Keresés

Részletes keresés

retaliator Creative Commons License 1999.10.21 0 0 28
Ha valakit érdekel egy induló per a Matáv ellen (persze csak érdeklődés esetén ;o))), akkor javaslom az alábbi link követését:

http://index.hu/forum/forum.cgi?a=t&t=9007579&uq=4

Természetesen, mivel én is 4 programpontban támadom őket, nem kerül nagy erőfeszítésbe újabb témát bevenni. Ha van problémád velük, jelezd nekem és csatlakozz...

Ja, és a Pepe én vagyok... :o)))

Előzmény: Árpi (23)
Benjy Creative Commons License 1999.07.17 0 0 27
Szivembol szoltal.
Koszi.
Előzmény: Árpi (23)
division by zero Creative Commons License 1999.07.17 0 0 26
ha jól tudom pl a Westelnél az első 3mp ingyenes
ott mindig azon mérgelődök, hogy a hangposta csak a 4-ik másodpercben kezd el beszélni...
van egy olyan emlékem is, hogy egy jó régi,60-as vagy 70-es évekbeli könyvben olvastam a telefonhálózat működéséről, és ott 5 másodperc volt ingyennek írva, abból a célból, hogy ha téves hívás, akkor időben letehesd... igaz ez még az "átkosban" volt, amikor még nem a Matávot kellett telefonügyben szidni...
Drev Creative Commons License 1999.07.17 0 0 25
A honvedsegnel ugyanez van, elobb cselekszel, utana biralhatsz...
A kiszamlazott tetelre panaszt emelhetsz, de kesni nem szabad, ez nem csak a matavnal van igy, ez mindenhol igy szokas...
nem azt mondom, hogy jol van igy, de hat ez van
Árpi Creative Commons License 1999.07.17 0 0 24
Különben is! Aki mindenki Macája, az ne legyen sértődős. :o)))
Árpi Creative Commons License 1999.07.17 0 0 23
Na ide figyelj Maca!
Még a végén kiderül, hogy a MATÁV bevételei nem is a kiszámlázott díjakból folynak be, mi? Ha mindenkit átvernek pár százalékkal, akor igenis, abból pár százalék többlet-bevétel keletkezik,ami (mivel nem áll mögötte teljesítés) a legteljesebb mértékben kimeríti a fogyasztók megkárosítását. A pofátlanságról meg annyit, hogy egy másik topicban ugye már említettem, hogy a MATÁV, a Te drága és védett céget a jogtalanul kiszámlázott (visszaadták, tehát szerintük is jogtalanul számlázták) díjra, amit nyilván késve fizettem, ha egyszer nem teszett a számla (ahhoz vagyok szokva, hogy azt fizetem ki, amit megvettem), szóval a jogtalanul számlázott összegre is KÉSEDELMI KAMATOT számoltak fel! Ha ezek után a MATÁV-tól valaki megsértődik, hogy az ügyfél pofátlannak tartja a cégüket, akkor az is tehet egy szivességet. Pá Maca.
Fabrik Creative Commons License 1999.07.17 0 0 22
Ja az 1-2 mp-es hívásokra lehet az is a magyarázat, hogy lehet, hogy épp akkor rakod le, amikor az "ellenfél" felveszi (kicsi az esélye, de lehet). Megoldás lenne az első 2-3 mp nem számlázása (a verebek csiripelik is ezt)
Fabrik Creative Commons License 1999.07.17 0 0 21
Egy teszt, amivel kiderül, hogy számláz-e a csengetés is:
Menj le a legközelebbi fülkébe, nyomd be a kártyád, tárcsázz (nyomj!!!) és nézd, hogy csengetés közben hány egység fogy.
Kérem az eredményt!!! Bár a MATÁV sem a legjobb cég (van ilyen?), de technikailag nem lehet megoldani a csengetés számlázását!!!
vince Creative Commons License 1999.07.16 0 0 20
sdajnos nem. Az átirányítandó telefon lehethogy ki se cseng csak pattintja a dolgot, de általában 1 et kicseng. és amikor pattintja a dolgot onnantól kezdve fizetsz. igaz az a telefon is fizet amelyik pattintja, de ez számodra nem vígasz. A célállomáson meg csak csörög, csörög közben meg megy el a lé. Ez pl kártyás fülkéből egész kiválóan látszik :((
De ha tetten érhető a csengetős számlázás, akkor ezt ennél nagyobb fórumon kéne publikálni.
Előzmény: Benjy (16)
Szomorú Szamuráj Creative Commons License 1999.07.16 0 0 19
Benjy, a híváslistából hogy láccik?
Mert szinte látom, hogy azt mondod, hogy a néhány másodperces hívás és az üzenetrögzítő hiánya együtt bizonyítja, hogy a csengetésre számlázott, a Hírközlési Felügyeletnél + körberöhögnek.

