Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48697

Keress rá a "betondoktor" nicknévre itt a fórumban.

Ha jól emlékszem van publikus kontaktja, ő szerintem kapásból tud a teraszra valami erősitőanyagot ajánlani.

Előzmény: KömKel (48695)
V. Rita Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48696

Mi nem merjük. Ha a padlófűtést elbacnánk, az elég költséges muri lenne:-)

Gázszerelést pedig nem is engednék embernek...

Persze a költségvetésünknek - szó se róla - jót tenne a saját kivitelezés:-)

Előzmény: Törölt nick (48689)
KömKel Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48695

Szerintem az esztrichnél is porlani fog :/

Nincs most időm utánanézni mert mennem kell megint, de én tuti nem csináltatnám ebből a padlófűtés aljzatbetonját.

 

Vegye vissza, vagy fizesse ki az utókezelés miatt az anyag+munkadijat. (pl padloponozás)

(rohadjon meg egyébként az ilyen tüzépes is)

Előzmény: V. Rita (48694)
V. Rita Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48694

Visszavitessem? Bakker én nem ezt kértem...

Előzmény: KömKel (48691)
V. Rita Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48693

Az első szállítmány cement, amit ettől a tüzéptől vettem, az magyar volt.

A második még nem rossz szlovák (de már szólt a kőműves, hogy ez nem olyan jó, mint az előző).

A harmadik pedig ez a f...talicska szlovák...

 

Na megyek és kihegyezem a körmeim, hogy széttépjem a tüzépest.

Előzmény: Törölt nick (48685)
V. Rita Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48692

Hú ezen én is nagyon sokat görcsöltem, szegény Kömkel legalább 6-szor áttervezte nekem, de elégedett vagyok az eredménnyel. Nálam vakolható redőnytokok lesznek 18 cm-es szigetelésben. Az áthidalónál lépcsős kialakítás lett végül úgy, hogy a redőnytok mögött 12 cm szigetelést tudtunk betenni (eredetileg airrockot tervezett Kömkel, de végül a tetőszigetelésből maradt pir-t tetettem be oda).

 

A redőnytokra ráforduló szigetelést a Construmán körbejártam, végül egyetlen gyártó sem ajánlotta, mert ha gond lenne a redőnnyel, akkor csak csúnyán bontható. Ráadásul mi idén csak a tokot akarjuk beépíttetni, a redőnyhöz már nincs kedvünk (értsd kifogytunk a pénzből:-))

 

Gondolkoztam olyan takaró hőszigetelésen, ami szerelhető (ha kidolgoztam szabadalmaztatom), de szerintem ha ezt az ötletet felvetem, akkor valaki faképnél fog hagyni (lehetőségek: Kömkel, kőműves, férj, vagy ezek tetszőleges kombinációja).

Előzmény: Szunyó (48684)
KömKel Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48691

Huhh, de megkopott a memóriám, már utána kellett olvasnom mit jelent a CEM II, illetve CEM III :)

 

A cementfajták jelölése:


• CEM - cement
• I - portlandcement
• II - összetett portlandcement
• III - kohósalakcement
• IV - puccoláncement
• V – kompozitcement

 

Ezért porlik a teraszbeton, mert kohósalakcementből lett csinálva. Valami műgyantás kencével le kellene kenni, mert az első télen jobban felfagy. (utánakérdezek mi lenne rá a legjobb)

 

Előzmény: V. Rita (48681)
KömKel Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48690

A Hőszigetelések topicba be lett szúrva párszor az elmúlt napokban, de beollózom ide is:

 

 

Azt a tervezőt+épittetőt péklapáttal bacnám agyon, amelyik egy ÚJ HÁZRA felrakat utólagos, látható redőnytokot, mert nem gondolt rá korábban, vagy nem érdekelte.

(nincs az embereknek esztétikai izlésük?)

Előzmény: Szunyó (48684)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48689

ááá, a gépészetre már nem marad pénzünk, mi csináljuk :))))

 

Valóban nosztalgia lesz - sokkal jobb nézni, ahogy mások dolgoznak :))))))))))

Előzmény: V. Rita (48688)
V. Rita Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48688

Ha majd a gépészethez értek, akkor ugyanolyan nosztalgiával gondoltok a kőművesekre, mint mi.

