Keresés

Részletes keresés

Hepci Creative Commons License 2019.05.27 0 0 25193

Tudod, az a baj, hogy ha valaki tudja, ki az a Bott Frigyes, az gyakran azt is tudja, mibe fáj a bora egy borszaküzletben.

Az említett étteremben 2400 forintot óhajtanak keresni másfél deci Bott hárslevelűn, és ezek után csodálkozik a sommelier, hogy desszertbort már nem kérek a desszerthez, pedig lett volna valami érdekesség Tokajból, ami nem szerepel a borlapon (haha, elképzeltem, mennyiért).

No most, ha hülye lennék, akkor ott lógna a tábla a nyakamban ("hülye vagyok!"), amikor bemegyek egy étterembe...

Előzmény: Logofet (25192)
Logofet Creative Commons License 2019.05.27 0 0 25192

Basszus, simán benéztem, hogy bolti palackárat írtál, sorry, így teljesen igazad van! Nekem egyébként a háromszoros szorzóval is van bajom, bizonyos árszint felett, épp most rakjuk össze a borlapunkat, szerintem hamarosan megmondom, hogy a számomra kevésbé szimpatikus mechanikus szorzást választjuk-e. Én már egy kézműves sörnél is erősen túlzónak érzem, amikor mindent hárommal szorzunk, akkor is, ha elvileg rontja az ELÁBÉ/eladási ár mutatót. 

Előzmény: Hepci (25187)
nagypapi51 Creative Commons License 2019.05.27 0 0 25191

Itt is kb. ez van, 1 dl x Ft, 1 palack y Ft (rendszerint 7x)

 

Előzmény: seci (25190)
seci Creative Commons License 2019.05.26 0 0 25190

Nem tudom Mo-on mi a szokas, errefele kulon ar szokott lenni 1 poharra, 2 poharra meg uvegre.

-seci

Előzmény: Hepci (25189)
Hepci Creative Commons License 2019.05.26 0 0 25189

A nyitott bor megpimpósodása viszont jelentős kockázat (bár drága berendezéssel és topon levő sommelier-vel jócskán csökkenthető).

No mindegy, bárki bármit gondol, néggyel (Bobo) és 4.3-mal (Spíler Buda) szorozni súlyos pofátlanság és a kedves vendégek hülyének nézése.

Előzmény: seci (25188)
seci Creative Commons License 2019.05.26 0 0 25188

És ugye a legszebb, hogy a bornál a hozzáadott érték kb zero (a pohár elmosogatása és az uveg nyitasa/toltes). Ergo itt kellene legyen a legkisebb rés, már ha egyáltalan az árképzésnek bármi koze lenne a hozzáadott értékhez...

-seci

Előzmény: Hepci (25187)
Hepci Creative Commons License 2019.05.26 0 0 25187

Szerintem meg egyáltalán nem számoltam el, hanem elképesztően pofátlanul szoroznak a példaként hozott éttermekben.

 

A Figula Sóskút olaszrizling 2017 polci ára a Bortársaságnál 3450 Ft.

Mennyiért kapja ezt egy étterem? Maximum bruttó 2500 Ft, 1 dl beszerzési ára 333 Ft.

Adják a Spílerben pohárral (1,25 dl) 1800 forintért, aminek a beszerzési ára 416 Ft jelen esetben.

No, ez mekkora szorzó szerinted? (kereken négyszeres)

A Bott Frigyes hárslevelű 2017 a Bobóban hasonló árképzésű.

Ott 5350 Ft a polci ár, lehet kb. bruttó 4000 a nagyker ár. A másfél deci (pohár) beszerzési ára uszkve 800 Ft, adják 3200-ért.

És ez hányszoros szorzó? (kereken négyszeres)

 

Nem láttál még ilyet? Én már igen, de akkor is elképesztő.

Előzmény: Logofet (25186)
Logofet Creative Commons License 2019.05.26 0 0 25186

Szerintem ezt most elszámoltad. :-) 

Előzmény: Hepci (25185)
Hepci Creative Commons License 2019.05.25 0 0 25185

A két utóbb említett esetben szó nincs háromszoros szorzóról, ők a beszerzési árat 4-5-tel szorozzák.

A háromszoros ellen egyébként semmi kifogásom.

