Keresés

Részletes keresés

Boszorka Creative Commons License 15 órája 0 0 27029

Mindegy ki mondta, ez a szomorú igazság.

Előzmény: sunnysun222 (27026)
Caipi Creative Commons License 15 órája 0 0 27028

Ne bíztass ennyire! :) 

Előzmény: Boszorka (27025)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 15 órája 0 0 27027
Előzmény: sunnysun222 (27026)
sunnysun222 Creative Commons License 15 órája 0 0 27026

Még szép, hogy legalább ez nem Churchill-nek tulajdoníttatik....

Előzmény: Boszorka (27025)
Boszorka Creative Commons License 16 órája 0 0 27025

Hááát.... Azt hiszem talán Balzacnak tulajdonítják azt a mondást, hogy a csúfság nagy előnye a szépség felett, hogy a szépség elmúlik de a csúfság megmarad.:-)

Te még harmatos korban vagy, a java majd úgy 75 után jön csak.:-(

Előzmény: Caipi (27024)
Caipi Creative Commons License 18 órája 0 0 27024

Nem hiszem, mert Hollywood-ban is előfordul, de azért általában a nőknek fontosabb a külsejük.

Én is rühellem, hogy egyre kevésbé vagyok csinos. :)

Előzmény: Boszorka (27023)
Boszorka Creative Commons License 19 órája 0 0 27023

Nehogy azt hidd, hogy csak a nők formáztatják magukat. Német tv-ben számos olyan férfi szereplő van, akit "ismerek" vagy 30 éve. Közülük is sokan sokat változtak. Van olyan aki bevallja a másik meg nem, de a szemem még elég jó.

Előzmény: Caipi (27022)
Caipi Creative Commons License 20 órája 0 0 27022

Mert nem vagy nő. Feltehetően jobban tetszik úgy magának.... de persze onnantól, hogy alig felismerhető, már kontraproduktív az egész.

De a ránctalanság egy dolog, én az amerikai filmekben vagyok képtelen megszokni a többé/kevésbé eltorzult fejű nőket, a szájukkal és akörül van valami, azt hiszem, hogy kihúzáskor talán az is széthúzódik, de legalábbis más lesz. A szemük meg talán szűkül.

És dicsérik őket agyba-főbe, hogy milyen szépek, meg fiatalosak.... WTF? Az amerikaiak valami más szemmel látnak, vagy mi?

Utoljára pl. három évadot néztem meg a Damages-ből, de a főszereplő, Glenn Close minden egyes jeleneténél szinte hátrahőköltem, hogy hogy néz ki....

Vagy pl. Courteney Cox, Monica a Friends-ből, olyan szép volt... Jennifer Anistonnak legalább látszatra csak az orra változott, jobb sebésze lehet vagy nagyobb önmérséklete. :)

Előzmény: Hepci (27016)
sunnysun222 Creative Commons License 22 órája 0 0 27021

Na jó, de ő  javarészt csak a messzi távolból nézegette a folyamatokat... És szerény véleményem szerint J.G. magasan jobban kereshetett mindig, mint a szinigazgató úr...

Előzmény: CérnaSzáll (27019)
sunnysun222 Creative Commons License 22 órája -1 0 27020

Nekünk szerencsénk volt a kábel szolgáltatónkkal: a MEZZO mindig benne volt a csomagban és ha olykor gondolkodtam is váltáson, amikor kiderült, hogy a

másik szolgáltatónál nincs MEZZO, akkor inkább drágább pénzért maradtam...

És ott van még a Youtube... Ezt most nem filmek nézésére dünnyögöm, hanem kifejezetten művészetek élvezésére. Céltalan esti bolyongások során botlottam olyan művészekbe, előadásokba, akik aztán a gigantikus kedvenceink lettek... Az egész kortárs táncművészetet innen ismertem meg, de a

legnagyobb zenei kalandunk is a Youtube-ról indult:

Korábban rengeteg kis videót raktam fel a Youtube-ra tehát viszonylag sűrűn tébláboltam ott a kéretlenül felvillanó  hüjjjjjeség özön közepette. Egyszer véletlenül botlottam bele egy fergeteges számba: egy hatalmas szimfonikus zenekar Bernstein WEst Side story-jából a Mambót játszotta.

