Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84241

A #nospray mondást konkrétan már hallottam magyar bortermelőtől. A "lecsövezem" mondás a Takács Lajosnak volt szavajárása, hogy ő egy gumicsővel töltötte le a borait.

 

Én arra várok, hogy valaki jelentkezik, hogy ő egy Swarovski  butt-pluggal a seggében végigtolta a vegetációs időszakot.

Előzmény: Daeril (84230)
naivkezdo Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84240

A fejtés is hülyeség. Ahogy a jóisten teliholdkor, úgy kell hagyni.

A seprobomlas nem failure hanem feature.

Előzmény: Daeril (84239)
Daeril Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84239

A kénmentes bor sem mondható újszerűnek - szerintem régebb óta iszik az ember bort, mint amióta a kén antibakteriális hatását ismeri.

Kis ironikus esszémnek a lényege, hogy mely technológiai vívmányok feladása várható/elvárható a természetes bor érdekében.

Előzmény: van_Persil (84238)
van_Persil Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84238

A metszés tagadása már jelen van, létezik egy (szabadalommal védett) gumikefét pörgető eszköz, amivel letördelik a fölösleges rügyeket, hajtásokat: http://technika.gmgi.hu/uploads/termek_864/szolometszes_helyett_rugyritkitas__azaz_a_babo_fele_agaskordon_muveles_15_11.pdf

 

A támrendszer hiányát a magyar parasztok már rég feltalálták (igazi gyalogtőke, karó nélkül), de a spanyoloknál még extrémebb, mert ott nem is kötözik, szemben a magyar technológiával, ott ugyanis úgy védik a kipárolgástól és kiszáradástól a talajt, hogy hagyják szétterülni a hajtásokat (kb 2X2 m egy-egy tőke tenyészterülete), a végüket kacorral vagy sarlóval vágják vissza, hogy ne kússzanak el a harmadik határba.

Előzmény: Daeril (84230)
Hepci Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84237

Csak déltől gyakorlom a harmadik (teniszoktatói) szakmámat. :)

Előzmény: naivkezdo (84236)
naivkezdo Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84236

Ja most látom még írsz, akkor még nincs tenisz?!

Inkább felhívlak.

Előzmény: naivkezdo (84235)
naivkezdo Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84235

Ezt kár volt ideírnod:)

Szentesitől tudsz nekem hozni nem kevés bort?

Fél éve nem jutok el.

Előzmény: Hepci (84221)
altimus Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84234

nehez ezt az ugyet tisztessegesen intezni. nyilvan valamilyen alanyi jogon jaro segitseg kellene. pl. megnezni hogy egy adott etterem, vendeglato hely hany alkalmazottat foglalkoztatott korabban, azok mennyi adot fizettek ... es a rendelkezesre allo penzt valahogy ennek aranyaban szetosztani tamogatas formajaban. Budapesten az lathato, hogy egy csomo etterem atallt a hazhozszallitasra. Ezek nyilvan nagyobb esellyel fognak tulelni. Foleg ha nem kell orbitalis berleti dijat fizetniuk, nincsenek eladosodva ...

 

Korabban joval kevesebbet hasznaltuk ezeket a szolgaltatasokat, es tobbet jartunk etterembe, de a korlatozasok bevezetese ota hetente legalabb ketszer rendelunk etelt kiszallitasra a kornyekbeli vendeglokbol.

 

A kerdes az, hogy honnan lehet a kormanyzati forrast erre a tamogatasra eloteremteni, mennyi forrast lehet talalni ...

 

Az vilagosan latszik, hogy nem volt ez kulonosebben allami prioritas eddig. Budapest koltsegveteset, beveteleit ... peldaul priman tudtak azonnal csokkenteni. Meg olyan baromsagokkal is, mint az ingyenes parkolas bevezetese.

Előzmény: Hepci (84227)
Daeril Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84233

Én úgy vagyok vele mindenki csináljon amit akar, egy minimálisan a nevezéktana zavar egy kicsit a mozgalomnak. 

Talán te tudsz közülünk a legtöbbet erről lexikálisan. Anno mikor ez elindult Franciaországban, Beaujolais környékén. Már akkor Chavet és a többiek vin nature-nak nevezték? Vagy ez később jött be mint megnevezés a hozzáadott kéntől mentesen, organikus mezőgazdaságból származó szőlőből erjesztett borokra.