Előzmény: Logofet (25184)
Logofet Creative Commons License 2019.05.25 0 0 25184

Ezen mindig megy a vita, hogy drágább italok esetében is a megszokott szorzót kell alkalmazni -mondjuk beszerzési ár, szorozva hárommal-, vagy az a helyes, ha azt számolod, hogy egy pohár ital eladása esetén meglegyen az elvárt nominális hozzáadott érték -pl. 500 forint egy pohár boron-. Szerintem a jobb boroknál az utóbbi a helyes, a háromszoros szorzó durva túlzás.  

Előzmény: Hepci (25183)
Hepci Creative Commons License 2019.05.25 0 0 25183

Amíg Tanti volt (a Bortársaság egyik tulajdonosa volt a tulaj), teljesen normális borárak voltak. Zuzuként elszálltak az italárakkal...

Egyébként az italokkal egyre több helyen elszállnak.

Először csak a limonádék lettek pofátlanul drágák a legtöbb étteremben (1000 pénz körül 3-4 deci), aztán mostanában iszonyatos szorzást látok egyre több helyen bornál is.

A boros topikba éppen tegnap raktam fel néhány árat szemléltetni.

Ilyeneket láttam/ittam mostanában:

SAP juhfark 2016 (Kobuta): 1300 Ft/dl (bolti palackár 5500 Ft körül) - ez még nekem teljesen rendben van

Bott Frigyes hárslevelű (Bobo): 3200 Ft/1,5 dl (bolti palackár: 5450 Ft) - ez horror

Figula Sóskút olaszrizling (Spíler Buda): 1800 Ft/1,25 dl (bolti palackár: 3450 Ft) - ez is vicces

 

Ez az árképzés csillagos helyen talán még elmenne... és persze lehet így árazni, de nekünk meg jogunk van kérni a jó vacsora mellé egy pohár csapvizet...

Előzmény: Mazsola0070 (25182)
Mazsola0070 Creative Commons License 2019.05.25 0 0 25182

Egyrészt az itallap árakat nem nagyon szoktam nézni, és azt sem számolgatom, hogy a vendég mennyit iszik.

 

Korábban, amikor csak ketten voltunk a feleségemmel, kijött az egész egy húszasból, így kb. 30-35-re számítottam, ehhez képest egy kicsit meghökkentett a jóval 40 feletti számla, ami borravalóval 50 volt. 

Előzmény: homerx (25180)
Mazsola0070 Creative Commons License 2019.05.25 0 0 25181

Az étel nekünk is kb. 10e Ft/fő volt, az ital dobta meg (pedig nem ittunk semmi különöset, két deci bor, ásványvíz, limonádé, kávé), a fene gondolta, hogy pl. egy ásványvíz 1000 Ft.... 

Előzmény: Hepci (25179)
homerx Creative Commons License 2019.05.24 0 0 25180

no, de miert utolag esett le, h mennyit fogsz fizetni?

Előzmény: Mazsola0070 (25178)
Hepci Creative Commons License 2019.05.24 0 0 25179

Ittatok is valami drágát? Azért fejenként 10 rugóból kijött 3 fogás a Zuzuban, szóval én nem éreztem észvesztően drágának. Az más kérdés, hogy ennél jobb éttermekben (pl. Kisbíró) is meg lehet vacsorázni Budán ennyi pénzért, tehát az ár/érték arány nem volt valami remek.

Gondolom, a bevásárlóközpontban k. sok lehet a viszonylag nagy étterem bérleti díja, igazán jutányos árfekvésű valamit más se fog ott nyitni.

Előzmény: Mazsola0070 (25178)
Mazsola0070 Creative Commons License 2019.05.24 0 0 25178

Amikor meghívtuk oda egy barátunkat, hármunkra majdnem 50.000 Ft-ot fizettünk (pedig valóban "egyszerű" ételeket ettünk), amikor megláttam a számlát, azt hittem dobok egy hátast....:)

 

Maradjunk annyiban, hogy nem a kispénzűek kedvenc étkezőhelye volt...:)

 

Szerintem egy étterem nem attól elit, hogy milyen ételek vannak, hanem attól, hogy a szélesebb rétegek is tudnak oda járni rendszeresen, vagy csak a pénzesebb elit.