Az előadásnak ez volt az utolsó száma és ennek is szinte csak az utolsó percére tévedtem ide. De a záró felirat többszöri visszatekerése után kiderítettem, hogy a venezuelai  Simon Bolivar Ifjúsági Zenekar (SBYO) játszott a Luzern-i teremben egy bizonyos Gustavo Dudamel, akkor még szinte iseretlen fiatal karmester vezényletével.

Hajnalra már (szinte) mindent tudtam az El Systemáról, Abreu-ról, Dudamelről és persze az SBYO-ról. Meg volt a nyári európai koncert körútjuk és már akkor, valamikor tél vége felé sem sikerült Salzburgba jeget szerezni, így máradt egy másik állomás: Berlin, a Karajan Konzerthaus, ott még volt jegy. A 3D-s programmal kiválasztottunk egy viszonylag megfizethető, de jó helyet, aztán repülőjegy, szálloda és irány nyáron Berlin...

Később dudamellel járta társaság Bécsben is, de arról lemaradtunk, viszont később megint jöttek, igaz Dudamel nélkül, a Wiener Konzerthausban. Ez azért volt emlékezetes, mert őrült fordulatok árán sikerült egy dzsekit szerezni az egyik klarinétos sráctól, ami azóta is itt pompázik a szekrényemben és nem merem felvenni a venezuelai nemzeti szineket ábrázoló kabátot, mert Chávez óta nem biztos, hogy kitörő örömmel fogadnák az utcán...

(A slusszpoén a dzsekival kapcsolatban pedig az, hogy valamivel később idetévedtek Budapestre, a Zeneakadémián vlt egy titokzatos koncertjük, persze megint Dudamel nélkül, mert ő akkor már gigantikus világsztár lett és erre sikerült kb. 3 ezer Ft-ért jegyet szerezni az emeleti középpáholy első sorába.

És én idióta bolond, lelassult vénember, nem hzota mmagammal a dzsekit a koncertre. Pedig nagyot néztek volna a muzsikusok ha ezt lengettem volna az erkélyről a Mambo után, amit persze itt is eljátszottak a közönség őrjöngése közepette...

Na most ezt csak azért meséltem ilyen hosszan, mert ha csak egy kis szinesben olvasok pár sort egyszer valahol valamit a SBYO-ról, vagy Dudamelről, vagy az El Systemáról, akkor nagy valószínűséggel semmi nem marad meg belőle és nem kezdődik egy majdnem máig tartó mérgezés..

De pl. hasonlóan jártunk Gyenisz Macujev-vel, vagy Jiri Kylian  illetve Sharon Eyal koreográfiáival.  És mennyire érdekes. Amikor nagyon sok évvel ezelőtt PEsten járt a Batcheva Dance Company Ohad Naharin azóta világhirűvé lett társulata és a Róna utcai filmgyár egyik stúdiójában ugráltak hemperegtek egy órán keresztül, semmiféle nyomot nem hagytak bennem. Később, a Youtube közreműködésével ismertem meg őket igazán...

Sajnos mindig utólag tudom meg, hogy bármilyen műfajból micsoda világnagyságok, világsztárok léptek fel korábban Budapesten, jutottak el ide is, ahol pedig biztosan nem tudták őket úgy megfizetni, mint Bécsben - de hát az esetek többségében egy név még nem mond semmit, őrületesen benne kellene lenni mindenféle forgásban, hogy minden idelátogatóról tudjuk is hogy kicsoda...

Szóval ebben nagyon sokat segít a MEZZO is, meg a Youtube is.

Tehát ne feledd. Este vedd elő a laptopodat, kösd rá a TV nagy képernyőjére, és nézd meg Andrés Orozocon Estrada vezényletével valamelyik Beethoven szimfóniát és remélhetőleg el fogsz ájulni.  És utána kikerestek egy Yefim Bronfman zongoraestet a következő ájuláshoz.....

