Keresés

Részletes keresés

Hepci Creative Commons License 2021.05.09 -1 0 87457

Ha levennéd a narancs szemüveget, tisztábban látnál.

Az a baj, hogy ezt lézeresen/ambulánsan nem lehet megoldani, hanem dolgoznod kellene rajta.

Előzmény: barkócza (87446)
Hepci Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87456

BZoli elleni vitát nyáron (ollószezonon kívül) 10 Ft nettó/karakter áron vállalok.

Természetesen csak olyan témákban, amikhez értek.

Ha olyan témában szeretnél vitázni, amihez nem értek, de még mindig jobban, mint Zoli, az 20 Ft/karakter.

Ha olyanban szeretnél vitázni, amihez én nem értek, de Zoli igen, az 100 Ft/karakter.

 

Egyébként ha megbízol, gyakorlatilag azonnal győztél, mert nem is vitázik már ellenem. :D

1 ilyen, harc nélküli győzelem természetesen nem karakterszámban számolandó, hanem az egyszerűség kedvéért 50000 Ft/darab.

Előzmény: barkócza (87445)
altimus Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87455
Előzmény: BZoltan (87452)
altimus Creative Commons License 2021.05.09 -1 1 87454

Megjelent errol egy erdekes cikk a napokban, ahol osszehasonlitottak az eves halalozasi szamokat orszagonkent a covid nelkuli prognosztizalt adatokkal ... es aranyokat szamoltak. mo vilagelso volt 1,3-as ertekkel, vagyis a jelentett covid-os halalesetek szama es a statisztikai eves halaleset kulonbseg 30% koruli elterest mutat. A vilagban keves orszagban van ehhez hasonlo ertek. Az oroszoknal ha jol emlekszem 4 koruli az arany, braziliaban is durva, indiaban ... es a legtobb orszagban sokkal magasabb. (az usa-ban is)

 

ennek alapjan velheto, hogy a mostani magyar vilagelsoseg a covid halalesetek szamaban par ev mulva jelentosen modosulhat, ha a statisztikusok korrekten kovetkeztetnek a covid halalesetek szamara a statisztikai adatokbol.

 

Megprobalom megkeresni a cikket, ha megtalalom belinkelem, mert tenyleg erdekes volt.

Előzmény: BZoltan (87452)
altimus Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87453

> Az is látszik, hogy az antidemokratikus magyar kormány az, aki leginkább pontosan bevallja a Covid halálesetek számát, amig más európai országok nem mind teszik meg.

 

nem, ez nem latszik. az evenkenti halalesetek szamat lehet osszehasonlitani, es pl. a 2020-as statisztikai adatokbol lehet kovetkeztetni pl. a covid-os halalesetek szamara. ez legitim es jo modszer, es ennek alapjan a velhetoen covid aldozatok es a hivatalosan covid aldozatokkent jelentettek szama (aranya) kozott valoban mo-on az egyik legkisebb a kulonbseg.

 

de ennek mi koze a demokratizmushoz?

Előzmény: barkócza (87446)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87452

Továbbra is várom az egyenes kérdésemre az egyenes választ. Melyik EU ország titkolja el a covid-19 járvány halálos áldozatainak a számát. Értem, hogy te szívesen terelnéd a témát. De tettél egy kijelentést, én csak azt kérdezem, hogy mire alapozod azt. Végtelen türelemmel várom a forrásaidat.

Előzmény: barkócza (87449)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87451

Klasszikus szalmabáb érvelési hiba. Olyan tételt cáfolsz rommá amit senki nem állít. Senki nem mondta, hogy a világon Magyarországon lenne a legrosszabb a helyzet. Ezzel együtt elképesztően súlyos a helyzet és a kormány per definíció mint a végrehajtó hatalom felelős mindenért ami ilyen téren és ilyen szinten történik. Nem bűnös, hanem felelős. Persze vannak bűnei is... mint például a kínai vakcinával való seftelés. Az bűn. Olyan bűn amiért reményeim szerint még bíróság előtt fog valaki felelni.