Valaki mondta, hogy a foglaltra is számláznak? Hogy van ez? Tényleg?
Nyomjatok valami infót erről!

szsz

Előzmény: Benjy (18)
Benjy Creative Commons License 1999.07.16 0 0 18
A szamlabol sehogy,csak a hivaslistabol.
Előzmény: Csaby (17)
Csaby Creative Commons License 1999.07.16 0 0 17
Engem csak az érdekelne, hogy hogyan látszik a számlából, hogy a csengetésre is működik a tarifálás?
Benjy Creative Commons License 1999.07.16 0 0 16
Az atiranyitassal kapcsolatban is csak akkor lehet szamlazhato barmi is ha valaki felveszi a telefon a masik vegen.
Ha csak csongeted akkor nem.
Előzmény: vince (14)
Benjy Creative Commons License 1999.07.16 0 0 15
-se nem uzenetrogzito,se nem mobilpostafiok,nem ugrottam egyik dijzonabol a masikba

-nem mondtam hogy Te csalsz a Matav inkorrekt szamlazasarol van szo es nem szemelyedrol

-az igazamrol annyira meg vagyok gyozodve ammenyire jol latszik a hivaslistabol a problema

-nem erdekel hogy mennyi a bevetele a Matavnak, a fele is sok es a dolgozok
elvezik legkevesbe a dolgot

-mint irtam nem vagyok szamlareklamalos minden honapban illetve soha,de ez itt egyertelmu es vitathatatlan

-nagyon tetszik hogy veded a munder becsuletet de folosleges.Nem attol lesz
korrekt a Matav hogy Te az vagy.

-muszakilag teljesen tokeletesen ismerem a hatteret ezert is furcsa ami tortent bizonyitva a hivaslistaval is

-mellesleg ha egyedi eset lenne am legyen,de nem az

-mivel en 100x tobbet ertek es foglalkozok telefonkozpontokkal ezert nagyon jol tudom hogy mi mindent meg lehet tenni ezert a muszaki oldalrol kar
gyozkodnod.

-a Matav korrektsegerol annyitt hogy
---kinyeste a videki tudakozokat illetve az ott dolgozokat
---kinyeste a videki ugyfelszolgalatokat
---lett helyette 198,199,1212 mindez szep es jo de lehet hogy az ugyfelnek semmi nem lett jobb,viszont a ceg koltsegei csokkentek
---lassan kinyesi az uzemelteto szemelyzete nagy reszet
---nem nyesi ki az ejtoernyosokat,bujtatott embereket,sogor koma,jobaratot illetve az adminisztracios vizfejet

Előzmény: néhai Mindenki Macája (13)
vince Creative Commons License 1999.07.16 0 0 14
Nem lehet hogy átirányított telefon volt? Akkor te csak azt hallod, hogy kicseng azt közben már szépen fizeted a lovettát mert az eredeti állomással ugye létrejött a kapcsolat. Nem mintha komolyan feltételezném, hogy te nem gondoltál erre, de nekem sok ilyen kellemetlen tapasztalatom volt.
Előzmény: Benjy (11)
néhai Mindenki Macája Creative Commons License 1999.07.16 0 0 13
Nyugodtan bocsánatot kérek Benjy, de akkor sem számláz csöngetésre.

A gyanús rövid hívások általában nagyrészt üzenetrögzítőtől vagy mobil-postafióktól származnak - amikor csak az első pár szót hallgatod meg. További ok lehet, hogy beszélgetésed közben ugrottál más díjszabású napszakba (átmenő hívás), és az elejét meg a végét külön tételként látod, ezek közül bármelyik lehet igen rövid is.

Üldözési mánia témakörben: aki azt hiszi, hogy a MATÁV bevételeit egy jottányit is javítja az, hogy havonta pár száz vagy ezer forinttal néhány vagy néhány ezer előfizetőt átver, az nagyon nagyot téved. Talán nézd meg a nyilvánosságra hozott adatokat a bevételekről, és számolj utána hogy mennyivel nőne egy ilyen forintos trükktől. (Bár ezt is játszottuk már itt... :-/).

Ha meg végképp nem bírsz magaddal, sétálj el a Hírközlési Főfelügyelethez, mondd meg, hogy téged átver a MATÁV, és nekik hivatalból intézkedniük kell, ellenőrizni fogják: a hívásrekordjaid megvannak, a számlád megvan, hajrá, csináld.

Ha azonban csak annyira vagy meggyőződve az igazadról, hogy inkább itt fikázod mások munkáját és rémhíreket terjesztesz, akkor szerintem inkább maradj csendben.

