Keresés

Részletes keresés

kocka775 Creative Commons License 2020.07.27 0 0 96254

Sziasztok!

Ötletre volna szükségem, csőtörésem van - szivárgás, családi ház - a bejövőn. Cserélném az egészet az órától. a bajon az, hogy a főcsapom a pincében van, de utána a ház alatt (kb 5 méter) megy ki a cső, majd utána fordul. Gondoltam, hogy megkeresem a kijövő részt - még nem jártam sikerrel, többet kell ásnom, valószínű alap alatt jön ki - ha megvan, elvágom és megpróbálom a pincéből megmozdítani, kiütni a régi csövet, szerintetek működhet? Megmozdítható? Vagy mellette fúrni egy újat, de 5 méteren nem tudom, hogyan kivitelezhető. kb 50 éves a ház. Másik ötlet az volt, hogy a régi csövön áthúzni egy újat, a baj csak az, hogy a régi 3/4-es vascső, így a 18-as sem biztos, hogy átmegy rajta, és leszűkül a keresztmetszetem is.

Ha valakinek van ötlete, szívesen veszem.

Köszönöm

bastardo Creative Commons License 2020.07.26 0 0 96253

Sziasztok!

 

van a kertünkben egy süllyesztett medence, pontosabban egy nagy gödör amibe bele van süllyesztve egy fémpalástos medence. Régi, ósdi, rosszul megépített, és a korábbi tulaj ültetett mellé fenyőfákat, amik mára már hatalmasok, és alig süt oda a nap.

Így elhatároztam, hogy megszüntetem az egészet. Környéken mindig sok az építkezés, így gondoltam megkérek egy kivitelezőt, hogy a kitermelt talajt ne valami telepre vigye, hanem egyenesen hozzám.

A gödör mérete kb 7.4 x 3 méter, mélysége kb 1.5m.

Aztán azon kezdtem gondolkodni, hogy talán egy ilyen nagy gödör jó lehet valamire, ha ekkora gödröt kéne ásni, nem lenne olcsó móka (nyeles telek, nehezen megközelíthető).

De vajon mire? Vajon megéri ebből kiindulva egy ciszternát építeni? (a medence helyére nyárikonyhát tervezek, így terhelhetőnek kell lennie) Vagy az manapság már annyira költséges, hogy sosem térülne meg?

A kert zöld része 3-400 m2, úgyhogy locsolni lenne mit (épp ezért most csak pici rész füvesített)

 

-laller- Creative Commons License 2020.07.26 0 0 96252

Köszönöm, gospodine :)

Pont őket ajánlotta más is. Kérdés tudnak-e piskóta lépcsőt de majd kiderül.

Előzmény: Draganovic (96245)
diwi89 Creative Commons License 2020.07.26 0 0 96251

Az kimaradt, hogy meglévő ház felújításáról van szó, ahol a régi aljzatot felszedtük.

És nem hivatalosan? Egyébként én azt gondoltam, hogy egyáltalán ne legyen homokos a kavics?!

A szerelőbeton nekem az "első" betonréteg a tömörített kavicságyon. (a második réteg esetén tudom, hogy kell a dilatációs csík)

Előzmény: Töck Jenő (96250)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.26 0 0 96250

Hivatalosan osztályozatlan homokos-kavicsot.

Szerelőbeton az nálad mit jelent? Mert szerelőbeton az ami a vb. lemez alatt van és azon szerelik a vb. lemez acélbetétjeit.

Előzmény: diwi89 (96249)
diwi89 Creative Commons License 2020.07.26 0 0 96249

Sziasztok!

 

Szerelőbeton alá milyen fajta, méretű kavicsot kell használni? Szerelőbeton készítésekor is kell dilatációs csíkot alkalmazni a falak mentén? (megy rá víz-, és hőszigetelés, aljzatbeton padlófűtéssel)

 

Üdv.

sr1 Creative Commons License 2020.07.26 0 0 96248

100cm a tartó és 33cm a szerelő. Itt használsz noniuszt, vagy gyorsfelfüggesztő szárakat és rugós emelőket (de csak max. 300mm-ig) 

 

Vagy egy réteg szerelő profil 33cm-re,  akusztikus kengyelekkel rögzítve, síkba húzva.  Kengyelekkel max. 8-10cm marad a profilok és a fődém között és sok dübell kell, de az betonbiztos.

