Keresés

Részletes keresés

loading Creative Commons License 2021.05.11 0 0 87539

Egy dolog a gyógyítás (gyógyszer) és egy másik a megelőzés (oltás). 

A jelzett gyógyszer szedése több más gyógyszerrel együtt javallott (+ orvosi felügyelet). Szóval ez nem fokhagyma+pálinka terápia, bármennyire is gondolják sokan, hogy öngyógyítással működhet.

On topic: St. Andrea Kutyafáját 2019: szerintem minden megvan benne, amiért többen nem szeretik az egri borokat. + bontás után egy ideig pezseg. Másnapra javul, de ezt az évjáratot nem tudom ajánlani.

Előzmény: naivkezdo (87536)
Hepci Creative Commons License 2021.05.11 0 0 87538

Szegény Zsót... pedig a Szilágyiba járt... aztán milyen hatalmas ökör lett belőle.

A Hírtévében úgy konferálják fel, hogy a nemzeti oldal ikonja.

Szegény nemzeti oldal - Pálinkás már lelépett, maradt helyette a Zsót, a Huth Gergely, meg a Gajdics Ottó.

Előzmény: BZoltan (87529)
Hepci Creative Commons License 2021.05.11 0 0 87537

Az Indexen hangsúlyos helyen népszerűsítették az ivermectin alapú terápiát pár hónapja. Akkor olvastam azt a cikket, kicsit bulvárosan elfogultnak tűnt.

Az újságírót később elbocsátották az Indextől. Vajon a saját etikátlansága, vagy a gyógyszerlobbi hatása volt az ok?

Nehéz ebben tisztán látni, kívülállónak különösen.

Előzmény: naivkezdo (87536)
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.11 0 0 87536
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87535

Mázli:D szuper, tanulmányozom,  köszönöm!

Előzmény: BZoltan (87533)
amimaki Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87534

Losonci Turán - jóóóóóó

BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87533

megvan... ez volt az: https://map.mbfsz.gov.hu/

Azért találtam meg, mert valami irgalmatlanul jófejént az általam taknyolt képhez hozzáfűztem a forrást :D

Előzmény: naivkezdo (87531)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87532

Huhh... van. Online is van ilyen. De fel kell ásnom az archívumomat alaposan :) Én a Somlónak csináltam egy talajtani vetületet egyszer onnan.
Előkeresem.

Előzmény: naivkezdo (87531)
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87531

Bazalt térkép van neked kéznél?:) egyszer találtam földtani jellegűt, de elkevertem. 

Előzmény: BZoltan (87530)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87530

"Legyen valami boros is, a juhfark fasza, nem értem miért nem művelik több helyen."

Juhfark igényli a minőségi talajt. Különösen szereti a bazaltot. Igazán jó juhfarkot máshonnan én nem igazán láttam. A Bott Fricinek kóstoltam párszor a zászlóhajó nagyborát ami ha jól tudom néha juhfarkból készül. Az finom volt, nem mondom, hogy lehengerő, de jó volt.

A Pflanzner Sanyi alias Aramysörte juhfarkját szerettem eddig még Dörgicséről, de az alatt is van bazalt.

Előzmény: naivkezdo (87525)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87529

Különösebb google segítség nélkül is tudjuk, hogy fidesz közeli cégekből vándorolt oda a tőke. Meseszép történet az is... hatalmas nagy barom ez a Bayer, hogy ezt mintegy pozitív példát említi. De az is szép ahogyan Malacperselyt fényezi.

Előzmény: altimus (87528)
altimus Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87528

Zsoti aztan azt nem reszletezte, hogy a dolgozoi privatizaciobol hogy kerult at a fater zsebebe a biznic.

altimus Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87527

Orban apjanak is elkelne mar egy komolyabb allami kituntetes, valami kozepfaszom, a csillagokkal.

altimus Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87526

Egyelore a hiradasok szerint havi 90 misiert orizteti a szajret az allam valami raktarban. En a feleert is elvallalnam ezt a feladatot. Mondjuk azt se hiszem, hogy nincs egy honvedsegi depo raktar, hangar, ... vagy barmi mas, ahol a szajre nem ferne el ingyen is.

Vajon a tompika fele beleptetokapukkal mi lett? Azokat probaltak oknyomozo ujsagirok megtalalni, de nem sikerult nekik.