 

A gépész kivitelezők közül (kb. 12 volt nálunk) 2 töltötte ki a tervező által készített kiírást, 3 adott egy végösszeg ajánlatot (részletezni nem volt hajlandó), a többi meg vissza se szólt. Mindegyiket valaki ajánlotta, hogy nagyondenagyonmegbízható.

 

Végül a kiírást kitöltő kettő közül döntünk valamelyik mellett, mert a többi egy hatalmas zsákbamacska, amiből köszönjük, de nem kérünk:-)

Előzmény: Törölt nick (48679)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48687

az szép lehetett... szó szerint ölni lehet vele...

 

(tegnap nálunk jól megkapta a fő-kőműves szaki... jöttek egyeztetni a mai nappal és az alapásással kapcsolatban, a gyerekek is kint voltak velünk - a nagylány (5 éves) meg jól megaszonta neki, hogy nem szabad cigizni, mert meg fog halni...  :))))))) Az alapásó megúszta, ő csak annyi utasítást kapott, hogy ha dinoszaurusz csontvázat talál, akkor azonnal szóljon,

 

 

:))))))

Előzmény: sygma (48686)
sygma Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48686

> Meg a csikkes vödör és az alkohol szonda :)

 

Ne tudd meg. Mondjuk nem kűművesbanda, de társasházat újított fel egy csapat. Leszerelték a régi radiátorokat, a rozsdás vizet leeresztették egy tálba, abban elnyomtak egy műszaknyi csikket, majd azzal megöntözték a leandereket a folyosón...

A miértre az volt a válasz, hogy ezt a mocsokot nem merték a lefolyóba önteni. Amit aztán kaptak tőlem.

Büntetésképp egy fél napig virágföldért rohangászott és kertészkedett a felelős. ;)

 

-Sygma

Előzmény: Törölt nick (48683)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48685

hááát... nekünk a lelkünkre kötötték, hogy csak váci cementet vegyünk... gondolom nem véletlenül...

 

(mondjuk a készbetonnál dilemmázok... de ott azért ahhoz, hogy tartsák a minőséget, nem használhatnak szemét cementet... jól sejtem?)

Előzmény: V. Rita (48681)
Szunyó Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48684

Megerősítem. :)) 7-ből három juszt'se volt hajlandó aszerint csinálni, kettő megcsinálta, egyet sose láttunk többé, egy kivitelező pedig majdnem pénzt kért az árajánlatért. (Utóbbinak igaz, a titkárnője csinálta volna.)

Még valamit nem értek: miért nem megy ki a kivitelező a telekre? Olyan dolgokat írt bele némelyik, (aki "magától" készítette el) ami a mi telkünkre (ami sík, egyetlen fa, gyökér nélkül) egyáltalán nem jellemző munka. Azért nem mindegy, hogy milyen terepen kell rendezni...

 

Mi újság redőny-ügyben? Engem is érdekelne...

Javasolják, hogy kintre, falsíkba legyenek beépítve az ablakok, mert akkor a falszigetelés 2-3 centire rálóghat az ablakkeretre is, mint "gyenge pontra" (nem kell befordulni szigeteléssel az ablakkivágásba). Ezért gondoltam először, hogy ráépíthető tokos redőnyök legyenek (ezek belülről szerelhetőek) de ennek gyengéje, hogy a redőnytok nem egészen jól szigetelt belülről, alulról. (Ja és elég drága, viszont egyszerűbb beépíteni.)

 

A másik, hogy külső tokos, vakolható redőny legyen. Ez jobban szigetelhető, de akkor meg akkora ablaknyílást kell hagyni, hogy az ablak oldalára, a tokra legalább 5 centis hőszigeteléssel be lehessen fordulni és még ne zavarjon bele magába az ablaküvegbe. Ezt mondjuk most a falazáskor kellene eldönteni, mert később nem lehet akkor normálisan leszigetelni az ablak oldalát, ha pont akkora mélyedést hagynak ki... Nyilván az alsó ablakpárkánynál is be kell akkor fordulni, megfelelő méretet kihagyni, meg a redőnytok tetejére is férjen vagy 5 cm szigetelés, tehát ez is jó macerás, sok tévesztési lehetőséggel. (Már kapásból az ablaknyílás megfelelő méretű kihagyása ilyen tévesztés...)

