Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.30 0 0 62
Épp ma olvastam ezt a jó hírt:Munkahelyteremtés Miskolcon!
Az Új Magyarország Fejlesztési Terv részeként, Európai Uniós támogatással valósulhat meg az a Miskolci Ipari Park, amelynek eredményeképpen a nem túl rózsás Borsodi megyeszékhely gazdasága helyrebillenhet. 2009-re tervezik, hogy az ipari park elkészül, és így munkát tud adni nem csak a pályakezdő fiataloknak, de a mechatronikai ipar többi dolgozójának is. Nem utolsó sorban a térség gazdasági struktúrája is erősödne.
A teljes cikk itt olvasható:http://infovilag.hu
zizi444 Creative Commons License 2008.07.23 0 0 61

Többen is írjátok, hogy mennyire szépülnek Miskolc egyes részei az utolsó időben. Meg persze szó esik arról is, hogy mi az, ami nem tetszik a városban. Rossz dolgokról mindig többet hall az ember, mint jóról, és sajnos én is valami egészen megdöbbentő dolgot olvastam tegnap itt: http://www.boon.hu/hirek/BORSOD-ABAUJ-ZEMPLEN/cikk/hejo-liget-szemetliget-miskolctapolcan/cn/haon-news-FCUWeb-20080722-0159360370 A döbbenetet számomra a következő mondat elolvasása jelentette: „Vannak olyan piknikezők..., akik, fa hiányában, az esőbeálló tetejét szedik le, és égetik el.” Hol élünk? Egyesek azt hiszik, hogy mindent lehet? S ezek az emberek itt élnek köztünk, Miskolcon. Mit lehet velük tenni, hogy másképp lássák a világot, és vigyázzanak azokra az értékekre, amelyeket mások kemény munkával létrehoztak?

tanctanfolyam Creative Commons License 2007.06.08 0 0 60
 

Miskolciak és Környékiek FIGYELEM!

Intenzív latin tánctanfolyamot indítunk junius 18 ától!A 4 fő latin tánc alapjait tanulhatod meg.

Bővebb információért a tanctanfolyam@freemail.hu címen lehet érdeklődni!

EdelweissIstvan Creative Commons License 2005.09.01 0 0 59

http://edelweissistvan.blog.com/

 

Női sporttal foglalkozó oldal ... Nézzétek meg ...

tinimtzsal Creative Commons License 2004.12.03 0 0 58
Ótópálya RULEZ!!! ;-)
Előzmény: Danthe (56)
vizes zsemle Creative Commons License 2004.11.27 0 0 57

Danthe:

 

"Én és az Egyesületünk ezen (is) fáradozunk. ...remélem mások is látják ebben a városban szunnyadó, virágzó jövőt!!!"

 

Mellyen egyesület?

Előzmény: Danthe (56)
Danthe Creative Commons License 2004.11.22 0 0 56

Hello Miskolc!

 

 Jómagam is itt élek születésemtől fogva, és maximálisan egyetértek az eddig leírtakkal... Talán csak a gyárat venném kicsit a védelmembe, nekem ugyanis úgy tetszik, ahogy van. Mivel nem nagyon működik már, semmiféle szennyezéstől nem kell tartanunk, látványnak pedig inkább érdekes, mint csúnya... Nekem már gyerekkoromban is "bejöttek" az indusztriális látképek: rendező pályaudvarok, csőhálózatok, futószalagok, gyárbelsők. Gyakran járok be fotózni, olyan az egész mintha valami szellemjárta hely lenne, ahol megállt az idő..

 

 Azt meg ugye mások is sejtik, hogy a város szívében fekvő terület milyen hatalmas lehetőségeket rejt magában. Ha csak önmagát, a felhalmozott "vasat" számoljuk, már az is hihetetlen mennyiség! Ebből három "diznilend" -et építhetnének ott helyben! (egyébként rendszeresen visszatérő álmom, hogy a helyén a világ egyik legnagyobb hullámvasútja áll, ami az Avastól is nagyobb!)

 

  Sajnos minden másban is nagyon hasonló a helyzet, úgy mondanám: A kihasználatlan lehetőségek városa. Adottságait tekintve teljesen egyedülálló. Három tavunk is van, egy - a várost átszelő - megfelelő vízhozamú patakunk, rengeteg szép régi épület, az ország egyik legnagyobb és legöregebb borpince városrésze (Kisavas), mindez az Alföld és a Bükk találkozásánál. A legnagyobb zöldterülettel és kifogyhatatlan mennyiségű karsztvízzel rendelkezik. A várat, kisvasutat és más egyéb "apróságot" nem is számolva.

