Keresés

Részletes keresés

mud Creative Commons License 1999.07.30 0 0 32
Hat, sok viz lefoly a Suzanna -tol a "First, we take Manhattan, than we take Berlin..."-ig. De epedve varom Herzogot, te biztos sokkal tobbet tudsz. Tied a szo, de csak, ha akarod...
Herczog Creative Commons License 1999.07.30 0 0 31
Akkor beszeljünk Cohenről. Nálunk középiskolás tananyag.
dr_strange Creative Commons License 1999.07.30 0 0 30
Cohen nálam valahogy nincs képben, azt az egyetlen, néha játszott dalát ismerem (Suzanna), ha már ilyen bárd-stílusú zenészről van szó, inkább Donovan? vagy Cat Stevens?
Jó, lehet, hogy egy kicsit eltúloztam a dolgot Rickie Lee-vel, csak arra akartam célozni, hogy ő is éppoly nehezen besorolható zenét játszik, mint Tom Waits.

dr_strange

mud Creative Commons License 1999.07.29 0 0 29
En azert egy kicsit ovatosabb lennek azzal a rickie lee jones - tom waits parhuzammal, doc... bar minel tovabb torom nyuzott agyam, lehet benne valami...
Mas: hogyan van az, hogy senki nem szol a cohen-rol??
dr_strange Creative Commons License 1999.07.29 0 0 28
Tom Waits keveréke bluesnak, sanzonnak, beatnek, nagyon egyedi. Női megfelelője talán Rickie Lee Jones (hogy má' nőkről is legyen szó)

dr_strange

Herczog Creative Commons License 1999.07.29 0 0 27
A Crime and The City Solution is Mick Harvey produkció volt részben, ráadásul az új PJ Harvey lemezen is ő hangszerelt egy-kát számot. Úgy látszik mindent át meg átsző az ő titokzatos neve. Ki ez az ember?? :)
break2 Creative Commons License 1999.07.28 0 0 26
Varo Tamas nekem csak mocsarkocsmazene
Sas Lajcsi szerelmes rock
Pap Leo merengosdi

Meg ausztralok:
Crime and The City Solution
Kylie Minogue
Eden
Nick Drake

weirdo Creative Commons License 1999.07.28 0 0 25
Hali!
Nemtom, én meg helyből azt hittem, hogy ausztrál, mert a bátyusa Cave-vel zenél, Mich Harvey.
Radiohead? Csak nehogy britpop-ot írjatok!!!!
Goldcat Creative Commons License 1999.07.27 0 0 24
Propellerheads : Drum 'n Bass és a Breakbeat-Bigbeat között átfolyva...
mud Creative Commons License 1999.07.27 0 0 23
Midnight Oil
mud Creative Commons License 1999.07.27 0 0 22
Gyerekek,
Lehet, hogy en egy big bunko vagyok, de eddig azt hittem, a PJ H. a szigetorszagbol valo es nem a deli tekerol. Tevednek? De ha mar szoba hoztad Ausztraliat, kar lenne kihagyni a Dead Can Dance-t.
weirdo Creative Commons License 1999.07.26 0 0 21
Hali!
Minden ausztrál nagyon ausztrál, nem lehet kategorizálni, sem Cave, sem PJ,nem érdemes. Ők olyanok, mintha a 17. századból vmi magyar falusi hegedűst beengednének egy modern studióba és azt nyomná, ami a fejében van. De még az INXS-re sem lehet ráfogni, hogy rock, mert nem az, és már nem is lesz. Ezért becsülöm az ausztrálokat, kilógnak és mégis egyformák, fájdalmas dolgokról szólnak, még Minogue is, ha ő dönti el, miről beszél.
w

Divinyls, ismeri valaki őket? Ők is ausztr.

