Keresés

Részletes keresés

rahell Creative Commons License 1999.12.10 0 0 960
Jééé zuzi, Te élsz?!:o)))
Előzmény: zuzmo (959)
zuzmo Creative Commons License 1999.12.10 0 0 959
Sziasztok,
Kedves autom csutortokot mondott (tegnap).
Megy valami kalaka jellegu csapat is, melyhez lehet csatlakozni?

zuzmo

robicsek Creative Commons License 1999.12.10 0 0 958
valami telefonszám esetleg, eltévedés, elveszés, stb esetére?
(vagy már volt ideirva?)
Előzmény: alexandrosz (956)
alexandrosz Creative Commons License 1999.12.10 0 0 957
Kamocsay Ákos az év borásza...az biztos, hogy mennyiségileg magasan a Hilltop viszi a pálmát. Bár Magyarország nem igazi piac számukra... Ez a választás kicsit minősíti a magyar boréletet is, vagy nem?
alexandrosz Creative Commons License 1999.12.10 0 0 956
A főszervező hölgy neve:
Szőlőssy Zita, rá kellene hivatkozni, annál is inkább, mert ő csak 5 óra tájban érkezik. Mi viszont 3 körül ott leszünk.
Előzmény: csite (945)
nohab Creative Commons License 1999.12.09 0 0 955
Visszatérve Saláta eredeti hozzászólására, egy 4 éves Chardonnay nem túl fiatal, lehetett az nagyon szép is a maga korában. Nagy áruházláncok szoktak reklámáron kínálni 2-3 éves rosékat is, pedig azok már egy évesen is aggastyánnak tűnnek kóstoláskor.

Borminősítés: biztos, hogy nem csak a termőterület határozza meg a bor minőségét, ha kell, utánanézek.

üdv,Ákos

Előzmény: nohab (954)
nohab Creative Commons License 1999.12.09 0 0 954
Viszont azt nem szabad elfelejteni, hogy a HillTop borok fantasztikusan szerepelnek a Borbarát - nagyon színvonalas - tesztjein.

Apropó, kedvenc borok? Nekem hosszú ideje Fekete Béla bácsi 96-os Hárslevelűje (Somló). De nemrég kostóltam a Hétszőlőnél egy-két új klasszist...

Ákos

Előzmény: anteus (951)
Tamska Creative Commons License 1999.12.09 0 0 953
az előzőt persze alexandrosz kollegának szántam.

;-)

Tamska Creative Commons License 1999.12.09 0 0 952
Monte nélkül a karácsony, az biztos nem megy...
:-)
Előzmény: Rain (931)
anteus Creative Commons License 1999.12.09 0 0 951
Hello, ennek tükrében elég rosszul hangzik, hogy Kamocsay lett az év borásza...
Előzmény: Saláta (925)
sasanz Creative Commons License 1999.12.09 0 0 950
Akkor sajnos tárgytalan :(
Előzmény: csite (949)
csite Creative Commons License 1999.12.09 0 0 949
sasanz: mi ottalszunk, így a visszaút csak vasárnap lesz

Esetleg valaki csatlakozna hozzánk, egy kis vasárnapi kirándulásról lenne szó Klastrompusztára?

sasanz Creative Commons License 1999.12.09 0 0 948
Én nem jelentkeztem talira, mert nem tudtam a szállsát magamnak biztosítani. Ha valaki vissza tudna hozni Pestre, még az utolsó pillanatban jelentkeznék, ha lehet még. Esetleg, netalántán.
Előzmény: csite (947)
csite Creative Commons License 1999.12.09 0 0 947
+2főt el tudunk szállítani autóval a helyszínre(és vissza is?), kis emberek előnyben(kicsi az autó)
Ha valakit érdekel a dolog, akkor gyorsan írjon, mert kb.14:55 ig leszek netközelben, a héten utoljára :-(

PS: Ha valaki nem feledkezett meg rólam, és gyűjtött 1-2 dugót, akkor azt begyűjteném a Talin.