Ilyenkor muszáj befordulni, mert nekünk csak 12 cm grafitos lesz fenn, a redőnyszekrény meg min. 16 cm mély.

 

Erősen gondolkodom, a kivitelező felül L alakú nyílást kar kihagyni, de még nem tart az ablakoknál.

Előzmény: KömKel (48678)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48683

Meg a csikkes vödör és az alkohol szonda :)

Előzmény: sygma (48680)
V. Rita Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48682

Áááá, a képek lemaradtak:

 

Ez volt a jobb cement:

 

 

Ez pedig a rosszabb:

 

http://www.praktikerwebshop.hu/image.php?id=259469&m=t

 

Előzmény: V. Rita (48681)
V. Rita Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48681

Sziasztok!

 

Eddig ezt a cementet használták a kőművesek:

 

Viszont a tüzépről rendelt utolsó szállítmánnyal (se szó, se beszéd) ez a cement érkezett:

 

 

Ez az utóbbi nekem ritka rossznak tűnik. A teraszt csinálták vele kb. 2 hete, de porlik folyamatosan. (Nem málik, hanem porlik. Minden nap összesöpröm, s nap végére mégis összejön vagy egy fél vödörnyi nagyon finom halványszürke por. Eddig azon tanakodtunk, hogy esetleg máshonnan fújja oda a szél, de akkor a terasz egyik sarkában gyűlne, ez pedig egyenletesen oszlik el).

 

A beton keverésekor ott volt a femüs és ott voltam én is, így láttam, hogy ugyanúgy készítették a betont, mint korábban, azaz nem spóroltak az anyaggal (egyébként sem szoktak, nem ők szerzik be). A kész beton színe is más, olyan hóka fajta... A barna zsákosból csinált beton olyan betonszürke...

 

Most már a terasszal nem tudok mit csinálni (esetleg valami javítóval átkenetni?), de még van vagy 1,5 tonna belőle, mert az esztrichezéshez is megrendeltük a szükséges mennyiséget.

 

Igazából a tanácsotokra szorulok. A jobb cement zsákján ez szerepel: CEM II/B - M(S-V)32,5R, a rosszén pedig ez: CEM III/B 32,5N. Ez mit jelent? Átvert-e a tüzépes, vagy sem? Vagy esetleg ezt az ekocementet másképp kell használni?

sygma Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48680

> egészen konkrétan sokkot kapnak tőle :)))))))

 

Akkor megvan a kőművesek 5. ellensége is, a költségvetési kiírás. ;)

Eddig csak ezek voltak: függőleges, vízszintes, párhuzamos, merőleges.

 

-Sygma

Előzmény: Törölt nick (48679)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48679

egészen konkrétan sokkot kapnak tőle :))))))) (komolyan, lassan fényképezni fogom az arcokat, amikor a kezükbe nyomjuk és elkezdik olvasni...)

Előzmény: KömKel (48678)
KömKel Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48678

Nekem ne mond, kiviteli terveket és ahhoz árazatlan költségvetési kiirást (is) készitek :)

 

Pont az a bajuk a kőműveseknek, hogy "túl részletes".

Előzmény: sygma (48676)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48677

:))) OK :)))

 

(nekem is magas... de ez nemsokára úgyis megváltozik, alig vannak építkezések, akinek meló kell, kénytelen lesz alkalmazkodni és gyorsan és normálisan reagálni a megkeresésekre, netalántán még egy számítógépet is venni ... az a szerencse, hogy úgy tűnik, az öcsém tele van tartalék kőművesekkel, most is van még egy, akit még fel se hívtam... csak ugye az idő...  eljön, mi elmagyarázzuk a dolgokat, átküldjük a papírokat, megmutogatjuk élőben, mi merre és hogyan, együtt átnézzük a papírokat, válaszolunk a kérdésekre.  Régen kapásból be tudták lőni a nagyságrendet .... erre most 2-3 hétig xaroznak a nyomorult árazással... már ha egyáltalán megcsinálják... mondom én, hogy senki sem akar dolgozni... halál szimpla kőműves meló, sok készbetonnal... haladós...  talán túlságosan is... )

 

Előzmény: KömKel (48674)
sygma Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48676

> Ezt már a '70-es években is tanitották a kőműveseknek (apámtól tudom),

> tehát nem lehet azt mondani, hogy egy árajánlat adásához diploma kellene...