Előzmény: barkócza (87450)
barkócza Creative Commons License 2021.05.09 0 1 87450

A kimondott-kimondatlan alaptétel az, hogy a kormány bűnös nemtörődömsége miatt Magyarországon a legrosszabb a Covid helyzet a világon. Mindkét állítást cáfolom, ti. bármennyire is súlyos a Covid helyzet Magyarországon, még az EU-n belül sem itt a legsúlyosabb, és nem lehet a kormány bűneként aposztrofálni.

Előzmény: BZoltan (87448)
barkócza Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87449

Ugye, ebben a cikkben még nem szerepelnek az idei adatok, amik nyilván rosszabbak, mint a tavalyi adatok, de az összehasonlításhoz más országok adatai sincsenek még meg (ahogy a Telex cikk is írja). Ez majd valamikor júniusban lesz meg.

 

Az, hogy melyik ország mennyire vallja be a Covid halálozások igazi számát, az a 2019-hez képesti többlet halálozás és a bevallott Covid halálozás közti különbség mutatja meg. Kivéve, ha pl. Szlovákiában volt még egy földrengés vagy cunami is a Covid mellett. Nézd meg jobban az adatokat.

Előzmény: BZoltan (87448)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87448

"az egész vita alapkérdése az, hogy igaz-e, hogy Magyarországon szedi a Covid lakosságarányosan a legtöbb áldozatot. "

 

Nem emlékszem, hogy erről folyt volna a vita.

 

 

"az is nyilvánvaló, hogy igaz a kormánynak az az állítása, hogy a járvány súlyossága tekintetében Magyarország egy kicsit az európai átlag alatt van, vagyis a védekezés elfogadható szinten van."

 

Nem, ez nem nyilvánvaló... és mivel én megnéztem az adatokat így biztosan állítom, hogy nagyon nem vagyunk az európai átlag alatt. A harmadik hullám történelmi mértékben vette el magyar honfitársaink életét.

 

 

"amig más európai országok nem mind teszik meg."

 

Ezt, már ne haragudjál, de honnan veszed? Őszintén és komolyan érdekel.  Melyik országnak az covid haláleseteit nem látod?

 

Jaaa, hogy az van, hogy a kormánypropaganda most azt találta ki, hogy máshol is tízezerszámra halnak meg, csak ők nem vallják be? Nemá... de most tényleg nemá... vegyük már komolyan magunkat maistro. Értem, hogy kormánypárti vagy, de ez már azért annak is sok.

 

Előzmény: barkócza (87446)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87447

Látom szépen átvetted a kormánypropaganda szólamát, hogy akinek vannak  fenntartásai a kínai vakcinával kapcsolatban az a vakcina hatásosságát vonja kétségbe. 

 

Nem. De hogy egyértelmű legyen leírom mégegyszer:

 

1) Hiteles kínai forrásból tudom, hogy Kínában is felmerült már a harmadik dózis szükségességének témája, ugyanis nem elhanyagolható számban fordult elő olyan eset, hogy a második oltás utáni sem mértek antigént a beoltott ember vérében.

 

2) A kínai vakcinát egészen biztosan túlárazva, korrupt módon szerezte be magyar állam.

 

 

A kínai vakcina egészen biztosan hatásos. Eszembe nem jutna ezt megkérdőjelezni. De hogy Gulyás hazudott az tény. Szerinted meg nem. Ennyi.

Előzmény: barkócza (87445)
barkócza Creative Commons License 2021.05.09 0 1 87446

Egyébként az egész vita alapkérdése az, hogy igaz-e, hogy Magyarországon szedi a Covid lakosságarányosan a legtöbb áldozatot. Érdemes megnézni a Telex vonatkozó cikkében az adatokat. Ebből kiderül, hogy igen, Magyarországon nagyon súlyos a Covid járvány: konkrétan a tavalyi év végi csúcs idején kb. minden második elhúnyt Covidban halt meg. Az is kiderül, hogy Finnországban és Dániában messze a legjobb a helyzet, ott szinte alig van járvány. Végül az is nyilvánvaló, hogy igaz a kormánynak az az állítása, hogy a járvány súlyossága tekintetében Magyarország egy kicsit az európai átlag alatt van, vagyis a védekezés elfogadható szinten van. Az is látszik, hogy az antidemokratikus magyar kormány az, aki leginkább pontosan bevallja a Covid halálesetek számát, amig más európai országok nem mind teszik meg.

