Keresés

Részletes keresés

beep Creative Commons License 2000.02.28 0 0 155
Asszem most mar a hozzaszolasok szovegeben valo kereses is megoldodott.

Az AltaVizsla az egesz Tasztalt leindexelte ...

Solt Creative Commons License 1999.12.17 0 0 154
"Ezt most csak így gyorsan, teljesen unsupported feature, sőt partizánakció, lehet hogy le is kerül hamarost."

Nyújtsa fel a kezét, aki szerint le kellene venni! :-)
Nekem ez így nagyon jó! :-)

Előzmény: Pozsi (153)
Pozsi Creative Commons License 1999.12.17 0 0 153
Ezt most csak így gyorsan, teljesen unsupported feature, sőt partizánakció, lehet hogy le is kerül hamarost.
Előzmény: Solt (152)
Solt Creative Commons License 1999.12.17 0 0 152
Meg lehet azt csinálni, hogy a felhasználó adatai között megjelenjen a keresős oldalnak az a második űrlapja, amelyikben a felhasználó hozzászólásai, topicjai kereshetők ki?
HoD Creative Commons License 1999.12.01 0 0 151
Kiegészítendő az előbbieket:
Újra próbálkoztam ma (dec.1) és az altavizsla nov.30-ai, azaz tegnapi topikokat dobált ki! Úgyhogy módszer rullez ezerrel.
Biztosabb keresési string: +"kulcsszól" +url:http://index.hu
Előzmény: HoD (150)
HoD Creative Commons License 1999.11.29 0 0 150
Amíg meg nem valósul a topiktartalomra való keresés, találtam pótlólagos megoldást, az altavizslába beírva a +kulcsszó +"Index" szavakat meglepően friss eredményeket dobál ki.
De lehet, hogy ez csak átmeneti, mert az altavizslán nemrég upgrédeltek, és lehet hogy csak az ez utáni újraindexálás miatt kap az ember friss találatot, unezeket fogja kapni egy v. két hónap múlva is...
Pozsi Creative Commons License 1999.09.26 0 0 149
Valoban volt egy csepp bug, de megoltem. Remelhetoleg. Ugyanugy ahogy az ekezeteimet is, ujfent.
Előzmény: JT (148)
Angi Creative Commons License 1999.09.25 0 0 147
Segítsetek!
Lehet, hogy csak én vagyok láma, de ha valakinek a hozzászólásait kérem le a keresővel, az első oldal simán lejön, a többi viszont üres. Észlelte ezt rajtam kívül valaki?

Angi

OPi Creative Commons License 1999.09.25 0 0 146
Hali!

- allsagos viselkedeshez vezet
- lesz egy jolnevelt, jolviselkedo nicked, es egy 'rossz' aki a sikamlos modon szol hozza.
- kialakul a Nagy Testver szindroma, csak itt mindenki hozajut a szukseges eroforrasokhoz

Eddig ilyen nem volt, mostmeg atestunk a lo tulso oldalara...

OPi;