 

Ez az akusztikus kengyel.

 

https://almennyezet.shop.hu/Noniusz_also_cd_profilhoz#page_artdet_tabs

ez  noniusz.

 

 

Ez a rugós emelő a gyorsfüggesztő szárral. 

 

 

Előzmény: kabali12 (96246)
C20NE Creative Commons License 2020.07.26 0 0 96247

Én 400mmx400mm-t tartanék egészségesnek. 600mm-en szerintem hasa lesz.

Előzmény: kabali12 (96246)
kabali12 Creative Commons License 2020.07.26 0 0 96246

Üdv! Gipszkarton álmennyezetet készítettünk, fém profilra. 60 cm-re teszi a tartó profilokat, és rá 60 cm-re a szerelő profilt, arra hosszába a gipszkartont, tehát nem merőlegesen. Szerintetek ez így jó lesz? Attól félek, meglógja magát. Köszi előre is. 

Draganovic Creative Commons License 2020.07.26 0 0 96245

Nekem ők csinálták, gyorsak, megbízhatóak, jó áron 2 nap alatt kész. 

 

https://www.lepcsokeszites.hu/lepcso-keszites-arak/

Előzmény: -laller- (96237)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.07.25 0 0 96244
Előzmény: Törölt nick (96235)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.25 0 0 96243

Némi rajz nem ártana a tervezett meg a jelenlegi állapotról. Így leírtak alapján nem vagyok benne biztos, hogy új nyílás létrehozható-e.

Előzmény: dokiki (96242)
dokiki Creative Commons License 2020.07.25 0 0 96242

Sziasztok,

 

lehet hülye kérdés lesz.Szóval,van a nappalink,ami a terasszal kapcsolatos.Ezen az oldalon van 1 db erkélyajtó, + 3 ugyanakkora,fix erkély "ablak".Az ajtó nekünk nem jó helyen van. Szeretném ha 1 panellal arrébb is lenne egy ajtó. Létezik olyan megoldás,hogy ne kelljen kibontani a tokot,hanem a mostani üveget kivéve,meghagyva a régi tokot,beletegyünk egy ajtót ? -sima nyíló,csak ki tudjunk rajta menni.

 

Köszönöm előre is.

Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.25 0 0 96241

Modell (rep.gép, autó) festékkel lehet próbálkozni. Rengeteg színben létezik. Van matt, félfényes és fényes is.

Előzmény: Roli_007 (96240)
Roli_007 Creative Commons License 2020.07.25 0 0 96240

Volt egy alföldi bahama beige wc papír tartóm, amit sajnos levertem.

Már csak fehéret lehet venni.
Létezik olyan festék, amivel beige színűre tudnám varázsolni, úgy hogy szép porcelán fényű is maradjon?

sr1 Creative Commons License 2020.07.25 0 0 96239

12-es fésű, a szerelőkészletett csak nagyobb lapoknál használjuk, azokat szinte lehetetelen visszavenni, ha egyszer beraktad a ragasztóba. Ékest. 

Előzmény: Törölt nick (96236)
Érthető? Creative Commons License 2020.07.25 0 0 96238

Az nagyon más, csinálom rendszeresen, ide sajna nem az igazi

Előzmény: topikolos (96233)
-laller- Creative Commons License 2020.07.25 0 0 96237

Sziasztok, lépcsőt készíttetett valaki mostanában? Nyilván tele a net cégekkel de jól jönne egy kis referencia (BP)

Gipszbeton tetszene de nálunk csak pillangólépcső jöhet szóba, gondolom az meg csak fából lehetséges.

Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2020.07.25 0 0 96236

illetve 30x60 laphoz milyen fogas lehúzó kell 10 vagy 12 mm?

 

Előzmény: Törölt nick (96235)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.25 0 0 96235

ok, köszi.

másik kérdésem még nem használtam ilyen burkolat szintező készletet, mert mikor legutóbb burkoltam még nem volt..

melyik a bevált? az ékes vagy amit csavarni kell?
a csavaros mintha többször felhasználható lenne, 

az ékeshez kell a fogó is? néztem yiutube videót de nem használták benne.