 

  Itt lenne az ideje, hogy végre kihasználva "képességeit" megmutathassa az igazi arcát Miskolc, és ledobja magáról az Acélváros bélyeget! 

 

Én és az Egyesületünk ezen (is) fáradozunk. ...remélem mások is látják ebben a városban szunnyadó, virágzó jövőt!!!

 

!!!Miskolc Rulez!!!

 

2004 Nov

vizes zsemle Creative Commons License 2004.08.21 0 0 55

Carnifex:

 

"es tudjuk, mi a makuka, a levono, a farago es akkor is LEmegyek Pestre...remelem, ti is JOSZTOK...es nincs nevelo a NEVEK elott. :)"

 

Ez az! Na ezeket máshol még nem hallottam (libikóka).

 

Magam 19 év után léptem, jó visszajönni, de nehéz feldolgozni, hogy haverokhoz/ismerősökhöz hasonlóan én sem készülök arra, hogy visszaköltözzek...

 

Itt a város hibája, elengedi azokat, akiket kiiskoláztatott, a távolban megtanultak valamit jól/rosszul, és most Miskolcon nem találják meg a helyüket, lelkiismeret-furdalást hagyva magukban.

 

Előzmény: Carnifex (48)
Alensha Creative Commons License 2004.02.05 0 0 54
SZIASZTOK MISKOLCIAK!!!!!

Én 4 évig Egerben éltem, de hétvégeken húztam haza A VÁROSBA... örülök, hogy van ez a topic. na most megyek és beköszönök a többi miskolcos topicba is.

üdv,
egy újabb makukazabáló lokálpatrióta

Előzmény: kylebroflovski (53)
kylebroflovski Creative Commons License 2003.12.26 0 0 53
Üdv Mindenki!
Csak hogy ne kelljen újabb fél évet várni!:o)
tinimtzsal Creative Commons License 2003.09.03 0 0 52
;-))

Jó ez a topic.
Sokban hasonlit Miskolcra...
Negyedévente, félévente, évente erre jár valaki, és mond valamit. Nem mondhatni, hogy nehéz követni a történéseket a nagy pörgés miatt, de van.
Él.

t

gapgordi Creative Commons License 2003.04.15 0 0 50
Megkésve bár de törve nem: Én is Imádom Miskolcot!:)
htz Creative Commons License 2002.01.15 0 0 49
Sajnos nem lattam a filmet.Kar.
Előzmény: Carnifex (48)
Carnifex Creative Commons License 2002.01.13 0 0 48
Szasztok!

Na most honvagyam van! Nem kellett volna idejonnom.
Jelenleg tobb tizszazmillioezer merfoldre vagyok a VAROStol.
Hiretelen egy emlek jutott eszembe, amit jo, ha kibrobaltok tiszta latviszonyok mellett ejszaka:

Helyszin: Martintelep es Szirma kozotti utszakasz.
Nezzetek az Avas fele!!! Kiraly...csak a fenyeket lehet latni, mint sok sok felhokarcolo...persze jo idot kell kifogni hozza.

Amin iszonyatosan meglepodtem, hogy az American Heritage College Dictionaryban benne van Miskolc (igaz, mint 219 ezres varos...de hat legalabb nagyobbnak irja, mint Debrecent...igaz, nagyobb is :) az mar mas kerdes, hogy a szul. hely. rovatban Debrecent jeloli a SZIGom.)

Ha mar itt tartunk budapestet (direkt kicsi) kiveve nem tudok olyan magyar varost mondani, ahol el lehet menni normalisan szorakozni mondjuk pentek este...vagy ahol lenne elet...bocs ELET az utcan sotetedes utan...na meg egyaltalan.

Sztori: Szombat hajnal...Miskolc ebredezik. Kocsik jonnek, mennek, emberek maszkalnak. A Buza terrol kigordul a buszom Civis City (?) fele.[...] Megerkezem Debibe...delelott van...sehol egy kocsi...a buszom is eltunik valahol egy lakotelep hazai kozott...aztan csend...ot perce gyaloglok, mire szembejon egy almos civis.
Na errol ennyit.

Masreszt a miskocliak osztonosen helyesen beszelnek magyarul (nehany kiveteltol eltekintve), merthogy a mai alapnyelv a borsodi nyelvjarasbol alakult ki...es tudjuk, mi a makuka, a levono, a farago es akkor is LEmegyek Pestre...remelem, ti is JOSZTOK...es nincs nevelo a NEVEK elott. :)

IMADOM MISKOLCOT!

Ennyi! Maj' jovok!

Csako!

