Keresés

Részletes keresés

sz332 Creative Commons License 2023.05.28 0 1 87920

No, akkor megkérdeztem az Indiában élő, indiai harcművészeteket gyakorló ismerősömet:

 

"Véleménye szerint ez nem indiai, hanem kínai stílus, valamilyen tigris stílus vagy hasonló lehet. Egyáltalán nem hasonlít a tradicionális indiai harcművészetekre. A kard használata se olyan mint ahogy azt

ők - az indiaiak - csinálják."

 

 

sz332 Creative Commons License 2023.05.28 0 1 87919

Nem érzem túl reálisnak ezt a dél-indiai történetet, de megkérdezem indiai barátomat, aki jártas az indiai harcművészetekben, aztán meglássuk, mit mond.

Az elmúlt 13 évben a Fidesz volt kormányon, aki pontosan SEMMIT nem tett a tömegsport érdekében (ahová a harcművészetek valójában tartoznak), viszont cserébe úgy elszálltak a tornaterem bérleti díjak, hogy azt egyre kevesebb klub tudja kigazdálkodni. Tudom, mert én is bezártam a klubbom, pont emiatt. Semmi köze a Gyurcsányhoz. Ehhez képest például Franciaországban úgy néz ki, hogy az összes iskola tornaterme nyitott, fel vannak osztva sávokra, és aki akar, az vihet csoportot, teljesen ingyen, csak X főnek rendszeresen meg kell jelennie.

Előzmény: venuto (87918)
venuto Creative Commons License 2023.05.28 0 0 87918

Szia . 

Igen , a Leányfalvi . De azt sosem árulta el , hogy kitől tanulta , csak azt mondá , hogy Dél-indiában honos ez . Aztán szépen szétfolyt a dolog -- gondolom én -- , mert senki sem veszi föl a TElefont tőlük .Vagy tudsz róluk valamit ? 

A Hazánk harcművészete a gyurcsány éra alatti végzeTEs elszegényedésben múlt ki . Már nincsenek PestTEn harcművészeti éves gálák sem . Az uccsó ezévben Mosonmagyaróvárt volt ...

 

  Venuto

Előzmény: tigristomi (87917)
tigristomi Creative Commons License 2023.05.22 0 2 87917

Helló! Kicsit utánanéztem ennek  stílusnak. Végül is az örököse, mestere ki ennek? Leányfalvi Attila? Vagy egy indiai ember, akiről nem volt szó. 

Ha az első, akkor ő hogyan lett ennek a mestere? Kitől és hol tanulta? Csak érdekességként, érdekelne. Ezt az infót sehol sem találtam.

Előzmény: venuto (87914)
Annatar Creative Commons License 2023.05.21 0 0 87916

Üdv,

 

ez az iskola még tavaly ősszel meglehetősen aktív volt, talán ha nekik írsz, tudnak válaszolni:

https://www.facebook.com/ShirayanRedLotus

Előzmény: venuto (87914)
sz332 Creative Commons License 2023.05.20 0 0 87915

Azt tudom javasolni, hogy keresd meg az össz-harcművészeti szövetséget, és add át nekik az anyagot, ők biztos el tudnák rakni az utókornak.

Előzmény: venuto (87914)
venuto Creative Commons License 2023.05.19 -1 0 87914

Namashte . 

Szúk 20 évvel ezelőtt shirayan vajramutthiztunk , a két fiam , s én . Vagy 5 éven át . Aztán az én baleseTEm után , meg, hogy a gyerekeim másra menTEk át , elmúlt a dolog . Én voltam az , aki hosszú éveken át a legtöbb harcművészeti gálát levideóztam , és ezeket szeretném átadni olyanoknak , akik éreznek ( még ) valamit ezért a harcművészetért . Sajnos a volt TElefonszámok nem működnek . Azt szeretném megkérdezni , hogy ki mit tud erről a harcművészeti iskoláról ? MegnézTEm a weblapjaikat éppúgy , mint a hákáefét : lesújtóan megsemmisült minden ahhoz a szinthez képest , ami azelőtt vala , hogy a gyurcsányék alatt hogy le-szegényedtünk... Dehát tudjátok : semmi országközponti helyen ( pl. a székes fővárosunkban ) történő összharcművészeti gála , semmi , de semmi ...

Tud Valaki segíTEni ? 

Om shanti

sszasza Creative Commons License 2023.01.27 0 0 87913

K1-ben szabályos lehet az a technika, hogy nem rántod le a földre mint thaiban, csak annyira, hogy többé- kevésbé görbén álljon, az egyensúlya megbomoljon, ezáltal kinyílik a védelme, és könnyebb megtérdelni? (Hogy azt az egy térdest amit engednek, ne pazaroljam már el egy zárt fedezékre...)

