Keresés

Részletes keresés

szoo5 Creative Commons License 1999.07.22 0 0 58
Amit odaírtam, cipeljem át ide? Megpróbálom...
Mulan Creative Commons License 1999.07.22 0 0 57
Persze, ez megoldás lenne, csak csoportos elhatározás kérdése.

De hogy jön ide a regisztráció?

Hacsek Creative Commons License 1999.07.22 0 0 56
Én azt javasolnám, hogy ha már ez a lehetőség van, akkor használjuk ezt, de úgy, hogy a törzsközönség ne nyitogasson oldaltopicokat, hanem maradjunk egy csatornán. Ez így majdnem olyan lenne, mint az ős-Magyarulez.

Nem hinném, hogy a regisztráció bárkinek is probléma lenne.

Mulan Creative Commons License 1999.07.22 0 0 55
Nagyon hálás vagyok a segítő szándékért, de ez pont ugyanaz, ami helyett én azt reméltem hogy van egy olyan, mint a régi Magyarulez volt.
Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.07.22 0 0 54
OFF

Mai postával még nem.

ON

Az "elérteni" természetesen jelenidőben értendő. :)

Hacsek Creative Commons License 1999.07.22 0 0 53
Tessék, kedves Mulan:

http://tasztal.inventra.hu/forum.cgi?a=f&f=15&tp=01x

Mulan Creative Commons License 1999.07.22 0 0 52
Az nagyon jó lenne, ha Wágner úr jönne, mert akkor legalább Almirát is meg tudom kérdezni. Sajna kisaranyosom címjegyzékemmel, telefonkönyvemmel, határidőnaplómmal, miegymás... a hozzáértők szerint már nem is egyszerűen kórházban, hanem a proszektúrán van - talán mentik a winchester tartalmát, mert az az egyetlen üzemképes alkatrész.

Kapok majd új gépet... Addig hol itt, hol ott, főleg az oktatóban, ha szabad az a gép, amire többé-kevésbé rátelepedtem.

szoo5 Creative Commons License 1999.07.22 0 0 51
Szia Mulan,
Majd mindjárt jön a Wágner úr, és segít... Ez a link nem oda vezet, ahova kellene. Én mindig úgy mentem oda, hogy az Index lapon a Fórumnál választottam ki, vagy a Fórumon mellett levő tovább felirat után. Kevesen járnak arra :((
(Most elmegyek belesni, hátha reggel óta volt ott valaki :))
Üdv. szoo5
Mulan Creative Commons License 1999.07.22 0 0 50
Hmmm... Lehet, hogy itt félreértegetjük egymást? Az amit én boldogan megnéztem, annak a fórumnak másolata (vagy továbbfejlesztése), aminek én voltam az egyik legnyűgösebb ellenzője - az általam ott megadott link a régi Magyarulezre mutat. Próbálkoztam főcím-cserével, de nem jött be.

Akkor most van Magyarulez, vagy ez a "soktopicos kigyőzikövetni melyikbenisolvastam hovaésmitírtamutoljára"

Mondjátok, hogy a link nem volt jó!!!

hóember Creative Commons License 1999.07.22 0 0 49
Az elért azt is jelenti, hogy elért a tudatáig valakinek.

off a levél odaért már?on

Mulan Creative Commons License 1999.07.22 0 0 48
Köszönöm:))))))))

Máris bookmarkoltatott! (Magyarulez!)

Megyek is szétnézni.

Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.07.22 0 0 47
Kedves Magyarok!

Nekem is szívügyem e téma, bár csak amateur :) szinten. De van egy aggályom: itt be kell tartani a hejesírási szabályokat? Mackótól annakidején úgy elirigyeltem, hogy a lyókedvet mindig így írta, hogy azóta se vagyok hajlandó eről leszokni. Nem beszélve az egyéb, a kiejtéshez közelebb álló írásmóggyaimról, amitől néhányaknak bisztos kinyílik a bicska a zsebükben. (Bár, mostanában több régi kiadású könyvet is volt szerencsém olvasni, és meg kell állapítanom, hogy a helyesírás egy képlékeny dolog.)

Itt van mingyárt egy felvetésem: Mixáthnál olvastam többször is az "elért" szót, ami akkor - szerintem - azt jelentette, hogy "veszi a lapot", ma viszont azt jelenti, hogy félreért, nem?

Csülök Creative Commons License 1999.07.22 0 0 46
Kedves Mulan,
kérésed parancs:
íme a Magyarulez.
Mulan Creative Commons License 1999.07.22 0 0 45
Legendásan lassú hálózatom mellékhatásaként: nincs olyanom, hogy Törzsasztal-gomb, és így mellette levő gomb sem. Egy konkrét cím (netán egy link) segíthetne rajtam.
Újlaki Creative Commons License 1999.07.21 0 0 44
Kösz! :-)))
Hacsek Creative Commons License 1999.07.21 0 0 43
Bocs, de azt hiszem Újlaki és Mulan nem találja magát a Magyarulezt!