És mindenek előtt a Netflix-en mindenféle előzetes fintorgás nélkül  sürgősen belevágtok a A Nagy Pénzrablás című spanyol sorozatba...:) :) :) (Mi tegnap este is 3 részt faltunk fel egy ültőben, mert tényleg nem lehet abbahagyni. Nagyon nagy önuralom kell a készülék kikapsolásához...)

Nem fogtok unatkozni....

Előzmény: Boszorka (27017)
CérnaSzáll Creative Commons License 23 órája 0 0 27019

emlékezetem szerint  több gyermeket kellett felnevelnie, egzisztenciához juttatni stb. amihez azért hajtania kellett rendesen...

Azért nyilván apuka (Máté Gábor) is hozzá tudott járulni a költségekhez ...

Előzmény: sunnysun222 (27018)
sunnysun222 Creative Commons License 24 órája 0 0 27018

Ez nem kérdés: hiúság és pénz...  Brr a mai média viszonyokat annyira nem ismerem, de egy akkora példányszámú lap, mint ami még mindig a Nők Lapja, egy cimlap képért és sztoriért fizet pénzt. Hiszen az adja el a lapot...   kifeszített orcájú hölgy pedig komoly vállalkozó, emlékezetem szerint  több gyermeket kellett felnevelnie, egzisztenciához juttatni stb. amihez azért hajtania kellett rendesen...

Előzmény: Hepci (27016)
Boszorka Creative Commons License 1 napja 0 0 27017

Nem voltunk ott. Sajnos Mezzo nekem nincs, de nekem se lehet minden. Sorozatot utoljára kb. a Dallast néztem, de csak egy darabig. Nem nekem való, mert utálom a lekötéseket.

Némettel szerencsére nincs problémám még a svájcit is megértem, csak nézek, néha a 3 Saton van valami, hogy ugyan miért feliratozzák németül.:-)

Angol viszont nem megy, angolul csak olvasni és valamennyire írni tudok, pedig az egyetlen nyelv amit sokat tanultam.:-(

Viszont nejednek is az lehet a problémája, hogy manapság, minden nyelven, magyarul is, sokkal gyorsabban beszélnek mint régen. Ezt én pl. a svédnél tapasztalom, bár sajnos ritkán hallok svéd beszédet.

Előzmény: sunnysun222 (27010)
Hepci Creative Commons License 1 napja 0 0 27016

Nem értem, hogy egy értelmes, csinos középkorú nő miért engedi meg, hogy groteszk módon agyonmanipulált kép jelenjen meg róla jelentős példányszámú újság címoldalán.

Előzmény: Caipi (27014)
Caipi Creative Commons License 1 napja 0 0 27015

Hát ez a balatonfüredi wellness-szálló engem is eltántorított, nem gondoltam volna, hogy van ahol ennyire szarnak az egészre. A Beat nem volt érdekes, sokan voltak ugyan, de nem olyan nagyon közel, pláne mert a fal mellé ültünk.... és a pincérek rendesen maszkban voltak. Meg mi is, amíg le nem ültünk, bár ezt más nem csinálta. 

Igen, most hogy a németek így bekeményítenek hétfőtől, lehet, hogy átszivárog belőle valami ide is Ausztrián át. 

Előzmény: sunnysun222 (27012)
Caipi Creative Commons License 1 napja 0 0 27014

Igen, az gáz, mikor ilyen képek jelennek meg valakiről... 

Előzmény: Hepci (27011)
Caipi Creative Commons License 1 napja 0 0 27013

Hú én még sosem találkoztam olyan németül beszélő filmmel, amit ne ugyanúgy értettem volna, mint a magyart... bár igaz, utóbbi időkben én is többet néztem a Netflixet németül, bár utóbbit legtöbbször inkább angolul, angol felirattal nézem. 

De ezzel most nem azt akarom mondani, hogy én vagyok az ász, olyasmi vagyok, mint a nejed, mivel gyerekkoromban kint jártam suliba, illetve felnőttkoromban is kint dolgoztam éveket. Szintén értek dialektusokat is. (De mondjuk pl. a keletnémettel meggyűlik a bajom, ha ottani targoncással kell beszélnem, vissza kell kérdeznem párszor...:D) 

Mondjuk igaz, hogy én csak filmet néztem, showműsort ott se, és a filmek azért hochdeutsch-ok. 