 

A CAD file-t küldtem el a kőműveseknek, abból dolgznak. ;) Nem vicc, az egyik srác most végez a főiskolán.

Az ár pedig (részekre lebontva) erősen korrelál ahhoz, amit még tavaly szintén a CAD-ből kigyűjtettem*.

 

Egyébként nem semmi egy csapat: nem dohányoznak (még a segédmunkás sem), dolgoznak mint a kisangyal (szépen és jó tempóban), engem sürgetnek, hogy hol van már az anyag, ha valami esetleg késik.

És nem drágák. Nem is  csoda, hogy szinte minden percük be van táblázva.

 

*Egy jó tanács: ha kész a terv, akkor érdemes kigyűjtetni belőle az építkezés költségeit. Nem nagy összeg (pár ezresért elvállalják), de lesz egy részletes táblázat a részmunkákról, illetve egy összesítés a végösszegről. Rendkívül hasznos pl. az áralkuknál (most akkor a 2400 HUF/m^2 bruttó Bramac cserép az jó vétel, vagy sem - nettó 2700 van beárazva, tehát baráti).

 

Ilyesmi:

 

"31-051-1.1-0112140 Járdakészítés betonból, 8 cm vastagságig, tükörkiemeléssel, 8 cm kavicságyazattal, szegéllyel, zsaluzattal, X0b(H) környezeti osztályú, kissé képlékeny konzisztenciájú betonból, saját levében simítva C12/15 - X0b(H) kissé képlékeny kavicsbeton keverék CEM: xxx m^2, anyag egységár: ..., díj egységár: ..., összesen: ..."

http://www.oszzrt.hu/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=98

 

-Sygma

Előzmény: KömKel (48674)
KömKel Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48675

Ilyenkor azért megpaskolnám az épitész és a statikus buksiját, hogy hogy a picsába nem gondolták ezt át a tervezésnél... :]

 

Van most egy háztervezésem, ahol 1.80-at nyúlik ki a tető egy terasz fölé. A megrendelő sehol nem akar oszlopot látni, az egészet 8 méteres hosszon ki kell mereviteni.

Engterv szinthez már kidolgoztuk a statikussal hogyan lehet ezt megoldani, hogy később a kiviteli tervnél ne kelljen azt mondanom, hogy "bocs, mégse". Mert akkor jogosan cimbálnák meg a tökömet...

Előzmény: hamvasat (48672)
KömKel Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48674

Komolyan nem értem a kőműveseket.

 

Van egy normatáblázat, amiből ki lehet nézni, hogy a

- zsaluzás

- vasalás

- falazás

- betonozás

- stb, stb.

mennyi rezsióradijat jelent m2-ként (m3-ként, fm-ként).

 

Ezt már csak be kell szorozni a saját rezsióradijával, és máris megvan az adott munka munkadija egy egységre vonatkoztatva.

Ezt már a '70-es években is tanitották a kőműveseknek (apámtól tudom), tehát nem lehet azt mondani, hogy egy árajánlat adásához diploma kellene...

 

Tudomásul kell venni, hogy egy mai modern családi házban rohadt sok olyan biszbasz csomópont van, amit nem lehet hasraütéssel beárazni, mert amikor ki kell alakitgatni pl az ablakkávákat ytong+XPS-ből, és elmegy egy komplett nap a szöszmötöléssel, akkor hiába anyázik utólag.

 

(egyébként most küzdök a vasalási rajzokkal, nemsokára küldöm :))

Előzmény: Törölt nick (48673)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48673

Remek... a kőműves-mizéria folytatódik...

 

Tegnap két árajánlatnak kellett volna beérkeznie - egy sem jött. Igaz, az egyik azért nem, mert a kőműves nem ért az excelhez, úgyhogy ma kinyomtatva odadtuk neki a kiírást. Szerdára ígéri. Gondban van, fogalma sincs, mennyit mondjon. Mi előnyben vagyunk, tudjuk, mennyi lenne erre a munkára a korrekt ár. Ő nem tudja, mennyit ajánlottak a többiek. Szép kis játék ez...

 

A másikkal nem tudom mi van, holnap rácsörgök. Vagy nem. Meglátom.