Herczog Creative Commons License 1999.07.26 0 0 20
Jó akkor legyen itt P(olly) J(ean) Harvey is.
PillaPalack Creative Commons License 1999.07.26 0 0 19
ferfi
mud Creative Commons License 1999.07.25 0 0 18
Tulajdonkeppen az egyszemelyes mufaj nem rossz. De ha lenne egy mas kifejezesed ra...
Herczog Creative Commons License 1999.07.25 0 0 17
Nick Cave-re olvastam már eklektikus gyökér punkot is, na ez mi és ez biztos blues/rock?
Herczog Creative Commons License 1999.07.25 0 0 16
Egyszerűen csak kiváncsi vagyok. Túl sokszor hülyéztek már le, amikor valamelyikükről megpróbáltam beszélni, és közben mondani valamit a stílusáról. Ha ezek az emberek egyszemélyes műfajokat képviselnek, azt is elfogadom.
mud Creative Commons License 1999.07.25 0 0 15
akkor megiscsak valamit, latod, nem lehet megallni. Leonard Cohen: foleg a hetvenes evekben volt igen nepszeru, amolyan Bob Dylan, Lou Reed trubadur.
Mufaj: Canadian Jewish Womanizer Pop.
Tom Waits: Striptease, Prick-Tease, Car-keys Blues. Los Angeles, Sunset Boulevard, Booze. Heart attack and wine.
mud Creative Commons License 1999.07.25 0 0 14
A valasz: en nem. Egy biztos, nagyon jo topic, mert biztos meger sokszaz hozzaszolast, bevallom, engem is kivancsiva tesz. Van vele egyeb celod is, ami nem vilagos egy faradt halando elott?
0?
Arghonaut 2 Creative Commons License 1999.07.25 0 0 13
Nulla értelme van meghatározni a műfajt, a a Quimby rock/pop-ba befér,
a Propellerheads meg bigbeat-be, vagy valami ilyesmi (mindegy, szeretem enélkül is), N.C. rock/blues(X2), Leonardot abszolut nem ismerni, Cseh Tamás meg dalnok. De nem különösen éri meg besorolni őket, mint utaltam - minek kell ez neked?
Herczog Creative Commons License 1999.07.25 0 0 12
Valaki meghatározná nekem, hogy a következő zenekarok/zenészek pontosan milyen műfajban játszanak?

1. Quimby
2. Propellerheads
3. Nick Cave & The Bad Seeds
4. Tom Waits
5. Leonard Cohen
6. Cseh Tamás

Goldcat Creative Commons License 1999.07.27 0 0 11
Propellerheads : Drum 'n Bass és a Breakbeat-Bigbeat között átfolyva...
mud Creative Commons License 1999.07.27 0 0 10
Midnight Oil
mud Creative Commons License 1999.07.27 0 0 9
Gyerekek,
Lehet, hogy en egy big bunko vagyok, de eddig azt hittem, a PJ H. a szigetorszagbol valo es nem a deli tekerol. Tevednek? De ha mar szoba hoztad Ausztraliat, kar lenne kihagyni a Dead Can Dance-t.
weirdo Creative Commons License 1999.07.26 0 0 8
Hali!
Minden ausztrál nagyon ausztrál, nem lehet kategorizálni, sem Cave, sem PJ,nem érdemes. Ők olyanok, mintha a 17. századból vmi magyar falusi hegedűst beengednének egy modern studióba és azt nyomná, ami a fejében van. De még az INXS-re sem lehet ráfogni, hogy rock, mert nem az, és már nem is lesz. Ezért becsülöm az ausztrálokat, kilógnak és mégis egyformák, fájdalmas dolgokról szólnak, még Minogue is, ha ő dönti el, miről beszél.
w

Divinyls, ismeri valaki őket? Ők is ausztr.

Herczog Creative Commons License 1999.07.26 0 0 7
Jó akkor legyen itt P(olly) J(ean) Harvey is.
PillaPalack Creative Commons License 1999.07.26 0 0 6
ferfi
mud Creative Commons License 1999.07.25 0 0 5
Tulajdonkeppen az egyszemelyes mufaj nem rossz. De ha lenne egy mas kifejezesed ra...
Herczog Creative Commons License 1999.07.25 0 0 4
Nick Cave-re olvastam már eklektikus gyökér punkot is, na ez mi és ez biztos blues/rock?
Herczog Creative Commons License 1999.07.25 0 0 3
Egyszerűen csak kiváncsi vagyok. Túl sokszor hülyéztek már le, amikor valamelyikükről megpróbáltam beszélni, és közben mondani valamit a stílusáról. Ha ezek az emberek egyszemélyes műfajokat képviselnek, azt is elfogadom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!