Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81198

Igen, konkrétan ez sajnos igen... pedig már nézegettem, mert a kilátás a hegyre az pazar onnan 

Előzmény: naivkezdo (81191)
naivkezdo Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81191

Zoli, ez inkább bontandó, mint felújítandó.

Előzmény: BZoltan (81176)
Hepci Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81190

Ott van a megoldás, amit írtam: pozitív diszkrimináció.

Ha valaki képes megállni egy pohárnál és utána még jól is vezet, az miért ne igyon?

Arról nem is beszélve, hogy szerintem már régen nem az ivás a legnagyobb veszélyhelyzet az utakon.

Tele vannak az utak olyan idősekkel, akik soha életükben nem tudtak autót vezetni, és jogosítványt korrupciós úton szerzett fiatal ostoba picsákkal és antiszociális wannabe-Hamilton, amúgy fakezű hímneműekkel.

Ezek messze nagyobb veszélyt jelentenek, mint a pár százezer kultúrember, aki soha nem csinált önhibás balesetet, és egy deci bor után sem fog csinálni soha.

Előzmény: loading (81186)
naivkezdo Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81189

A dugós Maci_P pinot más, mint a csavarzáras, utóbbi jobban tetszett.

loading Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81188

Csak az a kérdés, hogy meg tudod-e mindezt tenni? Mert szép ez a parasztromantika, de ma tömegesen nem tartom kivitelezhetőnek. 

Konyhakerti növények? Igen, tudsz magadnak termelni a ház körül. Elég lesz-e a családnak egész évre? Gyümölcsök? Igen, lehet néhány fát ültetni. De már ekkor belefutunk a van-e elég nagy portánk kérdésbe? Valószínű nem lesz akkora, hogy mindenre elég legyen. 

Állattenyésztés? A települések többsége tiltja belterületen a kb. csirkénél nagyobb állatok tartását. Külterületen állatot tartani, meg minimum időigényes. Ezenkívűl hogyan lesz az állatoknak takarmány? Termelsz? Hogyan szerzel magadnak földet, ha szinte nem vehetsz legálisan? Veszel? Miből? Árutermelésből vagy más munkából?

Ha így a fórumon írtakra veszem figyelembe, akkor te sem 100%-ban a szőlő, bor + vendéglátásból élsz a családdal, hanem a megszerzett végzettséged(etek)ből.

 

Nem reprezantatív, de az általam ismert vidékelhagyók többsége a bevételek hiánya vagy alacsony volta, valamint a kultúrális lehetőség hiánya miatt költözött el.

Hosszú lenne a lista, hogy mit kellene tenni a vidék megtartó erejének javítására, a magyar néplélek megváltoztatásán túl: közösségi közlekedési lehetőségek javítása, oktatás, valódi értékesítő- és vagy termelőszövetkezetek, stb. És ezeket régóta tudják, de néhány kezdeti lelkesedésen kívül kevés érdemi történt.

 

+1: mindig lesznek olyanok, akik nem akarnak dolgozni (szándékolt munkanélküliség, ha mint közgazdasági fogalomként értelmezzük). Nekik bármi történhet, az nem nagyon változtatja meg hozzáállásukat. Igaz ez nem vidék/város függő-

Előzmény: BZoltan (81170)
altimus Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81187

en nem ismerem a magyar neplelket, de nem gondolom, hogy egy pohar ital fogyasztasat ne lehetne megengedni gepjarmu vezetes elott. (nyilvan szemelyautokrol irok, nem tomegkozlekedesi eszkozokrol.) aki ugy gondolja, hogy nem tud megallni egy pohar ital utan, az ne igyon, tartson zero toleranciat.

Előzmény: loading (81186)
loading Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81186

Pont az, hogy sokan nem képesek. Mert elkezdődik az elmélkedés a "kicsin", a poháron és egyéb "mértékegységeken". A hazai néplélek szerint gyenge az, aki nem iszik és nem állja az alkoholt. Ezért jó a társadalom szempontjából a semmi, a zéró, mert az érthető mindenkinek gondolkodás nélkül. Ha egyszer változunk, mi mindannyian közel 10 millióan, és a sokanból kevesen lesznek, akkor el lehet mozdulni a semmiről.