 

Közben az a kőműves, aki lemondta, azt mondta az öcsémnek, hogy lehet, hogy mégis elvállalja a házat - de nekünk ilyet nem mondott. Ez kezd nagyon vicces lenni. Jóóó, mondjuk ő már csak betyárbecsületből építené fel, mert van elég dolga enélkül is. Úgy viszont max. akkor építse, ha végül senki sem mond normális árat.

 

Ma mindenesetre felhívtam egy újabb kőművest (ezt is az öcsém ajánlotta - ő is jól dolgozik, ráadásul olcsóbb, mint az, aki visszamondta). Neki is elküldtem a kiírást, nem tudom, mikor válaszol. Most otthon ült, ha jól sejtem nincs munkája - különben kint lenne egy építkezésen. Csak azt nem értem, hogy ha jó a srác és olcsó is, miért nem őt ajánlotta első körben az öcsém.

 

A héten még úgyis a régi alapot erősítik és az újat ássák, igazából semmi nem szól az ellen, hogy jövő héten induljon az építkezés. Még nem vagyunk gázban, max. 1-2 hét a csúszás, bőven belefér.

 

Jaaa... beton. Az alaperősítésnél használt beton maradékát kiöntötték az udvar közepére - szép kis szikla lett belőle, azonnal kőkemény lett - jó kis magyar cement van benne...  legközelebb valami fóliával kibélelt formába öntetem a maradékot és virágtartót csináltatok belőle... (na persze... mindenesetre jópofa lenne...)

hamvasat Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48672

KömKel!

 

Végül elmentek itt a statikai számítások őrült irányba, már komplett acélszerkezetekről beszélgettünk HEB 140-es gerendákból, meg merevítésekkel. Végül inkább berakunk még egy pillért a kritikus részre és ki is van húzva a méregfoga a dolognak.

 

Köszi a segítséget!

 

Üdv: Hamvasat

Előzmény: KömKel (48636)
nopánick Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48671

Katalógus adat.... a kimondottan dilatációra is való fuga tömítőkre.

 

 

Előzmény: bautest (48667)
halaloszto Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48670

hmm. ha van, akkor noveli az eselyeket!

 

szerintem a felcentis szilo csik sokkal szebb mint az egy sor repedt jarolap.

 

az ember szeret kiserletezni. a kiserlet az ilyen elmelet, proba, eredmeny, tapasztalat, elmelet, proba korforgas. a barkacsolas az reszben kiserletezes. csak amig az ember a fozesben kiserletezik, addig egy kor megvan egy nap alatt, es egy par honap alatt komoly tapasztalat szedheto ossze, az epitoiparban egy kor az 1-2-10-20-30 ev is lehet, es egy emberolto alatt, plane ha az ember csak egyet probalkozik a sajat hazan, nem sok tapasztalat szedheto ossze. ezert fontos masok tapasztalatara tamaszkodni. az ilyen szabalyok, hogy 8m felett dilataljuk a betont, meg hogy 5mm hezagot hagyunk, ezek tulajdonkeppen kiserletekbol eredo tapasztalatok, csak a reszletek mar elvesztek, csak az eredmeny maradt meg.

 

vajk

Előzmény: pajaci (48669)
pajaci Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48669

Van flexibilis fugázó is.

Előzmény: halaloszto (48657)
bautest Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48668

Az aljzatbeton csak a dilatációnál fog tágulni, a betonmező a felette lévő csempével egyben fog szerintem mozogni és a dilattációs sávnál fog egymásnak tolódni a két mező. Tehát alapesetben hiába szilózom ki akár a dileta melletti sorok fugaközeit, nem sokat érhetek vele, mert a csempe az alatta lévő csemperagasztótól nem fog elválni és külön mozogni.

Kivéve, ha (!) a dilattációs sáv melletti soroknál a csemperagasztót is megszakítom és azt is rugalmas anyaggal helyettesítem, bár ekkor meg az a probléma lépne fel, hogy a csemperagasztó az aljzattal együtt mozog és ugyanúgy nem tudna külön dilattálni.

Kérdés, hogy egy flex csemperagasztó mekkora mozgást tud felvenni, tehát az alatta lévő beton mozgásából tud-e valamennyit "csillapítani", ami nem jut el a fellette lévő csempéhez.

Előzmény: digium (48664)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!