Keresés

Részletes keresés

Beer Monster Creative Commons License 2020.06.22 0 0 95852

Nem a rozsdásodás, hanem a rozsdaréteg.

Előzmény: zöldeskékek (95850)
Beer Monster Creative Commons License 2020.06.22 0 0 95851

Na most akkor ezek közül a horgany a tapadási kapcsolatot esetleg csökkenti (bár a kerítésoszlopra már eltávolíthatatlanul rákötött 40 éves cement nem erre utal).

A horgany réteg felületét meg esetleg kicsit megmarja a lúgos beton (bár a horganyzott oszlopról lekalapált horgany alatt ilyesmi nem látszik).

 

 

De ha így is van, ebből nem látjuk azt, mi okból tiltják a horganyzott vasat a betonban...

Előzmény: Töck Jenő (95847)
zöldeskékek Creative Commons License 2020.06.22 0 0 95850

 

 

 A beton lúgos kémhatású, így a rozsdásodás egy álprobléma.

Előzmény: Beer Monster (95844)
halaloszto Creative Commons License 2020.06.22 0 0 95849

a bordázat és a kampó azok alakzárások. 

 

tapadásra tényleg van méretezés, hoyg 8as betonvas fél méteren betonban az mekkora húzást bír kampó és borda nélkül?

Előzmény: Töck Jenő (95847)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.06.22 0 0 95848

A betonnak a húzó (nyíró) szilárdsága töredéke a nyomónak. De azért van.

Előzmény: Töck Jenő (95847)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.06.22 0 1 95847

"A beton es a vas nem tapadassal, hanem alakzáróan kapcsolódnak."

 

Tévedés. Tapadással is. Meg kampóval is. Meg a bordázatukkal is.

Előzmény: halaloszto (95846)
halaloszto Creative Commons License 2020.06.22 0 0 95846

A beton es a vas nem tapadassal, hanem alakzáróan kapcsolódnak.

 

Pl kell kampó a végére, hogy ne lehessen kihúzni.

Előzmény: Beer Monster (95845)
Beer Monster Creative Commons License 2020.06.22 0 0 95845

Mondjuk ezt még elhiszem, hogy a beton jól odaköt a rozsdához. De hogy a rozsdát azután mi tartja oda a vashoz... Szerintem semmi.

Előzmény: Töck Jenő (95836)
Beer Monster Creative Commons License 2020.06.22 0 0 95844

Nem is elsősorban a betonvasra gondolok (bár rákeresve létezik ebből is horganyzott (MIért??)

Ellenben amikor kerítésoszlopot, korlátot, miegymást betonozol, ami kilóg a betonból, ott nagyon nem mindegy, hogy használhatsz-e horganyzott csövet.

 

Máskülönben soha a büdös életbe nem fogod tudni megakadályozni, hogy a beton találkozási vonalában rozsdálljon a vas.

Előzmény: zöldeskékek (95833)
kaposznyak Creative Commons License 2020.06.22 0 0 95843

Kösz, sikerült.

Előzmény: Töck Jenő (95840)
Cs_ Creative Commons License 2020.06.22 0 0 95842

OSB-t vagy kezelt pallót szoktak rakni. 20+mm körüli vastagságban gondolkozz.

Előzmény: KoRUND (95841)
KoRUND Creative Commons License 2020.06.22 0 0 95841

Sziasztok! 

 

Megkérdezem még egyszer, hátha jön válasz.

 

Gipszkarton falra hogy célszerű a radiátort rögzíteni? 

Ha rakunk mögé osb lapot az megfelelő lehet? És ha igen akkor milyen vastag osb-t tegyünk?

Előzmény: KoRUND (95802)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.06.22 0 1 95840

Fúró.

Előzmény: kaposznyak (95839)
kaposznyak Creative Commons License 2020.06.22 0 1 95839

Kösz!

A körkivágás jó ötlet, hogy legyen honnan indulni?

Előzmény: halaloszto (95838)
halaloszto Creative Commons License 2020.06.22 0 0 95838

4x15 centit bármilyen fűrésszel elfágsz, csak utánna kuka lesz. olcsó rókafarkú pl.

Előzmény: kaposznyak (95837)
kaposznyak Creative Commons License 2020.06.22 0 0 95837

Sziasztok.

Négyszet alakú nyílást 10cm-es téglafalba hogy a legegyszerűbb létrehozni? Kád szerelőajtót építenék be

Körkivágóval a négy sarkát kivágni és köte valahogy fűrészelni?

Flexelni nem akarok.

Köszönöm!

Töck Jenő Creative Commons License 2020.06.22 0 1 95836

Jól tud.

Előzmény: Beer Monster (95831)
occseb Creative Commons License 2020.06.22 0 0 95835

Sima habarcsra gondoltam vízüveggel első körben.

