Keresés

Részletes keresés

sszasza Creative Commons License 2019.05.31 0 0 86373

Nagyon köszönöm.

Nos, miután tíz belekattintásból kilencszer nem bunyót találtam hanem mindenféle nyilatkozó közéletieket meg show műsort, elment a kedvem tőle. Nem tudtam végignézni. Jobban örülnék ha egy közvetítés a sportolókról és meccsekről szólna. 

Amúgy hónapok óta röhögünk ezen a "spártai gladiátorok" névadáson... 

 

Előzmény: TA111 (86372)
TA111 Creative Commons License 2019.05.27 0 0 86372

https://www.youtube.com/watch?v=ErjiOODEpuc

 

SPÁRTAI GLADIÁTOROK ÉJSZAKÁJA 2019.04.28.

Előzmény: sszasza (86371)
sszasza Creative Commons License 2019.05.03 0 0 86371

Ki mit tud, mi volt a Tasnádis rendezvényen? Van róla valami olvasnivaló, hír, videó, ilyesmi ?

TA111 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 86370

Még pár hónap online edzés és legalább ilyen jó lesz: https://www.youtube.com/watch?v=4X5l1O-ugjE

Előzmény: Bela_Vak (86368)
TA111 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 86369

Ő lesz az új fehér ninja!

 

https://www.youtube.com/watch?v=4RsVOfPT_is

 

 

Addig is a ráhangolódás végett küldőm minden ninjának: https://www.youtube.com/watch?v=ji4a-cEr2Ek

Előzmény: Bela_Vak (86368)
Bela_Vak Creative Commons License 2019.03.11 0 0 86368

A Piedone filmek ujraforgatasahoz jelentkezett mar?

Előzmény: TA111 (86367)
TA111 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 86367

Nálam megtekintés után beállt az agyhalál: https://www.youtube.com/watch?v=jpo8ArULaOk&feature=youtu.be

 

 

Jedi lovag tanfolyamot nem tud valaki online?
Lézer kardot vennék jutányos áron! :-)

 

 

Vuduman Creative Commons License 2019.03.10 0 0 86366

Nem lehet minden tökéletes :) és a páros gyakorlat a karatéban soha nem lesz olyan mint egy full kontakt sportküzdelem-hamar elfogynának a partnerek. 

Azok után amit a Shotokaiból láttam, ez maga a Mennyország.

 

Valahol a Bunkai olyasmit jelent, hogy kibontás, a kata mozdulatainak az értelmezése.

Ez a Lupo karakter legalább olyan példákat mutat, amik nincsennek elrugaszkodva nagon a valóságtól, mert valljuk be, hogy amit ma karateként látok (már csak az interneten) ahhoz képest üditő látvány.Ha valaki, a te realista, kritikus szemléleteddel, a helyes hangsúllyal gyakorolja a karatét (ahogyan régen valószinűleg csinálták, hiszen meg kellett élni az öregeknek azt hogy legendák legyenek, ha az első küzdelemben agyonverik őket nem nagyon marad fent a nevük :)

ugyanakkora potenciál van benne, mint bármelyik másik harcművészetben.

 

A video jól mutatja, hogy tűnnek el normális mesternél azok az allűrök, amiken mindenki röhög, akit b.tak már pofán vagy van egy kis esze. A védekezés a távolságon, kitérésen alapul, a gedan barai/soto uke/uchi ukékról kiderül, hogy vagy karfeszitések, vagy ütések exponált kéz izületére, vagy csak leszoritják, lefoglalják azt a támadó végtagot ütés után, de szinte sosem direkt védések. Gyerekkorom óta piszkált, hogy hogyan képzelik a "nagy magyar mesterek" hogy egy uchi ukéval ki lehet védeni egy ütést, hát már csak a reakcióidőd lemaradása miatt is lehetetlen.

 

Látom itt a videókon ahogy próbálja az ellenfél energiáját felhasználni, az anatómia ismeretét és a helyes utat. Ezen azt értem, hogy a katából indul ki (ez külön viteest lehetne, hogy miért gyakorlják szarul a katákat) aztán jön az értelmezés, mozdulatonként szétbontva és nem bonyolitva, fogyatékosan, mint a régi videokon a shotokan klasszikusok, amikor bemutatják hogy ez a kata négy, az meg hat ellenfél ellen van (???!!!). Utána sokszor csinál egy utcai alkalmazást, amin lehet vitatkozni mennyire hatásos ez a mester, de az irányvonalat jól mutatja.