Ui.: Volt egyszer valamelyik orszagos TVn egy rovidfilm...amolyan montazs egy varos eletebol (egy napjabol)...iszonyat jo volt...sajnos keson kapcsoltam be (tok veletlenul) a tevet. Miskolc volt a szinhely...NAGYON JO szinhelyek voltak, igazi nagyvaros hangulat. Minden elismeres az operatornek. Tudja valaki, hogy mirol beszelek?

htz Creative Commons License 2001.12.05 0 0 47
A lakotelepek,meg a gyarak mindenutt rondak,a miskolci belvaros es a kertvarosok,villanegyedek viszont nagyon szepek.

En is eltem Bp-en es Szegeden is,De kozelebe nem jonnek Miskolcnak,mert MISKOLC a LEGJOBB!!!

Amugy mostanaban dumalgatok egy masik topicon egy fickoval,aki Miskolcon jart egyetemre (most Bp-en el)es azt mondja, minden vagya,hogy visszakoltozhessen ide.Szerinte ugyanis ez a legeslegjobb varos.

Classical_ Creative Commons License 2001.11.09 0 0 46
Leírnád a kedvemért, hogy mi nem tetszett?
Na jó, vannak sejtéseim, de igazából nekem Miskolcon a gyárak is tetszenek :)))
Előzmény: motoszkal (45)
motoszkal Creative Commons License 2001.11.05 0 0 45
Jo, ne sullyedjen el.
Jomagam harmadik eve tanulok ott a zegyetemen.
A varos eleinte borzasztoan nem teccet, de mara mar megbaratkoztam véle.

Tapolca pl. kifejezetetten a kedvenc varosreszem az egesz orszagban.

Előzmény: Classical_ (44)
Classical_ Creative Commons License 2001.11.05 0 0 44
Ne süllyedjen el a kedvenc topicom... :)

Én éltem két évet Pesten, most meg Szegeden lakom. Mindkét város gyönyörű, Szeged különösen,
DE... (és azt hiszem bármelyik miskolci képes befejezni a mondatot :))

Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.08 0 0 43
Galambos Lajos biztos ott lesz :)
Előzmény: Lony (42)
Lony Creative Commons License 2001.08.08 0 0 42
Sziasztok!
Ki jön este az Edda koncertre? :)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.08 0 0 41
OFF
Jó GM49?
ON

A web-kamera egy nagy rakás szaharint sem ér. Pocsék a felbontása, pocsékok a színek is. Meg kell nézni élőben, végigsétálni rajta. Más az egészen. Ja, és ha borús az idő, akkor mit mutat az a csodakamera? Szürke alapon szürke házak előtt szürke emberek. Gagyi.
Miskolc a kirájj!

Előzmény: Köt-Köt-Kötöde (40)
Köt-Köt-Kötöde Creative Commons License 2001.08.08 0 0 40
Hogy ha az index.hu folapjan a webcamerat nezed, ami "Miskolc belvarosa" akkor az egyszeru ember nincs nagyon elragadtatva. Valamilyen sotet bolt, egyszer-egyszer egy kopott villamos.
Előzmény: Lawrence (38)
Mucuska Creative Commons License 2001.08.08 0 0 39
Sziasztok!

Én is Miskolcon születtem, de sajna a úgy alakult az életem, hogy elkerültem a városból :o(
Először akkor döbbentem rá, hogy a legjobb város, amikor 5 évet lehúztam sík Debrecenben.

És amióta Büdöspesten élek.....nos, még jobban visszahúz a szívem. Nemcsak a tisztább levegő, hanem a normálisabb emberek miatt is.

Nem akarok kitérni a pestiek alaptalan felsőbbrendűségi érzésére, ezért nem is szaporítom tovább a szót.

MISKOLC IS THE BEST!!!

Lawrence Creative Commons License 2001.08.08 0 0 38
Sziasztok!