Ha ez magában nem volna elég a belsejét kirakom samottlapokkal, akár agyaggal oda tapasztva. Azt csak egy okból nem annyira szeretném mégpedig azért mert a samott nem tudom mennyire bírja ha esetleg néha ráesik az eső.

Előzmény: zöldeskékek (95832)
occseb Creative Commons License 2020.06.22 0 0 95834

A fagytól nem félek annyira mert ha már őszi szezon lesz akkor le lesz takarva fóliával, úgyhogy nem fog beleesni az eső. 

Előzmény: Draganovic (95825)
zöldeskékek Creative Commons License 2020.06.22 0 0 95833

 

 

A beton acél se nem horganyozzák se nem rozsdátlanítják. 

Amúgy se a rozsda se a horgany nem zavarná a betont.

 

 

 

Előzmény: Beer Monster (95831)
zöldeskékek Creative Commons License 2020.06.22 0 0 95832

 

   Javított  mészhabarcs,  a javítás némi cementtel !

 

 Viszont nem mindegy milyen kő, mert az sokféle van. Vannak bizonyos kövek amelyek hő hatására  szét repednek és vannak amik  elmállanak.

 A repedős kövek a kvarc tartalmúak,  a hőre málló pedig pl. a mészkő.

 Amúgy a kövek többsége bírja a hőt. Pl. a gránit, az andezit, stb. jól bírja.

 Samott habarcs ?

Felesleges  !!

Előzmény: occseb (95818)
Beer Monster Creative Commons License 2020.06.22 0 0 95831

"natúr vashoz jobban köt a beton"

 

Ez gondolom, rozsdátlanított vasra vonatkozik. Egy kezdődő, vékony rozsdaréteggel bevont vashoz mennyire tudhat kötni a beton?

Előzmény: Töck Jenő (95827)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.06.21 0 0 95830

Gyalult collos deszka két soron elég. Tulajdonképpen egy sor is elég lenne ha biztosítható lenne, hogy nem csak 2 szál deszka kapja a terhelést. Ha a deszkák két irányban vannak fektetve akkor megvan az együttdolgozás is. Ennél vékonyabban zártszelvényből sem jön ki.

Előzmény: blendész (95829)
blendész Creative Commons License 2020.06.21 0 0 95829

Maga az alábordázandó rész területe 180x190 cm. Két felnőtt alá készül, de gyerekek is felszökhetnek rá pluszban. :)

Acél zártszelvényben gondolkodtam, de még nincs meg. Azért vetettem el a fát, mert az építmény széleitől eltekintve más alátámasztást nem szeretnék a jól pakolható alsó tér érdekében, és fából a bordák is mélyebbre lógnának le az amúgy sem túl magas tárolórészbe.

Előzmény: Töck Jenő (95828)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.06.21 0 0 95828

Mekkora a zártszelvény és miből van? Acél, alumínium? Fa miért nem jó? Megvan a zártszelvény? Mekkora a szekrények mélysége, mert lehet, hogy collos deszka elég. Mekkora súly lesz rajta? Két nagydarab ember vagy két gyerek?

Előzmény: blendész (95826)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.06.21 0 0 95827

Drága, fölösleges és a natúr vashoz jobban köt a beton. Abban nem vagyok biztos, hogy a betonban lévő anyagok nem vesznek össze a betonnal.

Előzmény: Beer Monster (95823)
blendész Creative Commons License 2020.06.21 0 0 95826

Sziasztok!

"Ágykomplexumot" építenék, 220x230 cm alapterülettel. Gyakorlatilag ez egy 80 cm magas dobogó, a szélén szekrénysor alátámasztással. Ez, illetve a szekrények által közrefogott tér pakolható. Az ágy alatt, ahol a dobogó felülete nem fekszik fel a szekrényekre, zártszelvényes bordázatot tervezek alátámasztásnak.

A kérdésem az lenne, hogy milyen anyagot ajánlanátok erre a bordázatra a dobogó padlójának, mely járható erősséget ad, illetve az ajánlott anyaghoz milyen lépésközű alátámasztást? A felületre majd padlószőnyeg borítás kerülne. Köszi!

Draganovic Creative Commons License 2020.06.21 0 0 95825

Semmilyen majd a súly össze tartja, anyag vagy szét fagy vagy a hőtől repedezik majd szét. 

Előzmény: occseb (95818)
W2B2 Creative Commons License 2020.06.21 0 0 95824

Köszi! Mennyi lehet összesen?

Anyag, munkadíj, tervezés, papírmunka?

Előzmény: sylvanus67 (95822)
Beer Monster Creative Commons License 2020.06.21 0 0 95823

Már csak azért se értem, a horganyzott betonvassal mi a fene lehetne a probléma, mert most nézem, hogy a horganyzott kerítésre 30-40 éve fröccsent mischung még most is szilárdan rá van kötve a horganyra fagyban, vízben, és még kalapáccsal is alig verhető le róla.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!