Keresés

Részletes keresés

picipredi Creative Commons License 2005.10.08 0 0 66

Azon gondolkodom, hogy leszállás közben a gólya nem csapta-e oda a kúpcseréphez a fejedet...

 

Előzmény: írogató (65)
írogató Creative Commons License 2005.10.03 0 0 65
Kell egy kis rendcsinálás!
gunyoros Creative Commons License 2004.09.10 0 0 64

Bocsi, csak egyértelműsítettem.

 

Üdv

kobor

Előzmény: velorex0 (63)
velorex0 Creative Commons License 2004.09.09 0 0 63

arról volt éppen nagyba szó...

 

..

Előzmény: gunyoros (62)
gunyoros Creative Commons License 2004.09.09 0 0 62

Tájékoztatva a nagyérdeműt!

 

A döglött lónak újra levágták egy lábát.

A politika IS törölve.

 

velorex0 Creative Commons License 2004.09.07 0 0 61
ülök a velorexben és tekergetem az internet keresögombját. nem jön. de nem az elem fogyott ki belöle
mint a szokolból szokott, amiértis két laposelem lett a hátuljára rögzítve beföttesgumival, hanem az
adó szünt meg. nem lehet se írni, se olvasni bele.
ilyenkor van az embernek olyan érzése, visszatértek bizonyos kétütemü módszerek amelyek csak
a beszívást és a kipufogást ismerik. letörölni egy mosogatóronggyal mindent az asztalról - normális
mániákus ilyet nem tesz.
- "az emberi méltóság legalantasabb formája a véleménynyilvánítás megbecstelenítése." -
ez volt a lajosnak is a spontán véleménye két söröskrigli öblítése között, ugyanis ö is mint kocsmáros
felelösséggel tartozik a nagyérdemü felé.
-"mindig vannak akiknek csak saját önmagukbafojtott beteg gátlásaik kieresztése az egyetlen
publikus céljuk, de ezért még nem kell a rolót lehúzni. - mondta még és ebben mély igazság rejlik,
mert a tanár úr is még kivételesen józanul girhes mutatóujjával helyeslöen a levegöbe szúrt.

<I>az illetékes nem fogta fel hogy ez a fajta publikáció is része a véleménnyilvánításnak, mégha
privát web-oldalon történik is, erkölcsi felelösséggel és kötelességekkel jár, úgymint a kultúrált
forma és tartalom biztosítása. mindez pénzbe és fáradságba sem került volna, többen felajánlották
már segítségüket a moderálásban - ingyen.</I>

na, becsukom a velo ajtaját én is, kicsit szégyenlem magam.

..
ALBI Creative Commons License 2004.09.03 0 0 60

Hozzászoltál?

U

Előzmény: sas11 (59)
sas11 Creative Commons License 2004.09.03 0 0 59
u
kérdések és válaszok Creative Commons License 2002.10.12 0 0 58
létezik h senki sem tudlya a választ?
Előzmény: Sid Vicious (57)
Sid Vicious Creative Commons License 2002.09.20 0 0 57
Három éve írtam ide utoljára. Azóta lefolyt jó sok víz a Dunán is, a Temzén is, sőt, más folyókon is.
Kerestem, de nem találom az internetto-t. Mi lett vele? Bedaráltátok?
Sid Vicious Creative Commons License 1999.07.14 0 0 56
mekklátja:
archiválásról.
Egy hónapig hétvégéken elérhetőek a régi topicok is - archiválja, aki akarja.
Egyébként meg lassan működni kezd az asztal odaát is.
Hozzászólásod korrekt, hagyjuk kiforrni a dolgot. A puding próbája is az evés.
Előzmény: mekklátja (55)
mekklátja Creative Commons License 1999.07.14 0 0 55
Üdv mindenkinek!

Andrassew Ivánt nem ismerem, az újságokban itt-ott olvastam néhány írását. Azok alapján nem tudok feltételezni róla semmilyen sanda vagy rosszindulatú szándékot. Azzal együtt, hogy politikai beállítottsága szerint mindenkinek szíve joga szimpatizálni AI törekvéseivel, vagy elutasítani azokat, mélységesen elítélem azt a helyenként acsarkodó reagálást, ami AI - szerintem - jó szándékú próbálkozásait kíséri.

Az alább belinkelt interjút elolvastam. A két szolgáltató közötti, AI által leírt konfliktus érdemi részéhez - információ hiányában - nem tudok, nem is akarok hozzászólni. A hangoztatott szándékokat tisztességesnek tartom, hogy azok valójában mennyire őszinték, mi valósul meg belőlük, megint csak nemaz én tisztem megítélni. Tudomásom szerint e szándékok egybevágnak a másik fél szándékaival. Persze, a puding próbája az evés, a még oly nemes szándékok is ki tudnak siklani a mindennapi ellentéteken. De:

1. Többé-kevésbé mindenki elfogadja, hogy az ilyen típusú fórumoknak valamilyen moderálásra szüksége van - a fórumok ezt alapvetésként le is szögezik. Aki ír beléjük, annak ezzel tisztában kell lennie. A kérdés, természetesen, mindig a _hogyan_.
2. A moderálás alapelveinek és gyakorlati kivitelezésének meghatározására már nagyon sok kísérlet történt, természetesen egyik sem fogja soha elnyerni a tagok teljes támogatását.
3. AI új kísérletbe kezd, szerintem ki kell várni, mi lesz az eredménye, valóban meg tud-e valósítani egy többé-kevésbé "pártatlan" moderálást. Annak alapján lehet reális véleményt mondani, addig minden támogatás-acsarkodás SZVSZ prekoncepció.
4. Amennyiben sikerrel jár, az mások által is felhasználható tapasztalatokkal járhat.