És hogy nekünk mennyi mindenről teljesen más a véleményünk.... de ez nem baj. :) 

Előzmény: sunnysun222 (27010)
sunnysun222 Creative Commons License 1 napja 0 0 27012

Amúgy még pár perc és nálunk is itt lesz a karantén megint, aztán lőttek egy időre a fő témánknak...

Mióta az Ókovács Szilveszter is bevallotta, hogy a nejével vacsorázni voltak és (feltehetően) ott betegedtek meg mindketten - azóta nem vágyunk sehová....

/A Szabadság bisztróban talán ma lett volna az utolsó nap a teraszhoz, de az e heti "menű" már a múlt heti ismétlése volt, szerintem ez már tényleg a vég előszele.../

Előzmény: Caipi (27008)
Hepci Creative Commons License 1 napja 0 0 27011

Pár éve az eszenyi Enikőből csináltak egy 22 éves balerinát, akit nem ismertem meg.

Aztán elolvastam, hogy ki ő, ott volt nagy betűkkel - és bingó, nyomokban hasonlított a 30 évvel korábbi önmagára, csak sokkal fotogénebb volt.

Előzmény: Caipi (27007)
sunnysun222 Creative Commons License 1 napja -1 0 27010

Boszi drága, hát én mérhetetlenül csodállak... hogy egy die Welt-et kézbe tudsz venni és azt olvasgatni naphosszat.... Én sose értettem, hogy ezeket a

borzalmas méretű napilapokat ki tudja végignyálazni és a tengernyi reklámból kibányászni azt a féltengernyi olvasnivalót... Elképesztő áradata betűnek és gondolatnak...

A német nyelvű csatornák hasonlórejtély. Esti főműsor időben értelmeset még az értelmes csatornákon (ARTE, 3SAT) is alig találni. Amúgy mi napközben meg éjszaka valamennyire azért el vagyunk foglalva és be se kapcsolnánk a tévét. Minden más csatorna ugyanúgy árasztja az idiotizmust, mint nálunk a bármelyik...

És még valami. Egyre kevésbé bírjuk elviselni a pocsék német szinkront és hangot. Randán érthetetlnül, brozalmas dialektekben beszélnek, szenvedjenek ők a megértésükkel, nekem elege mvan belőlük. A drága zabálni való nejem félig német családból származik, a velük élt nagymama csak németül beszélt velük, tehát még akcentusig lelelé is nagyon jól beszélt a nejem, ifjabb korában sokan nem akarták elhinni, hogy nem német... Hát most már ő is csak pislog ki a fejéből egy német játékfilm alatt  és csak szégyenből nem meri megkérdezni, hogy mi vaaaaaaaaan?  De tőlem aztán hiába kérdezi, mert é még annyira se értem már...

Ellenben a jobb, A osztályú filmek magyar szinkronjai zseniálisak, imádnivalók, káprázatos remekművek, sokszor jobb mint az eredeti...

Netflixen most a A nagy pénzrablás cimű vég nélküli folyamot nézzük. Ez már több éve fut, de eddig nem vágtunk bele, mert borzlamasan idegesített a spanyol alaphang. Most döbbentett rá a Németországban élő barátom, hogy hát én marhabarom, kell német hangnak is rajta lenni - és így már sokkal elviselhetőbb... Sőőőőt. Általában is azt veszem észre, hogy a Netflix német szinkronjai sokkal gondosabban vannak megcsinálva, a hangok karakterei sokkal jobban passzolnak a figurákhoz és valamivel érthetőbben is artikulálnak, mint a tv csatornáknál alkalmazott szinkron...

Én eddig elelve elutasítottam a sorozatokat. A legtovább az Erzsébetről szóló Koronát néztük, de untuk, szinte fájt az állandó szürke sötét tónus...

Nagyon jól kezdődött a Túléélők v mia frász, de a 2. évfolyam elején azt is feladtuk. 

