Keresés

Részletes keresés

lazaridi Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87521

Görögországban a jobbra és balra levő szomszéd fürdőzők látótávolságban voltak.

Hepci Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87520

A Balatonon brutális tömeg volt.

Augusztusban Almádiban reggel a kakaós csigáért is sorban álltunk, Siófokon pedig a legdrágább étterem is dugig volt egy hétköznap késő este. A csopaki strandra nem engedtek be, megtelt. Káptalanfüreden sikerült csak kifeküdni úgy, hogy a könyökömbe nem lógott bele egy idegen csöcs vagy segg.

Előzmény: BZoltan (87519)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87519

A Balatonon nem tudom mekkora tömeg volt. Én nagy ívben elkerülöm a tömeges strandokat a Balatonon. Világ életemben rühelltem a tömegstrandokat.

Nekem csak az égett be amikor a Gazda nyáron bejelentette, hogy na akkor még most mindenki mehet az Adriára, mert az jár mindenkinek.

Előzmény: joskabacsi (87515)
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87518

Viszont volt amit jól csináltak, el kell ismerni.

Pl offshore hátterű céggel beszereztetni többszörös áron 16 ezer hivatalosan lélegeztető gépet, később pedig szintén nem olcsón szintén offshore hátterű céggel a kínai vakcinát. Majd beadni több, mint fél millió 59 évnél idősebbnek.

 

Előzmény: BZoltan (87514)
Hepci Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87517

Helyette beválasztották ezt a faszkalapot az elnökségbe újra.

Azt mondja róla a másik arc, hogy Laposa Bence kiváló diplomata (= feketeöves ghetzi).

:DDD

 

Egyébként a Laposa-cégnek van marketingese, bizonyos B. Dóri - nyilván szorgalmasan dolgozik a kárenyhítésen.

Előzmény: joskabacsi (87516)
joskabacsi Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87516
joskabacsi Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87515

Az Adrián fele annyian sem voltunk, mint a Balatonon.

Ha a magyar tengert értetted az Adria alatt akkor bocs!

:D

 

Előzmény: BZoltan (87514)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87514

Abban egyetértünk, hogy a teljes képet csak a járvány után fogjuk látni.

 

Ugyanakkor én úgy gondolom, hogy lett volna esélyünk a második hullám után kimozogni a harmadik hullámot. Sok hibát követtünk el. Kezdve azzal, hogy abszurd hülyeség volt az Adriára küldeni a népeket a nyár végén. Ahogy simán be kellett volna vállalni a 100% táppénzt is. Stb, stb...

Előzmény: barkócza (87511)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87513

Nem oktatásnak szántam :) hanem csak igykszem példát mutatni. De amúgy szívesen :D

Előzmény: kifli (87507)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87512

Nem hiszem, hogy van értelme összehasonlítani az egyes országok adatait. Egyrészt mert ahogy az altimus is írja, még korai végszámításra próbálkozni. Vélhetőleg még 10-20 éves távolságból is látszani fognak ennek a járványnak az utózöngéi. Feltéve ha addig nem lesz még 3-4 ilyen járvány.

Én ezért nem is szívesen hivatkozok arra, hogy de bezzeg máshol kevesebben halnak meg. Amire én hivatkozni szoktam az a kórházba került kovid fertőzöttek túlélési esélye. Mert az Magyarországon sajnos drámaian alacsony.

 

De én már leírtam sokszor, hogy ennek két egyszerű oka van. Egyrészt elképesztően rossz egészségi állapotban van a magyar társadalom, másrészt a magyar egészségügy végzetesen ki van véreztetve és nincsen meg a megfelelő személyi állomány az amúgy szakmailag elvárható ellátási színvonalhoz. 

 

Ezért a két problémáért pedig én a mindenkori végrehajtó hatalmat felelősnek tartom. Nem bűnösnek, nem hibásnak, hanem pusztán felelősnek. A felelősség is elegendően súlyos dolog. 