És még annyit: SZVSZ AI akkor jár(t) el helyesen a "tiszta lappal", ha a törölt anyagot mindenki által hozzáférhetően archiválta. Az, ugyanis, sajátos szellemi értéket képvisel, maga a hozzáférés ténye az Internetto Törzsasztal jövőbeli működését sem pozitívan, sem negatívan nem befolyásolja.

Én kívánom, hogy sikerrel járjon. Ennyi, ha talán túl terjengősen is...

mekkÜdv

Degeczi Creative Commons License 1999.07.14 0 0 54
Egyelőre a nettón a hozzászólások nem nagyon látszanak.
Igy korrekt - ebbol biztosan nem lehet baj.
Előzmény: X polgártárs (52)
jeegynullas Creative Commons License 1999.07.14 0 0 53
Az egeszben csak az a rossz, hogy igy meg nullazni sem lehet :-((.

Bar ez a nagy semmitmondas odaat, ez nagyon rulezik! ;-)

Előzmény: X polgártárs (52)
X polgártárs Creative Commons License 1999.07.14 0 0 52
Színes Géza polgártárs,
Nem kellene szekértáborozni - a dolog értünk szól itt is és ott is.
Ja, meg a kilépő, belépő és az átlépő topikok is...:(
Egyelőre a nettón a hozzászólások nem nagyon látszanak.
xpt
Előzmény: Színes Géza (50)
doki162 Creative Commons License 1999.07.14 0 0 51
ide is kellene egy takaritas.

csaholjatok csahos kutyak. hordjatok idiota polokat, es csereljetek le egy ujra.

ez egesz a mosoporpenzert megy. pedig sajnos mindenki erzelmi alapon viszonyul az indexnettohoz.

Színes Géza Creative Commons License 1999.07.14 0 0 50
Nakérem. Megtörtént. Kis zökkenővel - ilyet keki is tud :-) - de műxik.
Remélem tiszta is marad.
Lehet jönni bámészkodni - vagy írogatni,mkedvetek szerint.
Nem kellene szekértáborozni - a dolog értünk szól itt is és ott is.
a főcső
Mackó Creative Commons License 1999.07.14 0 0 49
Tiszta a netto, mint a patyolat.

Lyókedvet!
Mackó

The Rock Creative Commons License 1999.07.14 0 0 48
Rapid Creative Commons License 1999.07.14 0 0 47

Annyiban igazad van, hogy aki a tasztalba ir, az elfogadja a szabalyokat is, vagyis hogy irasait szubjektiv modon moderalhatjak. De itt nem errol van szo.
Itt most megfogtak az osszes irast, jot, rosszat egyutt, es kitoroltek. Ez nem moderalas, ez csod, megpedig a jelenlegi internetto csodje. Sem technikailag, sem emberileg nem tudtak biztositani a kulturalt vitatkozas lehetoseget.
A hivatalkos kozlemeny ellenben a garazda userekre haritja a felelosseget.
Előzmény: Mijo (45)
SmartAss Creative Commons License 1999.07.14 0 0 46
Szerintem nem bűzlik ott most már semmi. Eddig igen, a hozzászólások igen nagy százaléka.
A nagy szétválás után még bele-beleolvasgattam az ottani topicokba, de aztán hetekig nem. A nagytakarítás hírére megint átnéztem, háááááááát, ezt én is boldogan letöröltem volna. Úgyhogy szerintem Andrassew boldogan megragadta az első lehetőséget, amikor nem lehet őt vádolni cenzúrával és boldogan azonnal takarított, pedig kérték, hogy hirdesse meg az időpontot, hogy lementhessék, ami kell.

Sokat persze nem várhat szegény, mivel részben éppen azok követelték a nagytakarítást, akik a más, többszáz nickjükön telesz*rták. Na most ezek miért változnának meg? Ahogy elnéztem, az utóbbi hetekben szinte már csak egymás és az Index fikázása folyt. Nemigen értem, miért nem tudták megemészteni a dolgot, de itt azért néhány hét után helyreállt a rend, és teljesen normális és igen élénk élet folytatódott.
Persze sok sikert nekik, miért zavarna az minket, ha van még egy jó fórum? Ha lenne igazi verseny, abból mi is csak profitálhatnánk.....

