Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 20 órája 0 0 69684

A Tornai borokkal nagyon lékre futni már jópár éve nem igazán lehet. Megbízhatóak a maguk műfajában. Ezzel együtt szerintem a nagyobb volumenű, olcsóbb 2016-os borok szerintem világítanak a sötétben.

Előzmény: Hepci (69683)
Hepci Creative Commons License 22 órája 0 1 69683

Időközben kibontottam a Tornai 2016-os birtokborát (vettem egy palackot, mielőtt megkérdeztelek volna).

Meglehet, hogy agyon van "technózva", de élvezeti értékben így is simán jó 1400 forintért abszolút értelemben is, meg a szintén akkor az Aldiban ugyanennyiért vett Kristinus sárdonnéhoz képest is.

Azért többet nem veszek, a premiumok simán megérnek pár százas többletet, és igen kellemes olaszrizlingeket is lehet kapni 2000 forint környékén.

Előzmény: BZoltan (69682)
BZoltan Creative Commons License 22 órája 0 0 69682

Semmi. Semmi nem akadályozza meg. De ezt lehet úgy csinálni, hogy megérje, sőt, hogy termeljen annyi nyereséget amiből fejleszteni is lehet és lehet úgy, hogy nem lesz több a dologból egy drága hobbinál. Ugyebár több termelő leszerződhet egy közös traktorossal aki egy nagy kapacitású, hatékony traktorral olcsóbban elvégzi a növényvédelmi feladatokat mintha mindenki gányolná a saját vacak trakiját. Össze lehet szervezni a logisztikát, hogy egy fuvaros vállalkozó szállítsa az egy helyben levő gazdák borát a kereskedőnek  800-1000 palackos fuvarral amivel így az egy palackra eső költség pont fele-harmada lesz mintha 300-400 palackkal rohangálna a termelő. De ugyanígy közösen meg lehet bízni egy utazó ügynököt aki  jégakus boros táskával  járja a menő éttermeket és kóstoltatja több termelő borát és nem kell mindenkinek külön-külön rátérdelni a makkos cipőkre.

De sorolhatnám még napestig az az ezer meg egy területet ahol a jó együttműködés minőség- és nyereségnövelő tényező lehet.

De nem... mi, büszke magyarok nem szövetkezünk... még közmondásunk is van arra, hogy hülyék vagyunk mint a segg.

Előzmény: Hepci (69681)
Hepci Creative Commons License 23 órája 0 0 69681

Mi akadályozhat meg valakit abban, hogy egy jó területen valaki jó bort csináljon és a brendjét befuttassa a piacon, ha van szándéka a jóra és rendelkezik megfelelő tőkével a műveletek igényes elvégzéséhez?

Semmi.

Minden itt kezdődik: a jó termék előállításához szándék kell és sajnos többnyire pénz is.

Somló sok éve pl. az egyik legszomorúbb biznic tapasztalatom volt: egy rendezvényen csak ámuldoztak az arcok, hogy egy normális olló 10000 pénzbe kerül. Nahát, egy középszar cipő ára (volt akkor) - ennyit ők nem költenek ilyesmire. Olyanok voltak a borok is...

Előzmény: BZoltan (69680)
BZoltan Creative Commons License 23 órája 0 0 69680

Adottságok és szakterület kérdése. Vannak olyan területek ahol az együttműködés és a közösség hiánya konkrétan  gátja a fejlődésnek. A szőlő- és borágazat ennek egy ékes példája.

Előzmény: Hepci (69679)
Hepci Creative Commons License 23 órája 0 0 69679

Egyéni szinten nagyjából hasonlóan fognak együttműködni az egyének, mint ahogy a közélet jeleseitől látják...

Engem speciel egyre kevésbé érdekel a közösségépítés. Van 4-5 barátom, velük igyekszem foglalkozni, a többiekkel korrekt semmilyen kapcsolatra törekszem: a teniszpartnerekkel teniszezem, az üzleti partnerek meg fizessék ki időben a számlákat, ahogy én is kifizetem, és akkor már jóban is vagyunk kellőképpen. :)

Előzmény: BZoltan (69678)
BZoltan Creative Commons License 27 órája 0 0 69678

Az együttműködést messze nem a poshadt és toxikus politikai közéletre értettem. Az úgy, ahogy van egy az egyben kuka. szerintem mindaz akiket felsoroltál az vagy maga a rendszer vagy őfelsége, udvari bohóca.
Az együttműködést én egyéni szinten hiányolom.

