély és oda telepítem ahová akarom.

 

 Általában a közterülethez minél közelebb.

 

 Úgy általában a környéken nem betonoznak, hanem térkőveznek.   Ez  szegély közé kavics ágy  és  térkő. A vastagság  nagyjából 30 cm össz.  és az autók nem süllyednek el.

Előzmény: Kecskeee2 (98650)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.05.02 0 0 98651

Az a gyanúm, hogy ekkora betont vagy dilatáltatni kell, vagy úgy vasalni, hogy a zsugorodásból származó erőket a vasalás fölvegye. 20 cm-es egybevasalt beton kisebb teherautót is elbírhat. Jön a meleg (?), egy hét locsolás kevés lesz. A könnyűszerkezetes garázst be kell kötni a betonba, különben elviszi a szél.  Lehet dübellel utólag, vagy betonvassal betonozáskor. (az utóbbi az olcsóbb és nehezebb)

Garázsba 150-es PVC nem az igazi. Nyilván oda is kell vinni valahogy a tyúkbelet, annak is kell védőcső. Korrekt ha a védőcső az alaplemez alatt körül van betonozva (min. 15 cm) ha a kiállás PVC az törik.

Az a 22/16-os beton az milyen? Ilyenről még nem hallottam. FÖLHÍVOM a FIGYELMET, hogy minél KEVESEBB vízzel készül a beton (földnedves), annál jerősebb lesz és annál kevésbé reped.

Előzmény: Kecskeee2 (98650)
Kecskeee2 Creative Commons License 2021.05.02 0 0 98650

Sziasztok!

Tanácsot, útmutatót szeretnék kérni a szakavatottaktól.
Könnyűszerkezetes garázs építésre adnám a fejem. A szerkezetet ács/asztalos barátunk bevállalta, nekünk "csak" az alapot kell megoldanunk.

Itt próbálok spórolni a munkadíjon és jómunkás ember létünkre családdal megoldani a dolgot. A család többi tagja kb képben van a műveletekkel, de én is szeretnék tisztán látni, és kikérni rutinos szakavatott építkezők véleményét egy 7x7es lemezalap készítésével kapcsolatban.

 

A nagyjábóli tereprendezés megvan, bobcates barátunk a múltkor a föld feltöltés során kihagyott nekünk egy nagyjából 8x8as részt ahol majd a garázs alapja lesz.
Azt már tudom, hogy 40cmes kavicságy és 20cmes lemezalap kell a garázsnak 22/16os betonból. Ezt majd pumpás autó fogja hozni, mert kb 20m3-t nem fogunk tudni keverővel lekeverni elég gyorsan.

 

A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben hogy kéne zsaluzni a kavicságyat és a betont? a 8x8as részbe kiszintezek és kimérem a 7x7es alapnak készülő részt. Ha mondjuk vágok 60cm széles 18as OSB lapot és azzal építek egy keretet teljes egészében a kavicsnak és az arra jövő betonnak az működhet?
Első körbe jönne 20cm kavics amit békával vagy lapvibrátorral tömörítenénk, majd arra megint 20cm tömörítve. Aztán nagyobb kövek majd arra rá a vasrács háló és jöhetne a pumpás beton. 3-4 nap után ha megszáradt a beton elbontjuk a zsalut és jöhet 1 hét napi 2x locsolás.
Ja azt kihagytam, hogy 150es PVC csőből terveznék egy kiállást az elektromos/LAN hálózatnak. Ilyenkor simán beteszem az L alakba beállított PVC csövet a kavicságyba és fúrok egy lyukat az OSB-n és majd a "föld" alatt elviszem csatornában a házhoz kábeleket? Az úgy működhet?

 

Másik kérdésem, hogy hogy szokták megoldani, hogy a bobcat be tudja szórni a kavicsot a 7x7es körbezsaluzott részbe? 1ik oldalról nem kéne bezárni, hogy ott ki-be tudjon járni mikor meg már kb fel van töltve majdnem teljesen akkor lezárjuk az utolsó oldalt is a zsaluval?

Kavicságynak milyen kavicsot érdemes hozatni? mekkora szemcse méretet?

 

Előre is köszi ha írtok némi jótanácsot és választ a kérdésekre :)

eekeili Creative Commons License 2021.05.02 0 0 98649

  Topiktárs ezt nyilatkozta vagy kettő hete :

 

 

 

"Egy embernek? Az egy kicsit morbid lenne:) 45-50 ezer??"

 

 Miért mennyinek kellene lenni  egy vállalkozó árbevételének  ?

 

 30 eft netán 25 eft ?

 

 Nos    egy vízrendszer telepítésén vagyunk túl. Konkrétan egy  leválasztás és bővítés utáni ikervízmérő  kiépítésén.

 Egy lakásból lett kettő annó,  15 évvel ezelőtt.

 

 Az ikervízmérő lényege  : egy vízaknában  két külön vízmérő, mind a két tulaj  szerződik a víz és csatorna szolgáltatóval. A mérőtől két független  nyomó vezeték.  hossza  40 fm.