Továbbá és végül, engedd meg, hogy kikérjem magamnak azt, hogy csalok. Itt sok olyan ember is dolgozik, akiknek fontos, hogy az előfizetők normális szolgáltatást, korrekt és udvarias ügyintézést kapjanak. Én ugyan sokszor elkeseredem, hogy milyen nehézkes és lassú minden változás a MATÁV-nál, de az ilyen remek hozzáállású ügyfelek, mint Te, az életkedvemet is el tudják venni.

Talán kérj bocsánatot.

SPS Creative Commons License 1999.07.16 0 0 12
Az nem lehet, hogy azok a foglaltak ? Mert azokat számlázza ... Üdv, eSPé
Előzmény: Benjy (11)
Benjy Creative Commons License 1999.07.16 0 0 11
Nekem meg van hivaslistam ahol latszik hogy igen.
Előzmény: torban (9)
Benjy Creative Commons License 1999.07.16 0 0 10
-nalam nincs illetve a hivott feleknel sincs uzenetrogzito es megis vannak nehany masodperces hivasok
Előzmény: NagyGa1 (8)
torban Creative Commons License 1999.07.16 0 0 9
Csengetés idejére NEM számláz !
Előzmény: Benjy (-)
NagyGa1 Creative Commons License 1999.07.15 0 0 8
Nekem is van részletes számlám, múlt hónapban éppen 36e Ft-ról. Csöngetés ideje alatt nem számol, a néhány másodperces hívások (nekem is vannak) általában abból keletkeznek, hogy a bejelentkezett üzenetrögzítő hangjára lerakja az ember. Ellenben - épp a csöngetést számlázandó - hívásonként van 6.5 + áfa (kvázi átalánydíj)
Előzmény: Benjy (6)
Benjy Creative Commons License 1999.07.15 0 0 7
-továbbá van akiknek az 1212-n már bevallották,hogy a pünkösd vasárnapot az
egész országban elcseszték számlázásilag a Matáv-nál

Csóközön

Előzmény: néhai Mindenki Macája (4)
Benjy Creative Commons License 1999.07.15 0 0 6
-van egy részletes számlám /minden hónapban,eddig ilyen probléma nem volt/
-van egy meg nem adott pünkösd vasárnapi 150Ft-os kedvezmény ami jelen esetben 1000Ft-on felül van mivel nem alkalmazták rá a kedvezményt
-van 4 ismerős akiknél ugyan ezek a problémák vannak
-van 20-30 darab néhány másodperces hívás ami nem indokolt
-van több mint 10 éves távközlési tapasztalat ugyhogy egy kicsit tudok valamit a dolgokról ezért is furcsa roppant módon egy ilyen hiba,föleg ha szemelyesen találkozik össze vele az ember
-nincs üldözési mánia
-nincs minden hónapban számlareklamáció,soha nem volt eddig
-nyugodtan bocsánatot kérhetsz mivel nálam jobban senki nem tudja hogyan működik a számlázási rendszer
Előzmény: néhai Mindenki Macája (4)
disp_ Creative Commons License 1999.07.15 0 0 5
Én is :)
Előzmény: Yv (0)
néhai Mindenki Macája Creative Commons License 1999.07.15 0 0 4
Benjy ne légy már hülye, hogy számlázna a csengetés idejére!?

Semmit sem tudsz az egészről, pedig leírtam már Neked a Törzsasztalon, hogy hogy működik a számlázás technikailag.

Igaz, hogy a MATÁV is téved, igaz, hogy vannak hibás számlák is, de ez a csengetésre is számlázás akkor a hülyeség...

Szerintem neked üldözési mániád van, fordulj orvoshoz.

Benjy Creative Commons License 1999.07.15 0 0 3
Sajnos igen.

A pünkösd vasárnapot egységesen és országosan elb@szták /a 150Ft-os kedvezménnyel kapcsolatban mivel nem adták meg/,de nem árt azért reklamálni.

Sothy Creative Commons License 1999.07.14 0 0 2
Csengetés idejéri is számláz????
Na ne má'! Akkor megnézem nálam is.........
Calver_ Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1
Enis Digitel korzetben lakom, mondjuk azt a havi 10 pesti hivast ki birom csengetni ( Callback rulez :))) ). Ellenben ha a matavval csak ennyi problema lenne, akkor most nem lilulna a fejem, ha valakit erdekel ping main.pserve.hu es rajon hogy mire gondoltam...
Előzmény: Yv (0)
Yv Creative Commons License 1999.07.14 0 0 0
Én 0 Ft-tot fizetek a MATÁVnak. Digitel körzetben lakozom..
Benjy Creative Commons License 1999.07.14 0 0 topiknyitó
Kedvencünk legújabb trükkjei:

-a 150-Ft-os kedvezményt nem adja havi egy hívásnál ami a legdrágább egyébként
/1000-1300+AFA/

-csengetés idejére is számláz

(Több körzetben is,szisztematikusan egyformán így történt.)

A fentieket nem feltétlen veszi észre akinek nincs híváslistája.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!