Keresés

Részletes keresés

SzG Creative Commons License 2000.12.04 0 0 165
Sziasztok!
Hol lehet állítani hogy ha inaktív a kapcsolat akkor ne bontsa el a vonalat? vwdial-t használok Suse 7.0 alól. Előre is köszi!
SzG
BOB Creative Commons License 2000.11.03 0 0 163
Na itt van egy kis segíccség, egy ppp-beállító script. ISDN-nel még nem müködik, majd ha nem leszek lusta megírom azt a részét is.
norby Creative Commons License 2000.11.03 0 0 162
Gyari Matav ISDN falidoboz, soros portra megy. Azert hozok toluk egy logot, hatha segit. Vagy atmenetileg kicserelem kulso analog modemre.
Előzmény: Törölt nick (161)
norby Creative Commons License 2000.10.31 0 0 160
Hali !

Osszeraktam egy on-demand-os ppp szerverket, kulso ISDN modemre csatlakozik. Mindossze az a problema, hogy igen sokszor (>25 %!) nem kepes kapcsolodni a matavnethez.

Amikor csinaltam, kulso analog modemmel, es a sajat szerveremmel probalgattam, nem is volt semmi gond. Torodjek bele, hogy ilyen a matavnet ?

norby

novator Creative Commons License 2000.07.24 0 0 159
Akkor mégiscsak az elenderes nameserver van érdekesen baállítva.
Előzmény: hetting (158)
hetting Creative Commons License 2000.07.21 0 0 158
Kiprobaltam a matavnetes nevszerveres dolgot & minden tokjol mukodik.
Nagyon szepen koszonom !
Előzmény: dj (157)
dj Creative Commons License 2000.07.20 0 0 157
Add meg a matáv névszerverének a címét is:
145.236.224.248
145.236.224.249

Üdv:
dj

Előzmény: hetting (155)
BOB Creative Commons License 2000.07.20 0 0 156
imho az elender nameserverén lehet valami gáz. Be tucc ssh-zni oda?
Előzmény: hetting (155)
hetting Creative Commons License 2000.07.20 0 0 155
Elenderen kivul csak ip cimmel, elenderen belul pedig nevvel & cimmel is megy (a ping, meg mas is)
Előzmény: novator (153)
hetting Creative Commons License 2000.07.20 0 0 154
A tartalma az, amit irtal.
Azert thank you
Előzmény: cancel (152)
novator Creative Commons License 2000.07.17 0 0 153
Es tudod pingelni az elender halon kivuli gepeket is?

Tudtommal ez 2 promblema vege lehet:
1) Az elender nem engedi ki az IP-det a sajat halojabol
2) Az elender nevszervereben nincs beallitva a forward opcio(ebben a valtozatban nem igazan hiszek)

Előzmény: hetting (151)
cancel Creative Commons License 2000.07.17 0 0 152
Mi az /etc/hosts.conf tartalma?
Ugyanis a kovetkezonek kellene lennie:

order hosts,bind
multi on

cancel

Előzmény: hetting (151)
hetting Creative Commons License 2000.07.16 0 0 151
Mar regota szeretnek RedHatLinux 6.0 alol webet bongeszni, meg ilyesmi, de mindig
problema volt a nevfeloldas. Jol letrehozza a ppp0 -t, es barmire tudok csatlakozni, aminek ismerem az IP cimet ( pingelem & valaszol ).

A resolv.conf tartalma:

nameserver 212.108.200.66

Ezek utan csak azokat a neveket kepes feloldani, amiket a szolgaltato tart nyilvan (pl.: ns1.elender.hu, www.elender.hu, mail.elender.hu stb...)
Ez mitol lehet ??

TaXiN Creative Commons License 2000.06.22 0 0 150
A larix.efe.hu/~zelek alatt építsünk szervert - ott cHarley segédletét nézd meg SZVSZ.
Előzmény: mrzool (149)
mrzool Creative Commons License 2000.06.20 0 0 149
Kosz a segito szandekot, de ez volt az elso, amit kiprobaltam, es nem muxik (lebont a modem). Mindenesetre most ugy-ahogy muxik...
Előzmény: BOB (148)
BOB Creative Commons License 2000.06.20 0 0 148
Az /etc/ppp/options-ban szedd ki a #-t a "NOAUTH" bejegyzés elől, különben alapbeállításként igazoltatni akarja a szervert. Vagy ha nincs ilyen bejegyzés, rakj bele egyet ;)))))))
Előzmény: mrzool (147)
mrzool Creative Commons License 2000.04.29 0 0 147
Kösz a config-file-okat, de azzal is ugyanaz a probléma. Szóval ha nem lövöm le az ethernet kátyámat, ezt az üzenetet kapom:

'The remote system is required to authenticate itself, but I couldnt find any secret (password) which would let use an IP address.'