kaviat Creative Commons License 1999.12.09 0 0 946
gyerekek tudtok valami vonatot ? eccerüen nincs időm bogarászni az Elvirán :((

.kav]4t

csite Creative Commons License 1999.12.09 0 0 945
A 15:00 jónak tűnik nekünk is!
A hamarabb érkezők kire hivatkozzanak?
sasanz Creative Commons License 1999.12.09 0 0 944
nem, nem kóstoltam. Tulajdonképpen nagy hibáról van szó. Az élesztőgombák bizonyos (változó) alkoholtartalom felett elpusztulnak. Jelen esetben van egy must, amit beoltanak a megfelelő fajtaélesztővel, amitől a cukor egy része alkohollá alakul. (tudom, ennél összetettebb a dolog, de nem értek annyira a kémiához, meg a borászathoz) Ahogy emelkedik az alkoholtartalom, pusztulnak a gombák, befejeződik az átalakulás. De annál a bornál valamit elbaltáztak, mert (gondolom párolgás folytán) alábbszállt a hordóban az alkoholtartalom, amire újra beindultak a gombák, és a jó kis cukortartalmú aszút szamorodnivá forralták tovább. Persze hihetetlen extrakttartalommal bíró szamorodani, de azárt mégis furcsa (durva) dolog az ilyen. Ráadásul nem is kifizetődő a cégnek :))))
Előzmény: RobuR (943)
RobuR Creative Commons License 1999.12.09 0 0 943
Ezt nem tudtam, de tenyleg ugy van, ahogy mondod Sasanz, mert a mori aszun tenyleg nincs rajta a puttonyszam (pedig 4-es), csak az, hogy ezerjo aszu.
A aszubol szamorodni az eleg tuti lehet, kostoltad is?
Azert a Szepsyhez egyeszer beugranek egy kostolasra!
Előzmény: sasanz (941)
RobuR Creative Commons License 1999.12.09 0 0 942
Zmac!

En ugy tudom, hogy a minosegi bor az elismert borregioban elismert szolofajtabol terem.
Csemegebor: elismert regio nem elismert fajatajabol (pl. Moron 10 eve a chardonnay).
Asztali bor: nem elismert borregiobol szarmazo bor (pl. ha Kaposvaron termelsz atomkiraly bort, arra sose irhatod ra, hogy minosegi, csak azt, hogy asztali).
Ezt en ugy hallottam egy (hozzaertonek tuno)borasztol, de lehet, hogy baraomsag. Ti mit tudtok?

Előzmény: Zmac (924)
sasanz Creative Commons License 1999.12.09 0 0 941
Köszi az infokat, még csak annyit tennék hozzá, hogy Hegyalja kivételével nem lehet feltüntetni puttonyszámot aszún. Meg aszú néven sem lehet forgalomba hozni, csak ezerjó aszú néven pl. És még egy érdekesség. A Tokaji ker.háznak volt olyan 5 puttonyos aszúja, ami technológiai hibáknak köszönhetően újra beindult. Száraz szamorodniként viszont kiválóan megállja a helyét! Durva, mi? :))
Előzmény: RobuR (940)
RobuR Creative Commons License 1999.12.09 0 0 940
Sasanz!