Előzmény: shiraz2 (84203)
Hepci Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84232

Sose tudhatod előre pontosan, hogy mi történik, amikor ostoba és/vagy manipulatív pacákokban a vakhit keveredik az üzleti vagy más érdekkel. :)

De kétségtelenül van még kifutási lehetősége a dolognak.

 

Szerintem a létrejövő cuccost friss bornak kellene nevezni.

Természetes bort csak természetes (nem tisztálkodó, no internet, no okostelefon, közlekedés gyalog, lakhatás saját gyártmányú kunyhóban, fűtés helyett télen összebújás az asszonnyal, víz a patakból, világítás az elme fényével, stb.) személyek készíthetnek.

Előzmény: Daeril (84230)
Hepci Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84231

Ez mindig így megy: akik nem, vagy nem pontosan a Legnagyobb Blutyozidusz útmutatása szerint Fityákoltatják a Hottyencset, azok nem tudhatják, milyen az. És persze nem juthatnak el a Burmány állapotába.

BZoli ide jutott: ő immár a rácson kívül van, a többiek meg bent boldogok és fontolják a következő lépést. Ami sajnos nem az lesz, hogy testületileg elmeorvoshoz fordulnak. :)

Előzmény: bigup (84229)
Daeril Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84230

Ah... rossz irányba indultál amikor valami adalékanyagot vízionáltál, mert a lényeg minden beavatkozás elutasítása. A természetes evolúció szerint a további szőlészeti/pincészeti beavatkozások elutasítása jön majd. 

Pl. préselés és szivattyúzás tagadása már jelen van, de láttam már borászt aki eladta a palacktöltőt (gravitációs) mert "fölösleges". Kitagadások ezen a fronton lesznek várhatók.

Szőlőben a permetezés teljes elhagyása (nem rezi fajtáknál is) #nospray ami futó téma lesz, tavábbá a metszés és a támrendszer tagadása. Egy idő után a kerítések és a kaszálás tagadása is várható lesz. Szüretkor a leszedett szőlő gépi szállítása még nincs tiltva, ezen a fronton is lehet fejlődni. 

A végső kifutása talán az lehet a mozgalomnak, hogy az erdőben fákról gyűjtött vadszőlőből kitaposott mustot helyben gyártott tárolóban kierjesztik és egy nagy bacchanálián elfogyasztják erjedés után nem sokkal a hívőkkel.

Előzmény: Hepci (84221)
bigup Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84229

Ez a vita számomra akkor válik igazán szomorúvá, amikor előjön a "te ezt nem tudhatod" érvelés... :(

Előzmény: BZoltan (84206)
bigup Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84228

Szóval ez úgy működik, hogy támogatásért be kell menni a pénzosztóhoz térdelni, a többiek meg sunnyognak, nehogy kisebb szelet jusson a tortából? Hiába, itt semmi sem változik...

Előzmény: shiraz2 (84225)
Hepci Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84227

Kíváncsi vagyok, mi a terv a vendéglátásban.

Kistafírozzák majd a Zsiday Roy-t meg pár további NER-kompatibilis sündörgőt, a többiek meg öblösen szoppantanak?

Előzmény: BZoltan (84226)
BZoltan Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84226

Igen, sajnos korántsem volt ez meglepetés.

Előzmény: shiraz2 (84225)
shiraz2 Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84225

emlékszel arra is, h meséltem neked a budapesti gasztro találkozót, ahol guller elmondta, h nincs központi támogatás a bp-i vendéglátósoknak, de persze ha Balázs meg Zoli bemegy hozzá, akkor majd intéznek valamit...

Előzmény: BZoltan (84206)
shiraz2 Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84224

sajnos ezt a kvázi cserbenhagyott budapesti vendéglátósok is tudják mér november óta. elég nagy a felháborodás... érthető módon. Guller persze azért adott 1-2 bp-i közelállónak és hangadónak is pénzt, h ne legyen nagy kiakadás.

Előzmény: BZoltan (84214)
altimus Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84223

micsoda penzek ezek! persze nem gazszereloi szazmilliardok, de csak ugy repulnek a tizmilliok szerteszet. kerthelyiseg fejlesztes 56 millio. hat igen, 56 milliobol mar csinos kis kerthelyiseg jon ki.