 

 A műveletek  :  mind a két fél szerződik a vízszolgáltatóval, ez maga fél év.

 

 Azután a vízszolgáltató megszemléli a terepet, megnézi a fogadó vizaknát  és  bizonyos  követelményeket támaszt.

 

 Így  az akna méret   0.8 x 1,2 m, a mélység  legalább   1,2 m,  vb. fedél  600 x600-as  acéllemez búvó nyílás , az akna feneke  100 mm es beton, az egyik sarkában  300 x300 -as  un. zsomp, szikkasztásra.   És egy  acéllétra lejáró. Plusz a  meglévő vízvezetékbe egy vízminta vételi lehetőség /   T idom, közcsavar ,  golyóscsap /. Ráadásnak az akna belsejét le kellett vakolni. A második mérő csonkját kivezetni az aknából.

 

 Ha mindez kész jön a MEÓsuk és átveszi az aknát,   kiírja a telepítésre a munkalapot a művek dolgozóinak.  Mindez nekik  63 eft. Maga  az akna átalakítás  ami kőműves  - ács  és betonozási munka  saját projektben létesült  kb. egy hónap.

 

 Jöttek a Vízművesek  kb. 2 hónapra  és egy jó másfélóra alatt  elvégezték a szerelési munkát /  T idom , könyök, kettő csap a mérő előtt, kettő utána, a régi és az új mérő és  az aknától egy  egy  másfél méterre abba maradt vezeték csonk.

 Innen a megrendelő végezteti a munkákat.

 

       /35 fm árok kiásás,   5 fal áttörés   , nagyjából  kemény kubikos munka, egy fiatal ember 100 eft ért elvégezte.

 Géppel ennyiért nem jönnek ki, vagy ha kijönnek is nincs köszönet benne. Meglévő vezetékeket nem kerülgetnek... volt ilyen  gáz és csatorna, két helyen is. na meg  az ő tarifájuk 150 lett volna.

 

 És ezután jött az igazi vízvezeték szerelő .

 

 Megszerelte a 40 m vezetéket.

Ez állt : a meglévő csonkra való rácsatlakozás, a cső lefektetése,  egy aknában az egyik lakás lekötése, egy másik aknában a vezeték szét ágaztatása, és  végül be  a pincébe, ott egy golyóscsap előtt a meglévő vascsőre való rácsatlakoztatás.

  Közben a z újonnan vezetett csőnél egy kerti locsóló csap telepítése ( leágazás,  fagycsap ürítési lehetőséggel ).

 

  Az elvezető   szennyvíz vezetékbe, ami  már  megvolt, egy  tisztító beépítése (    Y elágazás,   2 db. áttolóidom és egy fedődugó. )

 

 Ezeket a munkákat  egy  bő műszak alatt elvégezte. Igaz  felmérte, az anyagot beszerezte és rendelkezett szerszámokkal, szaktudással és erővel.

 A munkadíja  90 eft, az anyag 60 eft volt.

 

 Mondjuk az anyagon keresett kb 30 -t, de hát ez volt.

 

 Tehát összegezve :

vizakna kőmíves munka -átalakítás  + anyag  - 100 eft,

   mintavételi hely kiépítés  a. + munkabér 35 eft,

 Vízművek  vizszerelői munka  +        anyag  63 eft, 

 

 

 árokásás    ------                                    100 eft, 

vízszerelői munka  munka  +anyag           150  eft,

 adminisztrációs költség ( térkép  + telekkönyv )   8 eft.

 

 Ez összesen . 456 eft.

 Korábbi ajánlatok :   20 eft /fm,   az   800 ef lett volna. A másik más szám.  ( a csúcs  egy magabiztos  telefonos ajánlat  -- 45 eft /fm  -- az kb. másfél milla, sőt több. Na gondoltam az anyádnak szereld meg )

 

De a lényeg :  egy ajánló /ajánlattévő,  se akarta kifejteni, hogy mi van a vállalásában és mi nincs.

 

 Amúgy egy teljesen új aknával való vízbekötés az utcai  fővezetékről tendál az   egy millához !

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Yanez. (98572)
.:NRW:. Creative Commons License 2021.05.02 0 0 98648

Dunakanyar környékén, 30m2-es könnyűszerkezetes házikó építéséhez (szerkezetkész állapotig: meglévő beton alapra, vázszerkezet, külső OSB, cserepeslemez tető) keresek vállalkozót.

 

Töck Jenő Creative Commons License 2021.05.02 0 0 98647

sr1-nek igaza van, valaki bele fog esni az árokba. Az én javaslatom az, hogy szegélykő, a földet kiásni a híd túlsó végéig annyira, hogy a kerítés még megálljon (szakaszosan akár), zsalukő támfal 3 oldalon, a kiásott föld helyére sóder és utána vagy beton vagy térkő.

Előzmény: sr1 (98646)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!