Előzmény: BZoltan (87522)
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87525

Barkóczának, hátha, bár 444.

Nemrég láttam ezt a baráti jellegű beszélgetést, gondoltam is rá, hogy pár részre reagáljak, de lusta voltam. Így csak linkelnem kell.

https://444.hu/2021/05/10/bayer-zsolt-elmeselte-schiffer-andrasnak-hogy-orban-apja-milyen-peldasan-privatizalta-a-ganti-banyat

Amit megfogalmaztunk mostanában, azzal érdekes egyezik az alábbi gondolat:

"A beszélgetésből legalább az kiderült, hogy akkor tudja valaki hosszú időn át megőrizni a rendszer iránti feltétlen lelkesedését, ha nem nagyon ássa bele magát túlzottan a részletekbe."

Ugye így lehet végigasszisztálni ezt az egészet, és a vállalhatatlan témákra azt válaszolni, hogy sajnos erről nincs információm így erre nem is reagálok.

Legyen valami boros is, a juhfark fasza, nem értem miért nem művelik több helyen.

Előzmény: naivkezdo (87524)
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87524

Elajándékozzuk, mint a flippereket.

Valszeg a Pfizert fogjuk osztogatni, az eu-s beszerzés és olcsóbb, mint a kínai. 

Én még továbbra sem kaptam oltást, és ezzel nem vagyok egyedül a regisztráltak közül. Sajnos elmúltam már 17 kétszer is, meg az apró. Persze kaphatnék én is kínait, azt próbálta jutalékért a háziorvos eladni.

Előzmény: BZoltan (87522)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87523

A Balatonnál is volt ilyen. Mi Szigligetre járunk és jellemzően a reggeli órákban. Nem volt tömeg tavaly nyáron sem. De a déli parton is megvan a bejáratott helyünk egy önkormányzati strandon. Ezek jellemzően olyan strandok amiket a helyiek ismernek.

Előzmény: lazaridi (87521)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87522

Arra leszek kíváncsi, hogy mi a rákot fognak csinálni azzal tetves sok szinofarm cuccal. Most, hogy már annyi pfizer is jön, hogy lesz elég még a gyerekeknek is.

A lélegeztetőgépként behozott flippergépekből amúgy szerintem valami kortárs műtárgy lesz a post-NER világban.... mementójául mindannak a kókler gyökérségnek amit csináltak.

Előzmény: naivkezdo (87518)
lazaridi Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87521

Görögországban a jobbra és balra levő szomszéd fürdőzők látótávolságban voltak.

Hepci Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87520

A Balatonon brutális tömeg volt.

Augusztusban Almádiban reggel a kakaós csigáért is sorban álltunk, Siófokon pedig a legdrágább étterem is dugig volt egy hétköznap késő este. A csopaki strandra nem engedtek be, megtelt. Káptalanfüreden sikerült csak kifeküdni úgy, hogy a könyökömbe nem lógott bele egy idegen csöcs vagy segg.

Előzmény: BZoltan (87519)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87519

A Balatonon nem tudom mekkora tömeg volt. Én nagy ívben elkerülöm a tömeges strandokat a Balatonon. Világ életemben rühelltem a tömegstrandokat.

Nekem csak az égett be amikor a Gazda nyáron bejelentette, hogy na akkor még most mindenki mehet az Adriára, mert az jár mindenkinek.

Előzmény: joskabacsi (87515)
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87518

Viszont volt amit jól csináltak, el kell ismerni.

Pl offshore hátterű céggel beszereztetni többszörös áron 16 ezer hivatalosan lélegeztető gépet, később pedig szintén nem olcsón szintén offshore hátterű céggel a kínai vakcinát. Majd beadni több, mint fél millió 59 évnél idősebbnek.

Előzmény: BZoltan (87514)
Hepci Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87517

Helyette beválasztották ezt a faszkalapot az elnökségbe újra.

Azt mondja róla a másik arc, hogy Laposa Bence kiváló diplomata (= feketeöves ghetzi).

:DDD

Egyébként a Laposa-cégnek van marketingese, bizonyos B. Dóri - nyilván szorgalmasan dolgozik a kárenyhítésen.

Előzmény: joskabacsi (87516)
joskabacsi Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87516
joskabacsi Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87515

Az Adrián fele annyian sem voltunk, mint a Balatonon.

Ha a magyar tengert értetted az Adria alatt akkor bocs!