barkócza Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87445

Elnézést, hogy eltűntem egy pár napra, de nem lóghatok folyton a neten. Látom, nem állt le még a téma: Szóval, a jó két héttel korábbi vitánk onnan indult, hogy Gulyás Gergely nyilatkozott, hogy jó a kínai vakcina (is) és tessék nyugodtan elfogadni a kínai vakcinát is: Erre kínai barátodra hivatkozva azt írtad, hogy Gulyás hazudik. Elég nehéz az egész vitát máshogy értelmezni, hogy a kínai vakcina hatásosságát vontad kétségbe.

Előzmény: BZoltan (87277)
Hepci Creative Commons License 2021.05.08 0 0 87444

Jobb olaszrizlingeket és egy furmintot kóstoltunk, igen röviden beszámolok róla.

 

Petrányi Szita-hegy Olaszrizling 2018: fasza

Csendes Dűlő Olaszrizling 2017: fasza

Figula Sáfrán(kert) Olaszrizling 2019: igen fasza

Csite Toplec Furmint 2018: igen fasza

 

Fasza = 5+/6- pont

Igen fasza = 6/6+ pont

naivkezdo Creative Commons License 2021.05.08 0 0 87443

A hordós azért mégsem szar, kezd tetszeni, pihentetés után a fehérhúsú őszibarack a korty végén egyenesen fasza.

Késői szüretes, test közepes. Ezzel lehet nem várom meg, még beoltanak, valamikor viszek.

Előzmény: Hepci (86638)
lazaridi Creative Commons License 2021.05.08 0 1 87442

Ezt a Vida Estve-t én 4 napig kóstolgattam. A harmadik nap szinte ihatónak tűnt, aztán megint nem. Lefolyó lett a vége.

 

Előzmény: ShiDeci (87440)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.08 0 0 87441
ShiDeci Creative Commons License 2021.05.07 0 0 87440

Kiss Gábor Cabernet Franc 2018
Az elmúlt hetekben többen írtatok KG borokról (Code, Signal), ez a bor a nem prémium szériába tartozik. KG kifejezésével élve ez az ő bisztró-kategóriája. Sajnos nincs semmi infóm róla, hogy milyen hosszú/rövid hordós érlelést kapott, pedig érdekelt volna. Nagyon finom, fűszeres CF. Lasagnéhoz tökéletesen passzolt. Másnapra is egyben maradt. Ajánlott, az ára is rendben van, 3000 körül volt a BT-nél (már kifutva, 2019-es még nincs).

Villa Tolnay Névtelen 2017
CF + Merlot cuvée. Ugyan a pincészetben hallottak szerint nyugodtan félre lehetne tenni érlelni 10 évre, nem vártunk vele. Lehet, hogy akkor éri el a legoptimálisabb állapotát, de már most jó. Első nap kicsit zárkózott volt, másnapra jobban kinyílt, gyümölcsösebb lett. Kevésbé volt egyéni a karaktere, mint Kiss Gábor CF-jának. - 4000 körül volt a pincénél.

Vida Estve 2019
Vidáék facebook oldalán némi hírveréssel ötvözve került a Lidlbe. Hogy ez jó v rossz, arról a Művalkesz már írt, be is linkeltem ide. Ott 6 pontot kapott. Én nem éreztem benne az ott leírt "kifinomult kékfrankost", közelében sincs a néhány hete kóstolt, ugyanott vett, nem sokkal drágább Konyári kékfrankosnak. Inkább egy sima estékre való könnyed bor, komplexitás nélkül. Pont amit egy 1500 körüli vörösért optimális esetben várnék.

altimus Creative Commons License 2021.05.07 0 0 87439

> Szóval remélem, hoyg most Karikó Katalint is levitte a Takler-hez...

 

belole nem nagy kunszt nobel dijast csinalni.