 

 

https://www.csomagpostas.hu/hobbi-kert/nagyszeru-segito-a-burkololapok-lerakasahoz-ingyenes-szallitas/?gclid=CjwKCAjwsO_4BRBBEiwAyagRTal2VQT0wVF2yFOS6ZnH4CsupFgG5j9C9vqbDE-TlJUAcDz7rJeA-hoC9n0QAvD_BwE

 

 

 

 

Előzmény: C20NE (96234)
C20NE Creative Commons License 2020.07.25 0 0 96234

Minden nagyobb gyártónak, Mapei, Sika, Knauf van ilyenje, arra figyelj, hogy kültérre ajánlott legyen!

Előzmény: Törölt nick (96231)
topikolos Creative Commons License 2020.07.25 0 0 96233

Igaz kicsit más, de tettem már fel alu ablakpárkányt jó párat, volt amit pur ragasztóval, és volt amit sima kinyomós szilikonossal, amikor le kellett szednem, bajban voltam...

Mivel éri az időjárás, legyen kicsit rugamas a ragasztó. Az UV-től védi a lemez.

A tetőn használtam direkt lemezhez való ragasztót, de ott csak az összeillesztéseknél kellett,a rögzítés mechanikusan történt.

Előzmény: Érthető? (96232)
Érthető? Creative Commons License 2020.07.24 0 0 96232

https://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=130499456&t=9004917 nem bonyolult a dolog, csak a ragasztó a kérdés, ezek nem azén képeim

Előzmény: halaloszto (96230)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.24 0 0 96231

terasz vizszigeteléséhez tudok ajánlani valami kenhető szigetelést, melyiket válasszam?

halaloszto Creative Commons License 2020.07.24 0 0 96230

egy rajz nem lenne rossz arról, hogy mi is a probléma amit meg akarsz oldani.

nem gyakori, hogy a szegélyt ragasztással rögzítenék, szinte mindig van más megoldás.

 

Vajk

Előzmény: Érthető? (96229)
Érthető? Creative Commons License 2020.07.23 0 0 96229

Nincs mese marad ez, de a technikája akkor cikkcakk vagy mi a legideálisabb?

Előzmény: Házas Ember (96224)
nixon70 Creative Commons License 2020.07.23 0 0 96228

Brutál telekárak vannak mifelénk......

Előzmény: Draganovic (96227)
Draganovic Creative Commons License 2020.07.23 0 0 96227

Szerintem építkezni egyszerűbb én egy 81 es házat újítottam fel csak a 4 fal maradt nagy szopás. Székesfehérvár vagy Veszprém is megyeszékhely van meló. 17 év Ausztria nekem mindegy csak helyben legyen, biciklivel be tudjak menni.

Debrecen felé életemben nem voltam azért nem vagyok képbe. 

 

Mindegy mit épít az ember én öregedtem vagy 10 évet biztos :D :/

Előzmény: W_B (96226)
W_B Creative Commons License 2020.07.23 0 0 96226

"Én a Balatontól 12 km re vettem házat 11 milla 116 nm 800 nm telek, rá ment 15 milla és minden új tető stb. 

 

26 millió. Veszprém 16 km Székesfehérvár is 16 km. 

Munka helyben. 

 

Ennyi pénzt inkább épitkeznék, nem is értem mi van Debrecenben hogy ilyen drága? "

 

Azért nagyon nem mindegy, hogy kinek mi a szakmája, és mennyire messze talál munkát.

Debrecenben azért sokkal több a munkalehetőség (Budapesten meg még több).

 

Építkezés: abban is összeszedhetsz jópár ősz hajszálat. :)

Előzmény: Draganovic (96223)
Csokis Creative Commons License 2020.07.23 0 0 96225

Miért, mi van a Rózsadombon, amitől a legolcsóbb házrész(!) is 170 MFt arrafelé? Komplett ház ára meg az egekben. Lokáció, meg fizetőképes kereslet kérdése az egész. Ennyi. (Valószínűleg ha telket keresne Debrecen azon környékén, akkor is hasonló végösszeg jönne ki.)

Előzmény: Draganovic (96223)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!