Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 5 perce 0 0 73948

Eléggé általános amiket leír, szóval simán reális.

Ez nem egy rossz poszt amúgy szerintem. Nem is tartanám faszfejnek ha ilyeneket írna mindig.

Előzmény: Hepci (73947)
Hepci Creative Commons License 9 órája 0 0 73947

Amiket én is kóstoltam (kb. a felét), ott nagyjából egyet tudok érteni az általa leírtakkal.

Előzmény: BZoltan (73946)
BZoltan Creative Commons License 11 órája 0 0 73946

Csak átfutottam. Már nagyon rég nem igazán érdekel, hogy mit ír Octopus. Miért is érdekelne? Elment ingyébort inni egy rendezvényre. Annyi pozitívuma mindenképpen van a cikknek, hogy a Csite Norbi borát dícsérte. Ezért behúztam Octopusnak egy plusz pontot.

Előzmény: Hepci (73944)
BZoltan Creative Commons License 12 órája 0 0 73945

Igen a Dénes Tibi borai figyelemre méltóak. Vagány dolgokat szokott csinálni.

Előzmény: Hepci (73943)
Hepci Creative Commons License 13 órája 0 0 73944

Mi a baj a kontenttel (azon kívül, hogy a szerző 1 akkora fasz, hogy aki szerint nem fasz, az is fasz)?

Előzmény: BZoltan (73942)
Hepci Creative Commons License 13 órája 0 0 73943

+ Dénes Hegybirtok

Csak kettejüknél kóstoltunk somlóit.

A Spiegelberg egyetlen bora gyenguci volt, a Dénesnél meg kettőt kóstoltunk. volt egy jó és egy nem jó.

Előzmény: BZoltan (73935)
BZoltan Creative Commons License 16 órája 0 0 73942

Nem tudtam, hogy mi hiányzik nekem mára :D

Előzmény: shiraz3 (73941)
shiraz3 Creative Commons License 16 órája 0 0 73941
Előzmény: BZoltan (73940)
BZoltan Creative Commons License 16 órája 0 0 73940

Megtiszelő :) köszönöm. Látod... ott is talált két spant.

Előzmény: csalapet (73939)
csalapet Creative Commons License 18 órája 0 0 73939

Tessék :)

Előzmény: BZoltan (73937)
shiraz3 Creative Commons License 18 órája 0 0 73938

:) csákberi forog a sírjában! :)

márcsak azért is, mert tőle loptak valamit (Beach Boys) míg cukkerberi lopott mástól (FB)

Előzmény: BZoltan (73937)
BZoltan Creative Commons License 18 órája 0 0 73937

Velem akkor Cukkerberi (csákberi unokája) kegyesebb volt :D Te meg biztos valami gyorshajtás vagy tilosban parkolást karmáztál le ezerrel :D

Előzmény: shiraz3 (73936)
shiraz3 Creative Commons License 18 órája 0 0 73936

FB dobta fel, nem kerestem rá

Előzmény: kifli (73925)
BZoltan Creative Commons License 21 órája 0 0 73935

Ha jól látom akkor ez a csapat képviselte a Somlót:

Barnabás Kézműves Pince
Somlói Vándor Pince
Spiegelberg Kézműves Borpince
Tornai Pincészet

Zsirai Pincészet

Előzmény: Hepci (73934)
Hepci Creative Commons License 21 órája 0 0 73934

Nem tudom, mit akart megmutatni magából a Furminton, de az egyetlen bor, amit elhozott, nem tartozott Somló tágabb élvonalába (sem).

Előzmény: BZoltan (73931)
BZoltan Creative Commons License 21 órája 0 0 73933

Amikor az édesanyja elment akkor örökölt aránylag sok pénzt. Nem milliárdokat, de eleget. Akkor rájött, hogy neki a megélhetéséhez  nem kell bort eladnia és azonnal fel is emelte a pincénél a borait hatezer forintra. Ami amúgy nem hülyeség, mert ha ő ennyire tartja a borait akkor adja ennyiért. Nem jó érzés kényszerből olcsóbban adni azt a bort amit a gazda valójában többre tart. Én még örültem is neki, mert a kisujjam megmozdítása nélkül egyből olcsóságnak tűntek a mi boraink :D

Én nem értem az egész jelenséget. Döbbenettel vegyes csodálkozással nézem, hogy vannak kereskedők, meg borszakértők akik nyalják falják... miközben tényleg egy elképesztő fazon. A gáz az, hogy borzalmasan sok negatív pletykát és kitalált konfliktust terjeszt a Somlóról. Konkrétan semmi nem igaz abból amit a Somlói közügyekről mond.

