Keresés

Részletes keresés

sunnysun222 Creative Commons License 30 perce 0 0 27810

De drága Boszi, erről csak Te beszélsz... És dünnyögsz...:) Én meg csak azon hümmögök, hogy két gyüttment arab pénzváltó hogyan tud addig seftelgetni ebben a városban, hogy belemászik a város két legdrágább és legszebb ingatlanjába? És én nem is irigylem tőlük, sőt, örülök, hogy a sötétmély kavarásaik nyomán ez a két épület megújult, egyik szebb lett mint a másik...

Továbbá elkeseredetten próbálom bizonygatni, hogy ezeket az épületeket a bennük lakók financiális erejével nem lehetett volna soha így újjá varázsolni... Ez nem az a kategória...

Viszont, hogy mi történt itt 60-70 évvel ezelőtt, azon sem érdemes hüppögni, mert hát ugyan már.... A boldog és fényességes jövő izgasson, ne a setét múlt...

Előzmény: Boszorka (27809)
Boszorka Creative Commons License 5 órája 0 0 27809

Az Anker ház újkorában is igen ronda volt. Nem kár érte ha egyszer összedől.

Amit meg takarékpénztári székháznak építettek azt adták volna vissza a takarékpénztárnak. Biztos nem lehetett volna mindent eredeti célénak megfelelően hasznosítani, de bízták volna az eredeti tulajdonosokra, majd azok megoldották volna. Ahol meg már bizonyítottan nem volt meg az eredeti tulajdonos, azon a koncon osztoszkodhattak volna.

Nincs ma már ezen mit siránkozni, amit egyszer elrontottak az el van rontva, különösen hogy az adott alkalommal se akartak semmit rendbe hozni. Kár is erről beszélni.

Előzmény: sunnysun222 (27804)
seci Creative Commons License 7 órája 0 1 27808

+ AU es NZ nepsuruseget (népritkaságát!) is vegyuk hozza.

Nomeg ugye kozrejatszik az is, hogy Tajvan-on/Del-Koreaban nem annyira "ajanlasok" voltak, hanem ko kemeny sziror, amit be is tartattak.

-seci

Előzmény: Boszorka (27801)
Prof. dr. Notebook Creative Commons License 7 órája 0 0 27807

Üdv. Én kései, sohai lemondására következtetek.

Előzmény: Hepci (27806)
Hepci Creative Commons License 8 órája -1 0 27806

Az ember, aki saját bevallása szerint soha nem hazudik, megmondta, hogy a második hullámban a megmentett életek számítanak.

Azt is mondta, hogy mindenkit meggyógyítanak, aki kórházba kerül.

Egyet nem értek, hogy mire vár még?

Az első 2 állításból a közeli lemondását tudnám kikövetkeztetni...

Előzmény: sunnysun222 (27797)
nagypapi51 Creative Commons License 16 órája 0 0 27805

Mindig örülök, ha valakinek sikerül örömet -möt? szereznem, :)

sunnysun222 Creative Commons License 16 órája -2 0 27804

De Boszi kedves, nem a lakást kell életben tartani, az nem gond. Hanem egy hatalmas, bonyolult és elöregedett házat isten tudja miféle gépészettel, cső- és kábel hálózattal.... Pláne azt, azzal a hiperdrága belső üvegtetővel, az iszonyat sok díszítéssel stb. Ha jól olvastam, eredendően is egy takarékpénztári székház volt, tele irodákkal és csak a felső szinten voltak lakások...

Boszi, ez nem egy "minőségi" lakóház volt a sok rengetegből, hanem egy épitészeti csoda, egy különleges palota....

Ha ez a palota maradt volna önkormányzati tulajdonban, akkor szétesett volna, ha eladták öröklakásoknak, egy valamire való ház (és nem lakás) felújítás milliárdos nagyságrendű lett volna, hát megnézném, hogy egy ilyesmit - amikor kell... - hogyan dobták volna össze a tulajdonosok...  

Nézd meg az Anker házat a Deák térnél... Az se lakóháznak épült, ma lakók lakják és képtelen az önkormányzat és bárki is rendbe hozni... Milliárdok kellenek hozzá...

Amúgy, ha jól emlékszem, mintha Vezérünk is itt bulizta volna össze önkormányzati segédlettel élete legelső saját lakását (bár előtte is laktak valahol Anikó asszonnyal a Mester utca környékén vagy hol is...) Mondjuk ő sem lakott ott sokáig mert eladta egy nevezetes úrnak feltehetően nagyon sokért... Állítólag később párizsi nagykövetet csinált belőle...  (Bár az is lehet, hogy nem jól emlékezem, de most már nem nézek utána...)