Sokat jártam már erre.Mármint az INDEX fóruma fele, de mindig lusta voltam regisztrálni magam.MOst megtettem mert ez tetszik.Nos...elolvasgattam nagyon sok véleményt erről a Miskolc dologról.És őszintén szólva le vagyok döbbenve. Azt hittem csak az első hozzászólás lesz pozitív..aztán megint megint stb. És nagyjából 100%-ig mind pozitív Miskolcra nézve:)
Én itt születtem itt élek dolgozom stb.NEkem nagyon tetszik.Persze mindenkinek tetszik valamelyest a szülővárosa(faluja stb) de ez más.Miért van az, hogy ha valaki egy nagyon szép vagy (szépségéről híres) városban születik az letojja a "csúnyákat".Mert Miskolc mások szerint nem szép, putri stb. A miskolciak nagy része pedig bevallja hogy szép pl. Szombathely, gyula stbstb. Mert mindenki tudja de emellett tiszteli Miskolcot. Igen régen kicsit más volt.Hírhedt volt az AVAS arról hogy micsoda bandaháborúk folynak ott úristen.PEdig nem volt itt semmi.23 éve lakom itt és ezek nem mások voltak mint mi fiatalon. 14-15 évesen "garázdálkodtunk" :) a többit pedig az emberek tették rá.
Igen a város képe elég kettős...mert ki az a hülye akinek tetszik a betondzsungel, a gyár stb. SENKI.Nekem se. De nem tehet senki róla. Én úgy vagyok vele hogy megkeresem a pozitívumokat.pl. Kinézek az ablakunkon bérház 9. emeletéről és mit látok sok sok betont.aztán lenézek..és mindenfele csak fák fák fák fák és fák ....de nyáron olyan sűrűn hogy nem látni semmit tőlük.Óriási terület csak fa.Nagyon szép.
pl.üljön le valaki a virágóraához este mikor a HOLD az avasi kilátó mellett van.És nézze meg a domoldalt.Hát nem egy elszomorító látvány :) gyönyörű.Én imádom ezt a helyet.Az hogy a hegység lágy ölébe fekszem és azt hogy hiába csúnya a sok rondaság, de a szebbik oldala van megvilágítva.Ez pozitív. Még valami: valaki irta hogy mi a szép a gyárban..hibáa mögötte a Bükk.Annak üzenem.Ha látsz egy gyönyörű kertet amiben szép gyep van szép székek, fák, virágok, és van benne egy rozsdás cső.Akkor azt mondod hogy szép a fű,szék,virág,fa, vagy azt hogy szép a kert?? Én a kertet mondanám.
Miskolc szép!

u.i.: Yv néni én tudom ki az ő :)) Szép emlékek...:*-lak
Sziasztok.

misked Creative Commons License 2001.06.15 0 0 37
Jéééé. Én itt még nem is jártam... jó hétvégét emberek!
Előzmény: htz (36)
htz Creative Commons License 2001.06.15 0 0 36
Ahogy latom,ugy negyedevente erre a topicra is beteved valaki.
ADRENALINphd Creative Commons License 2001.03.20 0 0 35
Kedves Kilroy!
Sajnos minden városra ráragad valami sztereotip jelzo. Mivel Miskolcot az elozo 30-40- évben ugy reklámozták mint a nehézipar fellegvárát ezért ragadt rajta az iparváros jelző. MA Miskolc iskolaváros egyetemén 15ezer diák tanul jogi, bölcsész, közgazdasági mérnöki, zenemüvészeti és tanári karokkal. Középfokú oktatása is igen fejlett. Szinházunk 5 színházteremmel rendelkezik ahol párhuzamosan akár négy előadást is tartanak.Miskolc Fesztivál város is. Minden nyáron megrendezik a Kaláka nemzetközi folkfesztivált, Dixilandfesztivált, Magyar szinházak fesztiválját. JElentős esemény még a nyári operagála valamint az idén nyártól induló nemzetközi operafesztivál ahol Nyugat -európai operatársulatok bevonásával hasonló zenei fesztivált rendeznek, mint amilyen Salzburgban van. A Herman Ottó múzeum a vidék legnagyobb gyüjteményét paleontológiai leleteket is bemutat
Miskolc nevéhez füzödik az országos grafikai biennálé amelynek megalapítása Kondor Béla és Szalay Lajos világhírü grafikusmüvészek nevéhez füződnek.
Előzmény: Kilroy (34)
Kilroy Creative Commons License 2000.12.02 0 0 34
Én Bp.-i vagyok. Őszintén örülök annak, amit itt olvastam, miszerint szépül Miskolc. Főleg, mivel bennem is ez az ezexerint előítélet--ízű minősítés él a városra vonatkozólag, mégpedig hogy egy nem túl szép iparváros. Csak ritkán járok arra, főként mint turisztikai-közlekedési csomópontban. Ebből következőleg nemigen töltöttem ott hosszabb időt, nem nagyon ismerem.

Kilroy

szobatudos Creative Commons License 2000.12.02 0 0 33
"szaznyolcvan kilometer, neha tobb
valamiert megis mindig eljovok
Acelvaros, Miskolc mindig varni fog"

Emlekeztek meg?

Diosgyori folkfesztival, hej!
Black Mici, Horvatkert, Omassa... soroljam meg?

kezemafegyveren Creative Commons License 2000.12.01 0 0 32
Ja,én csak felsoroltam, mi baromi szép Miskolcon.
Miskolcon az emberek nem olyan távolságtartóak, mint Pesten, de semmi videkies kiejtés, tök intelligens az egész város, közben mindenki azt hiszi, nagy parasztok élnek itt...
Előzmény: 47.gamba (31)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!