 

majd ha rezsiszilardot viszi le es az ket ev mulva megkapja a fizikai nobel dijat, na, az lesz valami. esetleg tallai a kozgazdasagtanit (habar az csak valami nobel emlekerem, ha jol emlekszem).

Előzmény: lazaridi (87437)
lazaridi Creative Commons License 2021.05.07 0 0 87438

Bocsánat, Sacinak

lazaridi Creative Commons License 2021.05.07 0 0 87437

Szerintem is.

de aztán a Bárdos sacinak is jönnie kell, meg szerintem szép csendben a Liptai Zsolt remek munkát végez.

 

Freund Tamásról megjelent egy könyv. Van benne egy fénykép, hoyg aszongya xY és ZW amerikai vendégekkel a Takler pincészetben. XY és ZW 2 év múlva Nobel díjat kaptak. Másik fénykép 4 vendéggel a Takler pincében. Ketten közülük Nobel díjasok, a másik kettő egy év múlva kapta meg...

Szóval remélem, hoyg most Karikó Katalint is levitte a Takler-hez...

Előzmény: BZoltan (87436)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.07 0 0 87436

Az öt mindegyike vállalható. Bár szerintem a Bodó Judit fényévekkel kimagaslik még ebből a mezőnyből is. A borászok barátja egy vicc kategória. De én erősen bízom benne, hogy a Fiáth Attila nyer :)

 

Az mennyire lehet értékítélet, hogy szinte csak az Origo számol be erről a buliról?  Nekem már akkor egy kicsit kényelemetlen volt ez a műsor amikor Martonyi meg Freund zsizsikeltek a szinpadon... meg az is furcsa volt, hogy Ákos is ott szokott mozgolódni. Szóval nekem úgy tűnik, hogy a Rókusfalvy valamiféle hatalomhoz lojális partinak pozicionálta be az elmúlt években ezt a műsort. 

 

Utoljára én akkor lelkesedtem érte amikor a Szentesi Józsit választottuk meg :) De utána meg is változtatták a rendszert és azóta nem is kaptam meghívást... aminek az imént említettek miatt alapvetően örülök is :D

Előzmény: lazaridi (87429)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.07 0 0 87435

Egyértelműen. Gyakran vásárolok bort online. Sajt sosem, de miért ne?

Előzmény: kisseriika (87428)
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87434

valóban, van benne valami, ami azt a gyanút kelti ismeretlenül, hogy valami nem stimmel.

De ha kép nélkül meghallgatod amit mond, azok ismerős technikák pártunktól, kérdés igazat állít-e vagy sem.

Előzmény: Hepci (87415)
Hepci Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87433

Ha már többen konkrétan jeleztek, én is csatlakozom: rám ne számíts, semmit nem veszek online.

Előzmény: kisseriika (87428)
syntaxerror Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87432

Többnyire online vásárolok bort, külföldről és itthonról is, és kedvelem a sajtot is szóval hajrá

Előzmény: kisseriika (87428)
kifli Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87431

Fattila legyen

Előzmény: lazaridi (87429)
lazaridi Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87430

Rendelek online borokat, itthonról, Ausztriából, Németországból, Franciaországból, Görögországból...

 

Jöhet a sajt is mellé

Előzmény: kisseriika (87428)
lazaridi Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87429

https://www.origo.hu/itthon/20210506-megvan-a-boraszok-borasza-verseny-idei-ot-dontose.html

 

Nem is rossz ez az ötösfogat. A borászok barátja listája már furább.

kisseriika Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87428

Sziasztok!

 

Már régóta foglalkoztat a borok és sajtok kapcsolata, így megfogalmazódott bennem egy vállalkozás indítása, mely elsősorban online forgalmazna különböző borokat és a hozzájuk illő sajtokat. A későbbiekben, ha az online webshop nyereséges lenne, nyitnék egy üzletet is a fővárosban, ahol akár kóstolásra is lehetőség lenne. Véleményetek szerint lenne rá kereslet? Jó ötletnek tartanátok egy ilyen vállalkozás indítását? Ti rendeltek/rendelnétek borokat és sajtokat online?

 

Köszönöm előre is a válaszaitokat! Szép napot!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!