Előzmény: Boszorka (27802)
H_G Creative Commons License 17 órája 0 0 27803

Ó. ebből nagyon rég ettem igazán jót! Pedig egyszerú (cukrászsütinek), csak annyi a titok, hogy margarin a közelébe se jöhet, kizárólag vaj. Ezt már régóta képtelenek betartani az iparosok. (Ugyanezért rossz manapság a sajtos roló is.)

És csak dióból sem jó, mandula is mindenképp kell bele.

Előzmény: sunnysun222 (27800)
Boszorka Creative Commons License 17 órája 0 0 27802

Unokahugomék ott laktak egy picit odébb. Aztán eladták és már meg is halt, de életem legklasszabb lakása volt az övék.  Ha gazdag lettem volna megvettem volna tőlük. A lakás azóta is mintha üresen állna, tudott volt, hogy befektetésnek vették meg.

A világon mindenütt vannak drága bérházak a belvárosokban. A tulajdonosok tartják rendeben nem a lakók. Ritkán van magán kézben, főleg biztosító társaságok, nyugdíj intézetek stb. kezében van. 

Sajnos ezt a várost alaposan elbaltázták és a későbbiek még rátettek egy lapáttal. Meg lehet nézni, hogy a vissza adott keletnémet házak ma hogy néznek ki. A volt tulajdonosok eladták az új tulajdonos rendbe hozatta és kiadja. Így működik a kapitalizmus! És én már csak ilyen kapitalista szellemiségű maradok, mert abba születtem és nekem ez lenne a természetes.

Minden városnak vannak olcsóbb meg drágább részei és nem lakhat sehol mindenki a belvárosban. Ha normálisan kezelik a dolgokat, akkor szépen kialakul a rend.

Előzmény: sunnysun222 (27798)
Boszorka Creative Commons License 18 órája 0 2 27801

Tajvan is csak egy sziget. Szigetet könnyen lezárják amig kifárad a vírus, mert nincsenek új röpködő alanyok. Mielőtt folytatnád. Ausztrália és Ujzéland is arányleg könnyen megúszta és túl van rajta. Igaz senki se ki se be.

sunnysun222 Creative Commons License 18 órája 0 0 27800

Hehehehe. Csapda volt... Igen, "kocka" a hivatalos neve...

Előzmény: Caipi (27799)
Caipi Creative Commons License 19 órája 0 0 27799

Na ennek a bécsi szeletnek (kocka) utána kellett néznem, sosem hallottam róla. De gondoltam, hogy ebéd után nem rántotthúst esztek. :) 

sunnysun222 Creative Commons License 19 órája -1 0 27798

Ne haragudj Boszi, hogy vitába szállok Veled, de ha azt a házat a (eddigi vagy jelenlegi) lakóknak kellett volna életben tartaniuk, abba belerokkantak volna anyagilag.  Az a ház ott tényleg nem lakóháznak való... Esetleg egy hiperluxus appartmant házként milliárdosoknak belvárosi menhelyül... De ott lakni nem annyira arany élet ám. Zaj, bűz az rendesen boldogítana ám....

Matild barátnőm, akiről az előbb meséltem,  a szemben lévő palotában lakik. Pár éve jártam ott és hát olyan... Egy kupleráj.

A Párizsiban is jártam, egy közismert régebbi politikus lakik ott közismerten, és nála voltunk szintén pár éve. Na nem politizálni, hanem a lakásának múzeummá restaurált cselédszobáját megcsodálni. Ő a szélén lakik, nem az lehetett a ház elegánsabb fertálya, de hát az sem volt egy leányálom. Ahhoz képest, hogy kívülről micsoda egy patinás épület....

Előzmény: Boszorka (27795)
sunnysun222 Creative Commons License 20 órája -1 0 27797

Hát Nagypapi, nagy kedvet csináltál a Mancs cikkének felidézésével, Pontosabban kíváncsivá tettél.

Ma végre sikerült megrohamozni a moszkvát, akarom mondania Széll kálmán teret és magunkévá tettünk két dobozkát a 101 Bisztróból, vagyis a picinyke tajvani "étteremből".

Naggggggyon finom volt. mind a kettő. Semmi faxni, semmi feltünőség, semmi varázslat, de fantasztikus fűszerek.Kellemesek, elegánsak, nem durvák. Semmiről nem lehet tudni, hogy mi, pláne nekünk szinte csak Európában bóklászó primitiveknek... 

