Keresés

Részletes keresés

X polgártárs Creative Commons License 1999.07.14 0 0 52
Színes Géza polgártárs,
Nem kellene szekértáborozni - a dolog értünk szól itt is és ott is.
Ja, meg a kilépő, belépő és az átlépő topikok is...:(
Egyelőre a nettón a hozzászólások nem nagyon látszanak.
xpt
Előzmény: Színes Géza (50)
doki162 Creative Commons License 1999.07.14 0 0 51
ide is kellene egy takaritas.

csaholjatok csahos kutyak. hordjatok idiota polokat, es csereljetek le egy ujra.

ez egesz a mosoporpenzert megy. pedig sajnos mindenki erzelmi alapon viszonyul az indexnettohoz.

Színes Géza Creative Commons License 1999.07.14 0 0 50
Nakérem. Megtörtént. Kis zökkenővel - ilyet keki is tud :-) - de műxik.
Remélem tiszta is marad.
Lehet jönni bámészkodni - vagy írogatni,mkedvetek szerint.
Nem kellene szekértáborozni - a dolog értünk szól itt is és ott is.
a főcső
Mackó Creative Commons License 1999.07.14 0 0 49
Tiszta a netto, mint a patyolat.

Lyókedvet!
Mackó

The Rock Creative Commons License 1999.07.14 0 0 48
Rapid Creative Commons License 1999.07.14 0 0 47

Annyiban igazad van, hogy aki a tasztalba ir, az elfogadja a szabalyokat is, vagyis hogy irasait szubjektiv modon moderalhatjak. De itt nem errol van szo.
Itt most megfogtak az osszes irast, jot, rosszat egyutt, es kitoroltek. Ez nem moderalas, ez csod, megpedig a jelenlegi internetto csodje. Sem technikailag, sem emberileg nem tudtak biztositani a kulturalt vitatkozas lehetoseget.
A hivatalkos kozlemeny ellenben a garazda userekre haritja a felelosseget.
Előzmény: Mijo (45)
SmartAss Creative Commons License 1999.07.14 0 0 46
Szerintem nem bűzlik ott most már semmi. Eddig igen, a hozzászólások igen nagy százaléka.
A nagy szétválás után még bele-beleolvasgattam az ottani topicokba, de aztán hetekig nem. A nagytakarítás hírére megint átnéztem, háááááááát, ezt én is boldogan letöröltem volna. Úgyhogy szerintem Andrassew boldogan megragadta az első lehetőséget, amikor nem lehet őt vádolni cenzúrával és boldogan azonnal takarított, pedig kérték, hogy hirdesse meg az időpontot, hogy lementhessék, ami kell.

Sokat persze nem várhat szegény, mivel részben éppen azok követelték a nagytakarítást, akik a más, többszáz nickjükön telesz*rták. Na most ezek miért változnának meg? Ahogy elnéztem, az utóbbi hetekben szinte már csak egymás és az Index fikázása folyt. Nemigen értem, miért nem tudták megemészteni a dolgot, de itt azért néhány hét után helyreállt a rend, és teljesen normális és igen élénk élet folytatódott.
Persze sok sikert nekik, miért zavarna az minket, ha van még egy jó fórum? Ha lenne igazi verseny, abból mi is csak profitálhatnánk.....

Előzmény: Rapid (44)
Mijo Creative Commons License 1999.07.14 0 0 45

Szerintem akkortól rendelkezel te, szabad belátásod szerint a " szellemi terméked " felett, amikortól te magad teremted meg annak a publikálásának a feltételeit is.
Nincs olyan lap, melynél ne - nevezzük így - moderálnák az olvasói leveleket.
Te/mi nem vagyunk fizetett munkatársai ennek a médiának, de még ha azok is lennénk, akkor sem jelenne meg ( még ) tőlünk sem, teljeskörű korrektúra nélkül egy betű is.

Mijo
(N.A.!)

Előzmény: Rapid (44)
Rapid Creative Commons License 1999.07.14 0 0 44

Hat ez a "Torzsasztalosok keresere nagytakarituk" dolog elegge buzlik szerintem.