:D

Előzmény: BZoltan (87514)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87514

Abban egyetértünk, hogy a teljes képet csak a járvány után fogjuk látni.

Ugyanakkor én úgy gondolom, hogy lett volna esélyünk a második hullám után kimozogni a harmadik hullámot. Sok hibát követtünk el. Kezdve azzal, hogy abszurd hülyeség volt az Adriára küldeni a népeket a nyár végén. Ahogy simán be kellett volna vállalni a 100% táppénzt is. Stb, stb...

Előzmény: barkócza (87511)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87513

Nem oktatásnak szántam :) hanem csak igykszem példát mutatni. De amúgy szívesen :D

Előzmény: kifli (87507)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87512

Nem hiszem, hogy van értelme összehasonlítani az egyes országok adatait. Egyrészt mert ahogy az altimus is írja, még korai végszámításra próbálkozni. Vélhetőleg még 10-20 éves távolságból is látszani fognak ennek a járványnak az utózöngéi. Feltéve ha addig nem lesz még 3-4 ilyen járvány.

Én ezért nem is szívesen hivatkozok arra, hogy de bezzeg máshol kevesebben halnak meg. Amire én hivatkozni szoktam az a kórházba került kovid fertőzöttek túlélési esélye. Mert az Magyarországon sajnos drámaian alacsony.

De én már leírtam sokszor, hogy ennek két egyszerű oka van. Egyrészt elképesztően rossz egészségi állapotban van a magyar társadalom, másrészt a magyar egészségügy végzetesen ki van véreztetve és nincsen meg a megfelelő személyi állomány az amúgy szakmailag elvárható ellátási színvonalhoz. 

Ezért a két problémáért pedig én a mindenkori végrehajtó hatalmat felelősnek tartom. Nem bűnösnek, nem hibásnak, hanem pusztán felelősnek. A felelősség is elegendően súlyos dolog. 

Az elsőre a megoldás az egy stratégiai edukációs program lenne, amivel a magyar társadalomnak mindig is tartozott a mindenkori hatalom. Nem tegnap óta köztudomású tény, hogy a magyar nép egészségtelenül, önpusztítóan él.  A nővérem küldte nekem a minap ezt a cikket, mivel én nem fogyasztok index tartalmat. De ez korrekt cikk. Igen, részben azért halnak meg sokan nálunk a kovid következtében, mert geci kövérek vagyunk. De a túlsúly csak egy probléma. Az alkoholizmus, a dohányzás, a sol papuccsal és pet palackkal fűtés nemzeti hagyományai, mind-mind hozzájárulnak ahhoz, hogy egy borzasztó állapotú nemzetre jött rá a kórság. Nem csak azért nem hal meg annyi bajor kovid beteg mint  magyar mert a bajor egészségügy jobb lenne, hanem azért mert az átlag bajor jobb fizikai állapotban van.

Én sokkal inkább ezt a problémát tartom nemzetstratégiai kérdésnek mint a stadionokat meg a KESMA-t és a vizes VB-t, meg a foci válogatottat. Ha valami veszélyt jelent a magyar nemzetre és ezáltal a magyar kultúrára akkor az a magyar nemzet egészségi állapota.

Előzmény: barkócza (87501)
barkócza Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87511

Szóval, igen, Belgiumot benéztem, de Szlovákia, Szlovénia, sajnos Lengyelország esetén sem megbízható a lejelentett Covid-halálesetek száma. Mindenesetre a legtöbb európai országnál -néhány kivétellel - kb. ugyanannyi áldozatot szedett a Covid, de más-más időbeli lefutásban. A teljes képet tényleg csak a járvány vége után lehet majd megmondani.

Előzmény: BZoltan (87506)
Hepci Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87510

Egységnyi lakosra vetítve már (sajnos) lehagytuk őket (is) halálozásban.

A néplélek azért eléggé különbözik: a cseheknél pl. a kórházi armageddon elszabadulásakor lemondott az egészségügyi miniszter, és ez innen, a XII. kerületből is jól látható, hogy helyesen tette.

A szlovákoknál pedig a vakcinamutyi kormányválságot idézett elő.

Mint látod, nálunk minden felelős rezzenetlen, pedig 2 napja már az erősen kormánymegértővé vált Index is hozott le konkrét számokat tartalmazó cikket a kínai vakcinabuliról.

Előzmény: barkócza (87509)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!