Keresés

Részletes keresés

Hepci Creative Commons License 2021.05.08 0 0 87444

Jobb olaszrizlingeket és egy furmintot kóstoltunk, igen röviden beszámolok róla.

 

Petrányi Szita-hegy Olaszrizling 2018: fasza

Csendes Dűlő Olaszrizling 2017: fasza

Figula Sáfrán(kert) Olaszrizling 2019: igen fasza

Csite Toplec Furmint 2018: igen fasza

 

Fasza = 5+/6- pont

Igen fasza = 6/6+ pont

naivkezdo Creative Commons License 2021.05.08 0 0 87443

A hordós azért mégsem szar, kezd tetszeni, pihentetés után a fehérhúsú őszibarack a korty végén egyenesen fasza.

Késői szüretes, test közepes. Ezzel lehet nem várom meg, még beoltanak, valamikor viszek.

Előzmény: Hepci (86638)
lazaridi Creative Commons License 2021.05.08 0 1 87442

Ezt a Vida Estve-t én 4 napig kóstolgattam. A harmadik nap szinte ihatónak tűnt, aztán megint nem. Lefolyó lett a vége.

 

Előzmény: ShiDeci (87440)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.08 0 0 87441
ShiDeci Creative Commons License 2021.05.07 0 0 87440

Kiss Gábor Cabernet Franc 2018
Az elmúlt hetekben többen írtatok KG borokról (Code, Signal), ez a bor a nem prémium szériába tartozik. KG kifejezésével élve ez az ő bisztró-kategóriája. Sajnos nincs semmi infóm róla, hogy milyen hosszú/rövid hordós érlelést kapott, pedig érdekelt volna. Nagyon finom, fűszeres CF. Lasagnéhoz tökéletesen passzolt. Másnapra is egyben maradt. Ajánlott, az ára is rendben van, 3000 körül volt a BT-nél (már kifutva, 2019-es még nincs).

Villa Tolnay Névtelen 2017
CF + Merlot cuvée. Ugyan a pincészetben hallottak szerint nyugodtan félre lehetne tenni érlelni 10 évre, nem vártunk vele. Lehet, hogy akkor éri el a legoptimálisabb állapotát, de már most jó. Első nap kicsit zárkózott volt, másnapra jobban kinyílt, gyümölcsösebb lett. Kevésbé volt egyéni a karaktere, mint Kiss Gábor CF-jának. - 4000 körül volt a pincénél.

Vida Estve 2019
Vidáék facebook oldalán némi hírveréssel ötvözve került a Lidlbe. Hogy ez jó v rossz, arról a Művalkesz már írt, be is linkeltem ide. Ott 6 pontot kapott. Én nem éreztem benne az ott leírt "kifinomult kékfrankost", közelében sincs a néhány hete kóstolt, ugyanott vett, nem sokkal drágább Konyári kékfrankosnak. Inkább egy sima estékre való könnyed bor, komplexitás nélkül. Pont amit egy 1500 körüli vörösért optimális esetben várnék.

altimus Creative Commons License 2021.05.07 0 0 87439

> Szóval remélem, hoyg most Karikó Katalint is levitte a Takler-hez...

 

belole nem nagy kunszt nobel dijast csinalni.

 

majd ha rezsiszilardot viszi le es az ket ev mulva megkapja a fizikai nobel dijat, na, az lesz valami. esetleg tallai a kozgazdasagtanit (habar az csak valami nobel emlekerem, ha jol emlekszem).

Előzmény: lazaridi (87437)
lazaridi Creative Commons License 2021.05.07 0 0 87438

Bocsánat, Sacinak

lazaridi Creative Commons License 2021.05.07 0 0 87437

Szerintem is.

de aztán a Bárdos sacinak is jönnie kell, meg szerintem szép csendben a Liptai Zsolt remek munkát végez.

 

Freund Tamásról megjelent egy könyv. Van benne egy fénykép, hoyg aszongya xY és ZW amerikai vendégekkel a Takler pincészetben. XY és ZW 2 év múlva Nobel díjat kaptak. Másik fénykép 4 vendéggel a Takler pincében. Ketten közülük Nobel díjasok, a másik kettő egy év múlva kapta meg...