 

 

Előzmény: BZoltan (84214)
BZoltan Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84222

A Józsi túl normális :) Ő az egész kén témát rövidre zárta azzal, hogy el tudja ő baszni magától is a borát nem kell neki ehhez külön segítség.

Előzmény: Hepci (84221)
Hepci Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84221

Most még el se tudjuk képzelni a jövendő fordulatokat.

Szerintem például idővel feltűnik egy olyan csoport, akik a borba kerülő szőlő természetes kéntartalmát is szeretnék semlegesíteni.

Erre alkalmasnak tűnik majd a Kenetretes Bozzancs nevű, szigorú bio-certifikációval Izraelben gyártott segédanyag, amit Bélféreg Barnabás cége forgalmaz. Ebben titokban kisebbségi tulajdont szerez Zsenyege Dezső, de ezt a tényt a Furdancsszú nevű oknyomozó hetilap megszellőzteti. Ekkor ennek főszerkesztőjét, Zsendicei Ábrahámot meglincselik azok, akik már elérték a Burmányt, és tovább szeretnék Fityákoltatni a Hottyencset a Legnagyobb Blutyozidusz útmutatása alapján.

Igazából estig tudnám írni a szappanopera folytatásait, ha nem kellene mennem teniszezni, aztán postára, kissé később pedig Szentesihez, Budaörsre.

Tényleg, ki emlékszik még Szentesire? Mintha ő lett volna az első, aki megpróbálta Fityákoltatni a Hottyencset...

Előzmény: BZoltan (84220)
BZoltan Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84220

Akkor igazándiból pop-corn és kóla a kézbe és élvezzük a show-t :D

 

Engem például érdekelne, hogy a 0mg/l hozzáadott kénesek mikor átkozzák ki a bort 20mg/l kénbe fojtó természetelleneseket.

 

 

Előzmény: Hepci (84219)
Hepci Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84219

Szerencsére ők is fragmentálódni fognak, és a még jakobinusabbak kivégzik majd a csak simán zakkantakat.

Például egyesek kitalálják, hogy a palackokat csak Pí-vízzel szabad kimosni, ez majd törést okoz közöttük. Lesz Ormány Ottó, a neves kereskedő, aki csak olyat forgalmaz, aki Pí-vizes hívő, és kiátkozza Plöttyedt Bélát, aki csak simán kénmentes.

Aztán a Pí-vizes minoritás véres csatában legyőzi a korábbi többséget, Plöttyedtet felkoncolják.

Utána 3 ember közülük összeül és megírja a Nagy Grutyma kiáltványt, amihez csatlakozást várnak mindenkitől, és annyi a lényege, hogy szűz kecskegida vérében kell megmártani egy HIV-pozitív néger valagába feldugott alpaka kiskanalat, amivel utána köröznek egyet minden ledugózott palack fölött.

Ez már sok lesz Ormány Ottónak, ő is elesik a szellemi csatamezőn, természetesen kiátkozzák, mint ellenséget, és helyette megtalálják Zsenyege Dezsőt, aki onnantól egyedül viszi az Igaz Ügyet.

És így tovább.

Függöny.

Előzmény: BZoltan (84218)
BZoltan Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84218

Így van. Pontosan erről van szó.

 

Ami szomorúvá tesz, hogy mi ezekkel a megtébolyult futóbolondokkal voltunk egy közösségbe. Ezekkel a srácokkal vállt vállnak vetve küzdöttünk a termőhelyi hitelesség, a környezetbarát szőlőművelés, az etikus borkészítés ügyéért.

 

De ezek a szerencsétlenek egyszer csak leültek és rájöttek, hogy nekik nem elég ez, ők még extrémebbek akarnak lenni, még nagyobbat akarnak mondani.

 

A poén pedig az, hogy vannak kereskedők, vannak fogyasztók akik adják alájuk a lovat.

Előzmény: Hepci (84216)
BZoltan Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84217

Nyilván ennek is megvannak a fokozatai. Az amiről te beszélsz az a súlyosabb fokozat. Amikor már sarlatánok élősködnek pszichés betegségekben szenvedő embereken az szerintem már túl van az ezotérián.