Előzmény: Rapid (44)
Mijo Creative Commons License 1999.07.14 0 0 45

Szerintem akkortól rendelkezel te, szabad belátásod szerint a " szellemi terméked " felett, amikortól te magad teremted meg annak a publikálásának a feltételeit is.
Nincs olyan lap, melynél ne - nevezzük így - moderálnák az olvasói leveleket.
Te/mi nem vagyunk fizetett munkatársai ennek a médiának, de még ha azok is lennénk, akkor sem jelenne meg ( még ) tőlünk sem, teljeskörű korrektúra nélkül egy betű is.

Mijo
(N.A.!)

Előzmény: Rapid (44)
Rapid Creative Commons License 1999.07.14 0 0 44

Hat ez a "Torzsasztalosok keresere nagytakarituk" dolog elegge buzlik szerintem.

Emlekeim szerint '56-ban is a magyarok keresere vonultak be az oroszok.

Bar lehet, hogy a parhuzam kicsit eros, pusztan arra szeretnek utalni, hogy nem hiszem, hogy kozvelemenykutatast tartottak volna, vagy kikertek volna valamennyi tasztalos velemenyet. Igy tehat a tasztalosok keresere hivatkozni eleg szerencsetlen. Lehet, hogy sokan tenyleg ezt akartak, de sokan meg nem.

Akkor inkabb tessek kimondani, hogy nekem, Andrassew Focenzor Ivannak nem tetszik a beirasok hangneme/stilusa/partallasa/akarmije, ugyhogy az en ujsagomban nem jelenhetnek meg. Es punktum.

Mas kerdes, hogy szerintem a tasztalban megjelent minden iras szellemi termek, nem az Internetto vagy az Index, hanem a torzsasztalosok tulajdona, ilyenforman jogilag vitathato, hogy egy szerkesztoseg torolheti-e masnak a tulajdonat, no de mindegy.

anarchy Creative Commons License 1999.07.14 0 0 43
Figyusz emberek sikerült nekik :-)) Kitakarítottak. Csak azt nem értem még miért nem lehet elkezdeni az újra írogatást . Odaát még nem működik valami.
melnyikov Creative Commons License 1999.07.14 0 0 42
Szerintem nagyon jól működött -működik az önszabályozás, maguk a témában résztvevők moderálták le egymást. MB
melnyikov Creative Commons License 1999.07.14 0 0 41
De igen. Bocs. MB
Előzmény: Újlaki (35)
X polgártárs Creative Commons License 1999.07.13 0 0 40
Ultra Színes Géza polgártársam,
nem kell kiabálni...sőt...a nettón töröljenek csak, lesz egy csomó új topik amit le lehet majd nullásozni (azt úgy szereted :))...aztán majd +látjuk. Mióta megtörtént a szétválás, nem sok (nem azt mondom, hogy semennyi)építő beírásssal gazdagodott a nettó asztala, tiszta lap rulla!
xpt
Előzmény: Színes Géza (32)
DcsabaS_ Creative Commons License 1999.07.13 0 0 39
Kedves joy!

Kérdezed:
"És ki döntené el , megérdemli-e az eltávolítást? Egyáltalán, kinek van joga dönteni a közvetlenül megtámadotton kívül?":
Az esetek nagyobb hányadában egy _automatizmus_ döntené el, a tulajdonos előzőleg beprogramozott szempontjai alapján. Hogy az ilyesmi lehetséges, arra néhány példa:
- azonos duplikációk automatikus törlése;
- megengedhetetlen kifejezéseket tartalmazó üzenetek automatikus áthelyezése, vagy törlése;
- Java kódot (vagy hasonló problémás dolgot) tartalmazó üzenetek automatikus "linkesítése", áthelyezése, vagy törlése;
- bizonyos lejáratódott személyek nevében beérkezett üzenetek megjelenésének automatikusan korlátozása;
- speciális témáknak a megfelelő csoportba való félautomatikus áthelyezése.

Előzmény: joy (38)
joy Creative Commons License 1999.07.13 0 0 38
ZöPö válasz erre | adatok | e-mail 1999-07-11 18:26:42

Egyetértek!

A "régi" topicok úgyis megvannak az Indexen.

[előzmény : Sid Vicious, 1999.07.11 16:52]
Így fog majd működni?
Nem nagytakarítani, levágni, hanem archív tömbbe elhelyezni...
"Egy automatizmusra van szükség, amely eltávolítja az eltávolítandókat ..."
És ki döntené el , megérdemli-e az eltávolítást? Egyáltalán, kinek van joga dönteni a közvetlenül megtámadotton kívül?
Yó példa erre a nemrégi Kiállítás-vita!

Előzmény: DcsabaS_ (37)
DcsabaS_ Creative Commons License 1999.07.13 0 0 37
A "tiszta lap" önmagában nem elég. Egy automatizmusra van szükség, amely eltávolítja az eltávolítandókat (de csak azokat). Amíg az nincs meg, bármilyen tiszta lap pillanatok alatt bekoszolódhat. (Egyébként meg profiltisztítást a váláskor kellett volna végezni. Ezt sajnos sem az iNteRNeTTo, sem az Index nem tette meg. Ráadásul amit most terveznek az iNterNeTTón, az nem nagytakarítás, hanem amputáció.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!