Keresés

Részletes keresés

6174 Creative Commons License 7 órája 0 0 31326
jackhartmann Creative Commons License 11 órája 0 0 31325

nyugodtan le panel prolizhattok de isteni a bekasi panelban      az ors vezer teri panel berbe adva     most meg motel    kissimmee.gov 

Előzmény: Boszorka (31323)
barrix1 Creative Commons License 11 órája 0 0 31324

Ezért is csalódás nekem Fehérvár kivételével a Szamos. Fehérváron saját cukrászműhely van, nagy forgalmú hely, mindig friss minden.

Előzmény: Hepci (31312)
Boszorka Creative Commons License 14 órája -1 0 31323

Ajajj... lakótelepen kellene lakni.:-)

Előzmény: Hepci (31319)
nagypapi51 Creative Commons License 16 órája 0 0 31322

Köszi, az itt van a szánkban, unoka biztos ismeri :)

Előzmény: Hepci (31319)
Hepci Creative Commons License 17 órája 0 0 31319

A Sütizztől nem messze, Gazdagréten (Rétköz u. 47/c) melegen ajánlom a Cukker nevű minicukrászdát.

Itt nem a mousse-os, inkább a hagyományos vonalat tolják, bár van piskótát alig tartalmazó darab is. Az arányok nekem nagyon szimpatikusak, odafigyelnek a piskóták élvezhetőségére és változatosságára is - a gesztenyetorta, a mogyoróvajas torta, a fehércsokis málna, a mangó-marakuja és a szimpla csokitorta is nagyon meggyőző. A legtöbb torta 1000 Ft és nem aprók.

Előzmény: nagypapi51 (31317)
csalapet Creative Commons License 19 órája 0 0 31318

A Four Seasons desszertkínálata /Kollázs bejárat/ egészen remek. Látva az egyszerűbb cukrászdák kínálatát, még csak drágának sem mondanám. De az Asztalka is nagyon jó. 

Előzmény: seci (31301)
nagypapi51 Creative Commons License 19 órája 0 0 31317

A Sacherbe el tudnék képzelni kicsit intenzívebb málnát, viszont a kókuszos citromfelhő meglepően jó volt, a sós karamella átlagos.

Rossz sorrendben ettem, a végére kellett volna hagyni a citromost, és nem a Sachert.

Előzmény: Caipi (31316)
Caipi Creative Commons License 27 órája 0 0 31316

DN csokifélgömbje volt a legfinomabb, megkóstoltam én is.

A Szamos islerje mindig nagyon finom frissnek érződik. 

Előzmény: Hepci (31312)
Caipi Creative Commons License 28 órája 0 0 31315

3-ra mentem a Móriczra (láb)gyógytornázni, és onnan mentem aztán. 

Előzmény: Boszorka (31314)
Boszorka Creative Commons License 28 órája 0 0 31314

Gondolom ezzel elment az egész délelőtt. Soha nincs ilyesmire időm, mert minden nap magam készítem az ebédet.:-(

Előzmény: Caipi (31311)
seci Creative Commons License 30 órája 0 0 31313

Amikor telen tobb hetet otthon voltam, akkor meglatogattam a Hauert (gyerekkoromban sokat jartunk oda, vegul is egy sarok), de nagyon nem voltam vele megelegedve.

A kremes kifejezetten pocsek volt, a rigo jancsi detto. A kave is erosen felejtheto volt.

De lehet adok neki meg egy eselyt!

Azt hiszem megnezem meg a kis cukit a Fazekas mellett/a templom hata mogott, hatha mukodik meg. 40 eve ott volt a legjobb rigo jancsi a varosban! Vagy az emlekek mindig mindent megszepitenek?

-seci

Előzmény: Hepci (31304)
Hepci Creative Commons License 1 napja 0 0 31312

Ez valószínűleg a fagyasztás mellékhatása - nem olyan a tészta, mint a friss, de nem is olyan, mint a 3 napos.

Ahol a mousse-ok (monodesszertek) a jellemző irány, teljesen frissen készült holmi általában nincs, de pl. a Szamosokban sincs szinte semmi friss, hanem mindent Pilisvörösvárról hordanak ki fagyasztva, leszámítva a krémest (ahol tartanak). Ettől a tésztának olyan érzete lesz, mintha tojásporból készült volna.

Előzmény: Caipi (31310)
Caipi Creative Commons License 1 napja 0 0 31311

Odagyalogoltam a Kelenföldi metrótól, de visszafele nem gyalogoltam végig, hanem felszálltam közben egy 150-es buszra Újbuda Központ metrómegállóig.

A 4-es metró ugye a Keletiig megy, onnan meg a troli majdhogynem a házig hoz. 

Előzmény: Boszorka (31309)
Caipi Creative Commons License 1 napja 0 0 31310

Valahogy nem tűnt frissnek a tésztája. De mondom, száraz se volt, de nemigen emlékeztetett a Sachernál kapottéra. :) 

Előzmény: Hepci (31308)
Boszorka Creative Commons License 1 napja 0 0 31309

Mivel jöttél?

Én úgy képzelem, hogy a Hegyalja út tetejéről megy valami busz arra fele, de nem hinném, hogy kipróbálom. Még autós korunkban voltunk arra, de akkor még nem láttunk ilyen etetős helyeket. Rég volt.