 

Az én türelmem addig terjed, hogy szerintem seggmindegy, hogy valaki egy reggeli miatyánk vagy éppen egy pár sor korán olvasása után vagy a biodinamikus naptár megtekintése után egy hatalmas gauranga mantrával vagy éppen a bőrös huszárra való rárántás indul munkába bizakodva ezen rituálék pozitív hatásában.

Előzmény: Hepci (84215)
Hepci Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84216

Ha valami szektaszerűen (és/vagy az MLM-marketing alapján) működik, az ellen észérvekkel értelmetlen harcolni, inkább izolálni kell őket, mint egy betegséget.

Te hiába vagy akármilyen irgalmatlanul kegyetlen vitázó, ezzel az Oszival és társaival nem tudsz mit kezdeni, mert ők felépítettek már maguknak egy alternatív valóságot, amiben megvannak a saját isteneik, fétiseik, sámánjaik, és ezek megkérdőjelezhetetlenek. Aki kívülről jön és megkérdőjelezi ezt az alternatív valóságot, az nyilvánvalóan a Rossz követe, aki az életükre és boldogságukra, mi több, a zsebükre tör, valamint zsákban szeretné őket elvinni a pszichiátriára.

Tehát ők űzik a rítusaikat, mondjuk Fityákoltatják a Hottyencset, és ezt a szertartást a Legnagyobb Blutyozidusz által felállított törvények szerint teszik, hogy elöntse őket a Burmány.

Aki ezt a folyamatot gátolni igyekszik, az ellenség.

Pont így működnek a szcientológusok és egyes pártok is, lásd pl. Gyurcsótány rajongói vagy a viktoriánus zakkantak.

Előzmény: BZoltan (84212)
Hepci Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84215

Az a baj, hogy igenis megkárosít. Például az, hogy valaki megbolondul, megkárosítás.

Egy korábbi barátnőm például megbolondult és nem tud dolgozni. Eljutott az ezotériától a különféle hiteken és tévhiteken keresztül a teljes paranoiáig: addig járogatott különféle gurukhoz, léleklátókhoz, sorselemzőkhöz, amíg megszakította a kapcsolatát minden normális emberrel, akik óvni igyekeztek ettől. Aztán amikor a gurukból is kiábrándult, nem maradt senki, csak a paranoia, hogy mindenki ellene van és bántja.

Egy másik ismerős mélyvénás trombózisát jelenleg is videokapcsolaton keresztül küldött energiával kezeli valami nagy tudású (khmmm) gyógyító.

Nem olyan ártatlan dolgok ezek, mint ahogy elképzeled.

Előzmény: BZoltan (84213)
BZoltan Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84214
BZoltan Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84213

Én hajlamos vagyok a világnézeti szabadság alá besorolni az ezotériát. Szigorúan addig ameddig ez nem károsít meg senkit. Például a biodinamikus rendszerek mögött rendkívül bugyuta és kótyagos világnézet úgy sületlen baromság ahogy van. De ha valakinek erre van szellemi kapacitása és lelki igénye akkor tőlem nyugodtan hihet a homeopátiás módszerekben és az asztrológiában. Azzal együtt, hogy a biodinamikus rendszer ökológiai elemei és talajélettani, mikrobiológiai részei tudományosan igazolhatóak. Persze ettől még Bencze Pisti simán vagy hülye vagy hazudik ha azt állítja, hogy neki a biodinamika miatt két héttel korábban és két mustfokkal alacsonyabb cukorfokkal érik be fenolosan a furmintja mint az a furmint amit "pusztán" organikusan és a talajéletet a tudományos módszerekkel karban tartó gazda furmintja.

Előzmény: Hepci (84211)
BZoltan Creative Commons License 2021.01.27 0 0 84212

Azért lett komoly beszédtéma, mert azzá tettük. Én akartam és akarom, hogy ez a téma komolyan az asztalon legyen. Ismételgetni kell folyamatosan a tudományos tényeket, a valóságot és az igazságot, hogy a sok kótyagos hülye ne tudja átverni a fogyasztókat.

 

Persze vannak sokan akiknek igényük van ahhoz, hogy átverjék őket. Szívük joga :)

Előzmény: Winesoul (84210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!