 

Az elsőre a megoldás az egy stratégiai edukációs program lenne, amivel a magyar társadalomnak mindig is tartozott a mindenkori hatalom. Nem tegnap óta köztudomású tény, hogy a magyar nép egészségtelenül, önpusztítóan él.  A nővérem küldte nekem a minap ezt a cikket, mivel én nem fogyasztok index tartalmat. De ez korrekt cikk. Igen, részben azért halnak meg sokan nálunk a kovid következtében, mert geci kövérek vagyunk. De a túlsúly csak egy probléma. Az alkoholizmus, a dohányzás, a sol papuccsal és pet palackkal fűtés nemzeti hagyományai, mind-mind hozzájárulnak ahhoz, hogy egy borzasztó állapotú nemzetre jött rá a kórság. Nem csak azért nem hal meg annyi bajor kovid beteg mint  magyar mert a bajor egészségügy jobb lenne, hanem azért mert az átlag bajor jobb fizikai állapotban van.

 

Én sokkal inkább ezt a problémát tartom nemzetstratégiai kérdésnek mint a stadionokat meg a KESMA-t és a vizes VB-t, meg a foci válogatottat. Ha valami veszélyt jelent a magyar nemzetre és ezáltal a magyar kultúrára akkor az a magyar nemzet egészségi állapota.

Előzmény: barkócza (87501)
barkócza Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87511

Szóval, igen, Belgiumot benéztem, de Szlovákia, Szlovénia, sajnos Lengyelország esetén sem megbízható a lejelentett Covid-halálesetek száma. Mindenesetre a legtöbb európai országnál -néhány kivétellel - kb. ugyanannyi áldozatot szedett a Covid, de más-más időbeli lefutásban. A teljes képet tényleg csak a járvány vége után lehet majd megmondani.

Előzmény: BZoltan (87506)
Hepci Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87510

Egységnyi lakosra vetítve már (sajnos) lehagytuk őket (is) halálozásban.

A néplélek azért eléggé különbözik: a cseheknél pl. a kórházi armageddon elszabadulásakor lemondott az egészségügyi miniszter, és ez innen, a XII. kerületből is jól látható, hogy helyesen tette.

A szlovákoknál pedig a vakcinamutyi kormányválságot idézett elő.

Mint látod, nálunk minden felelős rezzenetlen, pedig 2 napja már az erősen kormánymegértővé vált Index is hozott le konkrét számokat tartalmazó cikket a kínai vakcinabuliról.

Előzmény: barkócza (87509)
barkócza Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87509

Hát ez a furcsa, hogy Szlovákia drákói rendelkezéseket hozott, mégis kb. ugyanott áll, mint Magyarország. Csehország részben szigorúbb volt, pl. mostanában a mozgást járásokra szorították, és csak indokkal volt szabad kijárni. Ugyanakkor ősszel hagyták őket utazni, ismerős gyerekei Ausztriában jártak. Ők is ott vannak, mint mi. Népsűrűségben, klímában, genetikában, néplélekben (hogy tartjuk be a járványügyi szabályokat) Nagyon hasonló a három ország.

Előzmény: Hepci (87505)
kifli Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87508

bár nem tartom érdemsenek vitára a témát, mert parttalan...

Előzmény: kifli (87507)
kifli Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87507

köszönöm az oktatást, igyekszem felnőni a feladathoz, hogy méltó legyek a vitára.

Előzmény: BZoltan (87506)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87506

"ne nyiss új frontot. parttalan és kész:)"

 

De hiszen te magad is látod, hogy nem parttalan. Értelmes emberek között így dőlnek el a viták. Adatokkal, tényekkel és érvekkel. 

 

Inkább vegyél te is példát barkóczáról, aki az elmúlt hetekben úriemberhez méltó módon ismerte el a tévedését miután ketten is kiadatoltuk a témát. Látod... ő nem mondta azt, hogy hát a tények az új vallás és nem farolt bele abba a barlangba, hogy hát mi így hisszük ő meg úgy... stb , stb. Ezt hívják kulturált és konstruktív vitának.