De itt a Somlón amolyan szent őrültként szeretjük :) Nem bántjuk, nem vesszük fel a dolgait. Néha jót nevetünk.

Előzmény: csalapet (73932)
csalapet Creative Commons License 22 órája 0 0 73932

Sok évvel ezelőtt volt egy kóstolója a Vinowonkában, amin részt vettem. Általában szimpatikussá tudnak válni emberek, miközben italt töltenek, de neki még ezt sem sikerült elérnie. Ráadásul már akkor is rohadt mód túl voltak árazva a borai.

Előzmény: BZoltan (73931)
BZoltan Creative Commons License 22 órája 0 0 73931

Igen... sajnos ez köztudott. Tudod, vannak akik Fred Astaire-ré vannak akik Heideggeré, vannak akik Elvis-szé és vannak akik Alain Delonná isszák magukat.

Ezért is csodálkozom azon, hogy eddig még nem verte senki pofán. Egyszer egy Somlói Éjszakai Pincetúra hajnalán valaki egy termetes bazaltkövet somott rá a Spigi mercijénk a szélvédőjére. Igazándiból senki nem csodálkozott. Szerintem még a Spigi sem.

Ezzel együtt vannak nagyon frankó borai és minden kétségen felül van, hogy borászként a Somló tágabb élvonalába tartozik. De én mindig csodálkozom azon, hogy bárki el bírja viselni a társságát hosszabb ideig.

Előzmény: csalapet (73930)
csalapet Creative Commons License 22 órája 0 0 73930

Vele kapcsolatban 2 viselkedési produktumot érdemes tudni.

1. Minden rendezvényen takony részeg

2. Előszeretettel fogdossa a nőket

Előzmény: BZoltan (73929)
BZoltan Creative Commons License 24 órája 0 0 73929

A Spigi pofán baszása egy olyan tett amiért neked soha, sehol, senki egy rossz szót nem szólna.

Előzmény: Hepci (73927)
naivkezdo Creative Commons License 1 napja 0 1 73928

Úgyse értenék.

Előzmény: Hepci (73927)
Hepci Creative Commons License 1 napja 0 0 73927

A Furminton beszólt valami rendkívüli okosságot a haveromnak - már akkor is alfa állapotban volt, pedig alig volt 7 óra.

Picit eltöprengtem, ha pofán basznám és egyhamar nem kelne fel, ez vajon milyen hatást váltana ki egy ilyen rendkívül decens rendezvényen?

Előzmény: BZoltan (73926)
BZoltan Creative Commons License 1 napja 0 0 73926

Na pont azok a képek elkerültek engem :) Igen, a Spigi szeret bebaszcsizni ilyen rendezvényeken.

Előzmény: shiraz3 (73924)
kifli Creative Commons License 1 napja 0 0 73925

hol láthatók a képek?

Előzmény: shiraz3 (73924)
shiraz3 Creative Commons License 1 napja 0 0 73924

nekem főleg Spigi képei jöttek be, úgy látszott ismét elhajította a fejszét :)

Előzmény: BZoltan (73922)
bajnár Creative Commons License 1 napja 0 0 73923

Mert ez annál jóval érettebb volt, de még ilyenkor is relatíve alacsony az alkoholpotenciálja. Inkább ez utóbbi végett erőltette a Littke pezsgőgyár a telepítését, de a gazdák is szerették, mert irtó sokat terem.

Előzmény: Daeril (73921)
BZoltan Creative Commons License 1 napja 0 0 73922

Milyen volt a borzsúr? A facebook falam tele volt vidám, borozós képpel :) 

Daeril Creative Commons License 1 napja 0 0 73921

Planina Csomorikának nagyon szép illata volt a Borjour-on, mint egy jó SB. Savszerkezet alapján viszont nem mondanám pezsgő alapanyagnak, elég lágyas volt. Házasításba fehérbornak viszont szerintem érdekes.

Előzmény: bajnár (73920)
bajnár Creative Commons License 2 napja 0 0 73920

Maga a fajta nem túl összetett se strukturálisan, se aromatikailag, anno pezsgő alapbornak szánták. Mondjuk én nem szoktam nyárig várni, egész évben jólesik a fröccs.

Előzmény: loading (73919)
loading Creative Commons License 2 napja 0 0 73919

Az egyszerűséget azt éreztem. A többit legfeljebb nyáron tudom megmondani.

Előzmény: bajnár (73916)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!