És majd akkor, ha a gyümölcstermelők (beleértve a szőlőtermelőket is) kivételével ismét tilos lesz otthon pálinkát főzni, mert ez azért a szó minden értelmében mérgez bennünket (és nemcsak a többségében rossz minőségű pálinka miatt).

Előzmény: altimus (81183)
Hepci Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81185

Egy decit ihatsz nyugodtan, nem mutatja ki a szonda.

Van egy ilyen táblázatfélém, hogy mekkora testsúlynál mennyi nem számít.

Pár hónapja olaszrizlingeket kóstoltunk Csopakon, kb, 1,5-2 decit ittam összesen, utána kb. 2 órával szondáztak Pesten, nem mutatott semmit. Ezek szerint 100+ kilónál ez elmegy.

Előzmény: naivkezdo (81182)
altimus Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81183

ugy ertem, hogy aki nem tud megallni egy pohar bornal az ne igyon vezetes elott egy pohar bort. ha a zero tolerancianal meg tudja ezt tenni, akkor az egy pohar bor engedelyezese mellett is nyilvan meg tudja ezt tenni.

Előzmény: naivkezdo (81182)
naivkezdo Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81182

Miért tudja megtenni?

Én emiatt nem iszom 1 deci bort sem étteremben.

Előzmény: altimus (81181)
altimus Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81181

aki akar vezetes elott inni az zero tolerancia mellett is pont ugyanugy meg tudja azt ma tenni, mint valami minimalis megengedett szint mellett. miert lenne a zero tolerancia elrenttentobb, mint az egy pohar megengedett ital? akit meg magasabb veralkohol szinttel elkapnak azt meg kell kemenyen buntetni. leginkabb jogositvany elvetellel, fel evre, evre ...

 

 

Előzmény: loading (81179)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81180

Ha valaki leleményes és dolgos akkor egy borvidéken ezer dologból tud pénzt csinálni. A hegyen minden évben végignézem ahogy több száz tonna meggy, cseresznye, barack, alma, körte, dió és mandula rohad le ...  ha egy dolgos család rászánja az időt akkor nagyon sok dologban tud optimalizálni. Ahogy a napi munka mellett ezernyi lehetőség van pénzt keresni apróságokkal. Több száz olyan kispince van aminek a gazdája nem helybeli. Nekik ránézni a pincéjükre, esetleg bevállalni apróbb takarítási, karbantartási melókat. Most írt a hegy FB csoportjába egy asszony, hogy ki tud egy házi vízműben membránt cserélni. Van egy tucat vendégház ahol be lehet segíteni.

Előzmény: Hepci (81177)
loading Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81179

Szerintem csak részben van igaza és ezért téves a végkövetkeztetés. 

Szerintem amíg ennyi alkoholista van Magyarországon és olyan a többség hozzáállása az alkoholhoz, alkoholfogasztás, mint ma (azaz elég megengedő), addig csak 0/1 verzió lehetséges és abból aktív a nulla.

Az állam egyik feladata (lenne), hogy a társadalomra veszélyes dolgokat kiszűrje, és ezt én ilyennek tartom.

 

Előzmény: BZoltan (81172)
Hepci Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81178

Pár napja az agrárminiszter pirtyogott valamit ezzel kapcsolatban, de az idióta kollégái lehurrogták.