Nejem ötletére előhúzott egy olyan, Lidl-ből származó borszerűnek látszó izét tartalmazó flaskát, amitől Hepcink teleokádná a tasztatúráját, de nekünk jól jött ehhez a fantasztikus kajához.

Haza jövet onnan beugrottunk a sznobok által pincéig lefikázott Auguszt cukrászdájába és vettünk két isteni bécsi szeletet, amit már alig látni cukrászdákban és ez  méltó (európai) befejezése volt ennek a kiváló tajvani ebédünknek.. El is határoztuk, hogy végig esszük az amúgy sem túl nagy étlapjukat...

Ja azt ne mtudom, hogy mennyire voltak autentikusak a kaják, mennyire európaizálták, magyarosították, de feltünően remekek voltak, alaposan elütöttek az eddig itt általunk csipeget tt kinai kajáktól

Szegényeknek nagyon szurkolok ezek után, hogy a Nagy és Erős és Baráti Kina le ne rohanja a rohadék csankajsekisták rozzant szigetét, mert akkor a végén bekebelezik ezt a speciális tajvani gourmand kultúrát...

Ápropó Tajvan.  Hogy erre még senki nem figyelt fel a hörgő vicsorgó magyar médiában: ott a szigeten írd és mondd 11 halottja volt a COVID-nak... Eddig Szingapúrtól ájuldoztunk, hogy ők alig 6 millióan megúszták 30 halottal és most tessék. Tajvan jól lepipálta a maga 23,5 milliójával...

Ezekhez képest  mi 10 millióan hogyan tudtunk összehozni 25 ezret, az azért még némi magyarázatra szorulna....

Előzmény: nagypapi51 (27707)
Hepci Creative Commons License 22 órája 0 0 27796

Akkor is sokkal 1szerűbb lett volna a dolog, ha II. Szulejmán meg tudta volna kenni Zrínyit...

Előzmény: CérnaSzáll (27792)
Boszorka Creative Commons License 27 órája -1 0 27795

Sajnos az egész várost elszúrták Rákosiék az államosítással. Ami meg még volt, azt elszórta az Antal kormány. Tudom ezzel sokan jól jártak, de a város nem járt jól.:-(((

Ha az állam jó gazda lenne, vissza alakította volna a Párisi udvart bérházzá, ami volt. Keresztapám lakott ott, normál bérházként működött a ház. Ez csak egy példa, amit a végtelenségig lehet folytatni. De ha egy állam orgazdaként működik, ott veszik minden.:-(

Nem is szeretek ezekről a bűnökről beszélni. A mai oligarchák remélhetőleg törődnek majd a megszerzett javakkal.

Előzmény: sunnysun222 (27794)
sunnysun222 Creative Commons License 28 órája -1 0 27794

Elvben igazad van drága Boszi, az a Párizsi udvar valóban hiányozna - de végső soron most is bemehetsz és megcsodálhatod a tető és a díszitések szépségeit. Akkor lesz majd gáz, ha lezárják a bejutási lehetőséget...

A Klotild "átjáró háza" teljesen értelmetlen, én még a büdös életben nem kívántam ,hogy hej de átmehessek rajta...

Az viszont tény, hogy a kommenistáknak sose volt pénzük, hogy bármit is korhűen és minőségben rendbe hozzanak. Amit nem is csodálok, mert azért régen ne mvoltak olyan pénzesők, mint manapság...

Nézd meg, hogy pl az opera rekonstrukciójónál mi mindent kell visszállítani, amit a korábbi renoválásoknál elszúrtak pénzhiány és hozzáértés hiányában...  Azt meg kell hagyni, hogy most az eredetiségre nagyon odafigyelnek...

Most nagyon jó lehet bármilyen kézműves restaurátori szakma, mert rengeteg munkalehetőség, van és meg is fizetik...

Előzmény: Boszorka (27791)
sunnysun222 Creative Commons License 28 órája 0 0 27793

Hehehe, Londonban az oroszok vannak annyian, mint az oroszok....

Előzmény: CérnaSzáll (27792)
CérnaSzáll Creative Commons License 29 órája 0 1 27792

Engem azért picit zavar, hogy a fél belváros közel-keleti kézben van (és már a Városligeti fasorban is egy frissen felújított villa Polat-ház (és biztos van több is, de erre legalább ki van írva). Na nem mintha mondjuk London esetében más lenne a helyzet. Tény, hogy elegánsabb módja a hódításnak, mint anno a törökök csinálták.