Ötlet? Előre is kösz.

dj Creative Commons License 2000.04.23 0 0 146
Cronos,

számozd át a IP címeket, mondjuk 192,168,x,x (az utolsó kettő szabadonválasztott) akkor valószinű nem kell lelőnöd csatlakozáskor a hálókártyát.

Üdv:
dj

Előzmény: Cronos (144)
mrzool Creative Commons License 2000.04.20 0 0 145
Üdv!

Kösz a hozzászólásokat, látom, hogy megvan az akarat a segitségre, és remélhetpleg előbb-utóbb megleljük a megoldást is...

Persze, hogy olvastam az elender website-ján, amit irtak. Ez volt az első dolgom. Ennek ellenére nem az azt leirtakat használom (de azt is próbáltam).

Linuxuser! El tudnád küldeni a cfg file-jaidat?

Cronos Creative Commons License 2000.04.19 0 0 144
Dj -nek

Destination Gateway Genmask Flags Metric Ref Use Iface
145.236.231.90 0.0.0.0 255.255.255.255 UH 0 0 0 eth0
145.236.0.0 0.0.0.0 255.255.0.0 U 0 0 0 eth0
127.0.0.0 0.0.0.0 255.0.0.0 U 0 0 0 lo

yoker Creative Commons License 2000.04.18 0 0 143
Szia,

lehet, hogy ez segít majd. Nem én vagyok ilyen okos, ez is az Elender oldaláról van:
"A modem inicializáló stringet a sorban
találjuk, ezt írjuk át a modem leírásában szereplő init stringre (általában egy egyszerű
ATX is megteszi, de lehetőség van a modem 'finomhangolására', lásd leírás). Az ATX
egyébként azt eredményezi, hogy a modem ne várjon tárcsahangra, hanem 'dumb'
módon álljon neki tárcsázni. Ez például olyan alközpontok esetén hasznos, amelyek
nem adnak szabványos tárcsahangot."

A modem init. string-et a kppp-ben is lehet változtatni.

Üdv.: Laci

Előzmény: sirkalmi (142)
sirkalmi Creative Commons License 2000.04.18 0 0 142
Hi!

Segítségre lenne szükségem, a problémám a következő:
Adott egy telefonvonal egy hangpostával megáldva. Ha a hangpostára üzenet érkezik akkor azt jellegzetes berregő tárcsahangal jelzi. Ez a berregő hang egész addig jelen van amíg nem törlöm le az üzenetet. Ez a rendszer meghibásodott és letörlés után továbbra is jelen van a berregő tárcsahang. A Matáv aszt állítja, hogy beszorult a tárcsahang és, hogy ez országos probléma. Ez miatt a modem aszt mondja, hogy nincs vonal. Ettől a hanposta "szolgáltatástól" nem tudok megszabadulni mert ez egy társ vonal és a matáv aszt mondja, hogy ez jár hozzá. Én már mondtam nekik, hogy fizetem továbbra is a hangposta díját csak vigyék a fenébe nekem nincs rá szükségem. A válasz nemleges. Windows-ban megtudom mondani a modemnek, hogy hadja figyelmen kívül a tárcsahangot, ekkor tudok internetre lépni de pédául faxolni már nem tudok mert a fax programban nincs ilyen beállítási lehetőség. Tehát a kérdésem az, hogyan lehet a Linux-nak megmondani, hogy ne vegye figyelembe a tárcsahangot? Mandrake Linux 7.0 használok KDE window managerel. A kppp-ben nem találtam ilyen beállítást.
A segítséget előre köszönöm:

Sir_Kálmi
sirkalmi@freemail.hu
http://w3.swi.hu/sirkalmi

linuxuser Creative Commons License 2000.04.17 0 0 141
Na elmondom még egyszer. PCI Ethernet kártya, 192.168.1.1 IP címmel, hogy ne találkozzon a külvilág IP címeivel. Külső modem. RedHat 6.1 egy évig, két hete RedHat 6.2. Felváltva Elender és Matávnet. Tárcsázás wvdial, IP forwarding a belső háló felé ipchains-szel. Ha kell valamelyik config, elküldöm mail-ben.
"a linuxuser"
Előzmény: Cronos (139)
dj Creative Commons License 2000.04.17 0 0 140
Cronos,

másold ide a

/sbin/route -n

parancs kimenetét amikor nincs lelőve a hálókártya.