 

Ma autós ügyintézésre indultam homeopátiás mennyiségű Szentesi csóka elfogyasztása után. A közeli utcában elém tolatott 3 méteren belül egy hatalmas Honda kamuterepjáróval egy szőke nő, aki ebbe az irányba nem is nézett, ráadásul maszk volt rajta. Valahogy megálltam, aztán nemzetközi jelekkel tudattam vele, hogy remélhetőleg a főtevékenység (a szop*s) lényegesen jobban megy. :)

 

Egyébként ha szándék lenne, meg lehetne ezt kulturáltan oldani, mégpedig pozitív diszkriminációval. Tehát aki soha nem okozott személyi sérüléssel járó balesetet és mást is alig (mondjuk minimum bónusz 8 kategóriában van a biztosítójánál és nincsenek feketepontjai a zsernyákoknál), az ihasson kb. kettő deci bort vagy azonos alkoholtartalmú bármit bármikor. Aki meg hetente töri az autót és számtalan büntetőpontja van a tányérsapkás tahóknál, az ne tehessen ilyet.

Baromi egyszerű lenne ellenőrizni és kivételesen nem a normálisakat büntetnék a faszfejek miatt, hanem pont fordítva.

Előzmény: BZoltan (81172)
Hepci Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81177

Azért olcsóbb az élet, mert nincs annyi opció a pénzszórásra.

Leköltözik az emberfia Somlószőlősre, nem jár minden este bulikázni meg plázamoziba, hanem olvasgat, tévézik, kefél - ezek nem költségigényes időtöltések.

Napközben meg kapál a BZolinál, ezzel ki is van töltve a napja.

Előzmény: Tybald_ (81168)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81176

Nyilván, az  ilyen kecóval sok meló van. 

Előzmény: altimus (81174)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81175

Igen, létezik az a konstrukció amibe ez is belefér. Nyilván azért alaposan körbebástyáznám magamat :) egy jó szerződéssel. De erre vannak a jogászok :)

Előzmény: naivkezdo (81173)
altimus Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81174

a szukseg nagy ur, de ez a haz alapvetoen inkabb csokkenti a telek erteket, mint novelne. lakhatasra erosen alkalmatlannak tunik.

Előzmény: BZoltan (81167)
naivkezdo Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81173

De akkor vennél is tényleg nekünk egy házat?

Előzmény: BZoltan (81167)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.08 0 1 81172
BZoltan Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81170

Vidéki kistérségben úgy olcsóbb az élet ha gazdálkodsz a kertedben, állatokat tartasz és megoldod magad a legtöbb szolgáltatást.

 

De ez tényleg OFF :)

Előzmény: Tybald_ (81168)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81169

Az elvtársak elbasznak évente úgy 300 milliárd forintot nettó propagandára és telefossák az ország közterületeit és többszáz kesmás fospermetezőt az ócska kamumédiával...de te a prostisrácos kamut emlegeted a ferencvárosból. Nem ciki?

 

Mert nem mondom, mindenki arra szavaz amire akar, ha neked bejött a NER akkor szíved joga, egy rossz szavam sincs. Nekem is van a családomban sok olyan aki lelkesen húzza az ikszet a Gazdára és ettől még szeretem őket és el tudunk beszélgetni a húsleveves/rontottcsirke felett. De azért ezt a média témát én a helyedben nem erőltetném :)

Előzmény: menut (81162)
Tybald_ Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81168

"Ha találnék egy olyan családot akiből az apu-anyu ilyen dolgos alkat akkor én saját pénzből vennék nekik egy házat Borszörcsökön és simán alkalmaznám őket főállásban, teljes munkaidőben ugyanannyiért mint bárki mást."

 

Egyedül kevés leszel:)))

 

 

Zoli annyiból téved, hogy vidéken élni nem biztos, hogy lényegesen olcsóbb, mivel a szolgáltatások, ellátás (boltok) terén nincs verseny (a választék is kisebb, minőség is néha gyengébb), így magasabbak az árak. 

 

Nyáron néhány napig Pest megyében voltunk "vidéken" (~25 percre Bp. határától) volt 2 gyatra és 1 közepes étterem kb. pesti középkategóriás árakkal, a boltok (Coop , CBA, KisTesco) árai 20-30%-kal magasabbak azonos termékeknél mint pesten és a speciálisabb termékek esetén a választék is szűkös, vagy nincs. De még a benzin is drágább volt.

 

De már nagyon elmentem OFF-ban, be is fejezem.