Ezt a spanyolt egyelőre nem lehet feladni. EZ tényleg sorozat.

Tegnap este pl. 3 részt tekertünk el. (szerencsére elég rövid egy fejezet, 35-45- max 50 perc...) Azt kell hogy mondjam, ennyire zseniálisan kitalált felépített sztorit és filmet még nem láttam bűnügyben, bankrablás témában.. Na jó, most már akadnak gyenge pillanatok, merülne kfel kérdések, de tök mindegy, a film szenzációsan van kitalálva és megcsinálva is. minimális digitális trükk, minden valódi és remek. A drága zabálni való nejemet nem lehet elkergetnia készüléktől éjfél körül...

Szó se róla, a Netflixen is tengernyi szemét van, nehéz kimazsolázni...

Amúgy - hogy maradjunk a szakmánál - ma is az ír kenyér a vacsora főszereplője. Ír vajjal from Lidl....

Ja. És van még egy kedven csatornánk: a MEZZO...  Szinte minden hónapban beletrafálunk egy váratlan felfedezésbe, mosta legújabbak: Yefim Bronfman és Andrés Orozco Estrada...  És ha arra gondolok, hogy pár éve a MÜPA-ban szerepeltek a Tavaszi Fesztiválon, EGYÜTT, egy szinpadon, akkor meg is üt a guta... Remélem, legalább Ti ott voltatok ezen a koncerten....:) :) :)

Előzmény: Boszorka (27009)
Boszorka Creative Commons License 1 napja 0 0 27009

Jajjj... a netflix. Néhány éve lehet már, hogy Lényem beregisztrált engem oda. Azóta is látom, hgy havonta vonják a számlámról. Tényleg jó is lenne, de soha nem nézem. Akkor aktuálisan volt egy film, amit nagyon meg akartam nézni. Meg is néztem, jó is volt. Azóta meg mindig közbejön valami, kinézem itt a computeren mit néznék, de a tv-n nem jön, vagy elunom a keresést. A végén mindig találok az össznémet közszolgálati adók valamelyikén valamit, amit nézek, aztán észre se veszem és már éjfél van. Soha nem voltam tv függő és már nem is leszek. Amerikában soha nem néztük a tv-t csak a Deutsche Welle német híreit és kész. Viszont soha nem olvastam annyi amerikai krimit mint ott, reggeltől estig, amerikaiul!

Előzmény: sunnysun222 (27006)
Caipi Creative Commons License 1 napja 0 0 27008

Mit néztek a Netflixen?

Amúgy ha bárki úgy érzi (mint én), hogy már nagyon offolunk, át lehet menni az O(lvasás)F(őzés)F(észekrakás) topicomba, nem azért, mert az enyém, az nem érdekel, tőlem más is nyithat egyet. :) 

Előzmény: sunnysun222 (27006)
Caipi Creative Commons License 1 napja 0 0 27007

Tényleg? Akkor újítottak. :) Én ha régebben láttam Nők Lapját, mindig arra csodálkoztam rá, hogy mennyivel jobban látszanak az emberek pórusai, ráncai stb., mint a külföldi újságokon. 

Előzmény: sunnysun222 (27005)
sunnysun222 Creative Commons License 1 napja 0 0 27006

Drága Boszi, engem senki nem tud megsérteni, illetve annak már tényleg nagyon hülyének és bunkónak kellene lenni.

Veled szemben nekem csak mérhetetlen szégyenérzetem és gigantikus lelkiismeret furdalásom van (még mindíg) érvényben  - macaronból kifolyólag.... Hogyan tudnál hát engem megsérteni?????

Amúgy - ha már kifogtunk a kenyér témából - a Jakupcsek azért bonyolultabb kérdés annál, mint hogy egy legyintéssel elintézzük és jól megköpdössük...

Mint riporter még mindig toronymagasan jobb a vihorászó, idétlen, kiabáló jópofáskodó fiatalabb generációtól, akik még beszélni sem tudnak csak hadarni...

Régen ezek se a rádióban, se a tévében nem kaptak volna mikrofon engedélyt....

