Keresés

Részletes keresés

gézé Creative Commons License 1999.08.17 0 0 421
És tényleg minden szempontbó jó a Calciun-mész helyett?
Te mire használtad?
DomiG Creative Commons License 1999.08.16 0 0 420
Karbidmész, a dissoue-gáz gyártás mellékterméke. Tartálykocsival (szippantó) szállítják 1/4 -ébe kerül(t) a Calcium-alapú mésznek amikor utoljára vettem. Azóta az a telefonszám amin rendeltem megváltozott, de a MATÁV "adatvédelmi" okokból megtagadta a megváltozott új közlését. Én meg visszaköveteltem a tudakozódás díját - erre még csak nem is válaszoltak.
Rabo Karabekian Creative Commons License 1999.08.16 0 0 419
Kedves Hacsek!
A kazános dolog teljesen különálló dolog. A faburkolattal hasonló aggályaim vannak, mint neked.
RK
Hacsek Creative Commons License 1999.08.16 0 0 418
Akkor szabad a (topic)gazda!
gézé Creative Commons License 1999.08.16 0 0 417
Még ez sem nyert!
Új tipp?
Hacsek Creative Commons License 1999.08.16 0 0 416
gézé,
akkor nem mészhidrát, mert az nem pár, hanem jónéhány éve jelent meg.

Várjunk csak...

Válasz 2.: Fehér festék!

gézé Creative Commons License 1999.08.16 0 0 415
Kedves Hacsek!
Nem találóskérdés, állítólag pár éve jelent meg a piacon.
bd Creative Commons License 1999.08.16 0 0 414
Rabo-nak.
Es a padozat nagyon fontos.
Jo hoszigetelo legyen alattad.
Es ha netan parnaponkent folemelheted, meglepodsz, hogy milyen vizes az alja!
gézé Creative Commons License 1999.08.16 0 0 413
bd!
Nem írtam, de az elvi építési engedélyt utasítottak el. Engem csak az zavar, hogy erre több, mint 100 napot kellett várnom 60 helyett. Idoközben (a minisztérium tanácsára) beadtuk a végleges építési engedélyt is. Most ismét 100 napot kell várnom?(:-(((
Egyébként nem az elutasítással van bajom, mert az az én malmomra hajtja a vizet a nevetséges indoklásukkal.
Hacsek Creative Commons License 1999.08.16 0 0 412
Az már igaz, bd!
Az ellen nekem sincs kifogásom.
Bár a faburkolat ellenére meg lehet fagyni.
Jut eszembe, Rabo! A kazános felvetésednek ugyanehhez a sufnihoz volt köze?
Hacsek Creative Commons License 1999.08.16 0 0 411
gézé!

Csak nem a mészhidrátra gondolsz? (vagy ez most itt nem találós kérdés volt?)