Előzmény: Boszorka (27791)
Boszorka Creative Commons License 30 órája 0 1 27791

Engem az ilyen épületeknél csak az érdekel, hogy rendesen rendbe hozzák és karban is tartsák. Sajnos ezt a nagy államosítók nemigen vették figyelembe. A párisi udvart ugyan rendbe hozták, de elvették az átjáróház jellegét. Én imádom az átjáró házakat.

A Klotild 1-be bele rondítottak, a kettőt még nem lehetett készen látni. Nem mellesleg a Klotild is egy echte átjáróház volt, ugyanúgy mint a ferenciek terén az a hatalmas de névtelen ház.

Ha te megveszel valahol egy műemlék épületet, te is kapsz elég sok állami segélyt, ahhoz, hogy eredeti állapotba hozd a házat. Úgy hogy ez a része engem nem zavar. Egyébként kötve hiszem, hogy ott a téren szükség lenne 3 ekkora luxus szállodára, de legyen ez az üzemeltetők gondja. A szálloda tulajdonosok rendszerint kiadják üzemeltetésre a szállodáikat, legalább is az én ismereteim szerint külföldön rendszerint így van.

Előzmény: sunnysun222 (27789)
nagypapi51 Creative Commons License 1 napja 0 0 27790

...Egyetlen betűjüket sem szabad komolyan venni és úgy kell szórakozni rajtuk...

A napot ezzel kezdem, és csak utána jön a számomra fontos hírportálok végigzongorázása.

Előzmény: sunnysun222 (27788)
sunnysun222 Creative Commons License 1 napja -1 0 27789

Kedves Boszi, köszönöm a helyreigazítást. Igen valami motoszkált bennem erről, de engem nem zavart,sőt... 

1. tetszett a népnyelv leleménye, hiszen ennek az épületnek nem volt neve, csaka rendszerváltás után megkezdett kavarás során adták neki a szintén nemhivatalos Klotild II. nevet. Ennél azért már jobb a Matild...

2. A szemben lévő házban lakik egy kedves volt gimis osztálytársnőm, az ő neve is Matild és a teraszáról fotóztam a Matild palotát, szóval jól jött ki...

Amúgy engem se nagyon érdeke la bulvár csámcsogás, hogy ki kivel él és ki kivel nem él és bármi hasonló, vagy hogy éppen hol, melyik étteremben ki a mesterszakács, mert a produktum érdekel, hogy milyen... De...

Azért belebotlik az ember dolgokba, történésekbe, amikor egészséges meghökkenés veszi kezdetét. márpedig a Ferenciek terén ennek a három épületnek az értéke annyira sok milliárd Forint, hogy azért óhatatlanul felmerül ilyenkor, hogy ki és hogyan ...

Egyébként most kicsit pontosítottam a Ferenciek tere körüli kavarásokat. Volt amire én emlékeztem rosszul, vagy haloványan de sok mindent összekavartak a tájékozatlan, vagy információhiányban szenvedő újságírók...

A Klotildot eredendően egy olasz milliomos vette meg a Magyar Postától, méghozzá nem kis simli után, írtak is róla anno eleget, csak akkor még nem igazán értettük, hogy mi is van...

Amikor a Buddha bezárt, a közleményben úgy indokolták, hogy lejárt a Mellow Mood kft. üzemeltetési szerződése...

Na, ez a Mellow a már emlegetett szír-jordán pénzváltók cége. Viszont előtte végig mindig úgy írtak róluk, mint a tulajdonosok. Na de ha ők csak bérlők voltak, akkor miből, miféle léptek bele a Párisi Udvarba? Akkor mit adtak el? És micsoda kapcsolataik lehettek ,hogy a buddhára is kaptak magyar állami hitelt, a Párizsi udvarra Szíjjártóéktól közel 7 milliárdot....  Van enneka Mellow-nak Budapesten néhány eléggé kis csillagos épületük, legismertebb az Expo a BNV bejáratánál, ami inkább üres, mint tele - abból beugrani a Párizsi udvarba - hát még mindig homály...

Viszont magát a Klotildot ekkor állítólag egy katari milliomos vette meg az olaszoktól - és ugyebár azóta síri csend. Amúgy állítólag 10 milliárd hitel terheli a kunyhót...

A Matild-ot viszont nem az Adnan Polat vette meg, hanem egy másik török mágnás, egy bizonyos Öyzer család, habár a 12 leggazdagabb török családba nem férnek be se ők, se a Polaték...  És az Öyzeréké a Centrál Café is, vagyis nem a Polat csapaté - bár ki tudja, ezek hol és hogyan fonódnak össze....