 

Előzmény: kifli (87502)
Hepci Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87505

Szerintem a szlovákokról kászálódj le nyugodtan, ha számolgatni akarsz: ott ismételten gyakorlatilag totális kijárási tilalom és mozgáskorlátozás volt, valamint többszöri országos tesztelés, és még számos más elem, amiben mindig korábban/szigorúbban korlátoztak, mint nálunk.

Elég furcsa lenne, ha halálozásban úgy, vagy rosszabbul állnának, mint mi, bármit is mutatnak a számok.

Valamint ott koalíciós kormány van, nem pedig egy régóta uralkodó fáraó, tehát a statisztikai adatok manipulálásának esélye is jóval kisebb (ha az erről való gondolkodásban a józan eszünk vezet minket).

Előzmény: barkócza (87501)
altimus Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87504

Nehez ezeket az adatsorokat atlatni, nincs is mindenkinek kedve, ideje ezekkel bajlodni. 3-4 ev mulva a jarvany lefutasa utan lehet majd merleget vonni. Szerintem europaban vannak megbizhato adatok, pl. a halottak szama. Ebbol lehet majd a covid halalozasok szamara kovetkeztetni. De itt is figyelembe kell majd venni egy csomo mas dolgot, pl. az influenza jarvanyok elmaradasat, de meg a kevesebb kozuti balesetet is ... Ugyanakkor pl. mo-on sok mutet elmaradt (eletmento beavatkozasok is). Kerdes az, hogy ezeket a halaleseteket hova soroljuk. Arrol nem is szolva, hogy mennyi olyan diagnosztikai vizsgalat maradt el aminek elobb-utobb halaleset lesz a kovetkezmenye, amire esetleg nem kerult volna sor, ha idoben beavatkoznak.

 

 

Előzmény: barkócza (87501)
altimus Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87503

En kivancsisagbol neztem utana, mert egyreszt elkepzelhetetlennek tartom, hogy Belgium meghamisitson (tudatosan) egy ilyen adatot, masreszt azt meg plane elkepzelhetetlennek tartom, hogy ez ne deruljon ki. Ahogy a 2020-ra vonatkozo belinkelt adatok mutatjak a 2019-es teljes halalozasi szamobol es a kollega altal leirt 17%-bol _pontosan_ annyi halaleset jon ki tobblet halalozaskent amennyit covid halalozaskent jelentettek Belgiumban.

 

A magyar 9% is biztos realis 2020-ra, es a 9% magyar es 17% belga ulonbseg egyszeruen csak annak tudhato be, hogy a covid lefutasi gorbeje jelentosen elter a ket orszagban.

 

Ahogy te is irtad a 2021-es adatok majd teljesen maskepp fognak kinezni ha meglesznek. Ott varhatoan a ket szazalek fel fog cserelodni.

Előzmény: BZoltan (87500)
kifli Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87502

ne nyiss új frontot. parttalan és kész:)

Előzmény: BZoltan (87500)
barkócza Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87501

Most mindkettőtöknek: Valóban, a 2020-as adatok Belgiumban ugyanolyan konzekvensek, mint Magyarországon. Az tévesztett meg, hogy a Telex cikk kumulatív Covid-halálozás adataiban már az idei év is szerepel, a többlethalálozás viszont csak 2020-as. 

 

Ha a regionális összehasonlítást végezzük, akkor pl. a csehekkel teljesen együtt fut a járvány, kb. azonos adatokkal. Viszont a szlovákok tavaly év végéig tényleg a többlethalálozáshoz képest kb. fele annyi Covid-halálozást ismertek el, mint a másik két ország. Az idei évben ugyanakkor náluk is kb. ugyanannyi a lakosságarányos, elismert Covid-haláleset, mint a másik két országban. Vagy Szlovéniában is a 2020-as többlethalálozás duplája volt, mint a magyar vagy a cseh, de 2020 végéig csak kb. 20%-kal több Covid halálesetet ismertek el, mint Csehország vagy Magyarország. 