Előzmény: Havária (135)
Pozsi Creative Commons License 1999.09.25 0 0 145
Kívánságod parancs. Itten van ni
Előzmény: sti (143)
Kicsi_Lany Creative Commons License 1999.09.23 0 0 144
Ez igaz, bar meg mindig vannak akik amolyan hadd szoljon alapon inditanak topicot.... Szoval azert meg van mit fejlodni. :)
Előzmény: dr poljakov (140)
sti Creative Commons License 1999.09.23 0 0 143
Állat ez a keresés! Gratula!
Csak azt hiányolom, hogy nem lehet a "Keresés felhasználók között" szekcióban olyan bogyót tenni, hogy "általa indított topicok". Ez szerintem még egy praktikus és nem túl bonyolult dolog lenne.
Bölény Creative Commons License 1999.09.21 0 0 142
Ez a fantasztikus, hogy most mar nem csak a topikokra, hanem a topikokat is lehet keresni... ;-((((((((
fonyi Creative Commons License 1999.09.21 0 0 141
Ja, jo lenne...
dr poljakov Creative Commons License 1999.09.20 0 0 140
hm. a keresésnek, mint funkciónak azért már finoman látszik az eredménye. pl. nálam. :-] nem az van, hogy gyiha, új téma, hanem kis keresés. és máris nincsen dögúj ..................... témájú topic. de gondolom, régebbiek észrevették, hogy jééé, ez a topik is feltámadt hamvaiból, meg az is. vagyis a süllyesztőből.
Myself Creative Commons License 1999.09.20 0 0 139
Én is éppen aztatatat kerestem. Hát akkor nem álmodtam! :-))
Jozsó Creative Commons License 1999.09.20 0 0 138
Hüjje vagyok, ott a javascriptes ablak :-)
Jozsó Creative Commons License 1999.09.20 0 0 137
Hello,
Lehet, hogy nagyon hüjje vagyok, de mintha pár nappal ezelőtt lett volna itt egy link amivel lehetett keresni. Csak én nem látom, vagy tényleg eltünt?
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.09.17 0 0 136
Köszi Pozsi!
Én csak birka mód' nekiugrottam az alapszintü keresésnek, nem tudtam, hogy ilyen kimunkált munka.
Bocs az érintettektől!
-ant-
Havária Creative Commons License 1999.09.17 0 0 135
OPi!

Rendben van értem, hogy attól tartasz hogy egy mozdulattal teljes áttekintést lehet kapni egy nick személyiségéről, de továbbra sem értem hogy miért félsz ettől. Miért baj az ha a nick meztelen? Hiszen teljesen saját maga építheti fel a testét.( Teszi is itt mindenki. Tele vagyunk Vénuszokkal és Adoniszokkal. :)) Játék az egész, hidd el, még akkor is az ha sokunknak nagyon fontos része az életünknek. A sokat hozzászólókat így is mindenki ismeri, vagy hát ismerni véli. Gondolj csak pl. Wágner úrra.

Jólnevelt vitafórum? Azt hiszem a társaság edig sem tűrte a rosszmodort. Remélem eztán sem fogja...

Havária

OPi Creative Commons License 1999.09.17 0 0 134
Hali!

Meg egy dolog - fizikailag eddig is megvalosithato volt a dolog (pl. fogom az egyetemi 2Mbit/sec vonalat, aztan par nap alatt letoltom a komplett t.asztalt, bele egy SQL-motorba, aztan mar azt csinalok vele, amit akarok), de ez meg belefer a dolgokba. A valo eletben is utana lehet enzni dolgoknak emberekrol, csak kicsit/tobbet utana kell jarni. A mostani rendszer azonban _semmi_ erofeszitest nem igenyel, azonnali es teljes elettortenetet ad a virtualis szemelyiseg megszuletesetola kurrens allapotig.

Ezt kellene szerintem korlatozni, hogy csak
1. A nick mellet meg kellene adni egy topicot is. Egyszerre csak egy nickre es egy topicra lehessen keresni.
2. Szukseges legyen a jelszo is. Onkontrollnak jo lenne.

OPi;

OPi Creative Commons License 1999.09.17 0 0 133
Havaria!

Ez a valo elet tukre. Kerdes mi a cel - tukor, vagy jolnevelt vitaforum, ahol csak kontrollahato, 10 ev mulva is vallahato megjegyzeseket teszel ? Ha olyanok leszunk mint egy leveltar, ahol minden orokre kimeletlenul rogzitesre kerul, teljes mertekben kereshetoen, akkor ki fogja rizikosabb velemenyet teljesen nyugodtan leirni ? A minimalis tuske mindenkiben ott lesz... nincs felejtes, nincs megbocsatas. A valo vilagnak teljes lekepezese valoban nem lehet cel, de bizonyos elemei jol mukodtek itten eddig is... ez a nick/teljes hozzaszolaslista engem elriaszt kicsit...

OPi;

u.i. : mi lesz ha emiatt 2 ev mulva egy jolnevelt vitaforumba megyunk at ? Csak onkrtikalt, jolfesult megjegyzesek az egyik oldalrol, a masik oldalrol egyre szaporodo al-nickek, amiket csak egy-egy hozzaszolas erdekeben hoznak letre

Havária Creative Commons License 1999.09.17 0 0 132
OPi!