Emlekeim szerint '56-ban is a magyarok keresere vonultak be az oroszok.

Bar lehet, hogy a parhuzam kicsit eros, pusztan arra szeretnek utalni, hogy nem hiszem, hogy kozvelemenykutatast tartottak volna, vagy kikertek volna valamennyi tasztalos velemenyet. Igy tehat a tasztalosok keresere hivatkozni eleg szerencsetlen. Lehet, hogy sokan tenyleg ezt akartak, de sokan meg nem.

Akkor inkabb tessek kimondani, hogy nekem, Andrassew Focenzor Ivannak nem tetszik a beirasok hangneme/stilusa/partallasa/akarmije, ugyhogy az en ujsagomban nem jelenhetnek meg. Es punktum.

Mas kerdes, hogy szerintem a tasztalban megjelent minden iras szellemi termek, nem az Internetto vagy az Index, hanem a torzsasztalosok tulajdona, ilyenforman jogilag vitathato, hogy egy szerkesztoseg torolheti-e masnak a tulajdonat, no de mindegy.

anarchy Creative Commons License 1999.07.14 0 0 43
Figyusz emberek sikerült nekik :-)) Kitakarítottak. Csak azt nem értem még miért nem lehet elkezdeni az újra írogatást . Odaát még nem működik valami.
melnyikov Creative Commons License 1999.07.14 0 0 42
Szerintem nagyon jól működött -működik az önszabályozás, maguk a témában résztvevők moderálták le egymást. MB
melnyikov Creative Commons License 1999.07.14 0 0 41
De igen. Bocs. MB
Előzmény: Újlaki (35)
X polgártárs Creative Commons License 1999.07.13 0 0 40
Ultra Színes Géza polgártársam,
nem kell kiabálni...sőt...a nettón töröljenek csak, lesz egy csomó új topik amit le lehet majd nullásozni (azt úgy szereted :))...aztán majd +látjuk. Mióta megtörtént a szétválás, nem sok (nem azt mondom, hogy semennyi)építő beírásssal gazdagodott a nettó asztala, tiszta lap rulla!
xpt
Előzmény: Színes Géza (32)
DcsabaS_ Creative Commons License 1999.07.13 0 0 39
Kedves joy!

Kérdezed:
"És ki döntené el , megérdemli-e az eltávolítást? Egyáltalán, kinek van joga dönteni a közvetlenül megtámadotton kívül?":
Az esetek nagyobb hányadában egy _automatizmus_ döntené el, a tulajdonos előzőleg beprogramozott szempontjai alapján. Hogy az ilyesmi lehetséges, arra néhány példa:
- azonos duplikációk automatikus törlése;
- megengedhetetlen kifejezéseket tartalmazó üzenetek automatikus áthelyezése, vagy törlése;
- Java kódot (vagy hasonló problémás dolgot) tartalmazó üzenetek automatikus "linkesítése", áthelyezése, vagy törlése;
- bizonyos lejáratódott személyek nevében beérkezett üzenetek megjelenésének automatikusan korlátozása;
- speciális témáknak a megfelelő csoportba való félautomatikus áthelyezése.

Előzmény: joy (38)
joy Creative Commons License 1999.07.13 0 0 38
ZöPö válasz erre | adatok | e-mail 1999-07-11 18:26:42

Egyetértek!

A "régi" topicok úgyis megvannak az Indexen.

[előzmény : Sid Vicious, 1999.07.11 16:52]
Így fog majd működni?
Nem nagytakarítani, levágni, hanem archív tömbbe elhelyezni...
"Egy automatizmusra van szükség, amely eltávolítja az eltávolítandókat ..."
És ki döntené el , megérdemli-e az eltávolítást? Egyáltalán, kinek van joga dönteni a közvetlenül megtámadotton kívül?
Yó példa erre a nemrégi Kiállítás-vita!