 

Egyébként meg a táblázat fölötti szövegre is felhívnám a figyelmet: "Limited testing and challenges in the attribution of the cause of death means that the number of confirmed deaths may not be an accurate count of
the true number of deaths from COVID-19."

 

Az tény, hogy az idén tavaszi hullám nagyon durva volt nálunk, de a pontos adatokat majd nyáron fogjuk látni.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: altimus (87496)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87500

Nem parttalan. Amint látod egy kedves bortársunk valamit félreértett és mi a legnagyobb jó szándékkal kisegítjük őt. Bár a sok agresszív veszekedés és anyázás helyett más témában és máshol, mindenki más is így vitatkozna, beszélgetne.

Előzmény: kifli (87498)
Hepci Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87499

Belgiumot vélhetően azért pécézte ki Barkócza, mert ott van Brüsszel, minden rossz forrása: ott lakoznak a brüsszeliták, akik rafinált módon, rengeteg lovetta ideutalásával fojtogatják édes hazánkat, ami kicsiny, véráztatta földként áll itt magában a hömpölygő migráncstenger közepén, új stadionjain még lengenek a piros-fehér-zöld zászlók, s szerencsére nem halljuk a müezzin nyekergését minden szegleten.

Ez utóbbinak én, igaz magyarként és speciális bioritmusúként egyaránt örülök, mivel későn szeretek kelni, ezért valószínűleg a szomszédos müezzint pont annyira nem csipáznám, mint a kakast. :)

Előzmény: altimus (87496)
kifli Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87498

ez a vita kissé kezd parttalaná lenni:). 

 

-Mennyi?

-30

-Mi harminc?

-Mi mennyi?

 

:D

Hepci Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87497

Barkócza mintha azt tekintené központi kérdésnek, amit újabban a miniszterelnökünk is (még gondolkodnom kell, hogy lehet-e összefüggés a két vélemény között...): tehát a vírusnak tulajdonított halálesetek száma és az ország előző évekhez (vagy előző évhez) hasonlított többlet halálozása között van-e eltérés, és az mekkora.

Ennek alapján (a miniszterelnökünk és Barkócza szerint) nem állunk annyira rosszul, mint az egységnyi népességre (millió fő) eső bejelentett áldozatok száma alapján.

Ez a számháború vicces lenne, ha nem ez lenne a témája, de így sajnos nem vicces.

Biztos lehet olyan adatot találni, ami alapján remek volt a magyar védekezés, de azért elég árulkodó, hogy a sokáig kísérleti laborunkként emlegetett Ausztriát már elég régen nem emlegetjük így...

Pedig az Erőszakos Kismalac már tavaly nyáron kevélyen nyilatkozta, hogy ezek a mindenféle virológusok és epidemiológusok összevissza beszélnek, majd januárban meg úgy látta, hogy földre vittük a vírust.

Előzmény: BZoltan (87495)
altimus Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87496

Akkor nezzuk a preciz adatokat, 2020-ra

 

108.745 ember halt meg 2019-ben Belgiumban.

https://www.statista.com/statistics/516846/number-of-deaths-in-belgium/

 

Amennyiben 2020-ban 17% a tobblethalalozas, az pontosan 18,500 ember.

 

2020 dec 20-ig a coronvirusban Belgiumban elhunytak szama 18,626 ember.

https://www.statista.com/statistics/1111078/cumulative-coronavirus-deaths-in-belgium/

 

Ez a ket szam _igen kozel_ van egymashoz.

 

Ugyhogy valamilyen szamot te nagyon osszekevertel. 2020-ra a belga adatok meglepoen konzekvensnek tunnek.

Előzmény: barkócza (87493)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87495

Gyorsan tisztázzuk, hogy milyen forrásokból dolgozunk és mit is értünk a többlethalálozás alatt.

