Keresés

Részletes keresés

alfalfa58 Creative Commons License 2000.04.13 0 0 193
Egyetértek.

Bizony ez az Index-konzerv-szavazás - ízetlen.

Tévedések elkerülése végett:

1. semmi közöm a kisgazdákhoz,

2. az sem tetszene, ha vancsikoznának.

:-(

Előzmény: outer (192)
outer Creative Commons License 2000.04.13 0 0 192
Azért hozom fel, mert a mostani kérdés is prekoncepciós, hogynemondjam aljas.. Főleg így, a hétvégi választás előtt.
Indexnek feketepont.
Lecso70 Creative Commons License 1999.07.28 0 0 191
Megkerült Göncz Árpád.
gersu Creative Commons License 1999.07.28 0 0 190
Gyerekek!

Új kérdés lett, vigyázat! LegNEGATÍVabb szerep!

Ha azt mondtátok a pozitív kérdésnél, hogy Orbán egy év alapján nem ítélhető meg, akkor a negatívnál miért vezet toronymagasan?

Degeczi Creative Commons License 1999.07.28 0 0 189
Olvasd el a szavazogep kerdeset is...
zsiragy Creative Commons License 1999.07.28 0 0 188
>A masik meg az, hogy akinek penze van akarmilyen hulye is meg orvosi diplomat is szerezhet most mar.>

Fogalmazzunk pontosan: beiratkozhat az orvosi egyetemre. Merthogy diplomája csak akkor lesz, ha el is végzi.

Egyébként az ilyenek által befizetett évi 1 milliós tandíjból jut az egyetemnek az arra, hogy kicsit fejlesszen meg rendesen fizesse a tanárait.

Lecso70 Creative Commons License 1999.07.28 0 0 187
Nem látom Göncz Árpádot. Ha jól emlékszem tegnap még volt.
Egyébként szálasi 15 szavazattal nincs rossz helyen.

Lecso70

Netboy Creative Commons License 1999.07.28 0 0 186
Ez a szavazogep sem korrekt!
;o))
Netboy Creative Commons License 1999.07.28 0 0 185
Uj szavazogep van! Velhetoen ezzel mar nem lehet az elso helyre "tenni" szalasit. Vagy megis? : )))
sunrise Creative Commons License 1999.07.27 0 0 184
Fiúk, magatoknál vagytok!
Ez már több a soknál! A "Patkány" vezet!
Degeczi Creative Commons License 1999.07.27 0 0 183
Valszeg ez a lenyeg: a tobbszori szavazas miatt hiteltelen az egesz, de ezzel egyutt meg fel lehetett volna hasznalni az eredmenyt politikai celra is. Igy mar nem; es ebbol a szempontbol az is mindegy, hogy Antall fel tud-e jonni a masodik helyre.
texaner Creative Commons License 1999.07.26 0 0 176
Herold azt hiszem tévedsz én már egy vén f@sz vagyok közel a 60-hoz.

Nagy Imre azért moszkovita, mert az Oroszországi emigrációból tért vissza, érdekes módon Ő volt az egyik túlélő amikor 1938-ban Sztálin az egész MKP vezetőséget a GULAG-ra küldte.

Hazatérte után Rákosi mellett Ő volt a moszkovita vonal egyik legbefolyásosabb vezetője, Rajk és Kádár nagy ellenlábasa aki tevékenyen részt vett a nyugatos Rajk kivégzésében és Kádár bebörtönzésében. Rajk és Kádár ugyanis nyugati (Franciaországi) emigrációból tértek haza ezért voltak nyugatosok és revizionisták.

De számomra a legellenszenvesebb az általa vezetett első kollektivizáció, a kötelező beszolgáltatás és a padlásseprések elrendelése. Nagyapám szerencsétlen egy ilyen beszolgáltatási akció áldozata lett 1951-ben vagy 52 kettőben, találtak ugyan is egy fél disznót és ez Nagy Imre földmüvelési miniszter elvtárs utasítása szerint halálos bün volt szerencsétlen nagyapámat úgy megverték, hogy sohe többé nem tudott lábra állni egy évig ha huzta a kötelező beszolgáltatás után.

Persze Nagy Imre pontosan tudta, hogy mi vár rá, nagyon jól ismerte a kommunista "igaszságszolgáltatást" és tul sok jóra nem számithatott hiszen Kádárt többek között Ő juttatta mint revizionistát börtönbe. Ott volt igaz a másik oldalon 1938-ban is és 1952-ben is hát ennyit a hös igaz történetéről!