Előzmény: DcsabaS_ (37)
DcsabaS_ Creative Commons License 1999.07.13 0 0 37
A "tiszta lap" önmagában nem elég. Egy automatizmusra van szükség, amely eltávolítja az eltávolítandókat (de csak azokat). Amíg az nincs meg, bármilyen tiszta lap pillanatok alatt bekoszolódhat. (Egyébként meg profiltisztítást a váláskor kellett volna végezni. Ezt sajnos sem az iNteRNeTTo, sem az Index nem tette meg. Ráadásul amit most terveznek az iNterNeTTón, az nem nagytakarítás, hanem amputáció.)
joy Creative Commons License 1999.07.13 0 0 36
No megyek, szétnézek az átkozottban...
Újlaki Creative Commons License 1999.07.13 0 0 35
"valljuk be, mind a jobbosok, mind a liberósók unalmasnak találnák, ha csak egymással vitázhatnának".

Hol marad a bal? Nekik nem unalmas?

Előzmény: melnyikov (34)
melnyikov Creative Commons License 1999.07.13 0 0 34
Szánalmasnak tartom, hogy azok,akik liberalizmust emlegetnek, úgy cselekeznek, ahogy Andrassew. Szánalmas, hogy azok, akik azt mondják, a Netet nem lehet cenzúrázni, megteszik. Másrészt persze igaz, hogy a véleményszabadság nem azonos a véleményszabadossággal, anarchiával. Azonban úgy vélem, bár kétségtelenül vannak -hangsúlyozom mindkét oldalon- provokátorok (de ezek soha nem tudnak felülkerekedni, és pláne érvekkel győzni) összességében a viták kulturált mederben folynak, hozzá adván azt, hogy a hálón azért mégsem tragédia, ha néha becsúszik egy jól elhelyezett vazzeg. Mocskolódás kisebbségben van, s ami örvendetes, nem süketek párbeszéde folyik mindig, néha a felek, fenntartva megyőződésüket, elismerik egymás igazát. A liberális vagy bármely egyöntetűség csak egyet eredményezhet, elhagyják az Internetto-t. Hisz valljuk be, mind a jobbosok, mind a liberósók unalmasnak találnák, ha csak egymással "vitázhatnának". Akik csak a saját szája ízét bírja, maradjon a kedvenc pártlapjánál. Megjegyzem, annyi különbséget látok, hogy bár nem csípem mondjuk a thürmeristákat, eszemben nem lenne kivágni őket. Nyilván a szoclibek józan többsége is így gondolja, csak hát Magyarországon a sajtót leginkább nem hiteles baloldaliak, elvhű liberálisok birtokolják, hanem bolsiból ádvedlett vadkapitalisták. Na, ennyi. MB (volt davidsanborn)
bnoplwk2 Creative Commons License 1999.07.13 0 0 33
Vazze Géza azér ez már durva.
Ad 1: Ha neked az hiányzik hogy Nyírő András megsimogassa a Buksidat és mondja közbe, hogy Gézuka Oookos, hát azt itten valóban nem fogod megkapni.
Ad 2: Előítéletes vagy piszokul, nem csinálsz mást mint megsértődsz és sértegetsz másokat minduntalan.
Ad 3:Tapintatlan vagy - Az Indexet igen kellemetlen helyzetbe hozod az Internettoval kapcsolatos topicoddal.
Ad 4: Ez a fórum szerintem nem arról akar elsősorban szólni, hogy miért szar az Internetto.

BTW: Ha ott megkapod amit kivánsz akkor mért jársz Ide az internettora árulkudni.

Hadd dicsekedjem neked: Az Index cimlapjával kapcsolatos ötletemet figyelembe vették és megvalósították.

Előzmény: Színes Géza (26)
Színes Géza Creative Commons License 1999.07.12 0 0 32
Van itt is moderáció, csak nem kap nyilvánosságot.
Most kiabáljam, hogy "agyamban kopasz cenzor ül."?
a főcső
Előzmény: Mijo (31)
Mijo Creative Commons License 1999.07.12 0 0 31

Összevonás fennforgása esedékeltetett !
( Közlemények. )

De, hogy ez valójában miként mutatkozik vizuálisan, nekem egy kissé homályos.