Szóval remélem, hoyg most Karikó Katalint is levitte a Takler-hez...

Előzmény: BZoltan (87436)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.07 0 0 87436

Az öt mindegyike vállalható. Bár szerintem a Bodó Judit fényévekkel kimagaslik még ebből a mezőnyből is. A borászok barátja egy vicc kategória. De én erősen bízom benne, hogy a Fiáth Attila nyer :)

 

Az mennyire lehet értékítélet, hogy szinte csak az Origo számol be erről a buliról?  Nekem már akkor egy kicsit kényelemetlen volt ez a műsor amikor Martonyi meg Freund zsizsikeltek a szinpadon... meg az is furcsa volt, hogy Ákos is ott szokott mozgolódni. Szóval nekem úgy tűnik, hogy a Rókusfalvy valamiféle hatalomhoz lojális partinak pozicionálta be az elmúlt években ezt a műsort. 

 

Utoljára én akkor lelkesedtem érte amikor a Szentesi Józsit választottuk meg :) De utána meg is változtatták a rendszert és azóta nem is kaptam meghívást... aminek az imént említettek miatt alapvetően örülök is :D

Előzmény: lazaridi (87429)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.07 0 0 87435

Egyértelműen. Gyakran vásárolok bort online. Sajt sosem, de miért ne?

Előzmény: kisseriika (87428)
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87434

valóban, van benne valami, ami azt a gyanút kelti ismeretlenül, hogy valami nem stimmel.

De ha kép nélkül meghallgatod amit mond, azok ismerős technikák pártunktól, kérdés igazat állít-e vagy sem.

Előzmény: Hepci (87415)
Hepci Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87433

Ha már többen konkrétan jeleztek, én is csatlakozom: rám ne számíts, semmit nem veszek online.

Előzmény: kisseriika (87428)
syntaxerror Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87432

Többnyire online vásárolok bort, külföldről és itthonról is, és kedvelem a sajtot is szóval hajrá

Előzmény: kisseriika (87428)
kifli Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87431

Fattila legyen

Előzmény: lazaridi (87429)
lazaridi Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87430

Rendelek online borokat, itthonról, Ausztriából, Németországból, Franciaországból, Görögországból...

 

Jöhet a sajt is mellé

Előzmény: kisseriika (87428)
lazaridi Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87429

https://www.origo.hu/itthon/20210506-megvan-a-boraszok-borasza-verseny-idei-ot-dontose.html

 

Nem is rossz ez az ötösfogat. A borászok barátja listája már furább.

kisseriika Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87428

Sziasztok!

 

Már régóta foglalkoztat a borok és sajtok kapcsolata, így megfogalmazódott bennem egy vállalkozás indítása, mely elsősorban online forgalmazna különböző borokat és a hozzájuk illő sajtokat. A későbbiekben, ha az online webshop nyereséges lenne, nyitnék egy üzletet is a fővárosban, ahol akár kóstolásra is lehetőség lenne. Véleményetek szerint lenne rá kereslet? Jó ötletnek tartanátok egy ilyen vállalkozás indítását? Ti rendeltek/rendelnétek borokat és sajtokat online?

 

Köszönöm előre is a válaszaitokat! Szép napot!

lazaridi Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87427

Én ezeket az amérikai példákat azért nem tartom szerencsének, mert ott meg általában két alkalmatlan jelöltből lehet és kell választani.

Előzmény: BZoltan (87418)
lazaridi Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87426

ez tetszik

Előzmény: altimus (87402)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87425

https://hu.wikipedia.org/wiki/Juszt_L%C3%A1szl%C3%B3

 

Nem állítanám, hogy kedvelném őt, de például a Grósz interjúval olyan kordokumentumot csinált amiért részemről jár neki az elismerés.

 

Előzmény: kifli (87420)
altimus Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87424

Igen, ez igaz. Kerdes az, hogy meddig tesznek ezek az emberek Orbanra. Orban fantasztikus kepessegu politikus, remek helyzetfelismero kepesseggel ... De 22-re epp 12 eves nyeroszeriaban lesz. (kiveve ha a covid meggyengiti annyira, hogy veszitsen.)

 

Ugy gondolom, hogy ez se tarthat a vegtelensegig es lesz olyan helyzet amiben ezek az emberek egy pillanat alatt valtani fognak.