bd Creative Commons License 1999.08.16 0 0 410
Egy hideg betonfal belso oldalara en olyan burkolatot raknek, ami nem nyeli el a testem sugarzo hojet (pl. faburk.), kozte es a hideg beton kozt atszellozo legressel, hogy ne peneszedjen.
gézé Creative Commons License 1999.08.16 0 0 409
Tudtok-e arról, hogy mi az az anyag amit mész helyett lehet használni, könnyebb vele dolgozni, és a végeredmény ugyanolyan mintha mésszel készült volna a vakolat. Állítólag folyadék.
bd Creative Commons License 1999.08.16 0 0 408
Itt eso utan koponyeg, de masoknak:
erre valo az "elvi epitesi engedely".
Sokkal kevsebbe kerul, es ha megvan, jogbiztonsagot ad (jogallamban), hogy elkeszittethesd az epitesi engegelyhez szukseges dokumentaciot.
Egy telekre egyszerre tobb elvi epitesi engedelyt is lehet kerni/kapni, egymast nem zarjak ki.
Hacsek Creative Commons License 1999.08.16 0 0 407
Ghanima!
Ezeket a megbeszéléseket LE KELLETT VOLNA ÍRNI! Azért ha valakinek az orra alá dörgölöd, hogy eztésezt mondta, leírtuk, aláírtuk, akkor azért jobb a memóriája, mégha nem közokirat is egy A/4-es papír!
gézé Creative Commons License 1999.08.16 0 0 406
Architect!
Jó a tipp, csak ha mégis le kellene bontani, arra már nem lenne pénzem, hogy újra felépítsem.
Ghanima Creative Commons License 1999.08.16 0 0 405
Kedves tacsa!
Ahogy így írod, úgy látom, árnál vagyok, semmi kétség, valószínűleg én értettem valamit félre. Az egyetlen, bár igen nagy baj az, hogy elúszott az összes félretett pénzem. Majdcsak összeszedem magam. Azt hiszem, hogy amikor megállapodtunk, nem figyeltem föl a "munkadíj" c. kitételre, talán azt hittem, hogy tréfálkozik. Mert azt mondta, hogy persze, pénz kell majd a festékekre. Én meg kérdeztem, hogy az mennyi, cca. ötvenezer a festéshez , a másik 50 a mázoláshoz, mondta ő, (végül 60 ezret kért csak.) Aztán kérdeztem, hogy akkor ez itt minden? Lehet inkább akkor a biztonság kedvéért 120 e Ft? Igen, mondta ő. Összesen? - így én. Igen - így ő. És talán ekkor mondhatta, hogy: meg a munkadíj. De lehet, hogy ez csak most rémlik vissza, akár pro, akár kontra nekem. :-(((( Lehet, hogy egy nagy kommunikációs zavar miatt jöttem ki félreértéssel az egészből?? Mert ha tudom, hogy ez a "munkadíj" ekkora, akkor azt mondtam volna neki, hogy hát akkor bocs, majd később,vagy másképp vagy bármi. De most, hogy elvégezték a munkát, most már nem mondhatok semmit, azt hiszem.
Azért a rohadt életbe! És most nem is szándékszom bántani, vagy megbántani őt.
Lehet, hogy ez nem sok pénz, de nekem vagy két évembe került, amíg összehoztam.
Szomorúan, még egyszer köszönöm a tájékoztatást,
üdv,
Ghanima :-(((
architect Creative Commons License 1999.08.16 0 0 404
Gézé! Addig építkezz engedély nélkül, amíg nincs polgármester! Ha majd lesz, hivatkozhatsz a régire!!
(Gyere tacsa, most toljál le engem, hogy ilyeneket mondok!)
gézé Creative Commons License 1999.08.16 0 0 403
Kedves Hacsek!

Sajna a jegyzonél már jártam, nem az én szövetségesem.
A polgármatyi pár hónappal ezelott lemondott.
Szerintem o sem bírta a szélmalomharcot.

gézé

bd Creative Commons License 1999.08.16 0 0 402
A Fovarosban mar nem a Fopolgarmesteri H. a masodfok, hanem a Kozigazgatasi Hivatal.
Csupa jogasz, ugy kell veluk "targyalni".
Hacsek Creative Commons License 1999.08.16 0 0 401
Ne aggódj, Rabo, ha mi ketten Tacsával nem értünk egyet, abból tanulod te a legtöbbet!
Mert ezek nem fekete-fehér dolgok.
(Bár én belül tényleg csak véxükségben szigetelnék.)
Rabo Karabekian Creative Commons License 1999.08.16 0 0 400
Na ugye megmondtam. Elő a bajuszkötőkkel!
Egyébként hely van bőven (haj már kevesebb, hej-haj közepesen):)
Hacsek Creative Commons License 1999.08.16 0 0 399
Kedves gézé!

Az építési előadó főnöke a jegyző. Esetleg nála érdemes mószerolni, hátha már amúgy is arra vár, hogy a te emberedet letolhassa. Tehát lehet, hogy ő a szövetségesed lesz. Kisebb településen viszont csak a polgármesterhez érdemes fordulni, "nagyobb úr ő, mint az isten"!

Rabo Karabekian Creative Commons License 1999.08.16 0 0 398
Kedves tacsa!
Köszi, hogy segítesz, de aztán nehogy összeakaszd a bajszot hacsek úrral. A heraklithot én csak a cementes nád (vagy mi a pék) külsővel rendelkező formájában ismerem (hogy tapadjon a betonhoz). Erre gondolsz?
Üdv. egy gutaütött iguána
Hacsek Creative Commons License 1999.08.16 0 0 397
Tacsa!
Én is képes vagyok kompromisszumra, de inkább "törvény szükséget bont" alapon. Nem látván a helyszínt, nem látom be azt sem, miért kellene Raboéknak belülre szigetelni. Ha jól értem, ez egy betonsufni, ahol az alapterületből elvenni kár, lehet hogy így is kevés!
gézé Creative Commons License 1999.08.16 0 0 396
Kedves tacsa!