Ami bizalomgerjesztőbb: ezt a szállodát a Maryott fogja üzemeltetni, tehát némileg komolyabb vállalkozás lesz, mint a csak kérdőjeleket eregető Klotild-Budha biznisz volt....

Bárhogy is kavartak ezek a arabok a Ferenciek terén, az vitathatatlan, hogy ezzel a három fantasztikusan rendbe hozott épülettel és olyan luxus szállodáikkal, amik nyugodtan megállnák a helyüket, Bécsben, Párizban vagy Madridban, igazi világ attrakció lett ez a tér. A Párizsi udvartól mindenkinek leesik az álla, és ami képeket láttam a Matildről, hát az is a legfinomabb nyugat-európai (és nem dubai) elegancia lesz...

Most már csak az a kérdés, hogy Lölőék és Tiborczék mikor sorakoznak fel a hiper luxus szállodák csapatába?? Mi lesz a MAHART székházból? ÉS az egész háztömbből?  És tényleg, de komolyan, ennyi rengeteg 5 meg 6 csillagos luxusszálló Budapesten bármikor is meg tud élni??? Majd egyszer COVID nélkül? 

Előzmény: Boszorka (27782)
sunnysun222 Creative Commons License 1 napja 0 0 27788

A Hírcsárdára ez nem illik igazán, hogy egy szimpli fake-news oldal lenne...

Egyetlen betűjüket sem szabad komolyan venni és úgy kell szórakozni rajtuk...

Bírom az évtizedes ötletáradatukat... Én már nagyon belefáradtam volna...

A FLÖTYLI pedig egy akkora költői ÉS gasztronómiai telitalálat, hogy szívem szerint azonnal nyitnék egy kocsmát-zabáldát ilyen névvel....

Előzmény: nagypapi51 (27787)
nagypapi51 Creative Commons License 1 napja 0 0 27787

Görgess a lap tetejére, ez a Hírcsárda, bevallottan fake news oldal :)

- ettől persze még lehet hejessen irni.

Előzmény: Boszorka (27786)
Boszorka Creative Commons License 2 napja 0 0 27786

Ezeket holt biztos kihagyjuk. A cikk írójának meg elkelne egy magyar nyelv kurzus.:-)

Előzmény: nagypapi51 (27784)
Caipi Creative Commons License 2 napja 0 0 27785

:)

Előzmény: nagypapi51 (27784)
nagypapi51 Creative Commons License 2 napja 0 0 27784

Van még pár új név, érdemes megismerni! :)

Előzmény: Caipi (27783)
Caipi Creative Commons License 2 napja 0 0 27783

Hogy ti mennyi dolgot és nevet írtatok tegnap óta, amiről / akiről sosem hallottam. :)

Boszorka Creative Commons License 2 napja 0 0 27782

Szeretném felhívni a figyelmedet, hogy Matild soha nem létezett. Ez egy későbbi kitalálmány. Klotild főhercegnőnek kettő palotája volt, a valamikori Váci utca 34 és 36 szám alatt. A most tatarozott is eredetileg a Váci utcára is nézett. Szegénykém két háztömböt mondhatott magáénak. Miután az öreg fejemben már nem annyira bízok mint régen, extra utána néztem a Budapest lexikonban, ami sokkal megbízhatóbb nálam, bár holt biztos voltam a Matild nem létezésében.

A régebben tatarozott és szállodaként működtetett miatt nagyon dühös lettem, mert ez is átjáróház volt. persze a tatarozással lezárták és nagyon belerondítottak az átjáróba. Megtekinthető a Kigyó utca felöl. Nem tudom volt-e szállóvendég vagy nem. Sokszor vártam ott buszra és mindig láttam autókat parkolni a bejáratnál, sőt egy taxi állomás is volt mellette.

Előzmény: sunnysun222 (27779)
Boszorka Creative Commons License 2 napja -1 1 27781

Igazán örülök, hogy mindezekről semmit nem tudok, meg másról sem. Szeretek úgy bemenni egy étterembe vagy bármibe, hogy csak az érdekel, hogy jól érzem-e majd ott magam vagy sem. Tőlem tulajdonolhat bármit akár az ördög nagyanyja is, ha nekem tetszik akkor fogok oda járni.

Hasonlóan gondolkozom a szinészek és más közszereplők magánéletéről is. Ha tetszik jó, ha nem akkor kihagyom. Ha remek egy előadás, akkor az se izgat ha civilben gazember a szereplő. Nem tartozik rám.

Előzmény: sunnysun222 (27774)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!