 

Én a többlethalálozás alatt azt értem, hogy mennyivel több ember halt meg egy országban 2020-ban mint 2019-ben. Belgiumban a járvány 2020-ban majdnem 20 ezer életet követelt, ameddig Magyarországon ennek a felét, 10 ezret.

 

Belgiumban 109 ezren haltak meg 2019-ben és 127 ezren pedig 2020-ban. Belgium egy nyílt társadalom, ezernyi meg egy forrás van az ilyen kutatásokhoz. Könyörgöm, Belgiumban az elmúlt tíz évben négy miniszterelnök volt, három különböző pártból. Hogyan a túróba lehet egy ilyen országban kőkeményen eltitkolni bármit? Ott nem politikai kinevezettek vannak a statisztikai hivatalokban és a sajtó úgy be van ágyazva mindenhova meg a közvélemény úgy sasol, hogy két perc alatt bukna meg azonnal egy kormány ha megpróbálna ilyen életbevágó adatokról kamuzni.

 

Meg amúgy is... minek titkoltak volna el bármit is 2020-ban? Totális apokalipszis volt Belgiumban a második hullám.

 

Te viszont látványosan próbálsz kitérni egy egyenes kérdés elől. Melyik EU ország titkolja el a covid-19 járvány halálos áldozatainak a számát? Tettél egy kijelentést, én csak azt kérdezem, hogy mire alapozod azt.  Immáron harmadik negyedik alkalommal kérdezlek meg...  Pluszpontot ado azért is ha forrást és bizonyítékot is hozol az állításod alátámasztására.

Előzmény: barkócza (87493)
Hepci Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87494

Hogy ne csak vírus legyen ma is... a Balatoni Kör volt alelnöke nyilatkozik Laposa Bencéről:

 

https://24.hu/belfold/2021/05/10/balatoni-kor-toth-balazs-laposa-bence-magyar-turisztikai-ogynokseg/

 

Mivel a projektben az egyik legtöbb lóvét tette zsebre, úgy tűnik, hogy az általam eddig tisztelt Csapody Balázs (Kistücsök) sem egy grállovag, hogy finoman fogalmazzak.

barkócza Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87493

Nem értelek. Únos-úntalan ugyanazokat az önbevalláson alapuló, összehasonlításra alkalmatan adatokat idézed. A releváns adat az, hogy hogy M.o.-n 2020-ban 8.7% volt a többlethalálozás 2019-hez képest, Belgiumban pedig 17%. A kétféle statisztika közti különbség (ti. a többlethalálozás és az elismert Covid halálozás), ha nem volt Belgiumban cunami, az, hogy Belgiumban kőkeményen eltitkolták a Covid-halálozások legalább felét.

Előzmény: BZoltan (87489)
Hepci Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87492

Azt nyilatkozta a K. Miklós nevű címeres 6ökör, hogy a magyar ellátórendszer állta a terhelést, meg sem rezzent, ellentétben egyes nyugati országokkal. Azt mondta az O. Viktor nevű miniszterelnök, hogy most (tavasz) más útját választottuk a védekezésnek, jobban megterheljük az ellátórendszert. Arra már gondolni sem merek, hogy ez azért történt így, mert ő(ke)t személyesen már beoltották... de.

Ez, hogy "a magyar ellátórendszer állta a terhelést", nagyjából azt jelenti, hogy rapid eljárásban feltették az embert a gépre szerdán, majd pénteken meghalt, és felrakták helyette a következőt, aki hétfőn halt meg, és ez így ment heteken keresztül. Így a magyar ellátórendszer bármilyen terhelést áll, csak az a kérdés, hogy lesz-e elég láda és hűtő- plusz krematóriumi kapacitás.

Azt gondolom, keresztény, de legalább épeszű ember ilyen kijelentéseket nem tesz, vagy ha tesz, akkor később nagyon szégyenli magát, ennek jeleként pedig távozik a pozíciójából.

Előzmény: barkócza (87479)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!