Szóval a Magyarulez nem a Törzsasztalon van, hanem egy azzal egy szinten lévő másik témacsoport. Rá kell bökni a Törzsasztal melletti gombra!

hóember Creative Commons License 1999.07.21 0 0 42
Remélem én is. Vagy, Én is remélem.
hóember, csak egyszerűen
Mulan Creative Commons License 1999.07.21 0 0 41
Egyszer - anno e-mailben - kértem az új Magyarulez címét; én egyszerűen azért nem járok oda, mert nem tudom hol van.
Újlaki Creative Commons License 1999.07.21 0 0 40
Egy magyar netlapban olvastam:

Utcalányokat zsarolt a rendőr

Szexuális kapcsolatra kényszerített prostituáltakat egy kecskeméti rendőr az intézkedéstől való eltekintésért - tudta meg a HavariaPress.

A mondat azt jelenti, hogy az utcalányok eltekintettek az intézkedéstől, és az ezen feldühödött rendőr arra kényszerítette őket, hogy valakivel feküdjenek le (a stricijükkel? egymással?). Ráadásul, a cím szerint, még meg is zsarolta őket. De hát úgy kell nekik, miért nem intézkedtek.

Újlaki Creative Commons License 1999.07.21 0 0 39
Köszönöm a felvilágosítást. Mint viszonyalg új tasztaltag, csak a futó témákról van áttekintésem.

A nyelv általában érdekel, de szélesebb kontextusban, tehát a nyelvek fejlődése, kapcsolata egymással, és különösen egyik szakmám és annak holdudvara, a fordítás, a ferdítés és a fardítás... bocs, kicsit elszaladtam, az már nem. De teljesen igaz, szél ellen nem lehet nyelvészkedni.

Kis Ádám Creative Commons License 1999.07.21 0 0 38
Kedves Újlaki!
A történet hosszú. Kezdetben volt az Őj Magyar Fórum, de azt bojkotttálta a Hontalan. Ezért csináltak belőle Magyar Rulezt, de kimosták, összement, és lett belőle Magyarulez
Kis Ádám
Újlaki Creative Commons License 1999.07.20 0 0 37
Magyarulez... Magyarulez hogy van?
Kis Ádám Creative Commons License 1999.07.20 0 0 36
Kedves Hóember!
A Magyarulezon anyázás sosem volt, legfeljebb néha elkeseredett vita. Attila például végképp elkeseredett tőle, de majd visszatér a kedve. Ami a kioktatást illeti, a nyelvi közérzet furcsa - sokan az egyet nem értést is kioktatásnak érzik. Remélem, el tudjuk kerülni.
Kis Ádám
Tova Szilárd Creative Commons License 1999.07.20 0 0 35
Kedves Ádám,
mennék én is, járogatok naponta így is...
Szívesen átvinném a Kultúra fórum néhány rovatát is, mert eléggé csöndes a Magyarulez...
szoo5 Creative Commons License 1999.07.20 0 0 34
Szia Hóember,
Holnap is ilyen hőfok várható, szerintem a hűtőtáskát hozd magaddal a Magyarulezbe.

Kedves Kiss Ádám,
Holnap ismét bemegyek és megkérdezem a hozd és hozzad változatok és társaik miért alakultak így.
Szerintem készülj fel arra, hogy e melegben víz helyett kérdésözön lesz.
Üdv. Mindenkinek,
szoo5

hóember Creative Commons License 1999.07.20 0 0 33
Hallihó, én is minden vitára kapható vagyok, de nem veszekedére, kioktatásra, anyázásra, egyebekre. Úgyhogy, én bejövök minden nap, ha lesztek. Amig vagyok, mert aug 2.-től szabi van. És amig el nem olvadok....:-)))))
Hacsek Creative Commons License 1999.07.20 0 0 32
Szia Ádám!
Örülök, hogy ezt felvetetted.
Tudod, hogy én mindig minden vitára kapható vagyok.
Minden nap benézek így is a Magyarulezbe, de hát nincs mire reagálni.
Kis Ádám Creative Commons License 1999.07.20 0 0 31
Ó, szörnyűség, téma neve elírva. Persze: Nyelvi témák.
Valaki tudja még javítani?
Kis Ádám
PS. ez persze nem 0-ás
McAllister Creative Commons License 1999.07.20 0 0 30
Melyik hülye nullázza le :)))))
Kis Ádám Creative Commons License 1999.07.20 0 0 29
Kedves Újlaki, Werner Zsolt, Tova Szilárd, és mások (bocs, most fejből sorolom a neveket)….., miért nem a Magyarulezba irányítjátok nyelvi témájú vitatni valóitokat. Valaha ez egy igen kellemes, konszolidált rovat volt, és kezdett kialakulni valamifajta közösség is. Most valaki azt mondja, nem jön ide, mert itt kevesen vannak. Nahát, ez logikus, nem?
A régi Magyarulezosoknak tudomásul kell venniük, hogy valami megváltozott. Tulajdonképpen nagyon kellemes volt a sokféle dologról vitatkozó Magyarulez. Azonban tartok attól, hogy még a Gyertek velünk előtti korszakban is meglehetősen sok nyelvi vita lehetett más fórumokon. Szerintem ugyan ez célszerűtlen, mert a nyelv eléggé önálló téma, sem kultúra, sem politika, sem általános, de hát szél ellen nehéz…
Szeretném, ha sikerülnek egy kicsit megcsócsálni a nyelvi viták hollétének kérdését. Hátha ettől feléledne a Magyarulez (amely szerintem a legszellemesebb nevű fórum). Egyúttal megígérem, hogy mostantól aktívabban fogok ott témákat felvetni. Hátha…
Kis Ádám

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!