Előzmény: Hepci (69676)
BZoltan Creative Commons License 27 órája 0 0 69677

Néddamán, hát a Rambo nem seggugyanazt mondja mint én? https://www.facebook.com/notes/aranys%C3%B6rte-k%C3%A9zm%C5%B1ves-bor%C3%A1szat/nicsak-ki-besz%C3%A9l/2445883895467887/

Hogy bizony ezért a szarért a HNT is felelős...

Hepci Creative Commons License 1 napja 0 0 69676

Úgy vélem, mindenki megteheti, amit szükségesnek gondol a közjóért, egyedül is. Mi például fanatikusan igyekszünk leszorítani a szeméttermelésünket és védünk minden pici élőlényt és növényt (a kullancsok és szúnyogok kivételével), ezt gondolom pillanatnyilag a legfontosabbnak. Valamint lemondunk kényelmi faszságokról, amikre lenne pénzünk (pl. drága böhöm autó és légkondicionáló a lakásban), inkább szívunk kicsit, ha meleg van.

Amúgy meg az itteni, néhol extrém tahó viselkedés ellenére én egy felső értelmiségi lennék - eszemben sincs együttműködni azokkal, akik pajzsra emelték Horn Gyulát, humorosnak gondolták Kuncze Gábort, éltették Gyurcsótány Ferencet és ma kétharmadot biztosítanak a viktoriánus rendszernek.

Előzmény: BZoltan (69673)
Z-vitamin Creative Commons License 1 napja 0 1 69675

Tornai Juhfark 2017 Prémium: illata kevés; ásványos íz, nekem picit sok az alkohol, főleg a végén. De iható, tetszik, jó bor a pénzéért. 5p

Jocó0423 Creative Commons License 1 napja 0 0 69674

Patkány egy világ van és úgytűnik, hogy patkányvilág lesz :)

Előzmény: BZoltan (69673)
BZoltan Creative Commons License 1 napja 0 0 69673

Én szívesen igazat adok neked amikor éppen nem beszélsz hülyeséget. Ha mégis így tennél akkor max félrenézek. De nem mindig.

Amúgy éppen ott tart a világ, hogy ha nem tanulunk meg együttműködni akkor a fajunknak pár évtizeden belül befellegzik. Aztán lehet várni, hogy egy pofásabb rágcsálóból elinduljon mégegyszer ez a kisérlet.

Előzmény: Hepci (69669)
BZoltan Creative Commons License 1 napja 0 0 69672

Hát igen :) ha a magánhangzó rövidítés olimpiai szám lenne akkor a drága jó nagyanyám simán alázta volna Phelps rekordjait :)

Előzmény: barkócza (69670)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 1 napja -4 0 69671

Úgy látom ugyanaz a genyozas megy dinnyefronton, mint a szőlővel. És mintha ez is minden évben ismetlodne.

Soha nem változik semmi, mintha idohurokba kerültünk volna.

https://m.hvg.hu/kkv/20190816_dinnye_termelo_lidl_ar

barkócza Creative Commons License 1 napja 0 0 69670

OFF A Dunántúlon gyakori a magánhangzó rövidülés, ez nyelvjárási sajátosság. (Kút - kut, út - ut, akár - akar, stb.) Ebbe simán belefér a túros - turos különbség is. (Szerintem túros a helyes köznyelvi, és turos a helyes közép-dnántúli alak.) ENDOFF

Előzmény: BZoltan (69666)
Hepci Creative Commons License 1 napja 0 0 69669

Ha beállítod magadnak, hogy nekem mindig igazam van, 1szerűen örökre megszűnnek köztünk a konfliktusok. :)

Ez a jól működő közös ló egyébként egy szép ábránd, de nem erre halad a világ, bár álmodoznak már sokan (üzletileg) autómegosztásról, etc. Én pl. semmit nem óhajtok megosztani azokkal a bunkókkal, akik teleszemetelik a kerületünket, vagy éppen üres tejesdobozt tömnek be a szomszédom levelesládájába...