 

Először van a kata, ami egy memóriakártya és testedző, koncentrációs gyakorlat. Kicsit autogén tréning is. Aztán a bunkai, amit hasonlóan csinálnak mint a ju jutsu.Itt érthető. hogy miért nevezik néha a karatét okinawai ju jutsunak. Aztán ezeknek az elveknek, taktikáknak a kigyakorlása kellene hogy jöjjön. Itt akinek van esze, megkérdez ezekről a drillekről full kontaktosokat, hogy mi a mennyi. Nem kell mindig önállóan feltalálni a spanyol viaszt. Utána  nem tudom mi jöhet, mert akárhogy is, ez nem sport. Igazából egy karate alapelv vagy technika sem arról szól, hogy nemes versengésben, vigyázva egymás épségére meccseket nyerjenek.   Motobu Choki ment a vörös lámpás negyedbe striciket verni, Funakoshi meg verseket irt. Látni is az eredményt :)

De ez nem csak a karatéra igaz, ahhoz hogy valami harcművészet sporttá alakuljon, valahol el kell hagyni a lényegét. Ha valaki megnézi a Muay Chaia régi technikáit, kevesek sportja lenne azokkal, főleg puszta kézzel.

 

Kicsit hosszú lett, remélem ki lehet hámozni mire gondolok. 

A lényeg, hogy ez a Didier Lupo legalább próbál praktikus lenni ellentétben azokkal, akiket versenyeken látni. Nagyon imádom Rika Usamit (mint nőt) és elismerem mint sportolót, egy élet munkája van a nyert érmei mögött. de nagyon remélem, hogy Chatan Yara, aki ebbe a katába foglalta össze élete tapasztalatát a harcról (vagy a tanitványai azt amit tőle tanultak) beleértve a kinai tanulmányutat és az akkor még élet-halál küzdelmeit is, erre gondolt amit ezen a videón látni.

https://www.youtube.com/watch?v=iiiznDpoapQ

 

Vagy erre, az új divat, jelzik hogy ez egy HARCMŰVÉSZET kérem, van itt bunkai meg minden :P

https://www.youtube.com/watch?v=iLliPzxTt6o

 

 

 

Előzmény: sszasza (86365)
sszasza Creative Commons License 2019.03.09 -1 0 86365

Jó mozgású népek, de csak karate szemszögből van rendben. Bunyós szempontból komoly védekezési hiányosságok vannak benne.

Előzmény: Vuduman (86364)
Vuduman Creative Commons License 2019.03.07 0 0 86364

Ez viszont kimondottan tetszik. 

https://www.youtube.com/watch?v=PVunZ3QBacI

dezsoKE Creative Commons License 2019.02.25 0 0 86363

Hat ez a video...

Előzmény: Vuduman (86362)
Vuduman Creative Commons License 2019.02.24 0 0 86362

Most lesz egy Mikio Yahara kurzus (vagy volt nemrég) Fro.ban, fú hogy megöregedett. Pedig acél és dinamit volt az az ember. Valahogy amúgy a japán karatésok rosszabbul üregednek (és általában a karatésok is) mint a kinai kung fusok, elég sok videót látok, amiken olyan hajlékony, rugalmas öreg kinaiak vannak, mint a húszévesek (se).

 

Elkezdtem yt videokat nézni ennek kapcsán és valahogy bejött a Shotokai és eszembe jutott, hogy én sose láttam  Shigeru Egamit mozgásban, hovatovább a shotokai-t se nagyon. Annyit tudtam, hogy a JKA sok egy nagyrésze tisztelte az öreget, aki valami progresszivabb shotokant csinált, ahogy Kanazawa is. Bár Kanazawaától már most bocsánatot kérek, hogy ebben a kontextusban emlitem.

Hú, b.ssza meg a jegesmaci, inkább ne kezdtem volna kutakodni, mert ha a JKA-s hatvanas évek kata+bunkai kiverte a biztositékot...akkor ez mi a lóf.sz ???

 

Egami hosszan rinyált egy interjúban, hogy a "karate ütése" szart sem ért , bezzeg a boxütés.

Hát ez a video sok mindent megmagyaráz. És ez az egyik legjobb Funakoshi tanitvány volt.

Nem is csodálom, hogy Jogoro Kano lesápadt Motobu Chokitól. Szegény, semmi nem maradt utána szinte, de a pár fényképe, alapelve, meg a páros frillje többet ér nekem, mint ez az egész bohóckodás együttvéve.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ad6bdqsFG5M

Vuduman Creative Commons License 2019.02.23 0 0 86361

Jó kis film, a karate-kung fu rokonság tükrében.