kentaur Creative Commons License 1999.07.23 0 0 155
Osztom azok véleményét, akik komolytalannak tartják a dolgot. Ha Béres Alexandra is a listán lenne, akkor most biztos ő vezetne. ;-) Nem is értem hogy hagyhatták ki, majdnem minden szavazásban benne van? :-)
pindiy Creative Commons License 1999.07.23 0 0 152
Kedves Aladar 1
Debreceninek nem lehet hinni, de az elején nem kedvelésről volt szó, hanem nagyon is jóba voltak.Ennek sok oka volt, de egyik lényeges eleme, hogy mindketten a keresztény középosztályból valónak tartották magukat és egymást.Antall azt nem értette, hogy miért fordult Göncz az SZDSZ felé, holott ugy gondolta nem odavaló.
Antallal igaz sokszor romlott meg a kapcsolat, de amikor igazán szükség volt a Gönczre az ott volt és segitett.
PL. a média elnökök felmentésének időzitése is ide tartozott az MDF kongresszus elött, amikor Csurkaval szemben kellett megvédeni magát és tudta vinni a médiaelnökök fejét, 1993 (?) jan.20-án ha jól emlékszem a kongresszus idejére.
Nyilván nem kedvelte Antall, hogy korlátozta Göncz a mozgásterét, de ez önmagában még nem jelentett semmit.Antall téveszméje volt amit felhánytorgatott, hogy azt hitte, hogy Gönczöt az SZDSZ kemény magaja irányítja, ami persze messze nem volt igaz.
Tény, hogy a korábbi igen jó kapcsolatot nem javitotta mindkettöjük pozicióba kerülése, de túlzásokba nem szabad esni.
A dolog lényege, hogy együtt abban a korban jelentősebbet alkottak a demokratikus intézményrendszer megvalósításáért mint azt külön-külön képesek lettek volna elérni.
Antallnak segitett a korlátozás és Göncznek pedig az Antalli demokrácia kép.
Az SZDSZ volt és mai is a legnagyobb ellenzője a köztársasági elnök felértékelésének.Még Antall is jelentősebb elnököt képzelt, mint amit az SZDSZ akkor és ma kivánatosnak tartana ha még lenne szava.
Herold Creative Commons License 1999.07.22 0 0 138
A szavazás megoldása ilyen technikai háttérrel tényleg komolytalan.
Milyen érdekes: Rákosi megelőzte Orbán Viktort!
Tamás Creative Commons License 1999.07.21 0 0 111
Vagy lehet hogy írogatnak valami progit, ami futtatás után automatikusan nyomogatja helyettük...

Mindjárt megjön speaker és fel lesz háborodva, hogy ilyet írsz róla!

:-)))))))))))

magician Creative Commons License 1999.07.21 0 0 103
Helló,
nem értem, miért lenne az gyalázat, ha ki-ki lelkiismerete szerint voksol valamelyik politikusra?
(Remélem, nem értettem félre a topic címét!)
Üdv.,
magician
Herold Creative Commons License 1999.07.21 0 0 91
A legújabb kérdés a Szavazógépen: Melyik politikus játszotta a legpozitívabb szerepet Magyarország huszadik századi történelmében?
Hááát, szerintem gyalázat, hogy milyen eredmények jöttek ki:
(21.- állás, az eredmények persze változhatnak.)

1. Göncz Árpád (kedvelem, de egy ún. „gyenge” államelnök nem tud érdemben tenni az ország érdekében.
2. Orbán Viktor (nem értem, miért lett a második. Mi az a felülmúlhatatlan jelentőségű tett, amivel ezt kiérdemelte 1 év alatt??! Állítom, a lakosság 80 %-a utálja. Aki rá szavazott, most legszívesebben elbújna a föld alá.) Komolyan mondom, nem értem ezeket az embereket (akik őrá voksoltak a Szavazógépben). Miért???
3. Antall József (szerintem inkább a 2. hely illene neki).

Akkor lássuk, szerintem milyen eredménynek kéne kijönnie:
1. Nagy Imre
2. Antall József
3. Kádár János

Tu minek tulajdonítjátok ezeket a (szerintem) furcsa eredményeket?

zsiragy Creative Commons License 1999.07.27 0 0 90
> OV egy eves hatalma alatt mondj egy kiemelkedo (tortenelmi) cselekedetet ami pozitivan befolyasolta az orszag lakossaganak eletet>

NATO csatlakozás?

gersu Creative Commons License 1999.07.27 0 0 89
Kedves doki!
Természetesen sértődésről szó sincs, én ilyesmit nem tudok kiolvasni a legutóbb Önnek írott levélkémből.

Pusztán azt nem értem, hogy sokan miért tartanak elfogadhatónak egy olyan érvelést, hogy ha a kormány rosszat tesz, akkor nyilván legyen szíves megdögleni, míg ha jót tesz, akkor is, mert meg lesz még ennek a böjtje, és ne örüljünk korán.
Ez tipikusan a nyuszika és a sapka esetére emlékeztet -- hiába a népi bölcsességek...