Ez a bizonyos esti állandó agyforralása is elvben nem lenne rossz, mert olykor és gyakran érdekes, fontos dolgokat kaparásznak. Éppen tegnap este pl. a lakás bérbeadás csapdáiról volt szó, hogy micsoda darázsfészekbe lehet belemászni és mennyire szabályozatlan ez a kérdés még ma is Magyarországon... (ÉN aztán tudom, mert nekünk is jó pár milliója bánta, amikor egyszer és rögtön elsőre egy ilyen marhaságba csöppentünk...)

Jogi szempontból ez a Balkánnál is rosszabb, ami itt van... Ha erről beszélnek a károsultak, az jó és hasznos, mert tanulni lehet belőle. Vagy a mindenféle szörnyű betegségek, tragédiák -amikből szintén okulni is lehet.

Csak hát ezek az alap témák egyenként egy komoly adás teljes méretét lefoglalnák és mondjuk a Egon CSATT műsorai évekig eléldegélhetnének belőle, mondjuk éppen a lakásbérbeadás témájából, ha a kárvallottak képviselői, a témában jártas ügyvédeket szembe leültetnék a jogalkotás képviselőivel és jól kérdőre vonhatnák őket, hogy miért élünk ebből a szempontból valahol Észak Afrika vidékén???

Na de így, hogy egyik este a kárvallott bérbeadók mesélnek 5-5 percig, másnap este meg a Csonka Andris hülyéskedik valamit aztán az András barátom anekdótázik a kincskereső vitorlázás rejtelmeiről - hát így ömlesztve egy nagy szar az egész - főleg ha éveken át ezzel a fél igénytelenséggel és kulturáltnak álcázott bulvár szeméttel tömik az emberek fejét...  

Szóval Boszi, nyugodj meg. Nem szoktam Gabikát nézni - bár néha ott felejtődik a csatornaváltó. mostanában viszont a Netflix-en bonyolódtunk egy akkora krimibe, aminek sose lesz vége és mi esténként faljuk a részleteket - magasról xarunk  Gabilára és a vendégeire meg az ő vihogásaira és szétfeszített arcbőrére.............

Előzmény: Boszorka (27000)
sunnysun222 Creative Commons License 1 napja 0 0 27005

Hát a Nők Lapja címlapja a fotoshop alapértelmezése. Évek óta... Olyan nők nincsenek is valóságban, mint akik ott szerepelnek.  Ott még a szétfeszített Jakupcseket  is minusz 20 évvel boronálják el...

Előzmény: Hepci (27004)
Hepci Creative Commons License 1 napja 0 0 27004

Nem fototechnikai trükk, hanem kifeszítették az arcbőrét, ettől tűnt el a mimikája.

Előzmény: Boszorka (27003)
Boszorka Creative Commons License 1 napja 0 0 27003

20 évvel ezelőtt még néztem magyar műsorokat is. Akkor láttam Jakupcseket de nem tetszett. Mostanában egyszer ő volt a Nők Lapja címlapján és csodálkoztam, hogy jobban néz ki mint 20 évvel ezelőtt.:-)  Fotósok manapság csodákra képesek.

Előzmény: Caipi (27002)
Caipi Creative Commons License 1 napja 0 0 27002

De miért kell bárkinek hülyének lennie? :)

Én évtizedek óta csak filmet és sorozatot meg klipeket nézek, úgyhogy én mozgásban senkit nem ismerek, a kinézetét viszont sok mindenkinek tudom a magazinok miatt, amikkel szintén csak máshol (fodrász, idősebb rokonok) találkozom.

De sok olyat ismerek, aki műveltebb nálam, de ilyeneket (is) néz. Lelkük rajta. :)

Előzmény: Boszorka (27000)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 1 napja 0 0 27001

Rendkívül kellemetlen, éles felnevetése van, ekkor zárom el.

Előzmény: sunnysun222 (26997)
Boszorka Creative Commons License 1 napja -1 1 27000

Caipi soha nem látta én se láttam tv-ben soha. Te nézed, akkor ki a hülye? Már elnézést, komolyan nem akarlak sértegetni.

Előzmény: sunnysun222 (26997)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!