Mijo
(N.A.!)

Előzmény: Színes Géza (30)
Színes Géza Creative Commons License 1999.07.12 0 0 30
Az öncsődös topic eltűnt, vagy csak a szemem káprázik?
Épp írtam volna bele, nyomom az Ok-ot és erre azt írja, nincs ilyentopic. Hehehe, ez jó. Sosem voltam még olyan helyzetben, hogy írás közben moderáljanak ki velem együtt egy topicot.
a főcső
Mijo Creative Commons License 1999.07.12 0 0 29

Hát mostand asztán jó odaletám mondda nekike, azannyuk hétszencSTÉGét a pézükke együt !

Pardon, valami volt a füben !

Mijo
(N.A.!)

Előzmény: bnoplwk2 (23)
Mijo Creative Commons License 1999.07.12 0 0 28

Szimpatikusnak tünik számomra a kiállásod ( igen ritka fajta ! ), de van amiben tévedsz !
Csodák ritkán történnek, így általában a sánta továbbra is biceg, a vak pedig változatlanul nem lát.
Ugye te sem gondolod komolyan, hogy a csőcselék megváltozik ? Nyugodj bele, aki eddig bunkó volt, az az marad ezután is, csak egy kicsit bekonspirál, márcsak a netnyújtotta tréfák okáért is, az eddigi szarháziként megismert neve alatt kicsit szánom-bánomozik ( megjavul ), majd egy eddig ismeretlen név alatt kezdi előlről, esetenként még önmaga szépen viselkedő nevét is támadóan pocskondiázva !

Közben meg jókat röhög a haverjaival a markába !

Nem igaz, hogy nincs tudomásod azokról a szűk haveri klikkekről, akik egymást is túllicitálva szopatják a legkülönbözőbb trükkökkel a többieket !?

Így tehát ami azt a bizonyos megbékélést illeti: ahogy eddig, úgy ezután is leszarom a csőcseléket, és hidd el, vannak ők olyan nagyfaszok, hogy ez is röhögve lepereg róluk 4

Nekik egy a lényeg: a buli, de az bármi áron !

Mijo
(N.A.!)

PuPu Creative Commons License 1999.07.12 0 0 27
Szerintem ne dögöljön meg a szomszéd tehene...
Akik látogatják, biztosan ott érzik jól magukat.
Virágozzék száz virág, - mint a Nagy Kormányos üzente volt...
Előzmény: RAF (8)
Színes Géza Creative Commons License 1999.07.12 0 0 26
Kedves bnoplwk2.
Az se zavar, hogy itt nem foglalkoznak veled, a kéréseiddel, hogy csak egy massza vagy, egy statisztikai adat? Hogy addig kellettél, amíg mentél velük? Ne viccelj. És ugye amit írtál, azt is a keresztény hevület íratta veled....
Korai még temetni.
a főcső
Előzmény: bnoplwk2 (23)
eMM Creative Commons License 1999.07.12 0 0 25
Nem mintha ez már bármit is számitana ,de a Klón ez ITT!
Csak 1 kissé óriás lett/volt.
Cseberből Vederbe sajna.
Előzmény: bnoplwk2 (23)
Mijo Creative Commons License 1999.07.12 0 0 24

És oh, mondjad már Miépes, eddig vajon milyen név alatt estél egyik ájulatból a másikba ?

Mijo
(N.A.!)

bnoplwk2 Creative Commons License 1999.07.12 0 0 23
Az ő fórumuk, de igazából Andrassew úré és azt csinál a pénzén amit akar, max megbukik. Nekem nem fog a könnyem csorogni utána. A Tasztal know-how ja úgyis itt van, legalább bebizonyosodik hogy ezt a "fórumot" csak ez a stég tudja jól csinálni és a klónotott epigon csúfosan elbukik.
Azt hitték hogyha kirúgják a főnököt akkor a szokásjog majd továbbviszi azt a fórumot... Hát nem vitte. Ennyi
Előzmény: Színes Géza (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!