Még én se néztem végig, mondjuk eddig pont Tatsuya Naka-t nem láttam benne, ő egy JKA shotokanos, a Kuri Obiban ő volt az antagonista, ha jól emlékszem.

https://www.youtube.com/watch?v=CjThv_NJM8s

Vuduman Creative Commons License 2019.01.30 0 0 86360
f_zsolt_01 Creative Commons License 2019.01.10 0 0 86359

Ez a használd a fejed fiam! 

Nem b@meg, nem a fejelésre gondoltam....

Előzmény: sszasza (86358)
sszasza Creative Commons License 2018.12.25 0 0 86358

Pontatlan a "nemcsak az izmaikat és a technikájukat fejlesztik, hanem agyra is gyúrnak" , helyesebb a technikájukat fejlesztik = agyra is gyúrnak. Sokat tudnék mesélni erről. Ma már belenézek az ember szemébe és mondanám neki legszivesebben hogy te maradhatsz, te meg keressél másfajta edzést. Látszik hogy ki lesz hajlandó az agyát is használni és ki nem.

 

Előzmény: Alexfux (86357)
Alexfux Creative Commons License 2018.12.25 0 0 86357

Ami érdekes volt számomra a cikkben:

 

"A harcművészek agyának vizsgálatakor aztán kiderült, hogy a mozdulatok összehangolása és így az ütések erejének fokozása azoknak megy a legjobban, akiknél a fehérállomány struktúrája összetettebb az agy úgynevezett szupplementáris vagy kiegészítő motoros kérgében. Ez az agyterület hangolja össze a komplex mozdulatok idegrendszeri vezérlését, és többek között a mozgási mintázatok tárolásáért (ezt izommemóriának is szokta hívni a köznyelv) is felel. A harcművészeknél ez az agyterület sokkal fejlettebb az átlagnál. Ebből adódik, hogy az edzéseken a látszattal ellentétben nemcsak az izmaikat és a technikájukat fejlesztik, hanem agyra is gyúrnak."

Előzmény: bohrer (86355)
Alexfux Creative Commons License 2018.12.25 0 0 86356

Tudom. :-)

Előzmény: bohrer (86355)
bohrer Creative Commons License 2018.12.24 0 0 86355

Az összes ökölvívó kéztechnika lábból indul, de a Taekwondo és a legtöbb Karate technika is a rúgásokba is bele kell vinni a csípőt is .

Előzmény: Alexfux (86353)
khru Creative Commons License 2018.12.24 0 0 86354

Boldogságos ünnepeket mindenkinek :-) 

 

wai

Alexfux Creative Commons License 2018.12.07 0 0 86353
Előzmény: khru (86352)
khru Creative Commons License 2018.12.05 0 0 86352

Szia!

 

Ott nem a létszám volt a probléma ha nem a tulaj és a bérlő között volt gond. Sajnálom mind a két "A" termet, hogy bezárt. Jó rendezvényeink voltak. 

 

wai

Előzmény: sszasza (86345)
sszasza Creative Commons License 2018.12.04 0 0 86351

Igen, ez az. Köszi !

Bela_Vak Creative Commons License 2018.12.04 0 0 86350

mar megint valaki 20 oraval megelozott :)

 

Előzmény: Vuduman (86347)
Bela_Vak Creative Commons License 2018.12.04 0 0 86349
Előzmény: sszasza (86346)
Vuduman Creative Commons License 2018.12.03 0 0 86348
Vuduman Creative Commons License 2018.12.03 0 0 86347
Előzmény: sszasza (86346)
sszasza Creative Commons License 2018.12.02 0 0 86346

Gyerekek, mi a cime annak a JackieChan filmnek, ami két idősíkban játszódik párhuzamosan, az egyikben kinai tábornok(?), a másikban meg napjainkban valami civil ? Sajnos keverem egy másik filmmel, ezért nem merek mondani többet.

sszasza Creative Commons License 2018.11.28 0 0 86345

Hallottam hogy a váci úti Aterem bezárt(elköltözött). Azt hogy? Mikor ott edzettünk mellettetek, alig lehetett mozdulni a sok embertől. (No nem a te meg az én edzésemen, ahol pofon van ott ember nincs, de a sok töltelék meg a kickbox az népes volt. Mikor bejöttem nem győztem kerülgetni a népet)

 

Előzmény: khru (86340)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2018.11.28 0 0 86344

Továbbá akik itt ismerősök vagyunk, azok az eltelt idő alatt nemcsak beszélgettünk, hanem előfordult, hogy együtt is edzettünk. Egy probléma megbeszélésére sokkal gyorsabb a telefon, vagy személyes találkozás, mint a fórum.

 

 

Előzmény: sszasza (86339)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!