Előzmény: khru (87912)
khru Creative Commons License 2023.01.25 0 1 87912

Mindegyiknek meg van a saját szabályrendszere. Kickbox: Light contact, Full contac, Low kick,

                                                                                     K-1,

                                                                                     Muaythai (Thaibox)

A K-1 szabályrendszert használják változatosabban. De itt is leginkább csak a fejfogás technikája, és az abból végrehajtott térd esetleg láb technika kivitelezése. Legtöbb szervezetnél fogásból egy technika hatható végre. A fogás techniája is változó. Leginkább csak a rögzítés engedélyezett de a fej belehúzása (klinch) már nem. De pl. a Bellatornál már engedélyezett a fogás 3-5 másodpercig és ez alatt akárhány térd,láb technika is kivitelezhető.

A Muaythai(Thaibox) az ezektől nagyon éltér. A valódi muaythaiban nem elég egy találat ott a stílust is nagyon értékelik. Ezen kívül eltér a menetszám is, a pihenő idő is.  A fogás és borításos tecnikák valamint a könyök használat. A muaythai az tradició. 

 

Wai

Előzmény: sszasza (87911)
sszasza Creative Commons License 2023.01.04 0 2 87911

Nincs hát. Félre ne értsd, nem tisztem QuanChi topiktársat védeni, de a civilek tényleg "holland thaibox"-nak hívják jobb híján a ... hogy mit is? Hát ami ott kinn megy. Mert a szabályrendszer általában K1-szerű, ugye a holland kickboxnak nevezi (Glory is kickboxing hivatalosan), de magyar szemmel az minden csak nem kickbox. Hát mindenki lethaiboxozza azt kész. (Azt itthon nyelvtanilag nem lehet mondani hogy K1-ezik, mert leszedik az ember fejét, hogy a K1 nem irányzat hanem szabályrendszer.)

Előzmény: khru (87910)
khru Creative Commons License 2023.01.04 0 0 87910

Kemecseiék K-1 eznek. Szó nincs muaythairól.

 

Wai

Előzmény: sszasza (87907)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2022.12.23 0 1 87909

Kellemes ünnepeket mindenkinek :D

 

f_zsolt_01 Creative Commons License 2022.12.23 0 1 87908

Ismerős hollandiában él, úgy fogalmazott, hogy van a Muay Thai edző és van mellette kézre  boxedző, lábra azt hiszem valamelyik koreai taekwondo  edző, rengeteg kombinációt gyakorolnak (ezdő mondja is, hogy machine, machine)  és a bunyó ami előáll az hogy is fogalmazzak közönségbarát. Két izmos küzdő folyamatosan osztja a pofonokat megállás nélkül. 

 

Előzmény: khru (87906)
sszasza Creative Commons License 2022.12.19 0 0 87907

Nyilván nem neked magyarázom, de most eszembe jutott hol is hallottam egyfajta definíciót erről: https://youtu.be/t_-Y7orPO-w?t=204

Előzmény: khru (87906)
khru Creative Commons License 2022.12.17 0 0 87906

No csak! Van olyan hogy Holland Muaythai? Az meg milyen?

 

Wai

 

 

Előzmény: Quan Chi (87895)
sszasza Creative Commons License 2022.12.09 0 1 87905
Hoppar Creative Commons License 2022.09.30 0 0 87904

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek eladó zen bu kan kempos gi-je. A fölső rész lenne a fontos. 170 magas, 53kg körül vagyok, nem baj ha kicsit nagyobb rám. 

big sugar Creative Commons License 2022.09.24 0 0 87903

ASG -170lbs Black belt champion!!!! #* ❤👊🏆

 

sszasza Creative Commons License 2022.09.01 0 4 87902

Ne is mondd, a napokban vagy 20 métert kellett sétálnom és hátrálnom, mire végre kiértem a kamerák látóteréből. Idealista vagyok, nagyon rosszul érint ez a gyávaságnak látszó viselkedés, főleg hogy a lányommal voltunk. Igaz már 14 éves, ki van képezve, érti mi miért történik, de akkor is. 

Előzmény: exhighand (87901)
exhighand Creative Commons License 2022.08.30 0 2 87901

Sziasztok. Nagyon régen jártam erre. Sajnos azt látom, hogy szinte minden sodródik a Való-Világ, stb irányba. Örömmel látom, hogy azért van néhány szikla, akik kitartanak a szakadék szélén.

Mindegy, hogy szakedzés, vagy a gyakorlott bunyós bátyád, atyafid   --  csinálni kell és fel kell tudni állni számtalanszor.

Mert bunyózni lélekben kell tudni elsősorban -- tudni kell kikapcsolni a következményeken való előre agyalgást.

Szinte az összes társadalom csak és kizárólag papíron támogatja az aktív önvédelmet. Gyakorolsz sok évet és amikor tényleg használni kell és sikerül is használnod -- akkor ügyvédre is kell költened. Ez van.

Egy kezdőnek azt a kérdést kell önmagában tisztáznia, hogy fel van-e készülve arra, hogy évekig mindent beáldoz és a végén van esélye, hogy ő lesz a hibás.

Ez is hozzátartozik, erről is tudniuk kell.

f_zsolt_01 Creative Commons License 2022.07.16 0 0 87900

Szia, ha jól tudom van Hung Gar-os .