Előzmény: BZoltan (69666)
shiraz3 Creative Commons License 1 napja 0 0 69668

ábrándozás is free :)

Előzmény: BZoltan (69660)
shiraz3 Creative Commons License 1 napja 0 0 69667

amit le is írtam, tehát, hogy az adott ország lakosságának összetétéel sokat változott az elmúlt 200 évebn ezért a francia forradalom vagy a későbbi korszak francia népviselkedés és nekik tulajdonított tulajdonságok már megváltoztak. szerintem nem írható le az irszég népessége egyöntetőként.

Előzmény: bajnár (69664)
BZoltan Creative Commons License 1 napja 0 0 69666

Egyébként szerintem neked van igazad. Az o/ó betű kellene, hogy a különbség legyen. Én is rosszul írtam, pedig tudom, hogy nem tejtermékes hanem sebes a közös ló háta. 

Ami amúgy akkor is egy idegesítően ostoba mondás. Ugyanis a nem teljesen idióta és nem teljesen önző ember a közös holmira jobban vigyáz mint a sajátra.

Előzmény: Hepci (69665)
Hepci Creative Commons License 1 napja 0 0 69665

Szerintem a tejtermék is hosszú "ú" - a két verzió között csak az o/ó betűben van különbség.

Hozzáteszem, az átlag magyar, aki a "faszszopó" szót se tudja helyesen leírni, aligha fog megjegyezni ilyen nyelvi csipcsupságokat. :)

Előzmény: van_Persil (69655)
bajnár Creative Commons License 1 napja 0 0 69664

Akkor fejtsd ki, mit szerettél volna mondani az előző hozzászólásodban.

Előzmény: shiraz3 (69658)
lazaridi Creative Commons License 1 napja 0 1 69663

Hiszek neked, mert a kisöccse (Petit Pitacum) is nagyon jó.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (69661)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2 napja -4 1 69661

Pittacum Aurea 2011

100% mencia, 14 hónapig hordóban erlelve.

Nemi levegoztetest, dekantalast meghalal.

Illatában meggy, 🍒, kevés dohány, lehengerlő és komoly.

Ízében feketere érett meggy, fekete szeder, étcsokoládé, dohány. A korty sűrű és haraphato, betölti a szájat. Könnyű és kerek, bársonyos, egyben van. Semmi nem lóg ki sem a hordó sem a 14.5 alkohol. Hosszan búcsúzik a végén a taninok tapadnak de jól áll neki. Elegáns és élmény ez a bor.

Bekaptam, mint kutya a legyet.-;)

Mindenkinek ajánlom!

BZoltan Creative Commons License 2 napja 0 0 69660

Azért ábrándozni csak szabad :) Amikor hosszadalmas és unalmas munkát csinálok akkor szoktam olyan gondolatkísérletekkel játszani, hogy mit csinálnék a magyar borvilágban ha minden rajtam múlna :) Tudom, gyerekes, de jól telik az idő az ilyennel :D 

Előzmény: shiraz3 (69657)
shiraz3 Creative Commons License 2 napja 0 0 69659

persze hogy fontasabb! :)

Előzmény: BZoltan (69618)
shiraz3 Creative Commons License 2 napja 0 0 69658

valamit félreértettél szerintem, ezt miből gondoltad?

Előzmény: bajnár (69617)
shiraz3 Creative Commons License 2 napja 0 0 69657

vannak neked érdekes gondolataid, h mivel lehet ámulatba ejteni a nemzetközi borvilágot.

OFF

valóságsó, politika? ekkorákat ott mondanak :)))

ON

Előzmény: BZoltan (69604)
BZoltan Creative Commons License 2 napja 0 0 69656

Igen tudom :) Én sosem túrósnak mondtam. Talán a nagymamám magyarázta el még gyerekkoromban. De felénk ezt turósnak hívják nem túrósnak.

Előzmény: van_Persil (69655)
van_Persil Creative Commons License 2 napja 0 1 69655

"Gondolj bele, hogy miért is van az a végtelenül ostoba és kártékony mondás, hogy  "közös lónak turós a háta" ... pont ezért."

Csak a pontosítás kedvéért, nem "turós" (szótő: "turó", a.m.: az a bizonyos tejtermék), hanem "túros" (szótő: túr, a.m.: dörzsölés hatására keletkező gennyes seb).

Előzmény: BZoltan (69650)
loading Creative Commons License 2 napja 0 0 69654

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!