Üdv:
dj

(ezt elküldtem 1x, de csak a nevemet látom, hogy hozzászóltam az írás elmaradt)

Előzmény: Cronos (139)
Cronos Creative Commons License 2000.04.17 0 0 139
Koszonom mindenkinek a segitseget.
Mar muxik a ppp-s kapcsolat, igaz ehez nekem is le kellett loni a halokartyat(mint mrzool-nak)
Az ISP valtas azonban nem hiszem hogy segit, mert en a Matavnet-nel vagyok,
Jo lenne egy masik megoldas erre a problemara.
Ha a halokartya is be van kapcsolva 1mp-ig felveszi a modem a kapcsolatot, majd levag.
A hibauzenet valami ilyesmi: pppd halted vagy timeout.
Megprobaltam a gnome tarcsazojat es avval is ugyan ez a helyzet.
yoker Creative Commons License 2000.04.17 0 0 138
Sziasztok,

az Elender web oldalán egész tűrhetően le van írva lépésről-lépésre mit kell csinálni a ppp-on, ppp-on-dialer szkriptekkel. (Végre ezt is megéltük, a Linux-ot is jegyzik!) Kipróbáltam, nekem működik (Red Hat 6.2). A ppp-on-dialer-ben nekem eredetileg "ogin" volt "sername" helyett, ezt átírtam, a ttyS0-át meg a sebességet is mindkét szkriptben. A # tail -f /var/log/messages pedig jól mutatja mi történik, illetve mi nem történik. Arról írhattak volna többet, mit kell tenni, hogy a user-ek is tudják indítani a ppp kapcsolatot, de ne legyünk telhetetlenek, már ez is valami. Talán a következő verzióban...

Üdv.: Laci

Előzmény: linuxuser (137)
linuxuser Creative Commons License 2000.04.16 0 0 137
mrzool!

Nekem se ment az Elenderrel a ppp-on, ezért wvdial lett belőle. Ugyanúgy mint nálad:hálókártya + ipchains a másik pc-hez, szépen megy. Megoldás lehet még ISP-t cserélni.

"a linuxuser"

Előzmény: mrzool (136)
mrzool Creative Commons License 2000.04.15 0 0 136
Üdv!

Már nem tudok kihez fordulni, bennetek van minden reményem... A szitu a következő: ppp-on script-tel szeretnék kapcsolódni az elenderhez. Azonban jön a szöveg, hogy a pppd nem tudta azonositani a távoli servert, vagy vlmi hasonló. Ezek után kiadok egy ifconfig eth0 down parancsot, és műxik a tárcsázó, létrejön a kapcsolat, tudok netezni (most is igy vagyok). Csakhogy ilyenkor nincs hálókártya. Ez azért gázos, mert szüleim gépét is rá akarom kötni a netre, és akkor gateway lenne az én gépem. Csakhát ez hálókártya nélkül nem nagyon megy.:(

Ha pap azonositást kérek, akkor van hálókártya, minden jó LENNE, de úgy meg nem enged be az elender. Egész egyszerűen nem tudok mit tenni. Csak ezzel a terminálazonositással működik, ha nincs hálókártya. Mit tegyek? Bármilyen segitséget előre is köszönök!

dj Creative Commons License 2000.04.14 0 0 134
Szia,

próbálkozz a
/dev/ttyS0 - (ez a com1)
/dev/ttyS1 - (com2)
stb.

eszközbeállítással a kppp-ben. Default router ne legyen aktív a csatlakozás előtt. Talán menni fog, nekem a 6.1 az így megy.

Üdv:
dj

Előzmény: Cronos (133)
Cronos Creative Commons License 2000.04.14 0 0 133
Hello Mindenkinek!

Nemreg feltelepitettem a RH6.2 linuxot.
Minden kafan mukodik, kiveve a ppp kapcsolatot.
A KDE kppp-jet hasznalnam, de mindig azt irja ki hogy: /dev/modem locked
Megneztem a dev konyvtarat, de nem volt benne semmilyen modem bejegyzes :(
Probalkoztam a linuxcofig-al, de nem vezetett eredmenyre, igaz nem is nagyon ismerem.
Megneztem a minicom-ot, es az is ugyan ezt a hibat irta ki.
Amig SUSE linuxom volt addig a ppp-s kapcsolattal nem volt semmi problemamm.(de volt massal)
Ha tudtok valamilyen oteletet, megoldast szivesen vennem.
Thx

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!