Előzmény: tigristomi (87899)
tigristomi Creative Commons License 2022.07.05 0 0 87899

Interjú egy Hung Gar-os kungfu mesterrel, van róla egy dokumentumfilm: "I am the white tiger".
A film is érdekes. Hung Gar-osok közül edzett vki nála?
Érdekes háttér megvilágítások ezek a kungfu filmekhez, pl. hogy Mark mestere volt
a Pedicab driver-ben Sammo Hung ellenfele, Lau Kar Leung.
https://kungfukingdom.com/interview-with-mark-houghton/

steelus Creative Commons License 2022.06.14 0 1 87898

Mesélj, hogy tetszik a holland módi thai box?

A Twinsbe mentél végül?

Előzmény: Quan Chi (87897)
Quan Chi Creative Commons License 2022.06.02 0 0 87897

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: sszasza (87896)
sszasza Creative Commons License 2022.06.02 0 3 87896

Twinsben mindenki, BSK Crossfight-ban Schildkraut Roland (ő a twinsben is tart edzést). Bene Zoli nem tudom hol tart most edzést (nekem nem tiszta a Twins és Zoli viszonya, ő alapította, de most a Vázsoly fivéreké szerintem). Talán nem lövök nagyon mellé ha azt mondom, mindenki aki versenyközpontú (és kevésbé harcművészet), az hollandozik.

Előzmény: Quan Chi (87895)
Quan Chi Creative Commons License 2022.06.02 0 0 87895

"Hogy a francba ne lenne, a fél magyar muaythai társadalom meg a K1-esek is a holland módit nyomják."
Tudnál olyan edzőtermeket Budapesten amik a holland fajta Muay Thai-t oktatják?
Ismersz ilyeneket? Sajnos sehol se tüntetik fel hogy a holland fajtát oktatják-e vagy a simát.

Előzmény: sszasza (87830)
sszasza Creative Commons License 2022.05.31 0 1 87894

Sztem rakétamérnöknek nem kell lenni, az edzőnek kell receptszerűen :-) úgy betanítania hogy kívülről észnek látsszon. Nyilván ehhez az a képesség kell, hogy nyomás alatt se legyen küzdelmi csőgondolkozás, vagyis hogy jusson eszébe több minden amit tanult. Ez sem könnyű, szerintem ezen buknak el sokan.

Előzmény: steelus (87893)
steelus Creative Commons License 2022.05.31 0 0 87893

Igen ám, de a közönség azt látja, hogy ez az ami működik! Nincsen ellenpélda, eltekintve az igazán nagyoktól, de ők 'God-level'. És azt sem érti a közönség, mert nagyon kevés a kivétel, és nem annak tulajdonítják, hogy technika-taktika-stratégia + tehetség győzött, hanem "odanéz bszki, miyen qrva jól nyomja! Háhogy??..?".

Alternatívát kellene felmutatni, és mindenki jobban járna, érdekes, hogy az ökölvívásban működik a dolog, ott vannak okos fineszes versenyzők, akikről a közönség érti, hogy a technika-taktika-startégia vitte győzelemre ( + a tehetség).

Amíg a darálás, 3 technika+keménység+kondi győz, addig nem kell senkinek az okos bunyó. Minek? Azt ésszel kell csinálni, és gladiátornak ritkán mennek el rakétamérnökök.

Az átlag halandónak nagyon nagy szüksége lenne arra, jól bunyózzon, mert a kieséses rendszerben nem rúg labdába, de a technika-taktika-stratégia győzelemre viszi, amikor nem egy gladiátor az ellenfél (kis szerencsével még ott is lehet) !

 

Előzmény: sszasza (87892)
sszasza Creative Commons License 2022.05.30 0 1 87892

De, ide tartozik. A recept módszer nyilvánvalóan igaz. Akkor viszont az edző felelőssége lenne, hogy változatos, élvezhető recepteket tanítson.

Bár - a holland stílusra visszautalva- ha a versenyzők nyilatkozatai igazak, és a közönség színvonalához kell igazodni a tudással, mert az hozza a népszerűséget és a pénzt...  hát akkor itt nem egyhamar lesz technika taktika és stratégia.

Előzmény: Bela_Vak (87891)
Bela_Vak Creative Commons License 2022.05.30 0 1 87891

Lehet, hogy nem ide tartozik, de az en tapasztalatom az, hogy az emberek tobbsege receptet szeret tanulni, nem gondolkozni (mondom ez ugy, hogy egyetemen oktatok).

Fuss napi X km, nyomj le Y fekvotamasz, es ha csinalod, valamit felmutathatsz. Egyszeru? Nyilvan nem, hiszen az emberek tobbsege ezt (sem) csinalja, de meg mindig egy sokakat vonzo igeret.  Valljuk be, sok azsiai harcmuvesz kozosseg meg a seggere is tetovaltatna, sot bevalott celja (pl japanok), hogy ne pofazz, ne kerdezz, csinald azt, amit mondok, jo sokat.

Előzmény: sszasza (87890)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!