Előzmény: naivkezdo (81165)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81167

Alapvetően napi 10k körül kapnak a munkások nálunk. A környéken 3-5 millióért már lehet venni házat. Például ezt De ilyenből van még a környéken több tucat.

Előzmény: naivkezdo (81165)
naivkezdo Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81165

Jól értem, ha jelentkezek hozzád dolgozni, veszel nekem egy házat?

Mennyi a fizu?

Előzmény: BZoltan (81154)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81164

8-10 órát sehol nem kell naponta kapálni. Nem is szokás és nem is érdemes. Nyári időszakban napi 3-4 óra az amit érdemes kapálni, mert ennyi az az idő amikor már világos van, de még nincsen életveszélyesen nagy meleg és uv. 

 

Én sajnos nem találtam hiteles statisztikát a rajnai menti borvidékekről. De feltételezem, hogy te sem írnál hasból vagy feltételezésből semmit. Szóval kérlek segíts ki engem, hogy milyen forrásokat ismersz.

Előzmény: menut (81161)
Hepci Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81163

Az arab és a néger azért nem kapál a Rajna mellett, mert meredekek a dűlők, szédülnének.

Az egyetemen a líbiai aspiránsunk azért nem dolgozott velem Kecskeméten a saját kísérletében nyáron, mert túl meleg volt.

Hát ez van, de a Kőszeg Ferenc biztos meg tudná magyarázni, miként is van ez.

Előzmény: menut (81161)
menut Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81162

Nem az Origóba mennek újságírni, hanem a IX. kerület új médiacégébe. Ott van hely és igény most rájuk.

Előzmény: BZoltan (81160)
menut Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81161

Amennyit BZoli fizetne nekik, azért egy cigány sem fogy napi 8-10-ben a szőlőben kapálni. Amennyit szeretnének, annyit meg a gazda nem tud fizetni nekik.

Kényelmesebb a kocsmában, ilyen-olyan alkalmi és illegál módon szerzett pénzből lustulni. Ki is röhögnék a többiek, szó szerint, azt, amelyik elmenne a hegyre dolgozni.

Persze, tudjuk, tele vannak a Rajna-menti szőlők arab és fekete munkásokkal, sorban állnak ott is a kapáért. Ez lenne Somlón is a megoldás. Ja, nem, a rasszista lengyel meg román napszámosok nem engedik őket oda a tőkék közé.

Előzmény: naivkezdo (81146)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.08 0 0 81160

Amúgy érdekes, hogy tavasszal amikor beindult a kovid balhé akkor megjelentek azért többen munkára jelentkezni. Gondolom bezártak az éttermek ausztriában és elbocsátások voltak jópár osztrák és német üzemben ahol addig dolgoztak. Szóval egy komolyabb gazdasági válság akár vissza is terelhetne némi munkaerőt az agráriumba. De azért az sem úgy megy, hogy gyere buci hamm bekaplak. A látszat ellenére az agrármunkát is tanulni meg gyakorolni kell. Aki nem tud kapálni annak sok hónap gyakorlásba kerül mire megtanul úgy kapálni, hogy ne sérüljön le és ne legyen túl lassú. Mondom, a békési cigány brigádomban is két olyan srác volt aki tudott kapálni... mindketten 40-es srácok voltak akik 30 éve kapások. Na, rájuk bármikor bíznék munkát. De a többi diszkószökevény roma srác az a focista hajával jobban el volt foglalva mint a melóval. Meg már reggel 9-kor azon járt az eszük, hogy a meló után a csajukkal mennek a Balcsira :) A két rutinos róka meg leszegett fejjel, fölösleges mozdulat nélkül mint a pinty végigmentek a sorokon.

 

Hogy a budai ficsúrokkal mi lesz? Bevallom leszarom :)  Sosem érdekelt ez a réteg. Szerintem az ilyenek odatartják a seggüket bárkinek csak ne kelljen elfáradni. Majd mennek az Origo-ba "újságírónak" 

Előzmény: Hepci (81156)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!