Ez a beruházás csak számomra lenne nagy, hiszen ha felépülne a családiházam, nem kellene albérletet fizetnem.
Egyébként a telekvásárlás elott megkérdeztem oket, hogy lehet-e oda olyan házat építeni amilyet én szeretnék. Azt mondták lehet, de ma már nem emlékeznek erre a beszélgetésre.
A másodfokú hatóságnak is 60 napja van a válaszadásra? (elvben)
Egyébként a tervezommel kínosan ügyeltünk arra, hogy egyetlen eloírást se sértsünk meg.

üdv
gézé

tacsa Creative Commons License 1999.08.16 0 0 395
Kedves gézé!

Mivel az ún.elsőfokú építési hatóság utasított el, nyilván van ún. másodfokú építési hatóság. Ez többnyire valamelyik környékbeli nagyváros, a főváros esetében a főpolgármesteri hivatal illetékes ügyosztálya. A lényeg, hogy a fellebbezés után mások kell döntsenek, de persze megkérdezik az elsőfokot is, és azért bizonyos presztízs része is van/ lehet a dolognak.
Megjegyzem, hogy az elutasításhoz elég egy olyan dolog is , ami a vonatkozó előírások ( OTÉK vagy OÉSZ ) be nem tartását jelenti. Kérdés, hogy nincs e valami egyéb érdek a háttrében. Tudományosan ezért szoktak nagyob munkáknál ún. stakeholder analízist végzeni ( magyarul azt jelenti: kinek milyen érdeke merül fel az általam tervezett beruházással kapcsolatban. Ha lényegi ellenérdek merül fel, tudott már előre, akkor kár nekiindulni, mert eleve veszett a fejsze, vagy: tudni kell kezelni az ellenérdeket. )

Üdv
tacsa

gézé Creative Commons License 1999.08.16 0 0 394
Kedves tacsa!

Kössz a gyors választ.
Az elutasítást 4 dologgal indokolták.
Ezekbol 3-nak semmi köze a valósághoz, a negyedik is erosen vitatható.
Kik felügyelik az építési hatóságok munkáját?

üdv
gézé

tacsa Creative Commons License 1999.08.16 0 0 393
Kedves Musza Dag!
Azért teljesen ne kesereggy el! Én a "szükség törvényt bont" elvet vallom építészetileg, azaz, ha a megrendelő komoly indokokat tud, akkor bizonyos engedményekre hajlandó vagyok. A Te általad leírtak ilyen helyzetet sejtetnek. Végül is a leírt szituban a betonok nem mennek tönkre az esetleges nedvességtől, a tesó meg már nem pici, így nem kap laringitist a penésztől , ha jelentkezik.
Ezért: ha belülről hőszigetelsz, kellene némi légrést hagyni a fal és a szigetelés között - ilyen megoldásra jó lehet a HERALKLITH, ami viszonylag merev - lécvázra szerkesztve, és lehetőleg nem teljesen lezárva kell felrakni felül meg alul. Nem lesz tökéletes a hőszigetelés, de lényegesen jobb lesz, mint ma. Nekem is van részben belülről hőszigetelt részem kényszerből , elvoltam vele mostanáig.

üdv
tacsa

tacsa Creative Commons License 1999.08.16 0 0 392
Kedves gézé!

Ilyen hosszú idő után nem nagyon lehet mást várni. Sok függ a tervtől és az elutasítás indoklásától, valószínű, hogy eljárási okokból ( határidő túllépés ) is megtámadható a dolog, de ehhez mindenképp avatott jogász kellene. A legkisebb ellenállás vonala vélhetően az, hogy megpróbálsz egyezkedni az illetékes építési hatósággal, és ezt követően fellebbezni, csak a határidőből ne csússz ki! Így látatlanban többet nem tudok írni.

üdv
tacsa

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!