Előzmény: Hepci (87423)
Hepci Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87423

Miért hátrálnának ki?

Egyben nagyon jó O. Viktor: mindig talál helyet/pozíció/lovettát a bukott főembereinek, tehát még azt is reciklálja, akinek ő küldte a selyemzsinórt. Ehhez persze az kell, hogy az illetőknek legyen vaj a füle mögött, és/vagy ne legyen semmiféle emberi tartásuk, és/vagy az elmebetegséggel határosan karrieristák legyenek.

Most éppen láthatod, hogy Orbán a választás közeledtével az emberarcú Fidesz felé fordult, és rögtön megtalálta a mellőzött Stumpfot és Navracsicskát, akik korábbi ellenérzéseiket félretéve, némi könnyű zsetonért idvezült arccal bedugták nyelvüket az ismerős, lottyadt seggben található ánuszba. Lézer János dettó.

Előzmény: altimus (87406)
altimus Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87422

az ujsagirok nem csak ujsagot irnak. az is munka, hogy youtube csatornaja van, kozeleti szerepet vallal ... a foglalkozasa ujsagiro. azt probaltam irni, hogy jusztnak semmi koze se a regnalo kormanyhoz, se az ellenzekhez, se barmelyik politikai parthoz. ha jol tudom, nincs funkcioja egyik partban sem.

Előzmény: kifli (87420)
altimus Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87421

vagyis mukodott a demokracia.

 

de az impeachment eljaras elinditasa messze nem ugyanaz, mint az impeachment. trump masodik impeachment ugye ugyebar a congresszus elleni tamadassal kapcsolatos, ahol azt akartak kivizsgalni, hogy Trump konkretan es tevolegesen hozzajarult-e ahhoz, hogy a tuntetok a Kongresszus epuletet megostromoljak.

 

Nem latom, hogy itt mi a problemad? Ha felmerult egy ilyen gyanu, akkor azt nyilvan ki kell vizsgalni. Hogy a republikanusok ezt megakadalyoztak a Kongresszusban az nyilvan hiba, de ennyi talan belefer, mert erosen valoszinutlen, hogy sikerrel jart volna az impeachment vizsgalat. Nehez azt bizonyitani, hogy Trump felbujto volt. Arrol nem is szolva, hogy a vizsgalat vegere mar nem is lett volna elnok, tehat meg siker eseten is csak az lett volna az ertelme ennek mert ha jol tudom nem indulhatott volna ujra elnokjeloltkent. (ami igy is elegge valoszinutlen.)

 

 

Előzmény: van_Persil (87417)
kifli Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87420

melyik újságot írja?:)

Előzmény: altimus (87419)
altimus Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87419

juszt laszlo egy ujsagiro, nem latom mi ugybol kifolyolag kellene bebortonozni.

Előzmény: kifli (87416)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87418

De ha belegondolsz alapvetően pitiáner ügyek miatt szokott nagy bajba kerülni egy POTUS... és nézzed meg ezt az imbecil pöcsmadarat is el lehetett zavarni négy év után. Nálunk meg ugye ott van a Rogán aki nem képes megbukni, pedig a napnál is világosabb, hogy egy korrupt seggfej.

 

De az EU-ban sem tudnék olyan miniszterelnököt mondani aki nem bukna meg egy perc alatt amikor kiderül, hogy az apukája jóval a piac ár felett szállít árut közbeszerzésekhez, majd milliárdokat vesz ki osztalékként... miközben a miniszterelnök papíron egy vagyontalan csóringer.

Előzmény: van_Persil (87417)
van_Persil Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87417

Ne viccelj, csak a republikánus felsőház akadályozta meg az ipleachement-eljárást ellene, mert féltették a saját pozíciójukat, ha ellene szavaztak volna, könnyen bukhatták volna az örökbérletüket a szenátusban.

Előzmény: altimus (87411)
kifli Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87416

és mellé ültetném jusztlacit is a biztonság kedvéért

Előzmény: Hepci (87415)
Hepci Creative Commons License 2021.05.06 0 0 87415

 Ha én lennék a Kúria elnöke, ennek a Czeglédynek ránézésre adatnék 10 évet nehéz vasban. :D

Előzmény: naivkezdo (87395)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!