Szerintem ez itt nem olyan mint a való élet. Annak része, de nem vethető össze vele.

Ennek a játéknak az egyik szabálya az, hogy minden amit leírtunk az rögzítésre kerül és bárki által olvasható. Kereséssel és keresés nélkül is. Ebből következik, hogy nem kell leírni olyat amit később nem vállalnánk. (Öncenzúra kapásból. Jót tesz a beszélgetések színvonalának :)
Továbbá el kell fogadni a leírás pillanatában, hogy lehet hogy később már én is másképp fogom gondolni, de erről már Robicsek írt.

Havária

OPi Creative Commons License 1999.09.17 0 0 131
es lehetne kozvetlenul TCP/IP-n keresztul kozvetlenul az SQL bazisra csatlakozni :-)
Som-Som Creative Commons License 1999.09.17 0 0 130
Ennél már csak az lenne nagyszerűbb, ha egy advanced form is lenne, ahol összekattintgathatnék magamnak egy jóízű SQL lekérdezést. Kicsit összetettebb Where, Order by, Group by meg hasonló finomságok. Csak a rendszer biztonságára kell egy kicsit vigyázni, tehát URL-nél átadott paraméterben ne lehessen mondjuk Delete.
OPi Creative Commons License 1999.09.17 0 0 129
a dolog nem arrol szol, hogy a sajat hozzaszolasaidra ra tudsz keresni, hanem azt hogy ezt mindekivel megteheted
OPi Creative Commons License 1999.09.17 0 0 128
Hali!

A dolog nem ilyen egyszeru. Ha a valos eletben talalkozol valakivel, akkor a talalkozasnal van ra lehetoseged, hogy az adott szemely osszes eddig tettét percre pontosan megtudd ?
Ugyanis a
torzsasztalos virtualis let = mit/mikor/milyen topicba irtal
ha ez teljesen kilistazhatova valik, akkor gyakorlatilag meztelenne valtal, sokkal inkabb mint a valos eletben. Es itt nem arrol van szo hogy kinek hany nickja van ( en ragaszkodom az egyhez, mindig azt hasznalom )

OPi;

robicsek Creative Commons License 1999.09.17 0 0 127
Ha valaki nagyon akarta valaki másnak/vagy saját magának az öszes hozzászólását megkeresni, eddig is megtehette, a keresés funkció csak (csak?) lényegesen lerövidíti az időt.
Én pl. igen, volt olyan hogy nagyon érdekelt valaki, és sok-sok topicot letöltöttem, Edit/Find, és kerestem. (Szvsz akit én kerestem, ő meg engem (is) :))
És most, hogy ezzel a Kereséssel megcsináltam ugyanazt ugyanarra a nickre, jé, érdekes, azt vettem észre, hogy a hozzászólásainak 99%-át már egyébként is láttam. (De hát azért irta, hogy lássuk, nem?)

Egyébként szvsz semmi rossz nincs abban, ha valaki most megnézi egy régi hozzászólását, és fejéhez kap, hogy én marha, hogy irhattam ezt akkor. Az is természetes, hogy ma nem értek egyet a tegnapi magammal, nem?
Elvégre változunk, ebben az e-világban ráadásul e-sebességgel történik a változás is :)

Havária Creative Commons License 1999.09.17 0 0 126
Én komolyan nem értem miért zavar benneteket, hogy el lehet olvasni amit írtatok! Nem azért írtátok? Szégyellitek a saját cikkeiteket? Ez itt egy internetes fórum, amit írsz azt bárki elolvashatja - jó eséllyel akár tíz év múlva is. Ha nem ebben a tudatban írsz, akkor inkább ne írj. Vállaljátok a gondolataitokat! A régieket is... Szerintem ez sokkal inkább erkölcsi kategória... :(
Pozsi Creative Commons License 1999.09.17 0 0 123
Ezt akkor kellet volna mondani, amikor kértétek a funkciót. Ha lesz MyTörzsasztal, gondolom meg lehet majd oldani. Vagy ha ez nagyon sok embert zavar levehetjük.
Üdv: Pozsi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!