Előzmény: Hepci (25176)
Boszorka Creative Commons License 2019.05.23 0 0 25177

Köszönöm, de nemigen fogok a Marcibányi térre menni. Zuzu és elődei csak a közelségük miatt érdekeltek. Na és ez a legnagyobb baj, hogy az árak elitek, de az étel nem.

Előzmény: Hepci (25176)
Hepci Creative Commons License 2019.05.23 0 0 25176

A Zuzu mitől (volt?) elit? Csak olvastam, de HK idejében csupa egyszerű étel volt, brassói, rakott krumpli és hasonlók. Legfeljebb az árképzés volt elit (brassói 4500, kicsiny kerámiaedényben rakott krumpli 2200).

Más. A rózsadombi burzsoáziának nyitott új Bobo éttermet nézd meg a Haris Parkban (Marczibányi tér), az tetszeni fog, ha pénzügyileg nem fáj a 2000+ forintos leves és desszert.

Előzmény: Boszorka (25175)
Boszorka Creative Commons License 2019.05.22 0 1 25175

Sokat emlegetett Huszár alatt kétszer próbálkoztunk de nekünk nem jött be. Nekünk mások az igényeink. A szomszédban lakom, naponta ott járok előttük. Nem elit étteremre van egy ilyen helyen szükség, hanem egy normális hétköznapi jó konyhát vivőre. Én nem láttam a pörgést akkoriban sem, sőt. Persze esténként nem járok arra, délben elég üres volt mindig a hely.

Huszár után jobb lett, de nem lett akkor se az igazi. Huszárhoz képest többen voltak mint előtte.

Mint már írtam, nekem teljesen mindegy hogy a szakácsot vagy a tulajdonost hogy hívják. Legyen jó és kész. A napokban véletlenül betévedtünk a Mezzo nevü helyre, számunkra egy gyors ebédre kifogástalan volt. Aki fine diningre vágyik, annak van a városban elég hely, vagy a közelben a Larus, ami nekem szintén nem a kedvencem. Mostanában pl. a valamikori Három szívben is egész jól lehet enni.  A hétköznapi embereknek nem sztárszakácsokra van szükségük, hanem jól főző rutinos hétköznapi szakácsokra.

Előzmény: Mazsola0070 (25172)
Hepci Creative Commons License 2019.05.22 0 0 25174

Írtam Szabadfi Szabolcs (Panificio il Basilico) időközben nevet/tulajdonost váltott hűvösvölgyi olasz étterméről:

 

http://gasztrojazz.blogspot.com/2019/05/il-giardino-il-basilicoba-keszultem-da.html

Hepci Creative Commons License 2019.05.22 0 0 25173

Én csak Huszár távozása után ettem a Zuzuban, az étel általában nagyon rendben volt.

Nem tudom, mennyit jelentett a neve és a rajongótábora, meg a róla szóló Index-főoldalas PR-cikkek - tulajdonosi oldalon valószínűleg az a helyzet, hogy Huszár K. eddigi konyhafőnöki pályafutása nem hatalmas üzleti sikerekkel kapcsolódott össze egyik helyén se. Nyilván innen se azért kellett mennie, mert olyan volt a bevétel a költségekhez képest, hogy a tulajdonosok már unták a pénzt kötegelni.

Egyébként a Zuzuból való távozása nyilván összefüggött a vélhetően szintén súlyosan veszteségesnek bizonyult Fáma bezárásával - azonos a tulajdonosi kör.

A grillező cuccokat a Zuzu teraszáról egy "Pizza Forte" matricás furgonra pakolták fel...

Előzmény: Mazsola0070 (25172)
Mazsola0070 Creative Commons License 2019.05.22 0 0 25172

Pár hónapja (Huszár kirúgása/magától való távozása előtt) többször is voltunk és minden alkalommal tele volt, nagyon pörgött. Nekünk az ételek is bejöttek, de elég messze lakunk innen, így nem vált a törzshelyünkké.

 

Vajon mi változott ennyi idő alatt? Ennyit jelentett volna Huszár neve? Vagy miután elment tényleg romlott a színvonal? Megjegyzem a honlapjukon és a Facebook oldalukon nem jelzik, hogy zárva lennének, az viszont érdekes, hogy három hete nincs semmi új bejegyzés.