Előzmény: Caipi (31305)
Hepci Creative Commons License 1 napja 0 0 31308

Ott (és általában a modernista cukrászdákban) szinte semmi nincs, ami "mai" - szériákat készítenek, lefagyasztják, aztán naponta kiolvasztják a szükséges mennyiséget.

Előzmény: Caipi (31307)
Caipi Creative Commons License 1 napja 0 0 31307

Finom a Málnás Sacher, (talán kicsit túl édes, bár ilyet nemigen szoktam mondani,) de a Bagatelle nem málnása (Boszi ismeri) jobban bejött. Meg a Sacher-é is. :) És amúgy nem vagyok biztos benne, hogy mai volt-e. De nem volt gáz. 

A dobozt a kezemben hoztam végig, de a Sacher felborult, a félgömb 1/4-e meg felkenődött a doboz falára. Szegény DN. 

Előzmény: Caipi (31305)
Caipi Creative Commons License 1 napja 0 0 31306

Igen, helikopter lett volna a legjobb. :)

Előzmény: Boszorka (31303)
Caipi Creative Commons License 1 napja 0 0 31305

Én egy málnás Sachert hoztam haza, meg DN-nek egy valami sötétbarna csokis félgömböt. (Vacsora után eszem meg, DN meg későn jön haza.) 

Jó balhés tömegközlekedőként odajutni.... a csík a játszótér mellett még hagyján, de a végén egyszer csak elfogy, és csak bicikliút van. :) Na mindegy, megejtettem. 

Előzmény: nagypapi51 (31300)
Hepci Creative Commons License 1 napja 0 0 31304

Hauer? Nem olyan rettentően jók a sütemények, de nincs velük semmi baj.

Ha lehet távolabb, a 2 kilométerbe éppen belefér budai hely is, pl. Asztalka.

Boszorka Creative Commons License 1 napja 0 0 31303

Ez rajtad kívűl mindenkinek kiesik, kivételt képeznek az autósok és helikopteresek.:-)

Előzmény: nagypapi51 (31302)
nagypapi51 Creative Commons License 1 napja 0 0 31302

Sütizz, Őrmező, ez neked kiesik, de megér egy látogatást.

seci Creative Commons License 1 napja -1 0 31301

Hol-hol-hol? Ugye nem Budaküküllö-2 után három megállóval?

BTW: Blaha + 2km korzeten belul keresek sutemenyest, az Auguszt-okon kivul, jovo het elejei dorbézoláshoz! Ajánlatokat a hirdetobe :D

-seci

Előzmény: nagypapi51 (31300)
nagypapi51 Creative Commons License 1 napja 0 0 31300

Kóstolgatás előtt...

Málnás Sacher, citromfelhő, sós karamell.

Előzmény: nagypapi51 (31299)
nagypapi51 Creative Commons License 1 napja 0 0 31299

Lehet, hogy ma a citromost is megkóstoljuk, már ha a Pikolóban ebédelünk.

Előzmény: Caipi (31298)
Caipi Creative Commons License 1 napja 0 0 31298

Na tudtam! :)

Nekem az meg a citromos felhő tetszenek. A Csokis-krémes dolog nem vonz. 

Előzmény: nagypapi51 (31294)
Caipi Creative Commons License 1 napja 0 0 31297

Ó basszus, kénytelen leszek ide eltúrázni a Málnás Sacher miatt. :) Bár ma úgyis a Móriczon van dolgom, onnan már nincs olyan messze. 

Előzmény: nagypapi51 (31292)
Katilaci Creative Commons License 1 napja 0 0 31296

Pompás nevű hely a Tűzoltó és a Thaly Kálmán utca sarkán. Korábban főleg nápolyi pizzákkal foglalkoztak, de azt a részt átköltöztették egy szomszédos étterembe, ez meg burgerező lett (egyéb más mellett).

Tegnap egy Cool elnevezésű burger volt az ebéd. Belépéskor az egyébként szinte üres étteremben a pincértől jött a ma már szokásos, idegesítő stílusú kérdés: segíthetek? (Mi a f...t akar segíteni? Utána mentem bevásárolni, pl. ott cipekedhetett volna.) 

Elég száraz, íztelen volt a húspogácsa, összességében pedig túl édesre sikeredett az ízesítés.

(Szegény Háda Imre, akinek egy ideig a szomszédban volt burgerezője, nem lenne boldog.)

A burger + egy limonádé + egy presszókávé jatt nélkül 5 e Ft!!! Nem véletlen, hogy szinte csak külföldi SOTE-s diákokat látni.

Hepci Creative Commons License 1 napja 0 0 31295

Nekem is ezek a kedvenceim, meg a narancsos karamell (azt a Gerbeaud-ban találták ki anno), de néhány kivétellel a többivel sincs bajom az induló kínálatból. Az újabb darabok nem erősek, tegnap pl. operát ettem, az teljesen semmilyen volt. Gondolom, a tulajdonos cukrászt leköti a bohóckodás a főzőműsorokban...

Málnás Sacherből a Suhajdában csinálják a legjobbat, kóstold meg egyszer, ha Budaörsön jársz.

Előzmény: nagypapi51 (31294)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!