F.B. I. doktor Creative Commons License 1999.07.27 0 0 88
Kedves gersu,

Olvassa el mégegyszer, amit írtam, az szó szerint igaz, szemben azzal, amit Ön állítotott, amely csak féligazságot tartalmaz, ugyanis nem törölték el teljesen a családi pótlékot. Amikor arra kértem, hogy legyen tárgyilagos, az arra vonatkozott, hogy a teljes igazságot írja. Kár volt ezért megsértődnie.

Tisztelettel,
mint fent

gersu Creative Commons License 1999.07.27 0 0 87
Kedves 6Boci!

Mondok.
A gazdasági növekedés kétszerese az EU-nak.
Az infláció kevesebb, mint 9%.
Nem építünk gátat.
Nemzeti kultúra támogatása a gyalázatos 1996-os millenniumi "ünneplés" után.
Rendőrség megerősítése.
NATO-csatlakozás.
Mondjak még?

Mellesleg az általad felsorolt lapok nagyjából egy nézőpontot képviselnek, úgyhogy ez így még mindig olyan, mitha csak Magyar Hírlapot olvasnál.

Herold Creative Commons License 1999.07.26 0 0 86
Hál istennek, Antall megelőzte Rákosit. (Nem mintha ez valamit is számítana...)
6Boci Creative Commons License 1999.07.26 0 0 85
Tisztelt gersu!
Jelenleg en is erintve vagyok a tandijjal kapcsolatban mivel a BME-n tanulok.A tandij eltorlese igen csak nevleges volt mivel talaltak helyette mas megnevezest, hogy hogyan szedjek be.
A masik meg az, hogy akinek penze van akarmilyen hulye is meg orvosi diplomat is szerezhet most mar.Aki meg esetleg 1 pontal maradt le, de szegeny az elmehet a fenebe.
Ezenkivul latom nem ertetted meg mirol beszeltem. OV egy eves hatalma alatt mondj egy kiemelkedo (tortenelmi) cselekedetet ami pozitivan befolyasolta az orszag lakossaganak eletet.Gondolom nincs ilyen.Termeszetesen nagy negativ cselekedete sincs.
Ezenkivul nem csak Magyar Hiralpot es Blikket olvasok hanem Nepszabadsagot, (Metrot), Hvgt, es rendszertelenul meg 2-3 ujsagot.
zsiragy Creative Commons License 1999.07.26 0 0 82
OK, semmi gond.
Nekem egyébként van az ismeretségi körömben Csurkistától Thürmeristáig mindenféle ember, és mindegyiküktől lehet hasznosat is meg hülyeségeket is hallani.
LDTockij Creative Commons License 1999.07.26 0 0 81
Végülis megállapítható, hogy ez a fajta szavazás abszolút inkorrekt lett, rákosi pajtás tündöklése ezt egyértelművé teszi. Valójában télleg kár a továbbiakban bármilyen módon hivatkozni az eredményre. Nemtom, hogy lehetne megoldani, hogy egy gépről csak egyszer lehessen szavazni, de ez így marhaság.
gersu Creative Commons License 1999.07.26 0 0 80
Kedves doki!

Csak megjegyezném, hogy a Bokros-csomag által eltörölt családi pótlék újból alanyi jogúvá tétele szerintem nem pusztán kampányfogás.
A tandíj persze hogy nem csüökkenti a kiadásokat, de
1. sok kicsi sokra megy
2. itt sokkal inkább elvi kérdésről, a tandíj létéről vagy nemlétéről van szó.

Rendben van, hogy szidni kívánja a Vezért (aki csak miniszterelnök, nem pedig Führer, minden ellenkező híresztelés dacára), de legalább ne kukacoskodva tegye.

Tisztelettel,
gersu

XXGéza Creative Commons License 1999.07.26 0 0 79
A sorrend amit felállitottál elvi hibás!
Szerintem a következő a helyes:

1-Horty Miklós
2-Nagy Imre
3-Antall József

Göncz egy patkány áruló, beépitett ügynök.
Kádár pedig egy kommunista, gyáva helytartó.

Lecso70 Creative Commons License 1999.07.26 0 0 78
Kedves zsiragy!

Bocs, nem akartam bunkó lenni. Sajnos nem olvastalak el
figyelmesen.
Ne haragudj. Tulajdonképpen a lényegben egyetértünk.

Lecso70

zsiragy Creative Commons License 1999.07.26 0 0 77
Kedves FBI doktor!

Eddig valóban dobták a kormányzó pártokat. Ebből adódó következtetés: a következő alkalommal vagy így lesz megint, vagy nem.

Tény, hogy a Fideszre most többen szavaznának mint amikor győzött, és az is tény, hogy mind az MDF, mind az MSZP kormány sokkal rosszabbul állt 14 hónappal a megválasztása után. Ezért az általad említett negatív tendencia számokkal nem igazolható, ilyenformán érzelmi állásfoglalás.

Attól a következő választáson még akármi is történhet - de jelenleg ez a helyzet, akkor is ha Neked ezt nehéz tudomásul venni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!