 

Ha ez sem tudott itt megélni, szerintem itt is az a két alternatíva, ami minden bevásárlóközpontban megbízhatóan, hosszú távon pörög: kínai "mindenócó"kifőzde vagy McDonalds.....úgy tűnik a környékbeli elit hosszú távon nem tud/akar eltartani itt egy drága elit éttermet, kíváncsi vagyok ezt a próbálkozók mikor látják be.  

Előzmény: Hepci (25168)
Boszorka Creative Commons License 2019.05.21 0 0 25171

Nem tudom senkinek a nevét, mert soha nem foglalkozom velük. Vagy jó egy étterem vagy rossz, nálam és kész. A csillag idején nem voltam itthon, de első pillanattól kezdve nagy umbuldának tartottam. Olyan nincs, ,hogy egy étterem megnyit és hónapokon belül már csillagot kap. Mondhatnám normális országokban ilyen nincs, itthon nyilván ilyen is van.

Mikor bejelentették végleg, hogy bezár a Tanti, akkor mint mondták az alkalmazottak akarták átvenni, illetve átmenetileg üzemeltették is. Teljesen, számomra, normális ételekkel még menü is volt. Azt hiszem Lilinek akarták átkeresztelni ás nagy terveik voltak. Minden nap ott járok, így láttam, hogy nem csak én lettem lelkes, hanem nagyjából tele volt délben a hely. Aztán egyik napról a másikra be kellett zárniuk. Az információ annyi volt, hogy a Hegyvidék nem adja nekik ki a vendéglőt. Persze lehet, hogy a bortársaság nem akarta őket, mondom semmi háttér információm nincs, csak amit az alkalmazottak mondtak, mikor többed magunkkal sajnálkoztunk a hirtelen bezárás miatt.

Előzmény: Hepci (25170)
Hepci Creative Commons License 2019.05.21 0 0 25170

Mire gondolsz? Én nem tudom...

A Tanti Pesti Istvánnal kapott csillagot. A távozása után Heiszler Olivér lett a séf. Utána a sommelier (Angermann László) volt az üzletvezető, ő kirúgta Heiszlert és Eszenyi Dániel lett a konyhafőnök, miközben elvesztették a csillagot. Később a tulajdonos kirúgta az üzletvezetőt és Botos Tamás lett a konyhafőnök. Azt olvastam, az utolsó pár hétben Galgóczi Gábor váltotta Botos Tamást.

Szerintem mindenki jól főzött az említettek közül, leszámítva Heiszlert, akinek az időszakában olyan felháborítóan gyenge dolgok és überminiatűr adagok is kijöttek a konyháról, hogy nem mentünk többet, amíg ő volt a séf.

Előzmény: Boszorka (25169)
Boszorka Creative Commons License 2019.05.21 0 0 25169

Vissza várnám azt a társaságot, akik a tani és köztük volt egy rövid ideig. Azoknak ment, mi is többször voltunk ott a rövid idő alatt.

Előzmény: Hepci (25168)
Hepci Creative Commons License 2019.05.21 0 0 25168

Ezt is szinte egyedül próbáltam eltartani...

Egy hete leszerelték a grillező cuccokat a teraszon és bepakolták egy furgonba, amikor éppen ott ültem. Pont azt gondoltam, amit most te: napok vannak hátra.

Előzmény: Boszorka (25167)
Boszorka Creative Commons License 2019.05.21 0 0 25167

Úgy látom a Zuzu is bezár. Napok óta "Technikai okból zárva" van kiírva. Ezen a helyen így szoktak kezdődni a bezárások.

nagypapi51 Creative Commons License 2019.05.21 0 1 25166

...azaz vannak szegény tahók és gazdag tahók is...

A középparaszt meg ingadozik, mint tudjuk... :)

 

Előzmény: Mazsola0070 (25151)
Logofet Creative Commons License 2019.05.21 0 0 25165

Ez mondjuk helytálló következtetés. :-)

Előzmény: Mazsola0070 (25151)
H_G Creative Commons License 2019.05.20 0 1 25164

Svábokból jött magyaroknak

Én nem vagyok magyar?

(Ady)

Előzmény: kifli (25163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!