Szoval Moron az a palya, hogy minden 10 evben kb. egyszer lehet aszu szemeket szuretelni. Legutoljara ez 93-ban volt.
A spatlasernel az aszu szemeket egybe szuretelik a tobbivel (lsd tokaji szamorodni), mig az aszunal csak az ujborhoz teszik hozza. Tokajon az aszut altalaban oborbol (2 eves) keszitik (furmint, harslevelu). A mester azt mondta, hogy ok azert csinaljak ujborbol, mert az a trend a boraszatban mostansag, hogy a leheto legvilagosabb szint probaljak elerni, es ez konnyebben megy az ujborral (ami jelen esetben ezerjo).
Az aszufelesegek edessege (maradek cukor tartalma) a hozzaadott aszuszemek mennyisegetol fugg, mivel az alapbor alapvetoen szaraz. Amint tudjuk, a puttonyszam egy gonci hordo (136l?) borhoz adott egy puttony aszuszemet (kb20kg) jelent(ett). Mostanaban viszont ezt konkretizaltak ugy, hogy egy puttyony az 30g/l cukormennyiseg novekedessel egyenlo (tehat egy 5 puttonyos aszuban 150g/l cukor van!!).
Mivel tehat a szamorodninal meg a kiforras elott teszik hozza az aszuszemeket (es nem is nagy mennyisegben), ott a cukor alkoholla tud alakulni, ezert lehet szaraz. Viszont logikusan az aszu nem lehet szaraz, mivel ott mar a kiforras utan kerul bele az cukros aszuszem.
Az aszuval persze lehet trukkozni, hogy belenyomnak repacukrot aztan egybol 2-t ugrik a puttonyszam, de a profik ezt nem engedhetik meg maguknak.
Na csa!

Ja es yoo borozast mindenkinek, remelem lesz beszamolo!!

Előzmény: sasanz (923)
Rain Creative Commons License 1999.12.09 0 0 939
Hühhh. De megkönnyebbültem :))

Otthon engem már vár az a 96-os bikavér. De nem biztos, hogy kibírja karácsonyig.

Előzmény: alexandrosz (937)
sasanz Creative Commons License 1999.12.09 0 0 938
Thummerer '96-os bikavére pl. :))))
Vagy a zmac által emlegetett kékfrankos-kékoportó cuvée, ami ételekhez fantasztikus. A karácsonyi receptes topicban írtam hozzá recipét, és tegnap tapasztaltam, hogy jól érlelt, Westberg márkájú ementáli sajttal fantasztikusan harmonizál.
(ehhez szellőztetni kell a bort)
Előzmény: Rain (935)
alexandrosz Creative Commons License 1999.12.09 0 0 937
Mi már ismerjük biza. :o))) Téged pedig kizárásos alapon biztosan felismerünk...
:o)))
Előzmény: Rain (936)
Rain Creative Commons License 1999.12.09 0 0 936
Akkor háromkor a címen?
Ragasszak cédulát magamra? Ti már ismeritek egymást, ti ragasztotok?
Mi lesz, ha nem ismerlek fel benneteket?:)))
Előzmény: alexandrosz (934)
Rain Creative Commons License 1999.12.09 0 0 935
Én biztosan beszerzek egy palack Thummerer Cab. Sauvignon-t. Esetleg egy Gál Tibor Bikavért is.
Mondjatok még jó vöröseket, szívesen kipróbálnék olyat, ami szerintetk alkalmas ünnepi ital...
Előzmény: alexandrosz (932)
alexandrosz Creative Commons License 1999.12.09 0 0 934
15.00 nekünk is jó, asszem kaviat mester is kb, akkor érkezik. A többiek?
Előzmény: Rain (933)
Rain Creative Commons License 1999.12.09 0 0 933
Köszönet a szervezésért.
A délután három lenne szimpatikusabb, vitassuk tovább a kérdést.
Előzmény: alexandrosz (926)
alexandrosz Creative Commons License 1999.12.09 0 0 932
Egyszer én is elkezdtem itt online filozofálgatni a karácsonyi borok ügyében. Be is szereztem majd' mindet, de azóta pl. elfogyott az egyik csúcsbor, a Montenuovo Cuvee...nem tudtam ellenállni neki. Hiába az ember esendő.... Azért ez is pótolható, ha nem is túl olcsón...
Van igazi karácsonyi bortippetek? Természetesen a tokaji borokon kívül.
Előzmény: Tamska (929)
Rain Creative Commons License 1999.12.09 0 0 931
Az én anyukám minden karácsonykor borlevest főz, amit a vacsora végeztével lehet "elnyalogatni" a süteményekhez. Nagyon szeretem, gyermekkorom egy tipikus ünnepi emléke. Fűszeres, habos, sűrű, isteni.
Előzmény: Tamska (929)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!